Životný štýl, zvyky na Slovensku a v iných krajinách

etuska
16. dec 2008

Mozno velmi obšírna tema,ale hadam prispejete svojimi postrehmi,napr. z vasho regionu 😉

daskak
16. dec 2008

aj my robime lososa a super je k tomu avokadovy dresing /ale asi sa to nehodi na vianoce/

etuska
autor
16. dec 2008

a co polievka-robievate aj inu ako kapustnicu?Lebo dcerka ju urcite nebude jest. 😒

mima1
16. dec 2008

my nerobime kapustu. ble nemam to rada. my robime hribikovu len polievku mliecnu

ivuss01
16. dec 2008

my klasika: aperitiv, oblatka+med, kapustnica+zemiaky, file+zemiakovy salat, znova aperitiv 😀 a uz sme plny...
potom ku svokrovcom a svagrinej, je eva 😒

etuska
autor
16. dec 2008

🙂
krajate aj jablcko,papate cesnak? 😕 😅

mima1
16. dec 2008

my nie. my mame oblatky s medom. ale najskor omacku potom rybu a salatik majonezovy a potom na koniec oblatky. a potom vinko alebo nieco a potom kolace kolace kolace kolaaaace

luciask
16. dec 2008

v rodine mojho tatina sa robievala sosovicna polievka, v maminej kapustnica so slivkami a hribikmi, robievam kapustnicu, mnam.

monkula
16. dec 2008

ako prvý krok, máme lámanie oblátky, ja si odlomím z jarinovej, dačo pekné zaželám a spapám, potom on z mojej, niečo pekné zaželám, potom Jarko nám, atď....
potom sa papá kapustnička, mňaam, robím vynikajúcu, potom šalátik, rybička... potom zoberiem deti von, pozeráme, či na oblohe nevidíme Ježiška, zatiaľ dá jarino pod stromček darčeky, potom stojí vonku Jarino, ja idem cikať" 😉 , potom sa vraciame do bytu, a ta darčeky, bliká stromček, nadšené deti, slzy v očiach, mojich teda..juuuuuuuuuuj, le sa teším... 😵 😵

melory
16. dec 2008

u svokrovcov sa je oplatka nad tanierom v ktorom sa je kapustnica.

mima1
16. dec 2008

je monkula to je krasne to s jeziskom. to si zapamätam. 😉

melory
16. dec 2008

my deti kupeme, aby boli na veceru ciste a vtedy aj mozeme suchotat.

nanyka
16. dec 2008

my robíme šošovicovú polievku na kyslo..
kapustnicu máme na silvestra..
a na vianoce oplatka s medom,potom polievka, majonézový šalát + ryba..
a na silvestra sa nesmie jesť nič, čo má krídla, aby neuletelo šťastie..
a nesmú sa vysýpať smeti, ani vešať bielizeň - teda ani prať..a to platí aj pre 1.1.

melory
16. dec 2008

pocula som uz o sosovicovej, kapustnici a dokonca aj hrachovej 😖

macika78
16. dec 2008

my mame doma kyslu hribovu a hrachovu(u mamy) a ja robim namiesto hrachovej sosovicovu
volakedy podla povier aby bolo doma vela penazi nakolko hrach a sosovica je drobna

nanyka
16. dec 2008

áno, aby boli peniažky, presne tak.. 😉 ..

melory
16. dec 2008

macika...ale mat drobne doma nieje vyhra..... 😵

nanyka
16. dec 2008

mne tá šošovicová chutí..viac ako kapustnica, nakoľko po nej mi je dosť ťažko a už nevládzem žiadne koláčiky 😀 ..naopak, na silvestra sa to priam hodí 😀 ..

macika78
16. dec 2008

ale volakedy mali ludia doma len grajciare

melory
16. dec 2008

pre mna sosovicova je najlacnejsia polievka, ktoru robim, ked doma nic nemam...sorry...zato kapustnica je plna hrybou, bravcoveho a hovadzieho masa, udeneho kolena a klobasy.

etuska
autor
16. dec 2008

u nas tiez kapustnica so slivkami a hribmi-mnam 😝
davate aj supinky z kapra pod obrus???? 😕 😅

melory
16. dec 2008

mama je evanjelicka...tak preto je masova...u svokry je mliecna a ta mi pride uz uplne odveci...mlieko s kapustou a slivkami...no neviem, vzdy ledva preglgam.

lyongirl
16. dec 2008

etuska - my krájame aj jabĺčko, aj cesnak, aj orechy na oblátky, aj medík a je to nenormálne mňam 😀 , len nakoľko chodíme na Št. deň svokrovcom a oni cesnak a jablčka na oblátkach nejedia, tak nechcem smrdieť, tak si ho nedávam, ale po návšeteve si potom dám....

nanyka
16. dec 2008

nie drobné, ale akože veľké množstvo peniažkov..
ja tie slovenské sýte, mäsité jedlá aj tak moc nemusím..teda hlavne údené vôbec..ale tie hríbiky v kapustnici milujem a zvykli sme dávať aj sušené slivky..
ani rybu do mňa nevedia natlačiť..väčšinou si dám len šalát a hotovo...

macika78
16. dec 2008

my supinky nedavame....ja rada citam alebo pocuvam o takychto zvyklostiach

melory
16. dec 2008

o cesnaku s medom som pocula...ale co viem, je to mini jed...asi nas chcu na vianoce trosku priotravit, aby sme boli ozaj, ale ozaj stastny

nanyka
16. dec 2008

melory - kapustná mliečna? tak to som ešte nevidela.. 😅 ..

melory
16. dec 2008

nanyka bud rada, ze nejedla

nanyka
16. dec 2008

my sme si tie šupinky dávali rovno do peňaženky 😀 ..každý tak dva kúsky..

nanyka
16. dec 2008

😀 😀

lyongirl
16. dec 2008

mel - mini jed? To počujem prvý krát, ale je to dobréééééé