Zmena pohlavia dieťatka po 7 rokoch. Počuli ste o tom niečo?

dadak
21. dec 2007

baby, pocula som , ze kazdych 7 rokov sa meni pohlavie dietatka. Chceli by sme dievcatko. neviete ci je to 7 rokov po porode, alebo po pocati? Poculi ste uz nieco o tom?dakujem

expertka8
21. dec 2007

..a ja som pocula o zmene pohlavia... 😅
http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=270

luko
21. dec 2007

no, moja detska lekarka to skusala a ma troch synov aj tak 😉

luko
21. dec 2007

teda nie operativne expertka 😀 ale po dvoch synoch po 7 mich rokov tretie babo a zasa syn 😀

eva4444
21. dec 2007

😨

ikke
21. dec 2007

rozmyslam, ci som uz pocula aj vacsiu blbost na tuto temu 😅
(bez urazky... 😉 )

riuska
21. dec 2007

expertka ty si dala odkaz na uplne inu temu
dadak chce vediet po akej dobe sa meni pohlavie, hovori sa ze krv sa meni kazdych sedem rokov tak by to malo byt tak, ale "to sa iba hovori" realita je ina

luko
21. dec 2007

ikke neviem ako si to pochopila ty, ale vravelo sa, ze ked mas dieta a chces druhe babatko ine pohlavie, tak mas vyskusat po siedmich rokoch. no a lekarka, ku ktorej som chodievala ako dieta presne chcela tretie dieta, tak vyskusali po siedmich rokoch a mali zas chalana. takze tolko z mojej strany.

takze na to sa asi pytala zakladatelka

luko
21. dec 2007

jj rikuska, to sa len hovori 😉

ikke
21. dec 2007

luko, pochopila som to presne tak ako ty 😉

ked uz sme pri tom, pohlavie dietatka "urcuju" spermie.

este by ma zaujimalo, ako vies, ci si teraz na zaciatku, v polovici, alebo na konci toho sedemrocneho cyklu... lebo pocat presne na den po 7. rokoch sa podari asi malokomu 😀 a aby si potom to sedemrocne obdobie nepresvihla, alebo naopak, budes este stale v tom istom obdobi 😅

riuska
21. dec 2007

to sa rata podla datumu narodenia ale ako to netusim 😕

dadak
autor
26. dec 2007

sorry, asi som zacala hlupu temu. len ma to velmi zaujimalo pretoze chceme dievcatko..Luko, presne tak.

pietra
26. dec 2007

no ja som to s tymi 7 rokmi pocula tak, ze kazdych sedem rokov sa meni krv a ten z partnerov, kto ma tu krv mladsiu, urcuje pohlavie dietata.
ale ja tomu neverim 🙂

vejinka
26. dec 2007

samozrejme ze to blbost..segra ma v priebehu 4 rokov dceru aj syna...no a teraz budte mudre 😉

luzzie
22. jan 2008

jooooj kočky......

no ja mám teraz 25 a priatel dajme tomu 41 (aby to bolo zaujímavejšie ) takže:
25:7=3 zvyšok 4 čiže mám 4ročnu krv
41:7=5 zvyšok 6 čiže priateľ má 6 ročnú krv, čiže mladšiu mám ja,mali by sme dievčatko

ale o rok....bude mať partner mladšiu krv a budeme mať pravdepodobne chlapčeka.....skuste si to vypočítať na sebe :D 😉

bessi
22. jan 2008

Co to jsou za nesmyly? Jak se meni krev? A co ma krev spolecneho s rozmnozovanim, fakt nechapu. Pohlavi ditete je rizeno nahodou! Je stejna pravdepodobnost, zda se narodi holka nebo kluk. Zalezi na tom, ktera spermie zvitezi a pronikne do vajicka jako prvni. Pokud vitezka poneze pohlavni chromozom X, tak se pak narodi holka, pokud ponese Y, narodi se kluk. Jak byste to asi chtely ovlivnit? Tady tohle ridi nejaka vyssi moc (osud, Buh, jak kdo chce) a opravdu bych to nechala na ni. Ja osbne bych chtela aspon jedno dite a podstane pro me je zdravi!!!!!

maryloou77
3. feb 2008

jasne ze podstatne je zdravie 😀
aj ja som pocula o vypocte mladsej krvy 😉
alebo skus pozriet temu Jonas, aj on vie vypocitat pohlavie dietata podla postavenia hviezd pri oplodneni 😅

lucyferia
20. feb 2012

@bessi suhlasim s tebou. Pohlavie dietatka riadia spermie a nie krv. 🙂)))) a tiez nie ani cinsky kalendar, a tiez ani rady "starych mam" neovplyvnia pohlavie dietatka. Ak sa raz spoji spermia vajickom, tak je pohlavie dietatka v ten moment dane a hotovo. 🙂))))

lucyferia
20. feb 2012

@maryloou77 Jonas vie vypocitat pohlavie podla hviezd pri oplodneni, A ja viem vypocitat pohlavie dietatka podla postavenia muzskeho "prirodzenia" pri oplodneni 🙂))))))))))))))) Ved to su same blbosti, aby sa ludia mali cim zabavat. 🙂

mizuvi
7. aug 2012

@pietra no dabre urcuje ale co je ked je krv mladsia chlapcek alebo dievcatko

iviatko
7. aug 2012

ja by som strasne chcela vediet, odkial vsetci maju, ze krv sa meni az kazdych 7 rokov v tele 😀 😀 😀

rachel36a
7. aug 2012

@mizuvi zaujímavá téma, aj môj brat si to tak počítali a vyšlo im to

mizuvi
7. aug 2012

@rachel36a ahoj ale ja neviem ci je mladsia krv chlapcek alebo dievcatko.skus mi to vypocitat
😝

iviatko
7. aug 2012

@rachel36a jo, ono je to vzdy na 50 percent chlapcek, ze ano.

rachel36a
7. aug 2012

@mizuvi hovorí sa, že sa narodí dieťatko toho pohlavia ktorí z partnerov má mladšiu krv...

rachel36a
7. aug 2012

@iviatko netvrdím že je to 100% ale veľa ľudí si to takto počíta, môj brat nemôžu mať dievča, pretože švagriná má nejaký vadný gén, tak si počítali aby mali chlapca a majú dvoch zdravých, prvé čakali dievčatko a o to prišli

iviatko
7. aug 2012

@rachel36a je to totalna blbost... ako som napisala, 50perc.uspesnost...a nahoda!

rachel36a
7. aug 2012

@iviatko tvoj názor, ja ti ho neberiem....

iviatko
7. aug 2012

@rachel36a ja echapem, ako tu mozete pisat taketo bludy...
jeden z mnohych normalnych nazorov : 4Prezerala som si vase strankya prosila by som Vas o radu,alebo nejaky kontakt na lekara, ktory by mi poradil.Som stastne vydata s manzelom mame 2 synov a chceli by sme este dievcatko pocula som, ze sa to da vypocitat, aby to bolo dievcatko,ze sa tym zaobera nejaky lekar. Za kladnu odpoved Vam vopred dakujem. Vasa citatelka.
Vážena pani, zrejme Vas sklamem, ale tužba po možnosti vybrat si pohlavie svojho dietata je stara asi ako ludsko same a doteraz nebol objaveny vedecky potvrdeny sposob ako riadit svoju plodnost tak, aby sa narodilo dieta takeho pohlavia ako si rodicia zelaju. V Cine sa casto vyuziva trestuhodny sposob, kedy sa pomocou ultrazvuku potvrdi pohlavie vo vysokom stupni tehotenstva a na zaklade toho, ak rodicia nie su s pohlavým ocakavaneho dietata spokojny sa rozhodnu pre potrat. Takyto sposob vyberu pohlavia odsudzuje cely kulturny svet, Boli vypracovane rozne vypocty, ktore su vsak sarlatanstvom, tak ako je za sarlatanstvo povazovane citanie z kariet alebo urcovanie buducnosti z postavenia neberskych telies. Pohlavie buduceho dietata urcuje vzdy jeho otec, lebo je nositelom tak x chromozomu ako aj Y chromozomu. Matka odovzdava dietatu vzdy len x chromozom a ak sa stretne spermia nesuca informaciu x narodi sa dievcatko a ak sa s vajickom stretne spermia nesuca informaciu Y narodi sa chlapcek. Toto spojenie je vecou nahody. V prirode sa vsak rodi vzdy o nieco viacej chlapcov ako dievcat. Na Vasu otazku teda doteraz nedal svet odpoved. Moznosti vyuzitia selekcie pohlavia napriklad metodami asistovanej reprodukcie povazuje kulturny svet tiez za nemoralnu. Rodicia by sa mali tesit na narodenie zdraveho dietata a nie na jeho pohlavie.

S pozdravom Dr. Kliment

rachel36a
7. aug 2012

@iviatko veď ti hovorím tvoj názor ti nikto neberie, neviem prečo sa rozčuluješ, ja tiež tieto veci neriešim ani nepočítam, mne je jedno či budem mať chlapčeka alebo dievčatko, len aby som nejaké donosila, ale viem o ľudoch čo si to takto počítali a vyšlo im to...asi si nezažila také problélmy ako niektoré z nás, a nevieš si predstaviť čo všetko sú niektoré schopné urobiť, alebo čomu uveriť aby mali dieťatko...je mi ťa úprimne ľúto... prajem ti nádherný zvyšok tehulkovania a radosť z miminka.,.,.

iviatko
7. aug 2012

@rachel36a mna ti luto byt nemusi , nerozculujem sa...a je jasne, ze niekomu to vyslo, ale naco zavadzat?? Preco radsej nenapisat pravdu, ako to je...
Vsak to sa mozem rovno opytat na ulici ludi, co cakam, uspesnost ta ista.
Radsej si pozorne precitaj odpoved lekara...