Zmena života, postoja, myslenia. Kto sa pridá?

lenusik210
25. okt 2008

Ahojte dievčence, dnes som objavila túto stránku... 🙂 to je super 🙂 začala som túto tému pretože už dlhšie uvažujem nad zmenou svojho života , teda aj myslenia a tak a budem rada ak sa ku mne niekto pridá aby sme si mohli vymieňať názory, dojmy a s kým by som sa mohla o tom rozprávať...
Táto túžba po zmene nastala preto lebo už dlhšie nie som spokojná so sebou, som totiž dosť bojácna a úzkostlivá, všetko si beriem k srdcu a bojím sa ľuďom povedať nie...a tiež mám asi málo sebavedomia....uvedomujem si,že žijeme len raz a prečo sa teda neusmievať a nebyť šťastnou každý deň, povedať si svoj názor a stáť si za ním...žiť tak ako ja chcem a nepodriaďovať sa niekomu...kto sa ku mne pridá?

mirka414
25. okt 2008

ja som sa rozhodla pre radikalnu zmenu a odisla som za pracou do Svajciarska a to bolo to najlepsie co som kedy v yivote spravila..ale bol to tvrdy boj,ale stalo to a stoji to za to...

lenusik210
autor
25. okt 2008

Mirka som rada že si sa pridala....a ak sa smiem spýtať, čo ťa prinútilo k tej zmene? s čím si bola ty nespokojná?

erikasadek
25. okt 2008

lenusik, ja so sa uz niekolko krat vo svojom zivote zmenila, prav zmena ked som odisla z domu po maturite pred 15 rokmi, a odisla do nepoznaneho sveta, nebolo to lahke, bola som ako ty, bojazliva, uprina, a bez sebavedomia, zivot ma rychlo naucil, co a ako, uprimnost, sa pomaly vytratila, pretoze som pochopila, ze uprimny ludia, maju tazky zivot, uprimnost si treb nechat len pre najblizsich, sebavedomie mi rastlo pomaly, ale rastlo... stastna som kazdy den, to jedine, mam stale...
zivot ako povedala mirka je tvrdy boj, ale je to dobre cloveka to dobre pripravy na zivot....do buducnosti...
podriadovat, niekedy sa clovek musi podriadit inemu, , pretoze niekedy je to nutne bohuzial, a le nei na dlho, niekedy treba sklonit hlavu...

moja druha zmen anastala, ked som spoznala mojho muza,a a deti, tie uplne zmenili, dovtedy uplne vyzerajuci zivot....

no a teraz by bodla mala zmena, co sa tyka rutiny mojho zivota....

lenusik210
autor
25. okt 2008

erikasadek vieš u mňa je veľká chyba to že ja to chcem zmeniť myslím tým tú bojazlivosť a nízke sebavedomie len neviem ako...všetkého sa zlaknem potom začnem stresovať a nakoniec to nechám tak, ale teraz som sa natvrdo rozhodla že to takto nemôže ísť do konca života a musím s tým niečo robiť...

erikasadek
25. okt 2008

pride situacia v tvojom zivote, kde budes musiet urobit tento postoj ak nie tak vsetci budu s tebou , len s prepacenim zametat...
je to typicke pr esllovakov, my si myslime, ked sklonime, chrbat tak bude vsetko dobre a ludia si nas budu vazit za nasu robotu, chyba, naopak len nas budu viac vyuzivat....

ja si myslim, ze sa nemusis menit, len sa prisposob zivotnym situaciam.... 😉

addaa
25. okt 2008

Lenušik u mna prišiel zlom v 20tke. Stretla som manžela a po preradení z vŠ z BB som začala chodiť na katolícku uni do TT.

Presne tieto dve veci ma zmenili o 180 stupnov. Začala som sa viac tešiť, nebrať veci zo zlej stránky, byť vďačná za všetko, nerobiť z komára somára, lebo problémy sú na to aby sa riešili. No a samozrejme konečne som začala veriť Bohu na 100%.

mirka414
25. okt 2008

lenusik nespokojnost zo zivotom a pracou na slovensku...pracovala som v jednom bare,u mojho otca a taka praca je podla mna najhorsia co moze byt...kazdy den to iste,alkohol,pocuvat problemy...vo svajciarsku bol zivot tiez tazky praca na farmach,ale bola to krasna praca a stretla som tu super cloveka,pre ktoreho je alkohol neznamy pojem a praca je pre neho hobby a konicek...

susik77
25. okt 2008

lenusik: a nechces vyskusat kurz asertivity? Moje kolegyne -asi 3 -ho absolvovali a hovoria, ze im to strasne pomohlo. Ale boli na takom kvalitnom-pobytovy-trval tusim tyzden a stal okolo 10 000 Kc...

oazapokoja
25. okt 2008

lenusik skús školu pozitívneho myslenia 😉 www.jewel.sk 🙂

adrioska
25. okt 2008

Ahoj Lenusik, ja mam tiez podobny problem, chcela by som to zmenit, uz aj kvoli malemu clovieciku, ktoreho nosim v brusku a zanedlho pride na svet...potrebuje sebavedomu, silnu, stastnu, pozitivne naladenu mamicku... 😉

zabka78
26. okt 2008

oazapokoja - nemas nejaky link ako sa stat flegmatikom? 😀

kessina
26. okt 2008

ahoj lenusik,
co tak zacat nejakou literaturou. Nic proti kurzom, ale knihy nestoja vela a na zaciatok by to mohlo naozaj pomoct. Mne osobne velmi pomohli a stale teda pomahaju, aj ked naposledy som si kupila v nemeckom jazyku, tak mi dava zabrat. Ak budes chciet hodim nejake typy, ale urcite by som doporucila Pozitivne myslenie. Len neviem odkial pochadzas, takze neviem ako to u vas vyzera z knihkupectvom, ale skus sa informovat.
No hlavne kazda zmena si vyzaduje svoj cas a nikto sa nezmeni z dna na den, takze to chce vela trpezlivosti.
Drzim palce, aby si sa stala tou, ktorou chces byt 😉

bonaquaba
2. jan 2011

@kessina ahoj, porad mi nejaku dobru knihu, citala som secret od Murphyho, ale to sa mi zda velmi zle napisane aspon podla mna a potom som este citala Moc nasho podvedomia, ale uz nepamatam od koho to je a teraz najnovsie sompozerala knihu od Tolle Eckhart Sila pritomneho okamihu,necitala si ju nahodou dik moc

maroli
2. jan 2011

ja doporucujem knihy Paola Coelha.