Zmenili peniaze človeka vo vašom okolí?

mokuska
13. jún 2008

zmenil sa niekomu zivot,ked si jeho brat alebo sestra vzali prachaca, dostali asi patent na rozum a teraz vam radia, davaju len dobre rady do zivota a robia vam zo zivota peklo?

snehulienka
25. jún 2008

mam taku v rodine, co ma zrazu viac prachov a z toho plynu vacsie vydavky a zase jej prachy chybaju a nikdy ich nebude mat dost.
uplne sa zmenila. sibe jej.

karot
25. jún 2008

Mě boháči nevadí,pokud si na to jenom nehrajou. 😅
Mám známou,která mi neustále předhazuje,co holce kdy a kde koupila(např.jí nejde do hlavy,že má Adam jen jedny sandálky a mě to nevadí 😅 ,že má jen jednu kšiltovku,............,že jezdíme pořád v jednom a tom samém kočáře apd.),ale když k ní přijdu domů,tam mě docela omejvají.Mají 1+1,kde jsou ještě s 16.letým synem,holka spí v rozvrzané postýlce,která je křeslem přiražená ke zdi,aby se nerozsypala a holka spí na poděděné 20let staré matraci,která je prohnutá do oblouku. 🙄

anta
25. jún 2008

Siss - samozřejmě, že není nic špatného na tom, když někdo nosí značkové oblečení nebo se voní jak drogérie či má milióny na kontě, z mé strany se opravdu nejedná o žádnou závist, já to těm lidem přeji, mají v sobě kumšt, díky kterému si penízeky vydělat umí a to je umění. Já to těm lidem upřímně přeji.
Ale to gró já vidím v tom, že onen movitější člověk by to tomu méně movitějšímu neměl dávat sežrat a chovat se povýšeně. Nemyslím si totiž, že by s množstvím peněz úměrně rostla i inteligence😉

lulyi
25. jún 2008

zanett neni to zavist ..zavist by bola keby som im zavidela ale nie....je mi kmotra...nech si robia co chcu ale vychvalovat sa ze maju toto nove a pod pozriet len vtedy ma volaju ak maju nieco nove..inak k nim nikto nechodi lebo nikto ich nemoze vystat aky su nafukany,,,ale to je ich vec.....a nerzoberam to..je mi len luto krstnata...lebo ona chodi vyblecena ako modelka a dieta noooo......a ak sa clovek ozve tak oni su ty najmudrejsi....tak teraz mam teoriu nemiesam sa do nich.....len to ze mi ublizuje kde pride....ale preboli to bolo aj horsie

kotenko
26. jún 2008

poznam niekoho, kto zaraba mesacne 60 000 sk a je to clovek, ktory je skromny, vobec nie je pysny alebo namysleny... co ma velmi tesi...

holly1
26. jún 2008

no, já myslím, že pod slovem "pracháč" si lze představit různé lidi, ale po pravdě, někoho, kdo vydělává 60 000 sk či čk, za pracháče nepovažuju. Myslím, že pracháč je ten, kdo vydělává milion a víc měsíčně, tj. opravdu není finančně NIJAK omezen.

mokon
20. feb 2013

Niekde som počula, že peniaze nezmenia charakter človeka, len ho ZVÝRAZNIA. Takže asi tak...

mokuska
autor
17. máj 2014

Mne osobne prachaci nevadia pokial nemate takeho brata,ktory ma vela prachov a Jedine co ho zaujima je,ze kde som bola na dovolenke,ked vie ze marne hladam robotu alebo brigaDu a vychvaluje sa ze mina len3000 euro za mesiac na stravu,a to nehovorim ze chodil k nam kazdy druhy tyzden na komplet obed s piatimi ludmi par rokov az som to nstopla,lebo sa to jednoducho ani financne Ani psychicky nedalo utiahnut a doteraz je urazeny ze som mu stopla jeho krasne vykendy,su ludia ktori kedb pridu k peniazom stavaju sa z nich hulvati nehovorim o vsetkych ale poiznam par ludi,ktori zvtohomntitulu,ze maju prachy ponizuju okolie dokonca clenov svojej rodiny a to nsa mi uz zda sa chore.

waitinka7
27. máj 2014

samozrejme, že peniaze menia charakter, ale určite nikdy nebudú zárukou osobného štastia...