Znaky v tehotenskej knižke. Čo znamená BPP?

anetta
23. aug 2006

ahojte kocky,,chcem sa spytat,co znamena BPP?

vefi89
1. sep 2009

tak potom som sa predsa nemylila..
na prvom vysetreni mi vravel, ze mam maternicu naopak.Moze to suvisiet aj s tym ze mam malu maternicu, resp. sa mu to len zda pohmatom?

bobacik_29
1. sep 2009

vefi89 tak to fakt netusim ale zbytocne sa nestresuj vsak ti ho zvacsili nie zmensili 😀 to je vzdy lepsie

vefi89
1. sep 2009

vsak nakoniec vo stvrtok sa to dozviem presnejsie, idem na sono, ale som netrpezliva. Dakujem ti pekne 🙂
ako sa bude volat dievka vasa?

bobacik_29
1. sep 2009

vefi89 este netusim ale uz by som asi mala zacat uvazovat 😀

vefi89
1. sep 2009

ja by som radsej chlapa, ale ak to bude baba, tak Hana alebo Stanislava 😀

bobacik_29
1. sep 2009

vefi89 no hana je pekne meno a chlapcenske??ja som mala pre chlapca meno dominik

anawi
2. sep 2009

Ahojte, bola som na ultrazvuku v 20tt. Vsetkemu rozumiem okrem tohto. V správe mam napisane okrem ineho aj cervix 4 mm, neviete co to znamena? Dr mi nic nepovedal a k mojmu dr. idem na buduci tyzden.

vefi89
2. sep 2009

anawi cervix je krcek, v tvojom pripade zrejme maternice

maminka33
8. sep 2009

Dievcence,neviete preco mam v tehotenskej knizke 2-krat KS + Rh zeny,namiesto KS +Rh muza?Ide o nejaky preklep?

anettad
8. sep 2009

asi preklep.Ks je krvna skupina a rh je rh faktor 😉

maminka33
9. sep 2009

To viem,tie skratky su mi jasne ,ale v odidvoch kolonkach mam KS + Rh zeny KS +Rh zeny!Na inych knizkach som si vsimla - je tam KS + Rh zeny KS +Rh muza!Neviem co to je? 😒

majusqua
17. sep 2009

ahojte dievcata.ja som sa dnes veelmi vystrasila,bola som na poradni a povedali mi,ze moje babo v 36+6 je malicke,ze vyska maternice je iba 32cm.Som v anglicku a az tak velmi tomu nerozumiem.ak mate niektora skusenost s takymito parametrami,prosim poradte.bude moje babo velmi male???aka je primerana vyska maternice na moj tyzden??????

majusqua
17. sep 2009

nikto
mi neporadi??????

betka1
17. sep 2009

majusqua, ako merali tu vysku maternice? Ultrazvukom alebo centimetrom?

majusqua
17. sep 2009

centimetrom.......

majusqua
17. sep 2009

betka1 ja by som si to chcela sama premerat,ale neviem ako sa to presne meria......

betka1
17. sep 2009

pre ukludnenie napisem ako to bolo so mnou. Ja som tiez v UK. Pocas prveho tehotenstva som isla na tyzden na SK v 32-hom tt. Zaplatila som si sukromny ultrazvuk. Babo detajlne skontrolovali, premerali a vsetko bolo uplne v norme. O 4 dni v UK mi brucho odmerali centimetrom a chybali im 2 centimetre, cize som bola podla nich 2 tyzdne pozadu. Sice som im povedala, ze ultrazvuk ukazal nieco ine, ale nepocuvali ma.
Ja si o tom ich merani proste myslim svoje. Babo moze byt viac stocene, sikmo lezat, alebo cokolvek ine. Samozrejme, ze to moze byt aj znak problemu, ale ked Ta neposlali na ziadne dalsie vysetrenie, tak ostava dufat, ze vedeli preco. Srdiecko bilo pekne nie?

betka1
17. sep 2009

a este aj zalezi od toho aka vysoka si ty. Ak si ty nizka, tak babo babo bude tiez a tak to ma byt.

majusqua
17. sep 2009

vsetko ine bolo ok az na tu dlzku maternice.teraz chodi na prehliadky kazdy tyzden a doteraz bolo vsetko ok a nik mi nic nepovedal.cakam na objednanie na sono.............

betka1
17. sep 2009

budes to musiet vydrzat az kym bude sono, ze co Ti povedia. Jedine, co ma napada je, ze sa skus vyzivnejsie stravovat, mozno to trosku popozenie aj babatko, ak je to vobec potrebne.
Babatka v brusku rastu narazovo, nie stale rovnako rychlo. Raz pomalsie a raz rychlejsie, preto nemusia vzdy zodpovedat tabulkovym hodnotam.
Mojej znamej podla ultrazvuku tvrdili, ze od 36tt jej babo prestalo uplne rast. Nalakala sa, ale babo je uplne vporiadku. Doteraz neviem, ci to bola chyba merania, alebo co. Obaja s manzelom su skor nizky, tak neviem, ci to suviselo aj s tym.

Myslim, ze na tych ich 32cm je vela rozumnych vysvetleni. Najrozumnejsie je, ze to meranie centimetrom je proste ako zo stredoveku. Mozno aj zle nahlatali vrch maternice.

Zelam vela trpezlivosti, aby si to do toho sona vydrzala v klude 😉

majusqua
17. sep 2009

dakujem ti.isto bude tato noc lepsia,ako som si myslela.vdaka tebe.dakujem........ 🙂

betka1
17. sep 2009

tak dobru noc a nech sa babo v bruchu velmi necuduje, ze co mu tam posielas stresove hormony, ked jemu je dobre a je vporiadku 😉

jankohrasko
21. sep 2009

baby, neviete co znamena, ked mam v tehu knizke CI: 3 ?
Dakujem

garonka
21. sep 2009

jankohrasko, ta skratka znamena cervikalne skore CI to je vlastne krčok maternice a čím väčšie číslo tym sa bližíš k pôrodu 😉

jankohrasko
21. sep 2009

hej.. uz som si to nastudovala 😀 a maximum je 8-9???

garonka
21. sep 2009

vraj ano je to maximum a ty sa pekne blížiš k tým číselkam 🙂 veď o chvíľu si v pôrodnici 😉

inak prekrásne bruškate fotky maš v albume 😉 su nadherne 🙂

jankohrasko
21. sep 2009

garonka: dakujem za radu.. a to sa potom uz rychlo blizi k tej 8-9???? Ja som uplne dnes ostala soknuta... 😅
Neviem, co mam cakat.. bojim bojim..
Dakujeme za pochvalu 😀

jankohrasko
21. sep 2009

pri akom CI zacina porod?? 😖

petuskaxfun
22. sep 2009

jankohrasko no rodis ked mas CS 10 😉

tinad
25. sep 2009

Ahojte,maminky, vedela by mi nejaka poradit, co znamena toto vv tehotenskej knizke?: CSC:2 , vraj sa otvaram uz, tak sa bojim...