Znaky v tehotenskej knižke. Čo znamená BPP?

anetta
23. aug 2006

ahojte kocky,,chcem sa spytat,co znamena BPP?

cucoriedka
26. sep 2006

biancarv,

opytaj sa na to lekara, ale myslim, ze odchylky su asi bezne... pripadne treba poziadat o dalsi UZV o niekolko tyzdnov, kde sa to skontroluje...
ono aj zalezi od lekara ako presne "pomeria" babetko, lebo ide o to ako presne oznaci krizikom plochu, ktoru to ma odmerat. videla som to na obrazovke ked to robil, oznacil nejake body (tam, kde si myslel, ze zacina napr. nozicka a tam kde konci) a pristroj uz urobil meranie...

biancarv
26. sep 2006

dobre, dakujem

alexandra
29. sep 2006

bianca klud, malokedy je babo tak idealne otocene, ze je rovnobezne so sondou, takze prakticky ako vieme moze mat ta nozicka aj viac ale ked je sikmo, tak to nameria menej.. 😉

emjee
29. sep 2006

doplnam udaj z duplicitnej temy, co som predchvilou zavrela:

OP su ozvy plodu 😉

melory
29. sep 2006

nezabudnem ked mi na sone tyzden pred porodom povedal ze podla sona ma maly 3.5kg a v den porodu ze ma 3.7kg a narodil sa 2.8kg

aktak
12. okt 2006

viete mi nektora povedat co to znamena?

nalez: corynebacterium sp.
nalez: lactobacillus sp. produkujuci H202
epitelie ++
lactobacillus ++
CM 32 mm stres test nazn. pozit VB

dakujem

bellasandra
12. okt 2006

Aktak- neviem ci ti niekto odpovedal poloha 1. je hlavickou dolu.
Poloha 2. je nozickami dolu.

aktak
12. okt 2006

ano, hlavickou je dolu, ale to ostatne co vyslo z tesov neviem co znamena 😨

bellasandra
13. okt 2006

Aktak-Skús kuk vo vyhladavaci na nete. 🙂

kubko
13. okt 2006

ahojte neviete mi povedat, co znamena pohlavie vvchnn? Kamoske je 12tt a dnes bola na ultrazvuku a dala mi to za ulohu zistit.... Dakujem

ada21
13. okt 2006

toto som nasla na internete:
Prajem dobrý deň. Pán doktor, mám na Vás prosbu o vysvetlenie údajov z ultrazvuku. Pani doktorka bola skúpa na slovo. Podľa PM som 31+0, zodp. týždeň je 31+3. Údaje sú BPDxFOD 8,55x9,95, v kolonke TADxAP AD mám AC= 27,8, FL=5,67, poloha a naliehanie KP II., pohlavie VVCHNN (zle čitateľné), placenta vzadu, zrelosť 0°, O-III.= nl.viaring (???nečitateľné). Je naozaj všetko v poriadku? Na otázku, či vidí pohlavie znela odpoveď, že vidí bábätko.

Vaše dieťatko nalieha na panvový vchod koncom panvovým /zadočkom/ a chrbátik má na pravej strane maternice /údaj KP II/. BPDxFOD sú rozmery hlavičky, AC je obvod bruška, FL je dĺžka stehennnej kosti. Všetky tieto údaje zodpovedajú Vášmu týždňu tehotnosti. Zrelosť placenty je v norme. Pohlavie sa v náleze nespomína. Nie vždy je na ultrazvuku pohlavie viditeľné, takže Vám ho radšej pani doktorka nehovorila. Spomínaný ultrazvukový nález je však v norme.

kubko
13. okt 2006

ada dakujem

vavka33
15. okt 2006

Ahoj Aktak,neviem asi ti moc neporadim v tom co mas napisane v sprave viem len co znamenaju tieto slova
corynebacterium-to su male tycikovite nepohyblive bakterie
lactobacilus-mikroorganizmus vytvarajuci kyselinu mliecnu

erika1
15. okt 2006

Ahojte,nechcem strašiť,ale u mňa znamenalo z ultrazvuku VVCH - vrodená vývojová chyba.Mám 4,5 ročného synčeka s rázštepom chrbtice a dr.písal VVCH.Ale v tvojom prápade to môže znamenat niečo úplne iné,tak sa neboj a dr.sa treba pýtať,lebo ide o tvoje dieťatko a maš nárok vedieť všetko.Veľa šťastia!

jj2202
18. okt 2006

poznamka v tehu knizke pri pohlavi "vvchnn"
znamena: pohlavie zle citatelne 😉 🙂

danona
18. okt 2006

neviete mi poradiť, co znamená v tehot. knižke značka DS? - mám tam písané postupne od DS 0, cez DS 2, dnes na poradni mi dr napísala DS 3-4... 😕 pritom hovorila, že sa ešte neotváram...

stonozka
24. okt 2006

babulky aj ja mám otázočku:
v kolonke pod 20 g.t. ako sú kolonky lokalizácie placenty mám pod sebou písane: Pi 1,17 ; RI 0,72 ; S/D 3,5 Neviete mi niekto poradiť, nikde na nete som to nenašla... Ďakujem

vavka33
24. okt 2006

To kde mas take kolonky?Ja to nikde nemam.

stonozka
24. okt 2006

vavka, ako sa píšu výsledky z ultrazvuku, druhý stlpec /20 g.t./

vavka33
24. okt 2006

No mne sa nepisu nikde,ja to mam vzdy na tych papieroch z UZ,ja taku kolonku ani v knizke nemam.Mne to nepisu skratkami,ale slovom.Ale urcite ti niekto poradi

stonozka
24. okt 2006

jasné, dík 🙂

olianko
24. okt 2006

ahojte ..teraz ste ma ale riadne nastrasili ☹ mate este niektora v knizke napisane VVCH v kolonke IPP UA R/I index?

vavka33
24. okt 2006

No tak ja vam teda nezavidim tie skratky,nechapem,ze vam to nenapisu polopate ako mam ja.

stonozka
24. okt 2006

tuším podobný problém riešila jj 2202, pozri vyšie, alebo jej napíš IP

olianko
24. okt 2006

no ved jedna tu napisala ze VVCH je vrodena chyba a druha napisala ze je pohlavie zle citatelne .lenze to druhe bola skratka vvchnn.tak teraz neviem ci je to to iste alebo nieco ine

stonozka
24. okt 2006

niečo obdobné bolo na babeetko.sk, skús pohľadať aj tam...

denik
4. jan 2007

dievčatá, chcem vás poprosiť, či nenakuknete do vašich preukazov, akú máte nameranú hodnotu NT.. ide o – nucheal translucency – presiaknutie šije – v 10. – 13. týždni sa meria u plodu šírka podkožia v oblasti šije – šírka väčšia ako 3 mm znamená zvýšené riziko genetickej anomálie plodu". V našom prípade je táto hodnota až 4,1mm (údaj zo 14TT). Lekárka mi v tom čase povedala, že je všetko v poriadku (len ja som vtedy nevedela, že hranica je o čosi nižšia). Dnes som znova surfovala po nete a našla nejaké nové vysvetlivky, tak som si to pozrela a veľmi som sa preľakla..

lblb
7. jan 2007

denik - ja mam v tehu knizku z 13.tt namerane NT 1,8mm a povedali mi,ze je to v norme.nelakaj sa,urcite by ti povedali,ze nieco nie je v poriadku.

danu
8. jan 2007

Ahojte tehulky, nenasla som si vo svojej knizke NC myslim to prescietenie sije drobca, vie mi niekto poradit kde v knizke to mam hladat???

dadulik
8. jan 2007

danu, ani ja to nemozem najst, neviem vobec ci mi to lekar vtedy meral, aspon nic nevravel pri uzv