Znaky v tehotenskej knižke. Čo znamená BPP?

anetta
23. aug 2006

ahojte kocky,,chcem sa spytat,co znamena BPP?

butrus
8. jan 2007

ahojte tehuľky, síce medzi vás nepatrím,ale našla som stránku, kde je vysvetlených veľa odborných výrazov - také, čo DR. nepovie a nevysvetlí (máme s tým všetky skúsenosti 😀 ) + skratky v tehotenskej knižke
http://www.pulib.sk/elpub/FZ/Galdunova1/4.pdf

danu
8. jan 2007

Dakujem pekne BUTRUS- len ja chcem priamo CN presvietenie sije vien co to je len neviem kde to amm pozriet v tehu knizke.

denik
8. jan 2007

lblb - ďakujem, aspoň niekto zareagoval 😉 a povzbudil

logout
8. jan 2007

ahoj danu,
presvietenie sije by malo byt uvedene na stranke "Ultrazvukove vysetrenia", v kolonke "NT v 10-13 g.t.". Ja to tam mam uvedene v desatinach centimetra.

jj2202
8. jan 2007

logout to je ok. do 3cm je to OK

logout
8. jan 2007

do 3 mm 🙂

jj2202
8. jan 2007

ano do 3mm sorry 😉 🙂

danu
8. jan 2007

Ja tam mam ultrazvukove vysetrenia a v kolonke zodp.g.t. 10+3 takze neviem

jj2202
8. jan 2007

danu? nechapem 😕

nufka
8. jan 2007

babulky ja som z toho jelen z tych skratiek .. takze sa uz tam ani nezaoberam ved ked by bolo nieco zle lekar mi predsa povie 😉

lucy81
8. jan 2007

Ahojte baby, ja som bola na uzv niekedy okolo 20.12., bola som v 12tt a NT mi vyšlo 2 mm. Tak je to snáď v pohode. Danu, pred tým v 10-13 g.t. je uvedená značka NT. tam sa to píše

jj2202
8. jan 2007

nufi, jasne ze by ti povedal. a co nevies? ja som si kedysi vyhladala vsetky skratky,takze co to by som vedela poradit 😉

luci, do 3mm je to uplne v pohode.
teraz v 16tt ti budu robit triple testy a to len potvrdi, ze ste vsetky OK 😉 🙂

nufka
8. jan 2007

jj a kde si pozerala tie skratky ??

jj2202
8. jan 2007

nufi rozne... cez google, potom porodnice.cz, mamaaja.sk

nufka
8. jan 2007

jj dakujem tak presondujem 😉

danu
8. jan 2007

tehulky ja tam naozaj v knizke ziadne NT nemam ale zajtra rano idem na afp testy tak sa na to hned rano sesricky spytam nech mi to tam ako debilovi ukaze 😠

leila
8. jan 2007

danu mne to do knizky tiez nezapisali, ale je to na papieriku z ultrazvuku, pozri to tam ak mas 🙂

leila
8. jan 2007

lucy aj aj som mala 2mm 🙂

danu
10. jan 2007

ja neviem pozeram na papierik z uzv . Bola som tam v 10TT+3 cize to je skoro a tak ci tak tam nic nevidim mam tam len 8.0cm co je asi blbost. Uvidim v piatok mam vysledky s afp testov tak pockam

bea111
14. jan 2007

Ahojte.Chcem sa spytat.Som v 35 tyzdni a bola som na ultrazvuku kde mi namerali tieto hodnoty:BPD 88,6 TAD 28,5 FL 67,2
a vaha 2300 g.A dole mi doktor napisal hypotrofia plodu.Myslite si ,ze je to v poriadku.Velmi sa bojim.

certica
14. jan 2007

bea, spytaj sa na to svojho gyn./porodnika. hypotrofia znamena ochabnutie svalstva, pravdepodobne budu babatko sledovat na rizik.novorodencoch.
Nestresuj sa a nemaj obavy, radsej sa podrobne poinformuj. Drzim palceky 😵

vavka33
14. jan 2007

bea,toto je hypotrofia:
Asymetrická hypotrofia znamená, že bábätko počas vnútromaternicového vývoja zaostáva v raste, pričom bruško a dolná časť telíčka zaostáva v raste viac ako hlavička (pri symetrickej hypotrofii hlavička aj celé telo zaostávajú v raste rovnomerne). Tieto deti sa potom rodia skôr a zvyčajne vážia menej ako 2500 g
Dieťa je o niečo menšie, v 36. týždni by už malo mať okolo 2500 g (priemer).
pri hypotrofii dieťa málo močí a tvorí sa menej plodovej vody.
Myslim,ze sa nemusis bat,len babenko bude asi mensie ked sa narodi

lejla77
23. jan 2007

Kocky, viete niektora co znamena GSD? Dakujem.

bublinkajasminka
23. jan 2007

lejla to netuším ale skús kuk do google - tam iste nájdeš viac info...
lejla prosím ťa porad mi...včera som sa dočítala že ak špiním pred MS je to nízka hladina progesteronu a vraj sa vajíčko neuhniezdi.....ty si také problémy nemala?? ja som po vysadení HAK začala špiniť asi deň-dva pred MS a potom prišla normálna menzes....hmmm a ja bojím aby som môhla otehotnieť....

lejla77
23. jan 2007

bubli:
tak to mi nic nehovori, nemala som take problemy. Netusim. Ved opytaj sa dr., ten ti viac pomoze.

bublinkajasminka
23. jan 2007

lejla - díííky

lejla77
23. jan 2007

kocky, netrapte sa, uz som to zistila, takze:
GSD: velkost gestacneho vaku. 😵

lenny
30. jan 2007

a co je hodnota RI - z USG vysetrenia?

pollyanna
1. feb 2007

RI-rezistence index, meria sa tym odpor ciev babetka

csikike
10. apr 2007

baby, neviete co znamena skratka cess.m.-grav?