Znaky v tehotenskej knižke. Čo znamená BPP?

anetta
23. aug 2006

ahojte kocky,,chcem sa spytat,co znamena BPP?

petra1985
19. mar 2009

ja som mala 0,74 a uz som mala hranicne.. tak neviem ci je to az take ok.. ale hranicne este nie su zle zvyknu sa upravit mne sa upravili bo brani liekov na 0,67 a vraj je to uz v poriadku

barca25
21. mar 2009

ahojte.,..bola som na ultrz. lebo som v 30tt a merali mi hlavicku dietatka a ta bola 7,3 a stehenna kost 5,2..hladala som na nete aky je vseobecny priemer bbatiek v 30tt ale nic som nenasl..vrvel mi doktor ze moje babo je dost male a nechce sa mu rast.....neviete aky je teda priemer vo vseobcnosti,ci vazne je az take malinke???,dakujem

dannynka
1. apr 2009

jeej taketo nieco som hladala supis 😉

zuzitka
16. jún 2009

prosim, čo je skratka RRR + TPP? je to pri rozbore krvi v tehu knižke, mám to negatívne 🙂

zuzitka
17. jún 2009

RRR je vraj syfilis 😅

hathor1231
17. jún 2009

tak to je ten lepsi pripad 😉

zuzitka
17. jún 2009

Ery – (erytrocyty) počet červených krviniek;
Hb – (hemoglobín) koncentrácia krvného farbiva;
Ht – (hematokrit) pomer červených krviniek ku plazme;
Le – (leukocyty) biele krvinky;
Tr- (trombocity) doštičky;
Lues 2 x – odber krvi na zisťovanie sifylisu /RRR+TPP/
HIV – odber krvi na pozitivitu HIV;
HbsAg – zisťovanie prítomnosti žltačky typu B;
TOXO – zisťovanie protilátok na toxoplazmózu;

frogoo
17. jún 2009

babky,na obrazku z ultrazvuku mam skratku FTA 52,68cm2, neviete co to je???? 😲

lea132
18. jún 2009

ahojte, neviete mi povedat, co znamena placenta: post., II. ??????

anettad
18. jún 2009

Lea myslim ze je to ,placenta vzadu stupen prezretia 2. Stupne su od 0- do 3. To si este v norme na to ze si v 30tt. Ja som mala do 35tt. 0 a potom uz hned 3.Drzim palce. 😉

bozka1
24. jún 2009

pre Barcu25 ale aj ine zienky, asi to je neskoro ale prave dnes som nasla nejake hodnoty: http://www.mamatata.sk/clanok/1668/2/10/ultrazv... mozno vam to na volaco bude.

deborah1
24. jún 2009

Anettad,nevieš čo to je vlastne ten stupeň prezretia a čo to znamená?Aj ja mám placenta II.

anettad
24. jún 2009

deborah, II stupen je este ok, ale ked je uz III stupen, placenta je spotrebovana, a nemusi uz plnit svoju vyzivovaciu funkciu, preto sa to zvykne cez uzv sledovat. Neboj,II stupen je este ok, budu ta uz aj tak sledovat.Drzim palce 😉

deborah1
24. jún 2009

Ďakujem,anettad. 🙂

anettad
24. jún 2009

deborah niet za co ak budem vediet tak poradim 😉

andrea12737
24. jún 2009

Ahojte zienky...ja mam v tehu knizke taku kolkonku- NALIEH.-a cosi mi tam dr.zapisal, no netusim ze co..naaahodou netusite co to je?vdaka

anettad
25. jún 2009

andrea, naliehanie je to ako ti babo tlaci na krcok, vacsinou pozdlne hlavickou. Tzn. hlavickou dolu 😉

mirip
25. jún 2009

hej anettad má pravdu, aj ja tam mám napísané v tej kolonke mob. nerob si z toho starosti pokial máš CS /teda cervix score/ 0 je to ok, lebo krčok je uzavretý a povodnej velkosti 😉

andrea12737
25. jún 2009

Ahojte kocky, mam otazocku ohladom tych cs..som 21tt, a mam cs 1. Dr.mi nic na to nepovedal, inak predtym mi stale hovoril no krcok vyzera pekne🙂teraz ani bu ani me...ale je to v norme,ze?a inak ked som odchadzala, tak mi prizvukol ze ak by nieco len sa mi cim skor ukazte...tak teraz nvm. Lebo pamatam sa ako som cakala mojho prveho, tak tam som mala nejakych cs 3 v poslednych tyzdnoch a rodila som presne na termin. pokial sa nemyslim tak to cs1 som mala az v nejakom 7-ci 8mes.vdaka. krasny den vam prajem 🙂

anettad
25. jún 2009

andrea, cs1 este nie je take strasne, ale na to ze si len v 20t.t by som sa viac setrila, aj ked u druhorodiciek je ten krcok iny citlivejsi, vzhladom na predchadzajuci porod. Neboj bude to ok, dr. sa o teba len stara. 😉

andrea12737
26. jún 2009

Dobre ranko...dakujem ti velmi pekne anettad, tak snad to bude ok...setrim sa tolko ze sa uz asi ani viacej nemozem🙂 tak zatial vam krasny den🙂

katja8
29. jún 2009

Ahojte, prave som prisla od Dr. a mam zistene pozit toxo (IgG 20,20 IU/ml). Lekar mi povedal, ze je to prekonana toxo, ale neviete mi prosim niekto povedat, ci ta hladina protilatok nie je vysoka? A moze to ohrozit dietatko? Dakujem velmi pekne 😒

hanam
29. jún 2009

baby co znamena HSB ?

mannerka
29. jún 2009

katja8,
ak mas pozitivne protilatky na toxoplazmozu, tak je to iba dobre, to znamena, ze si sa s chorobou stretla a mas vytvorene protilatky, ktore teraz chrania teba aj dietatko, toxoplazmozu nemozes teraz dostat 😉
Ak by si ich nemala, musela bysi si davat pozor na dobre spracovane masko, mala by si sa vyhybat mackam a tak, aby si sa nahodou nenakazila, to by bolo pre tvoje babatko nebezpecne...takto si v "suchu" 🙂
A v podstate je jedno aku mas hodnotu, moze byt aj 160 a je to stale ok...

diusa
2. júl 2009

Ahojte kocky, mam taky problem a bojim sa ci je to O.K. Sice doktor povedal ze je to normalne ale ja sa bojim ☹ vysvetlite mi to,prosim. Som 32/4 tt.

BPD- 8,19cm - 32/6tt, FL- 6,09cm - 31/4tt, CA-28,01cm - 32/0tt - toto vsetko chapem

FL/AC - 21,73% - tomuto nerozumiem

A trapi ma hmotnost ktora JE LEN 1055g (2lb5oz) co zodpoveda 27/0 tt
☹ ☹ ☹
stetli ste sa s tym, prosim poradte.

diusa
2. júl 2009

nikto mi neporadi ci je to v poriadku? 😢

macalc
2. júl 2009

didusa pozri si tento link je to tam rozpisane http://www.mamatata.sk/clanok/1668/2/10/ultrazv...

diusa
2. júl 2009

To som citala, viem co sa tam pise, ja len nerozumiem tym percentam, a preco ma moje dievcatko taku nizku hmotnost ktora zodpoveda 27 tt. Aj podla tej tabulky by mala mat 2000g.
Chcem len vediet ci sa s tym niekto stretol.

anettad
2. júl 2009

diusa neboj, uzv, vahu skresluje, staci ked ma babo vacsiu hlavicku ci stehennu kost, a hned ti uberie alebo prida na vahe a pritom skutocnost je uplne ina. Nestresuj sa este ti len zacne priberat, neboj je to ok, kazde dietatko je ine, jedno lahsie druhe tazsie. Uzv, mas v poriadku, sedie ti pekne aj tyzdne,a to je hlavne, percentami sa netrap. 😉

celin
10. júl 2009

Poradite mi prosim Vas, dnes som bola v poradni a som v 34tt, v knizke mam napisane 34+5. Pred 4 tyzdnami som mala 30+4. Co znamena to cislo za pluskom?