Znamená v dnešnej dobe svadba tehotenstvo?

maryloou77
1. sep 2007

Zdravim tehulky, snažilky i všetkých ostatných

trocha ma prekvapuje tlak okolia na mladé ženy, dievčatá ohľadom detí a svadby. Ja sama som sa nedávno vydala a kedže mojou problémovou partiov vždy bolo a aj je bruško, ľudia sa teraz neštítia obchytkavať ma na ulici a iných verejných priestranstvách a pýtať sa kedy máme termín!!!!
A prípade môjho nechápavého pohľadu mi každý povie:" Veď svadba bola,či nie?!" Mám to teda chápať tak, že tehotenstvo je JEDINÝ dôvod na svadbu? A berúc to opačne je svadba dôvodom na tehotenstvo?

😖

hanaj
1. sep 2007

Maryloou, mnoho ludi s tym stale zije. V minulosti to tak prevazne fungovalo - baba necakane otehotnela a aby to nebola hanba a aby sa dieta nenarodilo ako nemanzelske, treba vystrojit svadbu 😖
Opacny pripad - vydas sa z lasky (co mnoho ludi z okolia nevie pochopit a prva otazka je, "co musite"?) a okolie ta zacne bombardovat otazkami, kedy bude dieta. Ano, chvilu sa to da zvladat a trpezlivo odpovedat, ale dokedy? Nikoho nezaujima, ze nemas povedzme strechu nad hlavou, nie si dostatocne financne zabezpecena (aj s partnerom), aby si na svet priviedla dieta a mohla mu poskytnut vsetko, co potrebuje, no aby ste pritom nezili z ruky do ust. Ludia sa nezaujimaju o to, ze nejde len o to "vrznut si" a dieta bude na svete (ospravedlnujem sa za vyraz).
My sme tri roky po svadbe, babatko sa nedari (ja mam problem) a okolie rype a rype a rype, no uz sa snazim to zahovorit, lebo pre mna uz je problem dookola na to odpovedata, ked viem, ze prirodzene babo aj tak nebude ☹

maryloou77
autor
1. sep 2007

Dakujem Hanaj

len si napisala, co si ja sama myslim! Vieš aj sama ake je to neprijemné, keď stále niekto dobiedza, a teraz keď som vydatá, ľudia akoby v tom mali jasno, dokonca sa mi stalo už zopár krát, že mňa idú presvedčiť že ja sama som tehotná, keď myslím že ja SAMA najlepšie viem či to tak JE, alebo nie! 🙄

skybaby
2. sep 2007

baby ja som vzdy tvrdila ze sa nikdy nebudem vydavat tehotna ... by mi to prislo ze nie laska je dovodom ale len to tehotenstvo a nevedela by som potom ci si ma ten chlap berie naozaj preto ze chce ... v juli som sa vydala {samozrejme nie som tehotna} a tiez boli otazky ze preco sa berieme???? teraz sa snazime o babatko a som zvedava kedy sa ozvu prvi rypaci ... prajem vela trpezlivosti 😉

miriamka
2. sep 2007

Maryloou...my sme sa tiez brali z lasky,a preto ze sme chceli zacat stavat spolocny domcek.No a teraz,uz aj mimi prist moze...Nechceli sme sa brat preto ze som tehotna,proste ma manzel necakane poziadal o ruku a zobrali sme sa.Samozrejme,reci ze ci musime boli,ale ked sme odpovedali ze nie,ze sa berieme ze sa lubime tak stichli lebo nam zavideli 🙂

petruci6
2. sep 2007

no ja zasa vydavat vobec nechcem,chcem len mimimko a priatela po boku,nepotrebujem papier ako dokaz "niecoho",ale paci sa mi ak ludia este veria v manzelstvo ako v nejaku istotu

miriamka
2. sep 2007

Petruci...ja som sa tiez nikdy nechcela vydavat,lenze potom ked ma manzel poziadal necakane o ruku,klakol si...nedalo sa povedat NIE 😀 Ale na svadbu spominam ako najkrajsi den v mojom zivote,aj ked som po nej nikdy predtym netuzila.

petruci6
2. sep 2007

miriamka aj mna poziadal o ruku,sme zasnubeny,cize prstene nosime,ale to nam staci 😀

miriamka
2. sep 2007

Tak to je pekne...aj ja som uz raz zasnubena bola,a nakoniec to skoncilo rozchodom.Toto zasnubenie bolo take ako malo byt - vyvrcholilo svadbou 🙂

petruci6
2. sep 2007

nech vam to vydrzi az do smrti 😀 mne sa to paci,len si to neviem predstavit,samu seba v bielom,zmena mena,majetok manzela a pod....mozno je to mojou nezavislou povahou 😀

miriamka
2. sep 2007

No ked to nevydrzi,co uz...ale na svadobny den budem stale spominat 🙂

petruci6
2. sep 2007

to je jasne,kazda zena tuzi byt raz za zivot princeznou,ale ja si to neviem predstavit

miriamka
2. sep 2007

Raz pride cas,ked si to mozno budes vediet predstavit 🙂

petruci6
2. sep 2007

to uz dufam budem mat miminko,ved taky maly vlastny druzba nie je na zahodenie 😀

julova
2. sep 2007

su to predsudky z minulosti...aj ked ja som uz na nasej svadbe mala fazulku v brusku 😀...nebol to dovod 😉...ale nase babo bolo planovane, tak ako aj svadba....a keby som nemala uz po 30-ke, tak si urcite s laskou uzivam manzelske zaciatky s drahym "len" vo dvojici nejaky ten rocik a babo by prislo neskor...ale kedze som ho stretla ked som mala 29, tak sme zacali planovat aj rodinku...byvanie mame, obaja nejaku tu prac. karieru...a svadba bola z lasky 😵 ...verime obaja v manzelstvo a to, ze sa nam babo podarilo tak skoro a bez problemov berieme ako dar...to ze cakame sme sa dozvedeli tyzden pred svadbou 🙂...tie tlaky okolia su dost neprijemne, ale snazte sa zit podla vlastneho presvedcenia....takze k teme - svadba neznamena tehotenstvo a ani naopak 🙂

sunny6
2. sep 2007

mi sme sa brali ked mal maly uz 6 mesiacov 😉
Ked som otehotnela,vobec som nemyslela na to kedy bude svadba,a ci vobec bude,to ze budeme mat dieta predsa neznamena .ze sa musime brat...cize trochu opacny pohlad-ked mas dieta - musite sa zobrat ????? 😒 No s tym nic nenarobime.
Mna manzel poziadal o ruku hned po narodeni nasho krpca,a svadba bolao 6 mes. na to na urade nic special,ale pre nas nieco krasne 😵
Viem si predstavit co to je na SK .....hlavne na dedine,tam sa stale drzia tradicii,a nazoru ze ak to tak to ....smiesne a treba to ignorovat 😉

ada78
2. sep 2007

Maryloou, my sme sa tiez brali z lasky a vsetci sa nas pytali, ci musime. Chodili sme spolu "len" 15 mesiacov a to je vraj kratko. Len neviem podla akeho kluca. Poznali sme sa 4 roky, len ta iskricka nejak meskala. 😀 No a ked sme zacali spolu chodit, tak sme zacali aj spolu byvat, tak som nebrala macku vo vreci.
Takze k tvojej otazke: tehotenstvo nie je jediny dovod na svadbu. Este su ludia, ktory sa beru preto, ze sa lubia. Tak ako vy. 😉 Prajem vela stastia. 🙂

katmi
3. sep 2007

ahojte..
nemyslim si,ze tehotenstvo musi znamenat hned svadbu.. uz nieje taka "doba" ako kedysi,ze si kazdy hned tehotenstvo spajal so svadbou alebo aj opacne.. teraz je to ine a nieje nic vynimocne,ak sa narodi babatko a dvaja sa zoberu az potom,resp.sa nezoberu vobec.. je to len na tych dvoch..

maruschka
3. sep 2007

katmi máš pravdu.Podstatné je,že sa dvaja majú radi.My sme spolu chodili tri roky a brali sme sa,keď som bola v piatom mesiaci.Nemuseli sme sa brať,rodičia z oboch strán to nechali na nás a nikto nás do ničoho netlačil.Ale sme sa tak rozhodli,lebo sa máme radi a chceli sme tvoriť rodinu aj oficiálne-výraz na papiery sa mi zdá byť trocha dehonestujúci manželstvo.Takže ak sa rozhodnete,že sa nezoberiete,je to len a len vaše osobné rozhodnutie a vôbec sa mi nezdá,že by sa mal nad tým niekto pozastavovať.Vlastne,či spravíte to,či ono,všetko je vaša vec.Podstatné je,že sa ľúbite.Držíme vám palčeky. 🙂 🙂 😉

katmi
3. sep 2007

maruschka - plne s tebou suhlasim s tym vyrazom..ze na papieri.. 🙄 aj mne sa tento vyraz vzdy nejak protivil..ako keby sa to nedalo nazvat nejak krajsie.. 😒
my sme sa rozhodli,ze ak sa nam podari mimi,tak svadbu nechame urcite az ked trosku vyrastie..nebudeme sa do toho hrnut a rychlo rychlo pripravovat svadbu len kvoli tomu,ze budeme cakat mimi...takze asi tak.. 😉

melle
3. sep 2007

caute baby, pridavam sa k vasim nazorom. Ja som sice klasicky zalozeny typ a nastastie aj moj manzel a zobrat sme sa obaja chceli, dobrovolne a z lasky a rovnako dobrovolne a z lasky by sme cim skor chceli mat dieta. Ale ja pravda, ze tlak, ktory na nas zeny neustale vyvija okolie, je niekedy neskutocne otravny!!! Len co dievca trochu dospeje, uz ho vsetci bombarduju otazkami, kedy si najde frajera, len co takeho najde, hned vsetci hucia A kedy sa konecne vezmete? A len co sa vezmete, uz je to hned: A kedy budete mat babo? A len co mate prve, tak hned:A kedy bude druhe? Mne osobne svokra len co sme si sadli za svadobny stol dala otazku, ze kedy bude babo. Tak ma to vytocilo,ze aj ked ho sama chcem, mala som sto chuti jej povedat, ze to je snad moja vec. Myslim, ze ziadnej zene, ani tej co dieta naozaj chce, neprispieva, ak to od nej vsetci ocakavaju ako samozrejmost. Mne sa nedari otehotniet uz 15 mesiacov a mam uz vsetkych tych reci naozaj plne zuby!

pralinka25
4. sep 2007

Na podobnu temu som uz niekolko krat reagovala ale pridam aj sem 🙂
U nas to bolo tiez tak, ze sme sa brali z lasky a vsetci sa pytali ci musime. Dokonca mi ani neverili aj ked som hovorila ze nie (ako keby sa tehotenstvo dalo utajit 😠 )
Ako vidim vydat sa z lasky nie je nic neobvykle, tak neviem preco sa vsetci tomu tak divia. Dieťa zatiaľ neplanujeme. Tiez sme sa chceli aspon trosku zabezpecit aby sme nemuseli byvat s deckom v trojizbovom byte spolu s rodicmi a surodencami. Chcem si zadovazit v praci prax aby som po materskej mala lepsie moznosti navratu do roboty a nebola nezamestnana bez praxe.
Ale aj keby som bola tehotna co koho do toho. Vzdy som tvrdila ze aj keby sa neplanovane babo pritrafilo svadba by automaticky nenasledovala. Vedel to aj moj partner.

Najprv to bolo ci sa musime brat, potom kedy bude termin a teraz nas zas upodozrievaju ze sa nam nedari (aj ked kazdemu som povedala, ze sa zatial nesnazime 🙄 nikto tomu neveri)

Mam taky pocit, ze doba nikam nepokrocila a ze jedinou funkciou zeny je stale vydat sa a rodit deti. Na nic ine nas netreba 😠

Raz deti chcem ale to kedy je len nase rozhodnutie a ostatni ked po nich tuzia nech si robia vlastne.

Mali by sa ludia spamatat. Mne to tiez lezie na nervi ale kaslem na nich lebo ma tonezranuje. Ale chapem ze taketo nemiestne otazky dokazu pekne ublizit najma tym parom, ktore sa velmi snazia a nedari sa ☹ Nechapem ze si to ti ludia neuvedomuju, ze nejaky dovod ze deti nemaju existuje. Mam tiez kamosku ktora od svadby ma uz 10 rokov a deti nemaju. Viem ze deti ma rada ale nikdy by som sa jej nepytala preco nema vlastne, lebo asi sa nedari a urcite by ju to bolelo. Ludia su niekedy ako hyeny.

najjulinka
4. sep 2007

No moje sestry mali dieťa bez sobáša a ja zatiaľ som absolvovala sobáš bez dieťaťa 😀 😀 😀 Takže sú to keci... A ako sa hovorí "Podľa seba, súdim Teba" 😉 😀 😀 😀 Takže asi vieš prečo sa brali tí ľudia, čo tvoje tehotenstvo očakávajú ako jasnú vec 😀 😀 😀

ela.masa
5. sep 2007

ahoj my sme si z muzom na svadobne oznamenie napisali Po dlhych rokoch a dvoch detoch co bola aj pravda.zili sme spolu 7 rokov potom dieta a po 4r dalsie.akurat ze sa vsetci divili ze mam dievcenske meno a dve deti .ten kus papiera je len potvrdenie staleho stavu.zjednodusi to zivot. 😎 nemusim nikomu nic vysvetlovat

mvl8
5. sep 2007

My také babky zvedavé voláme parapetnice 😀 lan stále sedia pri okne a sledujú koho by ohovorili to je na vysvetlenie. Ja som otehotnela a všetci chceli aby sme sa hneď zobrali pokiaľ nemám bruško.bolo to hrozné,ale urobili sme si po svojom a plánujeme až na budúci rok.pekne ich to prešlo a je pokoj.nechceli sme to preto,že musíme.Lúbime sa všetci 3 a to zatial stačí

kacenqa
5. sep 2007

na otazku a musite? je jednoducha odpoved: ano, uz sme do toho vrazili kopu prachov, bola by skoda nechat ich prepadnut... alebo nieco podobne vtipne o tom, ze mate rezervovanu salu/saty... no a vsetci sklapnu

na otazku kedy bude babo ja som dala odpoved ze momentalne mame rybicky (neskor k tomu pribudla aj macka), a ked zvladneme starostlivost o ne, a neumru nam, mozno sa pokusime aj o nejake dieta...a zase klapnu naprazdno...

prostte doba je zla...kedysi sa ludia fakt velmi casto brali preto, lebo museli a tipujem, ze vacsina tychto otazok pochadza od starsej generacie a pravdepodobne aj tie o mimcu... my sme sa tiez brali z lasky, svadbu sme planovali dlhsi cas, takze aj vzhladom na temriny bolo jasne, ze nemusime.

inak este bol kedysi taky vtip o jednom starom mladencovi, ktoreho sa babky zo sirokorozvetvenej rodiny na kazdej svadbe pytali, ze kedy pride na rad on a prestali po tom, co sa ich on to iste zacal pytat na pohreboch 😀 😀 alebo nieco v tom style, uz si to presne nepamatam ale tiez taky ofajc

katka76
5. sep 2007

svadba=tehotenstvo/tehotenstvo=svadba? tazko povedat, my sme spolu chodili nieco cez dva roky, spolu byvali a planovali buducnost typu postav dom-zasad strom-urob syna. ale ako sa hovori, clovek meni, pan boh meni:zobrali sme to odkonca. a nebrali sme sa kvoli tomu ze "musime" ale ze sme sa chceli - sice trosku neskor, ale babeno nam to urychlilo
vsetkym, ktoti sa snazite o babatko, vam prajem, aby sa vam darilo splnit si sen o rodinke. ja patrim k tym stastnejsim, ze mi to 2x vyslo hned na 1. pokus
na margo "papiera". ked to tak niekto berie, je svadba uplne zbytocna. mne to pripada tak, ze sa ludia obavaju, ci su s tym pravym, alebo ze dufaju, ze najdu nejaku lepsiu "partiu". ked clovek niekoho uprimne lubi, berie manzelstvo ako specatenie svojej lasky.

maryloou77
autor
10. sep 2007

vdaka vam vsetkym 😀
my sme sa brali po 6rokoch, cize to ani nebolo skor a peto ma pekvapuju tie sproste otazky a naznaky,ved uz sme uvedomelý pár, kt. spolu už čo to zažil a prežil a preto sme sa rozhodli že naše cesty spečatíme na spoločnú a nepotrebujeme čakať na tehotenstvo...a nikto nam neverí...a kedže svadba bola v juli, počkame si do vianoc a potom to bude jasné...bud sme nečakali dieťa alebo sa rozbehne nové kolo klebiet o potrate...občas si vravim že to naše dieťa bude primátorom ked je také očakávné a omielané v toľkých ústach 😅
ale nebudeme bojovať proti ľudskej hlúposti, nebývame v našom meste tak je to o to ľahšie, že nie sme stale na očiach a každý zázrak trvá len 3 dni 😉 teda tak sa vraví

tonicka
10. sep 2007

kočky, za mnou prisla dokonca babka mojho svagra, ked mala sestra krstiny druheho syna(my sme boli zobratý 2 r.)ze si nemam z toho nic robit, ze nemozeme mat deti a ze to pride 😀 😀 😀 a tiez sme sa brali po 2 a pol roku co sme zili v spol.domacnosti a vsetci sa pytali ci musime 😀 Karolinka ma 8 mesiacov a my sme minulý týzden oslavili 5 výrocie 🙂

zdenkabrt
10. sep 2007

ahojte ja som momentalne snazilka a vydavala som sa uz pred dvoma rokmi.
pred aj po svadbe sa ma kazdy pytal ze v ktorom mesiaci som, velmi divne vsak? pre niekoho je divne ked poviem ze som sa vydavala z cistej lasky. a predtym sme spolu chodili 1,5 roka samozrejme aj zili spolu.

katka76 suhlasim s tebou.

baby drzte sa 😉 😉 🙂

maca793
15. sep 2007

ja si myslím, že svadba je len veľa vyhodených peňazí nanivoč, sama som to zažila. mňa do vydaja natlačila ex svokra, ja som sa vydávať nechcela. s chlapom a so spoločnými deťmi sa dá žiť v jednej domácnosti aj bez papiera. viem, svadba je pre ženy niečo krásne, ale ja sa už vydávať nechcem. na to netreba papier.
keď som sa vydávala, bola som už v 4 mesiaci. čakala som dvojičky. to som nevedela, len 3 dni po svadbe na kontrole u gynčiara som sa to dozvedela. 😅