Znamená v dnešnej dobe svadba tehotenstvo?

maryloou77
1. sep 2007

Zdravim tehulky, snažilky i všetkých ostatných

trocha ma prekvapuje tlak okolia na mladé ženy, dievčatá ohľadom detí a svadby. Ja sama som sa nedávno vydala a kedže mojou problémovou partiov vždy bolo a aj je bruško, ľudia sa teraz neštítia obchytkavať ma na ulici a iných verejných priestranstvách a pýtať sa kedy máme termín!!!!
A prípade môjho nechápavého pohľadu mi každý povie:" Veď svadba bola,či nie?!" Mám to teda chápať tak, že tehotenstvo je JEDINÝ dôvod na svadbu? A berúc to opačne je svadba dôvodom na tehotenstvo?

😖

maryloou77
autor
17. jan 2008

no baby 🙂
tak rada by som videla tvare tych co nam vtedy pred pol rokom vraveli ze musime a teraz sa nic nedeje 😀 😀 😀

maja22
17. jan 2008

Ahojky, zaujímavá téma, už som sa nad tým aj ja zamýšľala... Tak som zhruba prebehla túto diskusiu a zatiaľ som nenarazila na podobný "prípad", ako som ja. Chodili sme s terajším manželom skoro 5 rokov, ale vydávala som sa ako panna. Obaja sme chceli prežiť svadobnú noc skutočne ako svadobnú. Vďaka Bohu, podarilo sa 🙂 Ale tiež ma zamrzelo, keď si niektorí z môjho okolia mysleli, že bábo je na ceste... Túžime po viacerých deťoch, ale práve tieto poznámky ma utvrdzovali v tom, že radšej pár mesiacov s bábatkom počkáme. Po 5 mesiacoch sa nám "zadarilo" na prvýkrát 😀 .

mishelin
18. jan 2008

maji..to ta obdivujem ze ste tak dlho chodili spolu a "nic nebolo" 😅 😉 ja nie som vydata...chodime spolu uz 4.rok a z toho 2 byvame spolu..ja sa tiez vydavat nechcem a mam rovnaky nazor ako macka 😉

sharlotta
18. jan 2008

My sme oznamili rodine svadbu v marci a koncom aprila sme sa stretli na spolocnej rodinnej udalosti a ked mi jedna z tiet podavala ruku na privitanie, vsimla som si, ako mi mrkla na brucho 😀 Mame rok a pol po svadbe a este sa zatial nechystame mat deti. Kazdy to ale akosi od nas ocakava. Mam v niecom podobny nazor ako Maca. Na to, aby som mala deti nepotrebujem svadbu. U mna osobne svadba nerovna sa deti. Ja som sa vydavala po 5 rokoch spoluzitia a chodenia. Svadbu som neplanovala, ale prisla som na to, ze z praktickych dovodov je to vyhodnejsie. Chceli sme riesit spolocny byt atd. Odhliadnuc od toho ja sa na deti este necitim, ale mam pocit, ze nas do toho miestami ludia tlacia. 😅 Keby sme sa neboli vzali, tak sa nas nikto nepyta blbe otazky, ze kedy budu deti. 😠

mishelin
18. jan 2008

sharlott ani ja som sa na dieta este necitila 😀 otehotnela som v 19-tich teraz mam 20 a 13.marca budem mat 21 😀

bobess
18. jan 2008

žiaľ svadba asi automaticky vyvoláva pocit detí, keby som to vedela so svadbou na tie deti počkám ... hlavne keď sa nedarí, je to veľmi deprimujúce.
ale nesúhlasím že svadba je len papier a vyhodené peniaze. je to oveľa viac ...

sharlotta
18. jan 2008

Bobess ja o svadbe sice nemam romanticky nazor, ale aj podla mna je to ovela viac. Pred zakonmi patrime k sebe a mame pravo na informacie o sebe. Bezpodielove vlastnictvo sa pri spolocnych veciach a financiach riesi urcite lahsie, akoby som si mala odkladat kazdy blocek.
Mishelin....jaaaaaaj....no, ale ma to aj svoje vyhody. Ja ked teraz budem chciet mat deti budem musiet vsetko, co som doteraz vybudovala stopnut a myslim, ze bude tazsie pre mna sa do toho vratit. 😒

mishelin
18. jan 2008

sharlott vtom mas teda pravdu..jedna znama mala rozbehnutu karieru vtom prislo babo a ona po porode nemyslela na nic ine len kedy sa uz bude moct vratit do prace a ze malu bude bravat so sebou do roboty a tak 😕

miriamka
18. jan 2008

No my sme sa brali ked som tehotna nebola ani sme este dieta vtedy neplanovali...naskor sme si chceli spravit troska karieru,zabezpecit byvanie...a teraz uz je mimi na ceste 🙂

mishelin
18. jan 2008

miriamka ten kocik sa mi paci.pozrela som fotky..a tu deku kde je mako pooh mame aj my 😉 a tie vecicky su zlate..my sme mali kopu takych a nestihjli sme ani vynosit pretoze vsetci nam nosili ked nas prisli pozriet a nakoniec sme z toho vyrastli a ostalo to stat nevynosene..preto a ti neoplati kupovat vela veci... 😖 😎

mory
18. jan 2008

tak ja som sa vydavala ked sme mali uz 6 mesacneho synceka 😀 a tiez to bolo len na urade maly obedik 20 ludi(rodina) a to tiez len koli tomu ze zijeme v zahranici a potrebovala som to koli tomu aby som mohla v zahranici legalne byvat 😉
normalne tiez si myslim ze svadba su zbytocne vyhodene peniaze 😖

miriamka
18. jan 2008

No svadba su mozno zbytocne vyhodene peniazky,ale zase ten den ktory patril len nam dvom veru stal za to!

dianty
18. jan 2008

Ahoj maryloou77,

môj názor: myslím si, že väčšina tých starších to vidí tak, že keď sa ľudia zoberú, tak hneď musia mať bábätko. A potom sú divný a hľadajú samé možné príčiny, prečo nemajú ešte dieťa.

Mne osobne sa to nepáči. Ja si budem aspoň tak dva roky vychutnávať manželstvo a potom bábo...

A opačný prípad? áno, väčšinou je to tak, že ľudia sa "musia" zobrať-tlak okolia... aby nebola hanba a podobné veci.. ale čo nás po hanbe.. je to náš život a aj keď budeme čakať tretie dieťa a nebudeme zobratí, ostatných do toho nič... 😉

moni1412
18. jan 2008

Tiez sa mi nepaci, ked nutia rodicia alebo okolie mladych do svadby len preto, ze otehotneli. Potom tie manzelstva niektore nevyjdu...(su aj vynimky)
My sme sa tiez brali z lasky, len preto, ze sme chceli byt svoji pred Bohom. Ved sa lubime... a babätko sme pocali az rok po svadbe. Poznam ale kamaratky ktore sa vydavali tiez z lasky, nie kvoli babätku, po par tyzdnoch sa ich pytali kedy bude babo. Jednej dokonca na svadbe trochu odstaval korzet a jedna babka jej zacala hladkat brusko - ze nech vam to dobre dopadne 😀 Nechapavo na nu pozerali...
Podla mna by sa mladi nemali nechat dotlacit do manzelstva len preto aby nebola hanba... je to predsa ich vec a neznasam klebetnice, ktore ohovaraju a tym tu "hanbu" robia.

danu
18. jan 2008

my mame babatko chodili sme spolu a vlastne aj chodime 11 rokov a zijeme v spolocnej domacnosti 6 rokov a nie sme zobrati a zatial ani neplanujeme naco ved aj bez papiera sa da zit spolu a kolkokrat aj lepsie nez tym co su uz manzelmi 😉
A co si na to myslia druhi? ti nas nezaujimaju 🙂

julia225
18. jan 2008

ja som bola naraz tehotna s kamoskou, ktora prisla za fararom, ze ci ich zosobasi, ze sa musia... on ich nezosobasil, povedal ze maju prist vtedy, ked sa budu chciet, nie musiet, ze take nerobi.... rozmysleli si to o 4mesiace sa vydavala uz s vacsim bruskom, ale z lasky... 🙂
ja osobne som chcela len dietatko vzdy nie muza, som rada tak ako som nevydata, dokonca bez staleho partnera.... venujem sa sebe a malej a plne mi to vyhovuje.... 🙂 az na to, ze mi ten isty farar nedal rozhresenie, a to pritom nezijem s chlapom ani nikoho nemam.... hmmm no asi vie lepsie.... ☹
ale raz sa urcite chcem vydat za princa 😉 z velkej lasky a mat este babatko.... a dufam, ze to bude princ s ktorym uz jedno babo mam, teda ze vytriezvie a otvori oci.... 😖
ale inac momentalne som rada ze som sama, neviem si predstavit, chodit do skoly, byt s malo, ucit sa a este aj starat sa o chlapa, aj ked vediet domacnost mojich rodicov... ale nemusim sa ohanat okolo chlapa, ktory vecne nieco potrebuje... 😒

smejko1
18. jan 2008

Ahojte, ja som vzdy snivala o klasike, ze sa zasnubime, do roka bude svadba a v svadobnu noc si pocneme babatko..... to babo nevyslo, ale aj tak som stastna, ako to mame. Ja som taka stara romanticka a chcela som babo az po svadbe, aby vedelo, ze sme ho chceli a planovali 😉

whizzy
18. jan 2008

smejko, ja si to tak isto predtavujem, ze si babo pocneme v svadobnu noc. Svadba je za 4 mesiace 😵

magg
18. jan 2008

my sme si tiez svadbu urychlili babatkom, ale ja som si to akosi tak vyratala, : mali sme termin svadby na august, keby som sa vydala v auguste a nebola by som tehotna, mala by som po skole, teoreticky by som mala nastupit do prace, pravdepodobne by som si na pracu zvykla aj na isty zivotny a financny standard a urcite by som odkladala aj babatko- a to som nechcela. Tak , kedze sme boli s terajsim manzelom uz zasnubeni a mali sme aj termin svadby na august 2006, sme sa teda v novembri 2005 rozhodli, ze skusime babatko - naplanovali sme to tak, ze ak pocneme v novembri, narodit by sa malo jul/august. teda by som teoreticky mala stihnut svadbu, diplomovku, prax statnice a promocie, no a este sme stihli aj prerobit byt 😀 . No a v povodnom trmine svadby, teda v 26. augusta 2006 sme pokrstili dcerku.
Takze neviem, ci svadba znamena tehotenstvo a naopak - proste kazdy by si to mal zariadit tak ako to citi. A co si mysli okolie je absolutne nepodstatne 😎

sharlotta
18. jan 2008

Julia, nerozumiem, preco by si sa mala starat o chlapa a "ohanat sa okolo neho"? Nerozumiem.... 😕 Fakt...

julia225
18. jan 2008

my sme malu chceli... ved sa vola Vytuzena.... aj ked sme neboli zobrati....
sharlotta.... preco? lebo ten s ktorym mam dieta ma nesmiern vycerpaval a celkovo, ja niesom na varenie, pranie, zehlenie a take veci, urobim ich ale nemusim.... teda pre niekho ineho, ja a mala desi to zvladam.... ale ten moj bol vazne hard work a furt je.... takze mi je dobre takto, ked je daleko od nas 😀 viem som sebec.... no a co 😅

sicilia79
18. jan 2008

my sme sa s manželom brali keď náš syn mal 1rok a 8 mesiacov a nebrali sme sa preto, že sme museli, brali sme sa z lásky, tak ako aj tie páry, čo ešte nemajú deti.

angua27
18. jan 2008

tak pridám aj ja. podľa mňa tehotenstvo nemusí byť dôvod na svadbu, ale veľakrát to ten pár nakopne skôr. a po svadbe predsa nemusí byť hneď dieťatko, ale mnohých ten pocit manželstva posunie aj v tejto otázke.
my sme spolu 9 rokov. od začiatku sme vedeli, že je to navždy a preto sme sa s ničím neponáhlali. najprv zázemie a potom svadba a bábo. lenže syna sme počali skôr ako sme plánovali a tak sme svadbu odložili na neurčito. neviem si predstaviť vybavovať svadbu s fazuľkou v brušku, aj keď mnohé to zvládli. a teraz ma teší predstava, že nám náš syn pôjde za družbu. berieme si príklad zo severanov, tam si ľudia najprv "spravia" zopár detí a až potom sa berú. 😀 😀 😀 😎

weroni
19. jan 2008

whizzy: a si si ista ze svadobnu noc stihnete? 😀 lebo my sme teda boli o tej stvrtej ked sa uz koncila zabava riadne vypluti 😅 a to este nehovorim o tom ze sme odvlacovali kopec veci a spat sme isli okolo piatej 😅
a potom - namiesto svadobnej cesty manzel skoncil dva dni po svadbe v nemocnici so zapalenymi crevami 😖

inac ked sme sa isli brat tak sme sa stretli aj s takymi reakciami ze "a co? bude babo?" alebo "miminko na ceste?" a tak... takze je to pravda ze ludia dnes svadbu povazuju za akusi nutnost kvoli neplanovanemu otehotneniu... sama poznam par takych ludi co sa brali z "nutnosti" - pride mi to take neuprimne, neviem 😖
my sme sa brali lebo sa lubime, babenko sme planovali este ked sme spolu len chodili ale chceli sme doriesit nejake existencne veci a poctivo "zamiesat" na svadobnej ceste, ktora nam zial kvoli manzelovym zdravotnym problemom nevysla a tak sme si ju naplanovali na Vianoce. No namiesto uzivania si slniecka sme si na Vianoce uzivali pocit ze som uz styri mesiace tehu 🙂 drobcek nas o par mesiacov predbehol a pocali sme ho cca 5 mesiacov po svadbe 🙂

neskutocne sa nanho tesime 🙂

sharlotta
20. jan 2008

Julia ja len na margo toho este...takeho chlapa by som ani nechcela. Nevidim dovod preco by som nikomu mala poskytovat servis a robit sluzku.

tini
20. jan 2008

Ja som sa vydavala do zahranicia, zasnuby sme mali presne 10 mesiacov pred terminom svadby, pretoze medzinarodna svadba nie je nic jednduche, tie papierovacky. Obaja sme chceli mat dietatko. Ja som v tom case pracovala v CR a pozerala som si pracu v zahranici, ale kedze sa narychlo nic nerysovalo v mojom odbore, zaroven som nechcela ostat sama po svadbe v CR, ale ani byt len manzelovi na krku, tak som otehotnela 3 mes pred svadbou a teraz sa staram o babatko 🙂

janka1
20. jan 2008

my sme sa brali v roku 2006...dcerka si to priala na svoje 10 narodeniny...sme spolu MANZELIA skoro dva roky a dieta necakame 😀

fifitko25
20. jan 2008

naozaj zaujimave na zamyslenie... myslim si, ze svadba by mala byt zvazkom dvoch ludi,ktori sa lubia a pokial to robia len preto, ze sa nahodou "posmykli", riesenim urcite nie je....mame v rodine taky pripad, ked sa bratranec ozenil so svojou zenou len kvoli babatku.... teraz spolu neziju, nemaju sa prilis v laske, lebo si nerozumeju, chudak dcerka vyrasta prakticky v dvoch rodinach, lebo si ju striedaju, nie je to detstvo, krasne spomienky na maminu a ocina ☹ preto si treba rozmysliet, kedy a ako to naplanovat zorganizovat...
pokial je pricinou svadby babatko a dvaja vedia, ze je to to najkrajsie, co sa im moze stat, je to najlepsie rozhodnutie,ake mohli urobit....
ale mat svadbu len preto, ze musis do roka a do dna otehotniet - to neuznavam. ... ak som sa niekoho dotkla, pardon, je to len moj nazor 😉

julia225
20. jan 2008

sharlotte ja som mu nou nikdy nebola, asi preto aj preto, s nim uz niesom, uplne mi vyhovuje byt sama a robit si co a kedy chcem.... mozno raz dospejem aj na vztah a manzelstvo.... na dieta som bola priprevena a chcela ho uz od 16tich, hmmm vyslo az v 20ke aj to som si musela pon ist az do UK 😝 asi su tam plodnejsi muzi.... 😅
no ale raz chcem aj ja princeznovske saty..... a on nieje az taky zly ale ja neznasam bordel ziadny okrem svojho 😀

vlnka81
20. mar 2013

@maryloou77 😀 😀 😀 😀 prepac ze sa smejem ale je to nadherne aki su niektori ludia neprajni a jednoduchi (reagujem cisto na tvoj prispevok a to ako si nevedia predsatvit ze sa niekto berie aj z ineho dovodu, necitala som ine komentare). nevedia si predstavit z existuje este aj skutocna laska, ktora v ludoch sposobi to ze sa rozhodnu byt spolu na cely zivot a specatit to manzelstvom. A nie preto ze musia. my sme s manzelom chodili spolu rok, po roku ma poziadal o ruku a o 9 mesiacov bola svadba. a vsetci vedeli ze som ISTO tehotna 😀 a figu. Otehotnela som ale presne o rok po svadbe a neplanovane.
Svadba je podla mna stale o niecom inom ako o tehotenstve a financne vyhodnejsom postaveni.