Zneškodnenie bradavíc. Čo zaberie?

ancurka
5. feb 2009

Uz rok je to odvtedy co sa mi narodil krasny zdravy chlapcek a koncom tehotenstva sa mi zacali robit bradavice a nemozem sa ich zbavit,uz ni ich vypalovali dusikom niekolkokrat a nic nepomaha.Prosim o radu,ak viete nieco co naisto zaberie na zneskodnenie Bradavic,prosim pomozte a napiste mi recept.Srdecna vdaka

bigbigbooty
25. máj 2016

Ahojte, ti co mate skusenost s prikladanim citronovej kory v octe alebo cesnaku (ja kombinujem), nechavali ste si to na noc ako kazu? Mne to 1.den sa dalo mat tak dlho, no nechala som si to aj cez den aj v noci a to mi akoby vyzralo kozu. Vidno nic nie je, ale teraz ked si prilozim nieco uz o par sekund citim strasne stipanie a predtym nic. No a nie som si ani ista, ci je to bradavica. Ale objavil sa mi taky tmavy fliacik na tom, nie uplne cierny, ale dost tmavy sivy. Vam to ako postupovalo? Naraz zcernelo ci postupne?

maria.vinea
29. jún 2016

Nmoj syn ich mal dala som na radu prepichnut a vypucit casom vyschli ale drobne ranky alebo flaky este ma a sem tam sa mu objavi jedna dve bradavicky vzdy na tom istom mieste zapalene.jednu som nasla i dcere nema este dva roky, co by jej pomohlo mali sme koloidum forte a verrumal mi pride slaby na to

lilu74
9. sep 2016

Daju sa vyrastky odstranovat laserom aj pocas tehotenstva?

lilu74
3. nov 2016

pripadne kozmetickymi pripravkami z lekarne?

lilu74
14. nov 2016

nikto nic? 😒

lexxy
19. nov 2016

Ahojte, prosim vas, poradte. Mam na nohe bradavice, a nemozem sa ich zbavit. Taha sa to uz 3 rok... Bola som s tym na koznom, styrikrat mi to vypalovali raz elektrikou, raz dusikom, skusala som citronovu koru v octe, uzivala som 4 mesiace Imunoglukan, skusala som aj lastovicnik, nic nepomohlo. Odpadli mi, ale ostali mi pod kozou korene. Prosim, poradte, cim by som ich mohla zneskodnit😩

lilu74
29. nov 2016

@lexxy bradavice alebo kurie oka?ked su korene hlboke jedine chirurgicky vyrezat ale aj to je beh na dlhu trat ale myslim si, ze je to najucinejsi sposob ako sa ich zbavit

bigbigbooty
29. nov 2016

@lexxy mas ich kde? Ja mam na lytku jednu a korou v octe sa dost zmensila ale stale tam je a neviem ako dalej 😕😠

tacika
30. nov 2016

na kurie oká máme doma odskúšané, máčať postihnutú nohu v uvarenom popole z dreva,vlažnom, potom natrieť bravčovou masťou na noc, opakovať kým kurie oko nezmizne..máme vyskúšané aj na bradaviciach na palci mojej dcéry, rovnaký postup.

lexxy
1. dec 2016

@bigbigbooty, toto su bradavice, mam ich na prste. Ja ich uz ale nemam na povrchu, ostali pod kozou, ako keby poriadne nevyrastli😩 Ak ju mas na povrchu, skus lastovicnik, aloe vera alebo propolis. Hadam nieco zaberie. Mne vsak nie...

baryana
14. jan 2017

@vladulienka1982 ahoj.prosim ta,ako si nakoniec dopadla?ja som uz zufala.vyskusala som vsetko.len ten laser nie.davam si uz tri tyzdne cesnak s octom a okrem bradavice /je cierna/ ma boli druha strana chodidla.neviem sa na nohu postavit.bradavicu mam na tom vankusiku co sa doslapuje a mozno tym ako sa snazim nedoslapovat na nu tak ma velmi boli prave druha namahana strana nohy.dufam ze mi rozumies.pomohol ti ten laser? Uz fakt nevladzem zapasit s tou hnusobou.rok a pol mi to robili dusikom a nic z toho.s laserom to nie je bolestive?

baryana
14. jan 2017

Viete mi prosim,poradit dobru kliniku v BA na odstranenie laserom? Je ich vela a neviem, ktoru vybrat.

lexxy
14. jan 2017

@baryana este stale bojujem, teraz menej, lebo v lete to mozem mat natrete stale, kym teraz mam ponozky. Pomohol ako pomohol. Scernela, odpadla a mala som par mesiacov pokoj, ale potom sa vratila. Laser som neskusala, odstranovali mi to elektrikou. Neviem, ja som bola na koznom iba v Novej Dubnici.

lilu74
16. jan 2017

V damskom klube bola zaujimava debata prave o bradaviciach vs kur.okach-neviem ale ci maju archiv🙁

majjjka24
18. jan 2017

@lilu74
@baryana
takže u môjho malého zabralo to BRADAVICOVE MAZANIE od Serafínu... mal na celej tvári, možno aj 50 ☹ dokonca aj na očnom viečku...
po 3 týždňoch po bradaviciach ani stopy, má krásnu tváričku.
Vatovou tyčinkou som mu ich potierala poctivo každý deň pred spaním, plus užíva cca mesiac hliviačik od terezia company. Určite vyskúšajte, stojí to necelých 5 €. Je to zázrak 🙂

vladulienka1982
18. jan 2017

@baryana ahoj, bola som na uvodnom vystereni a doktor mi vysvetlil, ze to mam hlboko a bude to fakt diera po tom lasery a nebudem moct chodit a uz vobec nie soferovat par dni a ze najskor spravi jednu nohu a potom druhu...tak som si mala rozmysliet termin..... som sa nastvala a zacala som si to brutalne brusit a gebat na to duofilm a strasne som to rozrypala a do toho som brala imunoglukan, lebo som sa niekde docitala, ze ked to riadne rozryjem , organizmus to zacne liecit ako ranu a ten imunoglukan to vyhubi a cuduj sa svete, zrazu to zabralo. Pre mna bolo nemozne, nemoct soferovat....malo to stat asi 150 eur jedna noha a povedal mi, ze sa to moze vratit, ze to mi zarucit nemoze...ale teda nakoniec mi to robit nemusel...

lilu74
19. jan 2017

@majjjka24 hlivacika som davala malemu na imunitu bol fajn😉

savoya
4. mar 2017

@vladulienka1982
Laserova operacia je proti bradaviciam najlepsia.

luciakor
29. apr 2017

V lekárni kúpiš, alebo sa to dá objednať Lapis tyčinka na bradavice. Je obtiahnutá voskom, treba ten vosk roztopiť v horúcej vode. Potom to aplikuj na bradavicu. Treba dodržať postup, a nedávaj to mimo bradavicu na kožu, lebo to farbí na hnedo a koža od toho schne a odumiera. Použi to každý deň, nenechaj tu bradavicu ani dýchať. Tú starú zhnednutú kožu sa snaž odstrániť, lebo bude stvrdnutá a bude brániť Lapisu sa dostať pod ňu k bradavici. Dobré je to odmočiť v teplej vode a vystrihnúť, a tak znova aplikovať. Ak to budeš robiť pravidelne, tak sa jej zbavíš za týždeň, možno aj skôr. Musíš ju vyhubiť až do koreňa, ináč sa môže zase rozrásť, ako burina.
Potom je ešte možnosť ísť do derma centier kde ti to vypália laserom na počkanie, ale dosť to stojí.
Taktiež sa to dá vypáliť tekutým dusíkom u kožnej, ale to sa robí na niekoľko krát a je to bolestivé a nie až tak účinné. Jednoduchšie je to s tou tyčinkou Lapis.
My sme so synom chodili rok ku kožnej na vypaľovanie a nakoniec som mu to sama intenzívnym vypaľovaním Lapisom zlikvidovala do týždňa-dvoch.
Veľa šťastia.

23laura
16. máj 2017

Ahojcek.Pomoze na tie vyrastky uplne jednoducha rada.😉.natierat si to vnutornou stranou supky od bananu.Mne to o dva dni zmizlo a uz sa to neobjavilo.Doteraz som pouzivala z lekarne lapisovu tuzku,mooc to palilo,ale tiez zmizlo,len ten banan sa mi zdal lepsi,bezbolestny.😎

skylarka001
15. jan 2018

Ja som mala bradavice na spodku chodidla a na prstoch nôh a na vrchu chodidla sa mi urobilo asi od žabiek ešte aj kurie oko, proste katastrofa! Bojovala som s jedným aj druhým roky. Síce ma to nebolelo, len trochu pálilo, ale bolo to na šľaktrafenie škaredé. Vyskúšala som kadejaké prípravky z lekárne, babské recepty, citrón, ocot, cesnak, lastovičník... nič nezabralo. A priznávam, bola strašná otrava každý deň len babrať bradavicu kdečím. Navrchu bradavíc bola nakoniec ešte aj stvrdnutá koža, tak sa tie prípravky asi nedostávali až ku koreňu... nakoniec som niekde čítala, že vírus, ktorý spôsobuje bradavice, je extrémne citlivý na zvýšenie teploty. Milujem máčať sa vo vani, ale doteraz som si vždy nohy vykladala von a máčala si skôr chrbát, aby mi horúca voda uvoľnila svaly. Ale po tom článku som proste nechala nohy v čo najhorúcejšej vode, akú som len vydržala. Nerobila som extra kúpele len preto, ale keď som si šla dať horúci kúpeľ, proste som dávala pozor, aby boli nohy ponorené v tej najhorúcejšej vode. Vždy som po kúpeli použila na nohy pemzu, aby som sa zbavila stvrdnutej kože navrchu - nerozbabrávala som si bradavice, len som ich vždy trochu prebehla. A keď som ležala na gauči pred telkou, vždy som chodidlá oprela o radiator tak, aby smažilo práve tie bradavice. Po pár takých kúpeľoch a radiátorovej kúre menšie bradavice zmizli úplne a väčšia sa začala zmenšovať, až zmizla. A očividne to zabralo aj na to protivné kurie oko, lebo teraz mám nožičky zasa fit! 😀 Takže ja som si bradavice tiež vypálila, akurát som nepoužila laser, ani dusík... 😀

bastilly
5. apr 2018

Tak mne kamoska poradila jednu super vec,ktoru jej poradil jej znamy lekar este pred 30rokmi a zabralo na 100%. Skolska krieda !klasickou obycajnou bielou kriedou potuerat vkuse pocas dna ked vas to napadneje,doma sme mali kriedu na kuchynskom stole a syn potieral stale.ked presiel okolo,aj do peracnika som mu pribalilaaby to robil aj v skole(ci robil netusim🙂 )no bradavica sa zmensovala zmensovala az na posledny den sa tak odlupla a ja som pinzetou vytiahla korienky a mame po probleme 🙂 trvalo to 21 dni,ale asi zalezina velkosti ;)

kamajka
5. apr 2018

Ahojte nám pomohli homeopatiká, síce sa to ešte raz vrátilo ale potom už nie, zatiaľ je pokoj, klop klop klop ....

28jajka
5. apr 2018

@majjjka24 keby posles link ktory ten serafin vdaka

lailaveve
8. aug 2018

Mam taky dotaz..synovia sa kupali u tety v bazene a bola tam aj prasesternica ktora mala na kolene bradavicu(alebo moluska-neviem ci moze byt aj len 1)..chalani tvrdili ze mala asi len tu 1 a v batzene jej praskla ci sa odluplo z nej..moja otazka znie...ked sa v tej vode kupali aj oni mohli sa nakazit pripadne je mozne sa v tom bazene este z vody nakazit ak ta osoba v tej vode uz nie je?...nikde som totiz nenasla ci chemikalie(chlor.tabletky,vlockovac,atd..teda veci ktore sa davaju do bazena)dokazu virus znicit alebo tam preziva dalej toboz ak je vonku tak horuco a teda aj voda je horuca...vsade len pisu ze chytite to v llavarnach saunach a podobne a preto treba mat svoj uterak a nosit slapky aj do sprchy a vyhybat sa kontaktu s infok.osobou no nikde som sa nrdocitala ze ci ten virus vo vode prezije a da sa nakazit aj len samotnou vodou...mam z toho nervy lebo teta vola chalanou kupat a ja sa vsemozne vyhovaram lebo mi je trapne povedat ze sa bojim aby u nej v bazene nechytili bradavice(teda sk ich uz nahofou nechytili po tom spolocnom kupani)😯..nechcem aby sa nahnevala slebo urazila lebo uz budem aj ja vyzerat ako taka paranoidna koza😕dakujem za vsetky rady a prajem krasne leto🌞

sisi1312
14. aug 2018

Ahojte ...ja mam skusenost take 4 mesiace dozadu mal moj syn na ruke okolo nechtov na nohe okolo 20 bradavic .Skusalisme vsetko laser .dusik hoc jake stavicky z kvetov ale nic nepomoblo po lasery narastlo spat ... Pomohla nam citronova kora v octe namocena 24 hod . priamo na bradavicu sme nalepili na noc uz som neverila ze nam nieco aj pomoze ale za tyzden bola jedna bradavica pre. A mal to i a 1 noc

sisi1312
14. aug 2018

Raz mi doktor povedal ze sa musi. Znicit ta najvacsia ze to je matka ja som znicila a vsetky zmyzli ......a este nieco robte to do kym nebude cierna take cierne bodky

didulka85
3. sep 2018

@kamajka ake homeopatika?

meaningful
24. jan 2019

@vladulienka1982 ahoj a nevratili sa ti tie bradavice? ak sa mozem opytat? prave s tou pliagou zapasim 🤦‍♀️

meaningful
24. jan 2019

@skylarka001 fiha, vyskusam 😊👍