Zneškodnenie bradavíc. Čo zaberie?

ancurka
5. feb 2009

Uz rok je to odvtedy co sa mi narodil krasny zdravy chlapcek a koncom tehotenstva sa mi zacali robit bradavice a nemozem sa ich zbavit,uz ni ich vypalovali dusikom niekolkokrat a nic nepomaha.Prosim o radu,ak viete nieco co naisto zaberie na zneskodnenie Bradavic,prosim pomozte a napiste mi recept.Srdecna vdaka

macicka915
5. máj 2012

ahojte prosim vas mohli by ste mi poradit mam taku hnedu bradavku pod perou a zacala sa mi aj zvetsovat.bola som u koznej a ta mi to nespravila odporucila ma na chirurgiu,ale ja sa bojim.neviem co mam skusit,lebo viacery tu pisete o takych bradavkach na nohach,rukach....a tak..dajte mi vediet prosim.dakujem.

angel22
20. jún 2012

Ahojte, ja som vcera objavila synovi na chodidle bradavicu, alebo kurie oko. Kozna nam dala termin takmer o mesiac ☹ vraj to nie je akutne. Tak som pozerala net a hladala. Babska rada roztlaceny / nakrajany cesnak v octe a prilozit - nejake skusenosti? Cesnak ma silne antibakterialne ucinky, tak i to pride aj logicke. Na ako dlho prilozit? Ako dlho luhovat?

alusha
20. jún 2012

@angel22 nam cesnak pomohol, davala som na noc, prilepila leukoplastom... len pozor na pokozku, ak je to na hrubsej na chodidle, tak v pohode, ale ak na jemnejsej tak aj kozu vyzerie 🙂

alusha
20. jún 2012

@angel22 ja som to striedala, na noc cesnak a cez den potierat lastovicnikom, teraz ho je vsade plno, syn mal minule leto niekolko bradavic po prstekoch a zmizli za par tyzdnov

zuzulienka1973
20. jún 2012

@macicka915 Ahoj.Neskusala si skalnicku?Zdobia sa tym skalky.Neviem ci ju poznas ako vyzera.Vyskusaj.Funguje na rozne kozne neduhy.Aj bradavice.Ja som mala v nose taku otvorenu ranku a strasne to bolelo a stipalo.No vyskusala som aj na to .A asi po 4 potretiach sa zacala hojit.A to som sa trapila asi 2 mesiace.Vyskusaj aj ty a daj vediet

cessy
19. júl 2012

3 roky som sa trapila s bradavicami na nohach. pouzivala som kadeco....v lekarni som nechala vela vela penazi za kadejake vodicky, zarucene vypalovacie pripravky, u koznej...a nic. potom som niekde citala ze pomahaju tabletky z Hlivy ustricovej. hned som si to isla kupit a keby mi to nepomohlo tak mi ostaval uz len laser.
zacala som uzivat, uzivala som asi 4-5 mesiacov. bradavice nemizli, neako som tomu prestala venovat pozornost a potom pozeram ako keby z dna na den bradavice fuč. a to som ich mala teda pozehnane. takze moja skusenost. dufam ze niekomu pomoze...

macicka915
4. aug 2012

@zuzulienka1973 ahoj no neskusala som eate zatial nic a vobec nepoznam tu skalnicku ani ako to vyzera.dakujem za radu...

inviav
7. aug 2012

Podelím sa s Vami o moju skúsenosť a hádam niekomu aj toto pomôže. Tiež ma trápili bradavice, mala som ich po celej tvári a vyzerala som ako vyhádzaná a už sa robili aj po rukách. Skúsila som všeličo a nakoniec mi pomohol obyčajný ocot. Natierala som si ich vatovým tampónom namočeným do octu 2x denne a o týždeň mi úplne zmizli (asi sa zadusili). Je tomu už 2 roky a žiadna sa neobjavila znovu. 😉

smaj
18. nov 2012

mam na ukazovoku bradavicu a stale krvaca a dost slno . Bol som uz aj na chirurgickom zakroku po 1 mesiaci som ju mal naspet, lekarka mi povedala ze mam pouzivat Koludium forte ale nic mi to nepomaha.ma nekto skusenosti s tymto liekom? ked niekto vie nieco ine prosim poradte mi.

mami.sk
20. jan 2013

ja som mala veľmi dlho / skoro 4 roky od pôrodu/ 2 bradavice na chodidle . vyskúšala som veľ receptov a prípravkov , no nič nepomáhalo, až raz som na kožnom dostala Duofilm/ výhoda je že sa dá kúpiť aj navoľno v lekármi bez predpisu/. Poctivo som si natierala bradavice vždy večer po sprche, najprv som si ich ale vypemzovala alebo vystrihla s nožnicami tú "spálenú" kožu . Musí sa postupovať presne podľa návodu, ináč to nemá efekt. na to ma upozornila aj dr. na kožnom. trvalo to skoro rok ale teraz už super 🙂 bradavice úplne zmizli 🙂

mami.sk
20. jan 2013

ešte ma napadlo, že asi 10 rokov dozadu mi pomohol lak Verumal, no teraz mi dr. povedala, že ten treba aplikovať min. 3x denne a pre zamestnaného človeka nepraktické. tak preto mi dala ten Duofilm, ten stačí 1x denne 😉

mamazem
28. apr 2013

Pridala som na náš profil tu na koníkovi zaujímavý článok Ako sa zbaviť bradavíc. Stačí kliknúť na moje meno a prejsť naspodok profilu medzi články. v.

leikkka
4. máj 2013

ja to mela v poslednim tehu taky a vzdy mi zabralo - cesnek nalozit na par dni do octa (na kolecka pokrajene) - na noc prilozit (zalepit, zavazat) - takto jsem to delala 3 noci a vzdy to zmizelo, staci len najit hlavni bradavici a ostatni zmizi sami.

beatka777
13. jún 2013

Dobry den.som bezmocna na rukach pri nechtoch mam bradavice.dusik,vypalovanie,kremy nepomahaju .mam ich uz asi tri roky.pocula som ze homeopatia moze pomoct.prosim vas pozna niekto homeopata? Ktory by mi pomohol? S bradavicami? Kto ma skusenosti s homeopatmi.bradavice Su ploche nie vypukle :(( prosim ak Dakto o dakom vie napiste bejatka2210@gmail.com dakujem

margot
7. jan 2014

@kate75 to vám vážne zabralo? Toľko tu je všelijakých postupov, ani neviem, či mám ísť ku kožnej, môjmu 5 ročnému synovi sa urobila na zátylku 1 a po mesiaci ich tam má 7 malých ďaľších.Tak to asi vyskúšam a nevrátili sa vám?

kate75
7. jan 2014

@margot syn už má 13 rokov a bradavica sa mu už neobjavila, mal ju na palci na nohe

margot
8. jan 2014

@kate75 ešte sa opýtam, mám mu dať iba ten výluh cibulový, či aj tú cibulu?

kate75
10. jan 2014

@margot iba ten výluh bez cibule

bibianka88
10. jan 2014

syn mal na tvári a začala mu rásť,dvakrát za deń som mu potrela žltou štavou z lastovičníka,rastlina ju má aj teraz v zime,ked odpadla ešte som mu prikladala švédske kvapky,do dvoch týždnov mal čistú tvár.

margot
10. jan 2014

@kate75 ja som mu dala cibulu včera na nejaké 4 hodiny,ako išiel spať, potom som mu to dala dole a dnes ráno pozerám a 3 mu začali tmavnúť, černeli, takže usychali, ano? Tak som si myslela, paráda, na prvý šup a dnes som mu to zopakovala, priložila som cibulu,dala tampón, leukoplast a po hodine mi povedal, že ho to strašne bolí,tak som mu to odlepila a on mal všetky tie molušky totál biele,nahnisané hlavičky(za hodinu), tak, že išli puknúť, nebolo treba ani prepichovať,lenže zlá správa je tá, že to, čo ho tak veľmi bolelo je to, že tá cibula namočená v octe, (zrejme ten ocot) mu spálil kožu,alebo podráždil, no má to škaredé ☹ , molušky som všetky vytlačila a vydezinfikovala poriadne betadinom(aj keď niektoré neodporúčate vytláčať,jednoducho by mu podľa mňa pukli v noci samé a keby sa mu to roznieslo po krku,by bolo asi horšie) a tak vás babenky prosím, čo ďaľej? Ako mu mám ošetriť tú "spálenú" kožu na zátylku na krku?? Ďakujem za všetky rady!

petrouchka
20. jan 2014

@margot toto je podla mna recept na bradavice, ktore su tvrde a nie na molusky! Mozno preto sa mu tak zapalili.

petrouchka
20. jan 2014

Ja bojujem s bradavicami uz skoro 10 rokov, najprv som mala na chodidle jednu, dlho dlho nic, davala som si na nu stavu z lastovicnika, ale nezabralo. Po case sa mi urobila dalsia, tiez malicka, ale zrejme do hlbky. Bola som dvakrat na chirurgickom vyberani, z dvoch bradavic sa urobili tri. Potom som bola asi 6x na vypalovani dusikom, potierala som to potom verumalom, z troch bradavic sa urobili styri...medzitym som si kupila v lekrani pripravky na bradavice od wartnera aj schollu, akurat sa zo styroch bradavic spravilo 5.
Az teraz som narazila na tuto diskusiu http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=4195, skusam to zatial na troch bradaviciach, jedna mi uz zacina hnednut. Okrem toho som zacala uzivat hlivu ustricovu. Dam vediet, ako to pokracuje, lebo ma tie bradavice uz naozaj hnevaju.

margot
21. jan 2014

@petrouchka no,oni sa mu nezapálili, to sa mu len koža naokolo trocha podráždila,ale na druhý deň tam mal chrastu a tá mu do 3 dní potom odpadla a presne do 1 týždňa nám všetky molušky zmizli,vysušili sa a odpadli,za 7 dní sme sa ich zbavili 😵 len som to sem ešte nechcela písať,nech to neurieknem a nech sa mu to nevráti 😉

mirka_ky
11. jún 2014

ahojte, nam pomohli
MARHUĽOVÉ JADIERKA DIVOKORASTÚCE. (25 g v Bio obchodoch stoji cca 1 euro.)
Synčekovi (6) som davala 4 jadierka denne a bradavica zmizla cca za 7 dni. prave dnes mi ukazoval nadšený, že je preč. Tip som našla v jednej super knihe o rakovine (Phillip Day : Rakovina, alebo prečo stále umierame bez poznania pravdy) . Zda sa, že B17 je to tajomstvo - na rakovinu - aj ked to je zložitejsie - aj na bradavice :0) V marhuľových jadierkach ho je najviac. V knihe bol aj pribeh jedneho dedka, ktorému ich to vyliečilo, tak som to hned nabehla kupit.) Táto dávka sa nesmie prekročiť - hrozi otrava. Deťom ešte opatrnejšie, ako som dnes zistila na obale. Stači 1 - 2 jadierka denne ( napisane je, že detom vôbec, ale môj synček nemal žiadne problemy ani pri 4, ale tak radšej opatrne. )
Predtym sme skušali vsetko mozne: lastovičník, homeopatiu, bananovu šupku alebo kusok listu aloe vera prelepený na noc nepriedušne leukoplastom, jablčný ocot atd. (vsetko pomohlo, ked mal bradavicku prvý krát, ale teraz uz nie - bojovali sme s nou 8 mesiacov) . Ja normálne na teketo fora vlastne vôbec nechodim, ale tiez som preluskavala cely internet kvoly bradaviciam a teraz sa tak tesim, že mu to konečne zmizlo, že to musim niekde napísať. :0))

verrucaplantaris
19. jan 2015

Zdravim Vas, chcel by som sa pridat aj ja k tejto teme kedze na spodne casti chodila mam bradavicu Verruca Plataris. Cital som rozne vase nazory komu co pomohlo. No mne nepomohlo nic a len sa to zhorsuje. Napisem Vam aj ja co som skusal.

V roku 2012 sa mi spravila naozaj malinka bradavicka na nohe ihned som siel na kozne ta mi to tam vypalovala dusikom, potom nejakym perom co spalovalo kozu tento proces som opakoval vyse pol roka nic.... Tak mi davala rozne vodicky co spalovaly kozu " collodium " nic nepomoholo.. Pomohlo to iba tak ze sa mi ta bradavica iba rozsirovala... Po roku bojovania som sa odhodlal ze vyskam babske recepty : ocot, cesnak, cibula,med, no s bradavicou to nespravilo vobec nic . Mal som pocit ze je viac imunnejsia..... Nasledne po dvoch rokoch neuspesneho boja zaciatom 2014 som to dal vyzerat... mal som 3 stehy.... do mesiaca co sa mi zhoila rana som to tam ma nanovo.... v septembri 2014 som to dal opatovne vyzerat mal som pocit ze to uz bude vyhra..... nie ta svina sa mi opat zvacsila a rozsirla sa do tych miest kde som mal zositu kozu..... Ja uz naozaj neviem co mam robit.... Bol som na Imunologii tam mi vysla znizena imunita dali mi nejake lieky ale nic... bez zmeny.... Ci moj nazor je taky ze sa tej svini asi nezbavim...

Zacal som skusat trosku drsnejsiu medicinu davam si nato SAVO.... a Kyselinu mravciu zatial to je take iste bez zmeny.....uz som zufaly z toho :(:(

pipo1777
31. jan 2015

Ahoj možno to niekomu pomôže ....Moja 8r dcérka mala bradavice na ruke a postriekaním detolom čo je na poranenia pre deti jej do 2 týždňov zmizli tak skúste. Potom dajte vedieť ak to niekomu pomôže.

duplicka
25. máj 2015

Poradim nasu skusenost, https://www.google.sk/search?q=lastovicnik&ie=u... zabera lastovicnik, potierat stavou napr 2x denne, ja som rastlinku davala do chadnicky a potierala aj viackrat, nam to ozaj xkrat zabralo.

...poradim nenavstevovat kupaliska:( my sme si dovliekli nielen bradavice ale aj molusky a to je uz iny bordel na tele lebo sa nenormalne rychlo siria:( ,ale aj na ne zabera prave lastovicnik 100%, behom par dni vsetko prec

vladulienka1982
1. mar 2016

@verrucaplantaris ahoj, podobna skusenost, vyhodila som kopec penazi za vodicky, pera s lastovicnikom, stracala cas s cesnakom a tlacila do seba vyzivove doplnky...akurát sa mi tak 5 nasobne rozsirili, mam ich tiez na chodidlách. Idem na co2 laser, kaslem uz na to....

duplicka
3. mar 2016

@vladulienka1982 ..jednoznacne cisty lastovicnik, uz je vsade vyraseny, odtrhnut a stonkou z ktorej vyteka stava natriet....behom par dni je to prec a teda aj ked ich je kvantum pri sebe 😉

anka500
Autor odpoveď zmazal
Zobraz