Zneškodnenie bradavíc. Čo zaberie?

ancurka
5. feb 2009

Uz rok je to odvtedy co sa mi narodil krasny zdravy chlapcek a koncom tehotenstva sa mi zacali robit bradavice a nemozem sa ich zbavit,uz ni ich vypalovali dusikom niekolkokrat a nic nepomaha.Prosim o radu,ak viete nieco co naisto zaberie na zneskodnenie Bradavic,prosim pomozte a napiste mi recept.Srdecna vdaka

rora
17. okt 2009

mate niekto skusenosti s wartner-bradavicnikom? je to nejaky novsi pripravok na bradavice, mali by po par aplikaciach odpadnut. no neviem, najprv by som chcela pocut ci uz s tym ma niekto skusenosti, kedze nechcem za to davat zbytocne peniaze 😒

tatolu
17. okt 2009

Ahoj Rora, je veľa prípravkov. Myslím, že každý zaberá, ale nie na každý druh bradavice.
Čo si už skúšala? Myslím tie babské recepty.
Ja som mala bradavice po celej nohe (chodidle) a nemohla som sa ich zbaviť aj 3 roky. Skúsila som roztlačiť cesnak, nechala chvíľu postáť a potom som na 10min. priložila na najväčšie bradavice. (Má to byť max 10 min, lebo potom sa vraj spáli koža). Neprikladala som v pravidelných intervaloch, ako radili, lebo som bola lenivá 😖, ale raz, dva razy za týždeň som to spravila. Asi po 3-4 priklladaniach zmyzli všetky.

rora
17. okt 2009

ja praveze zhanam daco pre polovicku, spravili sa mu na ruke a praveze nechce sa mu robit taketo "babske" recepty, je lenivy hrozne. ale zrejme ho donutim s tym cesnakom. a to si dala ten roztlaceny cesnak na bradavicu a len si cakala 10min a hotovo? len umyt vodou ci netreba?
Videla som praveze reklamu na ten bradavicnik a podla nej sa mi celkom pozdaval, len stoji vyse 20eur, takze ak pomoze lacnejsia varianta, budem len rada.

tatolu
17. okt 2009

ten cesnak som iba priložila a prikryla igelitovým sáčkom a iba tak čakala. Pred tým som si (ale iba raz) riadne vymočila vo vode, aby bola bradavica mäkšia. To som si vymyslela sama, neviem, či to bolo správne 😉 .
Potom som už iba umyla vodou a mydlom, aby mi to tak nepáchlo...

tatolu
17. okt 2009

Písala som aj do tejto témy, je tu viac receptov: Bradavice - molluscum contagiosum

Môj príspevok bol tento: Minule som čítala článok na internete, hľadala som pod názvom stopbradavica, alebo tak nejak, kde písal lekár, ktorý mal tieto bradavie.
Vraj bradavica potrebuje k rozmnoženiu kyslík, a keď nemá jeho prísun, hynie sama.
Teda písal aj o octe ako Skuli, ale vraj stačí aj obyčajný lak na nechty - pravidelne potierať, aby tam bol stále povlak.

No mne ten lak možno pomáhal, ale nemala som čas, stále natierať. Pri 3 deťoch... 😔

rora
17. okt 2009

no neviem - lak na nehty?? davat taku chemikaliu na kozu? 😒 vyskusame ten cesnak. len este musim dakde na nete najst nejake obrazky,nech viem co vsetko su bradavice,lebo priatel ma aj niekolko takych vystupenych vyrastkov na tele,co sa mu spravili a nie som si ista ci ide o bradavicu.

alelea
24. okt 2009

Nám sa na bradavičky osvedčilo, keď sme ich na radu lekárky prelepili obyčajnou lepiacou páskou (rychloobvazom). Asi do dvoch dní sčervenali, a do týždňa zmizli. Tie potvorky boli také drobné, na rukách a na zápastiach, spolu asi 10.

emsi
25. okt 2009

Ja som sa zbavila bradavičiek na rukách takto. Cez deň ak som mala možnosť som ich potierala šťavou z rastliny lastovičník - taká tmavšia žltá šťava. Kedykoľvek so na ňu natrafila - u nás je jej veľa, treba to potrieť. A na noc kúsok cesnaku- nesmie byť suchý a prelepiť leukoplastom. Zatiaľ už mám vyše roka pokoj. A to mi nepomohlo ani vypaľovanie.

dvojka
25. okt 2009

Tak já si nechávala odstranit bradavičky lejserem.Zkoušela jsem čsnek,ale bolelo to jako čert,pak bradavice vyhnisala a opětovně se vytvořila.
Po odstranění lejserem mám klid

ilonka82
25. okt 2009

Já měla jako cca 8 leté dítě bradavic plné ruky. Chodila jsem s tím na kožní, kde mi dávali různé vodičky, které mi vůbec nepomáhaly a navíc některé pěkně štípaly! Užila jsem si tím dost. ☹ Nakonec nám známá poradila homeopatika. Mamča tomu vůbec nevěřila, ale po tom všem si řekla, že zkusit to můžem. A po 3 měsících užívání(pokud si dobře pamatuji) mi do půl roku všechny zmizely!!! Byly to přesně rozepsané dávky a jediné co si pamatuji tak je to, že se u toho nemohlo jíst nic větrového. Zkuste se na to zeptat u nějakého homeopatika, protože ten rozpis už bohužel mamča nemá.

jo a vypalování dusíkem na nohách, jsem taky zažíla a už bych to nikdy podstoupit nechtěla 😝

lenka132
25. okt 2009

tak nám zatím vždy pomohl VERUMAL

zuzka260488
11. apr 2010

ten pripravok z reklamy za 20aur ja oasobne neodporucujem mne a ani nikomu v mojom okoli nepomohol...

zuzka260488
11. apr 2010

vola sa wartner....

zuzka260488
11. apr 2010

inak som skusila cesnak nakrajany a olepila som si to a nechala takto 2 dni a zmizli mi bradavice na jednom celom prste....tam som mala aj tu prvu...ale na druhom prste co sa mi nakazil tiez mi uz ostali.....

bambusko
11. apr 2010

skuste potierat denne stavou z lastovicnika, je to burina, uz rastie, ma oranzovu stavu

http://www.veronica.host.sk/fytoterapia/herbar/...

imarikai
25. jún 2010

ahoj baby chcem sa opýtať čo ste skušali ten cesnak s leukoplastom možem to dať aj synovi ma infekčnu bradavicu na chrbte jednu mu už doktor vyškrabaval s nošteka a chcela by som sa tomu vyhnúť

tinika
15. sep 2010

tak aj ja mam problem s bradavicami, na nohach mam teraz 2 a tretia sa začina vytvarat. prva vznikla z otalu, ako ma otlačila čižma na pate. chodila som to asi 2m. vypalovat, ale potom sa nam narodil drobec a uz som nemala čas, mizlo to ale po skončeni vypalovania sa to vratilo a teraz sa mi začal tvorit novy. takze idem skusit ten cesnak a uvidime, snad sa toho zbavim

tinika
16. sep 2010

tak dnes skusam cesnak, uvidime či to nebolo zbytočne

jijitka
16. sep 2010

@tinika - mě před lety pomohl vlaštovičník - po utržení z něho vytéká bílá tekutina, tu natřít na bradavici.

tinika
16. sep 2010

@jijitka no len teraz nemam ho kde zohnat 🙂 ale v jari resp. v lete budem hladat ak sa ich nezbavim 🙂

jijitka
16. sep 2010

@tinika - myslíš, že už je na něj pozdě??

tinika
16. sep 2010

@jijitka netusim a momentalne ani neviem kde ho hladat, v lese by som nasla, ale teraz je vsade mokro a sa nedostanem tu u nas v meste som ho nevidela nikde

jijitka
16. sep 2010

@tinika - zkus kouknout tady:
http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/lecive_rostli...

roste v příkopech, křovinách ...
a jako léčivka se sbírá do září, tak bys to mohla stihnout 😉

tinika
16. sep 2010

@jijitka dakujem za tip

tinika
16. sep 2010

@jijitka ak pojdem k nasim na dedinu ta sa popozeram este by som mala stihnut do konca septembra

jijitka
16. sep 2010

@tinika nemáš zač, snad ti pomůže.
Napadlo mě, že kdysi se prodávala ještě taková bílá tyčinka, jmenovalo se to nějak jako Lápis (nebo se tomu tak říkalo, už nevím).
Byla to taková tvrdá hmota. Chvíli se to drželo na bradavici, ono jí to jakoby pálilo, postupně odpadávala.

cicimotinka
16. sep 2010

Mne sa po vypaľovaní dusíkom bradavica ešte zväčšila. Z jednej som mala 20 mrňatých pokope. Nemohla som sa ich nijako zbaviť, až som našla "divný recept" v starej knižke. Bradavicu vzduchotesne zalepiť. Urobiť tak na obed a nechať do rána. Potom rozlepiť a nechať sušiť do obeda. Opakovať, kým bradavica nezmizne. Ja som to robila 6 dní. Deň po dni som videla, ako sa potvora zmenšuje. Je to cca 8 rokov a neobjavila sa znova. 😀

bbn
16. sep 2010

Tak ono záleží taky na tom, kde ta bradavice je. Kdysi dávno jsem ji měla na ruce a strašně mě tam štvala, tak jsem ji jednoho krásného dne odstřihla nůžkami (trochu to pravda zabolelo) a na tu krvácející ranku nasypala kyselinu citronovou. Zalepila jsem to voděodolnou náplastí a nechala 1 den. Pak už se nikdy neobjevila.

evaje
16. sep 2010

Tak já jsem synovi likvidovala bradavici na noze Duofilmem. Dá se koupit v lékárně. Ale musí se opravdu pravidelně natírat a stahovat z povrchu stará kůžička. Trvalo to 2 měsíce. Taky jsem natírala vlaštovičníkem( když jsem si vzpomněla).Ale pozor nemá bílou tekutinu, jak tu někdo psal, ale žlutou a když je na vzduchum, tak hnědne. Takže když si popatláte prsty, tak je pak budete mít hnědé. Jinak je to běh na dlouhou trať a chce to opravdu trpělivost a každý den patlání. 😖

palesandra
30. sep 2010

baby, co myslite, mozem ist na odstrenenie k chirurgovi, ked som tehotna..nie je to neskodne? ale cim skor bradavicu odstranim, tym lepsie.. Bola som uz niekedy na elektricku ihlu, ale to nechcem, ten prud. MOzno nieco ine, laser alebo daco.. Mate skusenost?