Zneužívanie fotografií deti

emmaemm
11. sep 2017

Dobry den,da sa pouzit screenshot ako dokaz,ze niekto pouzil na svojom profile fotografie mojich deti ? Pretoze fofografia je uz zmazana,neviete mi poradit ako postupovat ?

butyha
12. sep 2017

Zverejnovanie fotografii deti - to je len jeden priklad nedomysleneho spravania sa na internete. Bohuzial ludia sa casto daju bez rozmyslu strhnut "modnymi" vlnami...

Za podobne nebezpecne (z ineho uhlu pohladu mozno aj nebezpecnejsie) povazujem zverejnovanie fotografii pribytkov - "interier - aha co mame", "exterier - aha tu byvame" - vie si niekto predtavit lepsi zdroj informacii pre dlhoprstych....?
Nehovoriac o tom, ze k tomu samozrejme patri "aha kam ideme od soboty na dovolenku" - ukazkova pozvanka :/
A dalo by sa pokracovat...

Bohuzial v tejto oblasti chyba v spolocnosti osveta, v podstate to "tym hore" vyhovuje - cim viac zdrojov informacii o oveckach, tym (pre nich) lepsie.

A co je podla mna uplne najhorsie - ludia v sucastnosti k pouzivaniu (a)socialnych sieti vedu od detstva svoje deti - "aha, tu je Tvoja fotecka ako papas zmrzlinku", "aha, tu si na kolobezke a tete Janke sa to paci", ... - deti nemaju absolutne ziadnu moznost posudit mozne dopady, a od utleho veku to beru ako "normalnu sucast" svojich zivotov... vdaka svojim rodicom... :|
Zle, cele zle 😒

maciatkolulu
12. sep 2017

@emmaemm nevystavovat fotky a najma nie fotky vlastnych deti na verejne fora a mas svaty pokoj a nemusis sa triast kto, co a kedy a ako stiahne..... Chora doba, chore zmyslanie ludi, sorry, ale uprimne nechape, preco a naco sa capu fotky "nasa chiara hacka na serbliku" "slniecko uz ma styri" nas marcus na konikoch" nechapem, co cudzich ludi do toho, co vase, jeho, jej dieta robi.....Akurat to tak moze lakat pofidrne zivly....Ale fajn, nech si kazdy robi ako uzna

andrbeata
12. sep 2017

@mamaaaaaaaaaaa Ja si svoje dieťa nevykladám na sociálne siete.

mamaaaaaaaaaaa
12. sep 2017

@andrbeata neviem aki to je mozne ale vlemi sa ospravedlnujem .. neviem cim toje ze ste sa mi tu vyskocila prae vy velmi sa ospravedlnujem 🤣🤣😉😉😉
@emmaemm tej to patrilo

andrbeata
16. sep 2017

@mamaaaaaaaaaaa O.K., nič sa nedeje 🙂