Zrak bábätka v 3. mesiaci. Ako ďaleko dovidí?

petusaaa
9. jan 2009

ahojte,

neviete nahodou niekto, ako daleko vidi trojmesacne babatko? na nete som nasla iba ze novorodenec vidi do 30cm a v 8 mesiacoch dieta vidi ako dospely clovek, ale nic viac 😒

lubec
9. jan 2009

tak ja viem,ze novorodenec do 20cm a tak okolo 3a viac mes. ako dospely clovek 😒

petusaaa
autor
9. jan 2009

nestresuj ma. ja ked som od maleho 1,5m, tak ma pocuje a obzera sa po mne, ale nevidi ma asi ☹

liaah
9. jan 2009

petulkaaaa, nestresuj sa, pokial malemu v porodnici kontrolovali zrak , co urcite robili, tak je to v pohodicke, nebojkaj, oni skor asi nevedia zosynchronizovat to co pocuju a smer odkial to ide, neboj to je oka 😉 ked tak, sa spytaj dokyny na to, ale urcite je v poriadku 😵 😵 😵 😵

petusaaa
autor
9. jan 2009

ved v stredu ideme ocnej, ale ma to tak vyplasilo 😕 ja uz ho asi prestanem sledovat 😅

zuza.m
10. jan 2009

petusaaa asi prestan sledovat.naš drobec tak isto nepozeral na nas presne ale len tak orientačne.ani do oči pohyb videl hlavkou točil tak osm bola spokojna..asi to tak ma byt.

lyongirl
10. jan 2009

petusaaa - nestresuj, dr. vám povie čo a ako, nášmu malému namerali okolo roka dosť silné dioptrie, bol u očnej sledovaný ako predčasný, neviem, či aj vy tam preto idete, ale vlastne to očko sa stále vyvíja, v 1/5 roku to už bolo lepšie a teraz pôjdeme na kontrolu keď bude mať 2 roky a tam sa uvidí, či mu predpíše okuliare, alebo nie. Ale ja som si na ňom nikdy nevšimla, že by ma nevidel, alebo niečo podobné, asi som ho toľko nesledovala, ale zas ty keď aj zakričíš, tak kým malý zaostrí a zorientuje sa..... nerob si starosti, v stredu sa dozvieš viac. A idete asi Piovarčiovej, že?

stvura
10. jan 2009

Ahoj, no nas maly ma nieco po troch mesiacoch sledoval po celej izbe ako som sa pohybovala, takze predpokladam ze dietatko v tom veku vidi na 2-3 metre. Teraz mame skoro 5 mesiacov a vidi ma i z konca bytu - t.j. takych 20m. Vysetrenie zraku sa robi prve okolo pol roka u pediatra, mozno ze ti ho spravi i skor ak o to poziadas.

lyongirl
10. jan 2009

petusaaa písala, že v stredu idú očnej 😉

adoracion
10. jan 2009

petus ja si skor myslim ze on ta vidi ale skor nepocuje resp. nerozumie ze kricis na neho. odkedy reaguju babetka na svoje meno?

denduska
10. jan 2009

podla mna on este nerozumie celkom....je to v pohode...nevie si to pospajat , to je strasne vela na take male babo, pocut, reagovat na to, otacat sa....jedna druha hemisfera, nechaj mu cas nech mu dozrie nervovy system 😉 inak sa mozes orientovat pomocou reflexov - mal by sa otacat za difuznym svetlom, naopak pri prudkom svetle zazmuri ocka..... hlavne netreba stresovat 🙂

fifinna
10. jan 2009

petu, naschval som sa isla kuknut do debilnicka a môj maly sa az do dvanasteho tyzdna vyhybal kontaktu z ocami. Ukazovala som to v poradni aj Dr a ona povedala, ze este nieco take nevidela, ze si da na neho pozor , ale ze urcite neni slepy, ze to na tych detoch co su slepe hned poznat, ze tak divno hladia, ale uz si nepamätam presne ako to opisala. On sa vôbec nechcel nikomu pozriet do tvare, ked som si ho nadstavila na seba, tak uhybal pohladom. No a az od dvanasteho tyzdna zacal na nas kukat, ale na hracky sa kukal uz aj predtym. Tak ja len, ze v pôrodnici by hned zistili ci vidi alebo nie.

bambusko
10. jan 2009

petusaaa, je to ok, pocitaj tu 😉

http://marekgajdos.blog.sme.sk/c/150647/Co-vidi...

petusaaa
autor
10. jan 2009

dakujem za vase nazory. on na hracky pozera normalne sledujeale akonahle som dalej, tak akoby ma uz nevidel, iba sa obzera. inak ked som od neho asi meter a naklanam sa ad postielku, tak sa na mna usmieva. za svetlom sa otaca stale a v noci, ked s nim chodievam a zaznem, tak prizmuri ocka. ale ja mam dost silne dioptrie a maly bol na kysliku, tak aj to sa mu mohli ocka pokazit. ale hadam by si to neurologicka, nefrologicka, nasa pediatricka alebo rizikova pediatricka vsimla, ked ho kontroluju 😉

lyon, ja chodim do hc kristofovicovej. ona je strasne zlatucka 🙂

lyongirl
11. jan 2009

tiež ma napadlo, že asi chodíš niekomu v HC, len keď si písala v stredu, tak som si to spojila s Piovarčiovou, lebo ona má v stredu bábatká...