Zrazu bezdomovec. Čo sa dá robiť?

nadhera
26. jún 2009

nejedna sa o mna, ale o mladu zenu,ktora sa stala zrazu asi bezdomovcom. Kedze uz nema nikoho len brata, ten ju vyplatil z rodicovskeho domu, samozrejme kvoli peniazom sa pohadali, cize sa nerozpravaju. Medzitym uz ale zacala byvat so svojim priatelom /o 20r starsim/ v jeho domceku, ktory si postupne prerabali. ona tam mala trvaly pobyt a peniazky , ktore dostala od brata tak investovala do oprav priatelovho domu, nakupila bielu a ciernu techniku, sedacku, proste si zili. dokonca som asi 2x bola aj u nich,neskor som odisla do ineho mesta, semtam sme si este telefonovali.Raz za cas uz len zavolala mojej mame,ked potrebovala poradit nejake ekonomicke veci . Lenze vcera jej volala po dlhsej dobe a zistovala, ci je mozne lentak zrusit trvaly pobyt. Proste ich 6rocne spoluzitie dopadlo tak, ze on jej zrusil trvaly pobyt a ona vlastne nema nic. Nema kde hlavu sklonit, nema veci ktorymi vybavila domcek, vlastne nevie dokazat, ze to kupila ona a ze jej peniaze sli do prestavby. Ked som jej vravela, aby si kupila aspon 1izbovy byt alebo garsonku a dala do prenajmu, tak sa smiala, ze naco,ved si dobre ziju a ona s nim uz bude . Prosim, poradte co moze urobit. Ved predsa nie je mozne, aby zrazu ostala ako bezdomovec. Naozaj nema kam ist, s bratom sa nerozprava a on ma svoju rodinu. Najhorsie je to, ze sa na nu ani neviem nakontaktovat, lebo uz nema ani svoj mobil a vcera volala mojej mame z utajeneho cisla . Este stale vsak viem zavolat starostovi a trebars sa dohodnut, ze jej tam necha moju postu, ved cely zivot vyrastala v tejto casti. Ale co jej mozem poradit? MOze dat byvaleho priatela na sud? Ale ako dokaze, ze investovala 3/4miliona , doklady aj ked existuju ona sa k nim nikdy nedostane a faktury za presatvbu su na jeho meno. Jedine, co mi napadlo, je mozne to dosvedcit tak, ze si necha urobit vypis z banky par rokov dozadu? Kazda rada dobra. To ziena nikdy nemalo stastie, ale ze takto dopadne, to isto neratala. Bola to sice aj jej chyba, ved naco investovala do niecoho, co nebolo jej. Len sa obavam, ze on to mal dobre premyslene. Preto Vas prosim, ak viete ako jej pomoct , napiste. Urobim vsetko reto, aby som jej aspon trochu pomohla .

lienocka235
26. jún 2009

treba co najskor zaistit dokazy a podklady ze sa ona financne podielala na tej prestavbe

ma doklad ze ju brat vyplatil v takej a take sume...
vypisy z banky ak boli sumy prevádzane na úcet ak ona prevádzala na úcet tom byv. priatelovi.. vsetko treba co najskor zohnat..faktúry za práce a pod.. boli hradené z jej účtu? je to vo výpise.. nech zájde čo najskor do banky
a potom sa može obrátit na súd..

co sa tyka byvania treba sa informovat na mestkom urade na azylove domy a pod.

nadhera
autor
26. jún 2009

lienocka, dakujem. obavam sa, ze len vypisy z banky bude mat k dispozicii , ked vyberala peniaze. vsetko platila cash. ☹

dada1212
26. jún 2009

No to je dosť zlá situácia, ak som dobre pochopila, tie peniaze vyberala len tak z banky a neprevádzala ich na žiadne účty a ani na faktúre nie je jej meno....
Bude ťažké dokázať, že tie peniaze, čo z banky vybrala dala partnerovi a išli na tú prestavbu. ☹

dadulik75
26. jún 2009

ahojky len tak som sem kuk ,a co keby si skusila napisat na verejneho obhajcu prav ?ja som tam uz raz pisala a poradili mi veru dobre nestazujem sa ,vyplnila som priamo tlacivo na ich stranke na podanie podnetu skus tu je odkaz http://www.vop.gov.sk/kontakt skus

nadhera
autor
28. jún 2009

pekne vam dakujem za rady. zajtra sa pokusim zavolat /zamailovat/ k starostovi a snad sa mi podari nakontaktovat sa na nu .

miriam29
6. aug 2010

môžete mi tu poradiť???
ak som tehotná a nemám kam ísť, ani kde bývať, a nemám peniaze, čo mám roniť? mama tvrdila že mi pomôže, ale vyhodila ma z domu, tak som si dieťa nechala.Už týžden bývam u kamaráta, ale nechcem , je mi to trápne, kto mi poradí?nepoberám nič okrem minima sociálnu dávku, a u mamy nemám trvalé bydlisko, takže s tým nemôžem nič urobiť.

jolly84
7. máj 2012

@nadhera ahoj, ako to dopadlo s tou kamarátkou? co sa podarilo?

nadhera
autor
7. máj 2012

@jolly84 neuveris,ale ziadne spravy o nej nemam a nik o nej nic nevie ☹ obavam sa aj najhorsieho

ani3012
7. máj 2012

@nadhera

jolly84
7. máj 2012

@nadhera coze? myslis na to najhorsie? preco?

diiid
7. máj 2012

niekedy sa clovek najlepsie pouci na vlastnych chybach. Ked si jej radila aby kupila byt sa ti vysmiala do tvare tak hadam teraz sa poucila.

irriss
7. máj 2012

@nadhera
Pokud doslo pri fakturaci - primym prevodem z jejiho uctu banky k prodejci, je mozne neceho dosahnout..ale soudy jsou pomale..musi jednat, kam se "schovat", najit si pristresi..jinak se zblazni..
Starosta ma vzdy k dispozici krizovy pristresek - a ne jeden (to stanovi EU) je to pro tzv. emergency

jabadaba
7. máj 2012

skoda, ze jej tvoja mama neporadila, aby neinvestovala svoje peniaze do cudzieho, ked to nevedela sama! Prevelka skoda.Toto by bola najuzitocnejsia ekonomicka rada.

sisaha
7. máj 2012

@jabadaba to ano, ale niekedy su baby tak neskutocne zaslepene laskou k chlapovi, ze nerozmyslaju pragmaticky. 😒

sisaha
7. máj 2012

@irriss obavam sa, ze uz je to premlcane...

jabadaba
7. máj 2012

@sisaha ony totiz nerozmyslaju vobec, bohuzial. Im zastrie mozog vies co, nebudem radsej konkretizovat. Ja len nevychadzam z uzasu...vyhovarat sa na lasku je od veci.

sisaha
7. máj 2012

@jabadaba ja uz teraz hucim do svojich deti, ze len to co je ich, im nikto nezoberie... 😉

jabadaba
7. máj 2012

@sisaha velmi spravne. 😉 Treba ich od mala vies pragmaticky, inak sa mozu ist smykat. Navyse, treba ich este vies k tomu, ze "co neni psano,neni dano"...a ze to svoje si musia sakra dobre opatrovat a nie bez rozmyslu "porozdavat" lebo laska.

sisaha
7. máj 2012

@jabadaba ano, ano...vsetko mat na papieri..., nepoziciavat kamaratom (z ktorych sa potom lahko stanu nepriatelia) a podobne.. 😉

jabadaba
7. máj 2012

@sisaha presne tak. Ako sa vravi "dobre ucty robia dobrych priatelov".

nadhera
autor
7. máj 2012

Uz ked dotycna mala dostat od brata podiel z domu, uz vtedy sme jej s mamou vraveli, jendoznacne investuj , kup hoc len 1zbu, garsonku - das do prenajmu, dostanes dake peniaze kazdy mesiac,pracujes, budes sa mat lepsie . Naozaj,ze laska je slepa...Dokazala vrazit peniaze do cuzdieho majetku a on jej zrusi este aj trvaly pobyt. Zili si chvilu dobre a teraz toto. 😠 😠 😠 On to mal prespekulovane, sviniar.
Uverite, ze ten sviniar /nepisem povolania,ale je oi aj zdravotak/ jej vsugeroval,ze ma rakovinu, doma jej bral krv s tym,ze ju v nemocnici necha vysetrit... NAcisto ju ovladol a ona naletela,ze je chora.
Mozno vam pripadam, ze si teraz vymyslam a take nieco nie je mozne, ale toto je kruta realita.

lili_mia
7. máj 2012

@jabadaba to áno, majú ma za sviňu, ale aj tak jednám, ak nepodpíše papier, nič nedávam, a oni urazení, že neverím kamošovi .. síce netuším ako dopadli, ale aspoň o nejakého hajzla menej v mojom okolí

sisaha
7. máj 2012

@nadhera boze, to je hrozne...ako sa nechala zmanipulovat. Kolko ma rokov? On to mal zjavne premyslene, ked mu tam investovala take prachy..

nadhera
autor
7. máj 2012

@sisaha teraz ma asi 34-35r. Ked som tu v r.2009 pisala prvykrat, uz vtedy som nemala o nej ziadnu spravu. A take sikovne ziena - roboty sa nebala, vyvarala a vypekala dobroty /s bratom ich vychovala babka/sadila na zahradke...Iny by ju na rukach nosil a ona je teraz mozno niekde ako bezdomovec. ☹

sisaha
7. máj 2012

@nadhera no, ja som si myslela, ze ma okolo 20-tky, ked takto nerozvazne niekomu zariadi barak...och. Ale dufam, ze sa z toho vyhrabala, mozno zije v inom meste - pracuje, byva v podnajme, alebo si uz plati svoju hypoteku...

jabadaba
7. máj 2012

@nadhera toto je sila! Ved to je na trestne oznamenie.