ZŤP-výhody. Využívate?

pezincanka
2. apr 2008

Rada by so sa spýtala, ci tu je niekto, kto v rodine vyuziva nejake vyhody suvisiace s preukazom ZTP.

expertka8
2. apr 2008

Výhody a zľavy pre občana ZŤP 😉

http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx...

...ludia su bezxarakterne bestie...ktore zavidia akekolvek postihnutie na ktore postihnuty pobera nejaky prispevok 🙄 😠

pezincanka
autor
2. apr 2008

Preboha, expertka, to ako mam rozumiet tu tvoju poznamku? 😕 😕 Inak dik za link. My v rodine mame tatina so ZTP, ja nikomu nic nezavidim.

elise
2. apr 2008

ja mám stratu sluchu (získala som ju prechodením chorôb ) a mala by som nárok na ztp a invalidný dôchodok ale nič žiadať nechcem a ani výhody radšej by som opeť znovu rada počula bez načúvacieho aparátu je to síce vnutrozvukovodový ale cítim sa dosť blbo ☹

pezinčanka v MHD podľa zdravotného postinutia majú nárok bud na polovičný lístok alebo sprievodca platí polovicu. podľa stupna postihnutia sa nemusí kupovať dialničná známka. a sú rôzne príspevky, dokonca aj an kultúrena a športové podujatia majú 50 % zlavu. je toho veľa a podla mna radšej by boli zdraví a ked už to postihnutie majú tak nech sa im aspon uľahčí život.

pezincanka
autor
2. apr 2008

Elise, to mas uplnu stratu sluchu na oboch stranach? Uj, nech je to akokolvek, nie je to nic zavidenia hodne. Dakujem, ze si mi nieco poradila. Nastastie, my nepotrebujeme auto, postihnutie nie je tak ohodnotene. DOstavame len financny prispevok na dietne stravovanie. Na bezlepkovu dietu.

Ale prepac, nerozumiem a rada by som porozumela, preco, ak mas narok na to, si sa rozhodla o preukaz a aspon nejake vyhody na ulahcenie zivota ziskat. Ani moj muz to najprv nechcel, ze co. Ale aspon tie prachy pomozu. Na tom expertkinom linku som si precitala asi vsetko. My MHD nepouzivame. a raz sa stalo, ze mal permanentku na vleky lacnejsiu.

expertka8
2. apr 2008

..pezincanka.....ako mas tomu rozumiet???...doslovne...ako som to napisala 😔
...ja mam brata ZTP a uz som sa skutocne stretla so vsetkym... 😒

elise
2. apr 2008

pezincanka mám celkovú stratu sluchu 80 % ☹ ale načúvací aparát je 😉 dobrá vec aspon sa cítim rovnocennejšia

riana246
2. apr 2008

ahojte...celkom ma toato tema zaujala.....svokra má postihnutú dceru.....a veru by sa im zišlo aj auto...len neviem že či sa to ešte dá vybaviť....lebo na uradoch ich stale len odbiju...je to strašné....

elise....vybav si všetko čo sa dá....lebo čo ja poznám ludí, že im vôbec nič nie je a maju všetko vybavené....tak prečo nie ty...ked by ti to ulahčilo život....

pezincanka
autor
2. apr 2008

Expertka, to si hadam nemyslela mna, ci hej? Preto, ze som otvorilaa tuto temu, ci co?

Riana, je to urcite zlozite, ja bohuzial nie som v tomto odbornik, ale ma aspon uznany ten ZTP preukaz?

riana246
2. apr 2008

pezincanka...to má.....už dávno....ale ked chcú niečo vybaviť tak ich odbiju, že najprv "toto"...ked to idu vybavovať tak zase neni dobre lebo ešte nemaju niečo iné....a tak to ide dookola už zopar rokov....takže asi nie je jednoduchšie vysvetliť, že čo treba a v akom slede....svokra má skoro 70rokov...a už ani ona sama nevládze....a ešte ju budu prehanať....ja to fakt nechápem...

nitka
3. apr 2008

pezincanka ja mam svokru ktora ma postihnutie oci a robim jej aj osobneho asistenta...a aku maju byhodu ked maju ZTP?Ide o to ake ma postihnutie a kolko ma rokov...ak ma do 65 rokov tak mozemat osobneho asistenta a nad 65 opatrovatela ale to ide ako som uz pisala o postihnutie....ma narok na nejake pomocky kde mu 95% zo sumy preplatia-napr-mikrovlnku,mobilny telefon,radio,osobnu,kuchynsku hovoriacu vahu atd...a samozrejme maju vyhody na vlakoch,MHD,SAD 😉

katarina.banska
17. aug 2010

ahojte
ja mam manzela ZTP ma aj vozickara. ma problemy s klbami, je totiz to hemofilik tazkeho stupna. rozhodli sme sa kupit nove auto a chceme poziadat o prispevok na auto a na prevadzku vozidla. viete mi niekto poradit co vsetko je potrebne k tomu aby nam ho schvalili? mate niekto skusenosti?
dakujem krasne

adulikka
22. aug 2010

neplatím za rádio ,televízor ...mesačne ten poplatok...treba na pošte vybaviť ,požiadať
zľava v autobuse ,vo vlaku ...
za smeti len 50 ¨%...len to musí mať mesto schválené...nemajú to všade
ak má plavareň ,že ZŤP zľava
aj daň za byt ,len to neviem či som si uplatnila...
a už si nepamätám...už mám ZŤP 7 rokov ☹

katarina.banska
23. aug 2010

@adulikka dakujem krasne
no my platime telku aj radiu v elektrine. tak im tam budem musiet zavolat, ci to mozu zmenit. aj ked je to napisane na manzelovho otca, lebo on nam kupit byt. asi sa aj to bude musiet zmenit... 🙂
za psa mestu neplatime, tak snad ani za tie smeti by sme nemuseli 🙂 vsak kazdy cent sa zide 🙂
a dan za byt, to neviem ci platime. no asi nie ked nie je na nas napisany.
dakujem ti krasne

molka
24. aug 2010

@katarina.banska príspevok na kúpu auta je síce ťažké vybaviť, ale nie je to nemožné. Ak má postihnuté dolné končatiny a bude môcť dokladovať, že pravidelne niekam dochádza (škola, práca...), tak si to vybavte. Ale hlavne sa nenechajte odbiť.

sonula44
24. aug 2010

ahojte ,pripájam sa do témy .Ja mám dcérku ZŤP poberá príspevok na dietne stravovanie
inak nič . zajtra má sedem rokov a mala kontrolu ZŤP hoci sa jej zdravotný stav nezmenil
zobrali nám sprievodcu mala ZŤP-s a už má len ZŤP . Kedže prevažne cestujeme autom
tak neaké výhody si neuplatnujeme na cestovnom iba ak na vstupnom na kupko, zoo,
a výstavy

elizabeth453
25. aug 2010

ahoj....neviete mi niekt poradit ci mam narok na zťp, ked ma mala razstep? jedna znama ma nahovara, aby som si ho na malu vybavila. dakujem

mucka1985
25. aug 2010

mi mame rastep chrptice a mame nanho narok a znama mala rasteb sanky aj ona mala narok skus sa opitat na urade povedia ti viac

vlasticka185
29. jún 2011

ahojte,viete mi poradit,v septembri ma maly 3 roky,Ztp preukaz dostal ako 3 masacny,aj to az po mojom odvolani sa,uznali ho iba na 50%,ale asi znova dam navrh,nakolko doktori vraveli ze on uz bude dozivotny invalid,kedze kazdych 8-10 rokov ho caka operacia/vymena chlopnicky na srdiecku/a to este nehovorim kolko inych zdrav.komplikacii ma,niesom chamtiva a ani nechcem zarabat na svojom dietati/dala by som vsetko-cokolvek, za jeho zdravie/,ale mi pride nespravodlive,ze my mamicky,co musime kazdu chvilu k dakemu doktorovovi behat,kolko minieme na cestu,lieky,rozne veci...a mame rovnaku vysku rodicovskeho prispevku ako maminy,co deti maju zdrave,
ked som sa bola pytat na urade,jedine naco mal maly narok bolo vydanie ztp preukazu,vraj ani na parkovaci preukaz nema narok,jednoducho na nic do 6 rokov nema narok,je to pravda?na prispevok na benzin nema narok,nakolko sa to posudzuje podla prijmu rodiny a manzel ten je zivnostnik,tak som ziadost ani nepodala,kedze som si ista,ze by nam to zamietli.
no a uz po dovrseni 3 roka u maleho si budem musiet platit aj za pobyt v nemocnici,ked tam budem s nim,ale ved on sa nevie sam obriadit,je velmi viazany na mna,nosi este plienky,prekonal 3 velmi tazke operacie srdiecka,cize aj notoricky je trosku pozadu,uz ho niekolkokrat ozivovali,a udajne je pry na slovensku ,co prezil tuto diagnozu Q 25,5 a samozrejme ,zase si budeme musiet siahnut hlbsie do vrecka,kedze nikto nam asi nato neda,no a este mame problem s bunkovou imunitou,takze skolka nepripada do uvahy este
to,ked niekto niekomu zavidi,zevraj dostava peniaze zato,ze nic nerobi a bohatne na dietati je uplna blbost,neviem,aky je ten prispevok,ale verte mi,ze co dotavam ten rodicovsky prispevok, ja na maleho miniem omnoho viac,a tie neustale stresy maju vplyv aj na moje zdravie,cize aj so sebou vela beham po doktoroch
dakujem za kazdu radu a rada popisem s mamickou,ktora ma podobne trapenie ako ja,alebo dietatko chore na srdiecko

charizma26
9. dec 2011

ahojte, chcela by som sa spýtať, keďže mám preukaz ZŤP, chodím o dvoch francúzskych barlách, pretože mám obmedzenú mobilitu, na čo všetko mám vlastne nárok?
Ďakujem za odpoveď.

titkovamiriam
9. dec 2011

@charizma26 ja mam ztp mamu aj brata ☹ -mamina je po porazke mobilna len na voziku no aj tak je najradsej doma ☹ brat je tazky diabetik ktorý slepne ☹ maju invalidny dochodok brat este prispevok k chorobe a mama niaky priplatok na ošatenie-zavidiet nieje co ☹ a naco im su vseliake zlavy do kina ci divadla ked aj tak nikam nemozu ☹ jedina prakticka ,,vyhoda,-neplatime poplatok za psa

najjulinka
11. sep 2012

ahojte. a ke vyhody ma dieťa ZŤP na preukaz?
Rozmýšlam či vobec mam davať malej robiť ten preukaz. ZŤP jej priznali, ale o rok mame prehodnotenie... malá ma len ZŤP (bez S) a nemá ani 3 roky..... a mnohí mi vravia, že asi dostane o rok aj to "S" .... aj ked pochybujem, lebo ju uznali za postihnutú len na 50% teraz....

kaktusik007
19. dec 2012

@pezincanka vyuzivam... cestovne v ramci vlaku...... a cestovanie mhd.... ked som na vylete v blave...

smrtkar
11. mar 2013

chcem sa spytat ci niekto nevie ze ak ma obcan zo ztp preukazom napriklad dve odberove miesta elektriny napr:dom,chatu ci ma platit za elektrinu obidve miesta,ze vraj bolo v slovenskom rozhlase nieco ze by sa malo platit len za jedno za odpoved dakujem

yogino
11. mar 2013

@smrtkar Pochybuje, že bi Ti to dali aj na chatu to by som počul prvý raz. Ja mám ZTP + penažný príspevok na dietne stravovanie. Bohužiaľ vďaka našim super poslancom prišla zmena zákona a doplnenie kedy každý človek ktorému je uznané postihnutie na 50% nemusí mať na určite veci nárok pretože nespadá pod tabulky. Podľa zákona som totiž vraj po 18 roku života nemal nárok na dietne stravovanie (mám fenylketonriu- je to metabolické ochorenie vážnejšieho stupňa kedy môže pri nedodržiavaní liečby prísť k poškodeniu mozgu) mám síce 26 ale v lete som bol znova na prehodnotení. Neviete si predstaviť ako sú tý doktori na posudkovom arogantný a ani koľko krát nemajú šajnu o danej chorobe. Samozrejme pani doktorka mi povedala,že mi nič nie je a že nič nepotrebujem (nehovoriac že lieky ktoré užívam keby nepreplácala čiastočne poisťovňa stoja okolo 60 tisic a to iba jedna plechovica ktorá vydrží možno týždeň ani to nie). Takže suma sumárum za lieky ktoré si chodím vyberať z lekárne ma stoja cca 50 eur a príspevok je 36 aj čosi. Nakoniec som podal odvolanie a na moje prekvapenie v Bratislave iný posudkový lekár napísal, že doktorka pochybyla takže mi príspevok vrátili. Takže aj Vás na posudkovom odbiju treba napísať odvolanie, netreba sa vzdávať!!!!

slnieckovo1sk
12. mar 2013

oslobodenie od povinnosti platiť poplatok pre RTVS , ziadost je potrebne podat do 31.3.
http://www.rtvs.sk/sk/info/uhrada_za_sluzby_roz...

mafi258
13. mar 2013

zdravim.,.,.,chcel by som sa spytat ci neviete niekto poradit,...,.som po 4 operaciach,.,.,2 na lave koleno prva bola vybraty meniskus a druha plastika vazu.,.,.,3 artroskopa ramena a 4 otvorena operacia ramena,.,.,doktor mi povedal ze mam oslabene klby a ze toto nemusi byt koniec s operaciami,.,.,tak sa chcem spytat ci neviete niekto ci mam narok na invalidny alebo ZTP???.,.,

slnieckovo1sk
14. mar 2013

@mafi258 treba ist na UPSVaR tam Vam povedia ako mate postupovat, kazdy pripad sa posudzuje osobitne( vela zalezi co mate v lekarskych spravach a co Vam vypise lekar do ziadosti )

meiwe
14. mar 2013

Ahojte my mame preukaz ZTP, niak ho nepouzivame=( neviem na co s nim mame narok,
Ak mi vie niekdo poradit aj ohladom opatrovatelskeho budem rada.
Prispevky mame na hygienu, benzin, mame auto zo socialky,
Ako casto mozem poziadat o vysku prehodnotenia prispevkov?
Maly ma tazku DMO, postihnutie vyse 90% nechodi,nerozprava, je plienkovany, navyky ziadne....
Dakujem=)=)=)

majoslava
5. apr 2013

ahojte, aj mna by zaujimalo načo mame narok.. ako a čo všetko si mam vybaviť.... malý ma 1,5 roka a 100% postihnutie.. okrem parkovacieho preukazu nema nič... odbili nas tým, že je maličky tak že čo chcem... mesačne dam 100 eur na benzin čo chodime k Dr. a na lieky.. ani radšej nejdem pisať... ako to je s tymi smetami a skoncesionarskymi poplatkami ked je dieťa?