Zubár

maybee
7. nov 2008

Ahojte, dúfam, že sa tu nájde aj niekto ďalší okrem mňa, kto má neskutočnú fóbiu z týchto ľudí a možno by sme mohli nejakým spôsobom túto fóbiu trošku premôcť... 😉

Každý rok, keď mám ísť len na preventívku, tak som dva týždne predtým z toho úplne mimo 🙂 Ja viem, možno je to smiešne, ale dúfam, že nie som jediná a niekto ďalší sa nájde tiež 😉

sisstin
7. nov 2008

kristi: já byla naposledy v devítce na tý povinný, a pak, když už si mě nezvali, tak jsem tam nešla.a zuby mě ještě nikdy nebolely..tak jsem neměla důvod 😝 ale k tý naší školní už teda nejdu...ted je tu jeden Arab, a ten je prej skvělej 😕

kristi
7. nov 2008

tak bez k nemu, zuby mas jen jedny.....hlavne fakt jde o to cisteni, kartacek, pasta, nit, mezizubni kartacek...trva to dlouho, ale vyplati se to. Mne taky nic nebolelo a mela jsem jeden kaz....tak mam krasnou bilou plombu a mam klid...

pietra
7. nov 2008

bibula, super, posli kontakt a ja sa snad odhodlam tam aj zavolat 😉 manzel bol vcera na sebe odskusat odporucaneho zubara a dosiel s tym, ze ma tam nepusti 😀 no utecha. Znamy ma super zubarku, raz som u nej bola, super super chapavy pristup, ale neobjednava a cakat aj dve hodiny v cakarni by ma zabilo, ved by som infarkt dostala od strachu

kristi
7. nov 2008

jak k sobe? mne prijde zub odvrtanej a zapmlombovanej k sobe a nema te tam co bolet, preci???

pietra
7. nov 2008

kristi, moze tato boliet. mne zubar hovoril, ze je normalne, ze zub po takomto zakroku par dni pobolieva a je citlivejsi

schwarzovka
7. nov 2008

po vytržen ta díra fakt bolí...věř mi 😀

kristi
7. nov 2008

jj, to jo.....to verim. Ja mluvila o vrtani....

schwarzovka
7. nov 2008

no když je ten zub rozbolavěnej, tak i po tom vrtání

kristi
7. nov 2008

to je vsechno o prevenci, no.....kaz se ti udela vetsinou ze spatnyhho cisteni zubu..samo i geny delaji hodne,ale spouste problemu se da predejit...

anickaajanko
7. nov 2008

normalne ma zacali zuby boliet
len keby som mala odvahu objednat sa a ist tam,
😠

maybee
autor
7. nov 2008

sisstin: ja tam chodím len z povinnosti.. každý rok, trpím, ale čo mám robiť, keď si predstavím, že keď sa mi fakt začnú kaziť a ja by som mala platiť nemalé čiastky, tak to si tam radšej tú pólhodinu vytrpím.. aj keď s takým strachom, že mám pocit, že mu tam raz aj odpadnem.
A nič neurobíš zle, keď tam pôjdeš, radšej skôr akokeby malo byť neskoro. Ono ťa to ani bolieť nemusím, ale nikdy nevieš, čo sa ti tam môže diať, ja som počula o takých prípadoch, že radšej som aj hneď prestala počúvať, lebo mi bolo zle... 😉

maybee
autor
7. nov 2008

anickajanko: tak zdvihni teraz telefón a objednaj sa.. určite budeš mať lepší pocit. Rob to ako ja, ani ja som nechcela ísť, ale jedného dňa som bez rozmýšľania zobrala telefón a zavolala.. no a bolo. a teraz mi chce vŕtať.. 😠

anickaajanko
7. nov 2008

no maybee zavolala som
27.11 o 10.00 hod
skôr nemali volne
ale dobre aspon sa psychicky pripravim

maybee
autor
7. nov 2008

anickaajanko no super, máš čas sa na to pripraviť, a určite ti pomôže aj diskusia tu.. 🙂

anickaajanko
7. nov 2008

k vydeseniu

raz mi ťahali nerv
to som mala asi len 16 rokov
mala som starsiu doktorku
a ta povedala ze anestezia je zbytocna ze to nezaberie ze hned musi von ze to tak neboli
od bolesti som jej v kresle zamdlela
a ako mi mykla hlavou tak mi vrtackou rozrezala kutik pery dobre ze nie do pollica

mama sedela na chodbe na strasny rev vletela dnu a bolo tam krvi a krvi
skoro odpadla aj ona
na tu lekarku sme dali aj staznost

tak uz mi verite ze mam hrozny strach so zubarov

teraz mam jeden starsi manzelsky par
on je zubar, ona sestra
ona ma vzdy drzi za ruku a hladka po lici
a rozprava kecy o svojej rodine aby ma nejak odreagovala
vie o tej mojej zlej skusenosti

maybee
autor
7. nov 2008

takéto zubárky by som vešala... ja som mala tiež na základnej jednu takú, raz som sa s ňou dohodla, že keď ma to bude bolieť, tak poviem aaaaa, no a ja som asi 10x povedala aaaaa a ona si veselo pokračovala ďalej.. chcela urobiť len taký psychologický klam, aby som bola kľudnejšia.. 😠

anickaajanko
7. nov 2008

🙂

ankam
7. nov 2008

ja chodim pravdelne kazdy mesiac-vymiename stare plomby za nove.........uz myslim ze len 2treba.ale toho strachu som sa este nezbavila 😒

aponchie
7. nov 2008

po 27letech jsem pred par lety nasla zubarku co je naprosto uzasnaaaaaaa 😵 je mlada mila trpeliva a hlavne!!!kdyz rekne abych mrkla kdyby to bolelo a ja mrknu tak prestane!!da mi injekce kdy chci na co chci ,ale uprimne ta injekce boli vic jak vrtani ja uz se k ni tesim normalne ,mala tam bezi a sedne si k ni na kreslo otevre pusu a delej pani doktorko pac nic nema..poctive cisti a ukazuje jak to umi a chlubi se proste parada..a vetsinou tam chodime vseci dohromady a posledne manzel mel kaz a vrtala mu bez injekce a asi ho to dost bolelo ale ani necekl kvuli male aby to nevidela..ja si rikam,ze kdyz mam ja dokurvene zuby z mladi tak mala je mit nebude proste si je cisti o sto pero jen aby nemusela vrtat a platit jak mourovata a ted sem zubarce volala(jindy bych ani nezavolala strachy)ze mam na spodni dasni zanet co s tim jestli mam prijet a prej ne a mam kloktat corsodyl a hodne natvrdo stirat dasno a za dva mesice nastup na prohlidku beztak.dodrzujeme je casteji nez 2xdo roka tudiz sme tam jak doma radsi preventivne a uz se nebojim.podle me je to psychologie jen a jen..pac sestra je utapana drbna jak hrom,ale strasne fajna baba a furt se tam smejeme vsemu no prijemne prostredi pro me 😀 😀 😀 😀

maybee
autor
7. nov 2008

aponchie: tak to máš šťastie, ja tu v ZA takú nepoznám, bohužiaľ.. tak zatiaľ mi musí stačiť ten môj s kamennou tvárou.. 😒

ankam
7. nov 2008

aponchie-tak to je sen mat taku zubarku 🙂 zavidim ti.Ja zatial som vymenila 3zubarov ale nechtiac------dvaja zomreli 😒 ale neboli ti naj-tak sa aj tesim.No ale zatial na samych masovrahov natriafam 😀 tento co k nemu chodim teraz tak je dobry-vidim ze robi svoju pracu dobre-lepsie ako ti pred nim-ale ked je straaaaaaasne drahyyyyyyyy 😅
no co uz 😵

katuska23
7. nov 2008

ahoj holky já jen si vás čtu bolí mě zuby,já mám to samé.
Nebyla jsem tam tři roky,je to pěkná kr....Bála jsem se už v dětství ale chodila jsem tam,naposledy jsem tam byla když jsem odjížděla do Anglie,ona mi tvrdila že všechny moudráky musí okamžitě ven,čistila mi zubní kámen a třikrát mi vjela do dásně,normálně jsem brečela,a ona na mě řvala ať do týdne přijdu zase.Už jsem samo nešla,krvácela jsem jak kdyby mě někdo zmlátil,srovnalo se to tak za týden.
Moc si přeju miminko ale nevím co budu dělat v těhu,nechci miminku uškodit,ale já tam prostě nedokážu jít.
Siss jak jsi to řešila ty,když jsi tam tak dlouho nebyla?

Jo ještě musím říct že mě jen občas bolí ten moudrák,jinak musím zaťukat je to v poho.

biela
7. nov 2008

ja idem k zubárovi v pondelok ☹ ☹ ☹
bez injekcie mi robiť nič nemôže, ja mám strach už odmala, vďaka "trpazlivej" pani doktorke na ZŠ.

maybee
autor
7. nov 2008

biela- mne na to, že chcem injekciu povedal, že som citlivka.. skoro som mu jednu vrazila! Ani ja si nedám nič robiť bez injekcie, je mi to strašne nepríjemné...ale podľa neho som citlivka.... 😠

aponchie
7. nov 2008

no ale do te doby to byl horor!!!nemyslete si jeden ozralej zubar mi vrtal zdrave zuby zavlekl mi do nich zanet a ja chodila s gangrenou dva mesice cistit kanalky nez sem mohla jit na operaci pac bych jim chcipla na sale jaka otrava tam byla a nakonec sem sla odrezat spodni dasno k celisti a seskrabavat nejakym vrtakem chutovka,jako nebolelo to mela jsem asi 6injekci a rohypnol na spani po o,alejak sem se probrala myslela sem ,ze vybrecim oci a bolesti skrabala po zdi nasi nevedeli co semnou fakt kruta vec od te doby s tema zubama problemy az jsem je musela nechat vyrvat a dat umele ..fakt kreten ten zubar a jeste sem v mladi nosila rovnatka a houby to pomohlo akorat po me komunisticka lekarka rvala ,ze to netocim a tocila sem a vyrvala mi zdravej zub prej at se tam netisni nahore a pritom to melo bejt opacne no hruza bolesti a bolesti sem si uzila dost,ja hledala az nasla tuhle a ta je fajn narovinu mi rekla,kdyz sem chtela vsude bile plomby,ze to je utopie at se na to vykaslu a mohla mi to udelat kdyz sem si to calovala zejo,ale prej to nema cenu od zubu cislo 4dozadu to vypadava celkem fest a jsou krehke atd.

ankam
7. nov 2008

cistenie kanalikov?to mi ani nespominajte.............juuuuuuuuuuj 😠

maybee
autor
7. nov 2008

baby, všelijaké názvy tu spomínate, až mi je z toho normálne zle.. že kanáliky.. to čo je???

ankam
7. nov 2008

juj ako ti to vysvetlim-kazdy zub ma kanaliky ci jak sa to vola..........no a mna raz strasne bolel mrrrrtvy zub a to sa mi zapalili tie kanaliky-takze z nejakym roztokom-pachlo to ako savo a s ihlami mi to cistil-uz som myslela ze odtial ani neodidem 😢

maybee
autor
7. nov 2008

fuj...ja viem napríklad tiež, že na koreňoch sa normálne môže urobiť nádor... je to svinstvo, človek aby ani nevedel, čo všetko môže s tými zubami mať...

sestri
7. nov 2008

v tých kanálikoch sú nervy, vďaka ktorým zub žije a tie sa zvyknú zapáliť ak je na zube hlboký kaz...preto sa hovorí, že je zub mŕtvy, keď odumrú. 😉