Zverolekár. Je tu nejaký?

mirka414
27. aug 2008

nasiel by sa tu medzi mamickami nejaky zverolekar/ka??budem mat steniatko a som daleko v cudzine a obcas by sa nejake zarucene inormacie zisli...

vinka
21. sep 2008

Gangulienka tak to sa ospravedlnujem.Asi musím íst ku očnej.Ja som celý čas čítala grangulienka 😕 😝 No to som rada,že je to normálme.Viem,že olizujú psíci ale tolko čo on hm?Bolo mi to divné 😀

gangulienka
21. sep 2008

no nasa stafbulka by nas olizovala aj cely den keby mohla...niekedy je to fakt priserne 😝

vinka
22. sep 2008

Tak to som spokojná,že niesom olizovaná sama 😀

vinka
23. sep 2008

Gangulienka chcem sa spýtat či môže šteniatko mlieko polotučné trvanlivé.Lebo náš hafan mi rozhrízol krabicu s mliekom a čo s tým teraz.Tak, že mu to dáme. 😀

poletucha
23. sep 2008

ahoj gangulienka, dekuju moc za vsechny odpovedi 🙂 Dneska nas pejsek mel ve stolici takovej zlutej sliz,vypadalo to jako nejaka zluta marmelada (omlouvam se za nechutnost) a bylo toho docela dost. Jinak bobky v pohode,ale tohle me zarazilo. Taky mu uz treti den rano strasne kruci v brise,dokonce az tak,ze nas to s manzelem oba vzbudilo 😕 ...nemuze to mit nejakou souvislost?

vinka
9. nov 2008

Chcela by som sa spýtat.Náš psík stále zvládol 3 krát denne okolo 200-250g granúl.A teraz už pár dní má granule od rána niekedy až do obeda.Dnes som mu už len raz dála ráno 125g nech vyhladne či mu ráno nezachutí viac.Nerozumiem prečo.Idú mu zuby môže to byt dôvod?Máme Arion granule.Predtým ich vládal aj mu chutili a teraz je to menej a menej.Mala som pocit,že ked mu dám kilo tak ho zožerie.Ale nieje kludný.Je diví behá atd.Tak si myslím,že chorí nieje. ☹

gangulienka
10. nov 2008

ahoj, no dufam ze tych 200 g je na cely den rozdelene do 3 davok a nie kazda davka 200 g 😅 ....to davkovanie co je napisane na vreci je na cely den a to musis rozdelit do niekolkych davok...ak davkujes spravne tak mozno mu uz je tri krat denne vela...prejdi na 2 krat (uz neviem ako stare je to steniatko) alebo mu mozu robit problemy aj zubky (menia sa okolo 4 mesiacov) alebo len jednoducho spekuluje a skusa ci nedostane nieco ine...

maybee
10. nov 2008

Ahoj gangulienka, dúfam, že sa Ťa môžem niečo opýtať. Mám trojročného labradorského retrievera. Pred nedávnom nám začal tak drhnúť.. nie je to kašeľ, ale akokeby medzi dýchaním také drhnutie dosť na hlas. Niekedy sa mu to upokojí a potom znova a zas prestane. Neviem, či to môže byť váhou psa, alebo niečo horšie? Ďakujem.

gangulienka
10. nov 2008

ahoj maybee...no takto na dialku ti naozaj neviem poradit....moze to byt obycajny kasel (zapalene hrdlo popripade nejaka bronchitida) alebo to moze byt aj od srdiecka (ale vzhladom na vek to nie je moc pravdepodobne ) v kazdom pripade zbehni k veterinarovi lebo aj banalita moze prerast do niecoho vaznejsieho ak sa nelieci...

pipi1211
10. nov 2008

jej super ze tu je aj takato tema lebo na jar si ideme kupit psika tak sa mi zide online poradna 😀 😀 😀 😀 😀 ozaj neviete nahodou kde vo vrakuni v bratislave je dobry veterinar? ale aby nebol zbytocne drahy 😅 😀

vinka
10. nov 2008

Ano Gangulienka myslela som 200g na celý den.Má 4 mesiace.Hej vychádzajú mu zúbky.No ked malá papá tak čaká pri nej kedy jej omrvinka spadne,že uchmatne ale granule nie a nie.No zožerie ale iba takých 125?Dnes som mu dala tolko ráno a ešte sú v miske.Niečo z toho zožral ale nie vela.Je mi lúto lebo chcem aby žral.Ale si myslím,že keby mu niečo bolo tak by sa nešalel nebláznil však?

gangulienka
11. nov 2008

pokial vyzera ok, nema hnacku, nezvracia a nekasle tak sa nemusis bat...skus granule namocit ak ho bolia dasienka kvoli zubkom to pomoze....popripade skus inu znacku granuli

vinka
11. nov 2008

No akurát dnes mal hnačku.Ale zatial iba raz.Môže to niečo naznačovat? 😕 Ale zle nevyzerá.

mima1
11. nov 2008

ahoje. poradi niekto co znamena ak pes zerie stale travu vonku na prechadzke. davam mu granule a obcas alebo teda kazdy den kusok chleba lebo ho proste miluje. moze to mat daky suvis.?

vinka
11. nov 2008

Tak čo viem ja tak tráva je pre psov na pretrávenie.Oni sa potom po nej vygrcajú.Robia to aj mačky.

gangulienka
11. nov 2008

jedna hnacka nic neznamena 😉 ale keby ju mla aj zajtra cely den zbehni s nim k doktorovi

mima psy zeru travu ked maju nejaky problem s travenim...ak to robi obcas je to normalne ak to robi stale ma asi nejaky problem, skus mu davat obcas nejaky probioticky jogurt a popripade zmen granule

vinka
11. nov 2008

Tú trávu musí žrat pes?Lebo náš ešte nežral asi nikdy. 😕

vinka
11. nov 2008

Gangulienka zabudla som.Dakujem za rady. 😉

gangulienka
12. nov 2008

jasne ze nemusi....ale ked sa obcas trosku popasie nie je to problem 🙂

katulka2709
12. nov 2008

gangulienka ja mam tiez otazocku 🙂
Mame 5 mesacneho psika. Od vcera ho skusame nechavat aj sameho doma, doteraz chodil vsade snami, ale su situacie ked sa to neda, napr. do obchodu alebo tak, tak. Vcera bol sam asi 30 min, dnes asi 20 min. Byt mu nechavam cely otvoreny a pustene radio naslabo a zakazdym ked sme sa vratili dostal svoje oblubene masko. Len dnes ked som sa vracala domou knucal pri dverach a mne je ho potom luto, ale naucit sa to musi, postupujem spravne? Pripominam este ze vzdy ked odchadzam tak je vyvenceny a ma v miske granule aj vodicku.

gangulienka
12. nov 2008

ahoj katulka...no najvyssi cas ho nechavat sameho doma...aj ked mate moznost ho bravat stale so sebou treba ho naucit aj byt sam doma lebo ved co ty vies aka bude situacia trebars o par rokov... nie vzdy bude moct byt s vami ....a to potom nie je sranda 🙂
v podstate postupujes spravne aj ked nie som za to aby mal cely byt pre seba (staci mu kuchyna a hala...popripade aj obyvacka ) ale detsku izbu a spalnu by som zavrela....ak ma nejake stale miesto ked odchadzate daj ho tam povedz mu miesto pohlad ho a povedz zostan a potom odid...ak pojde za tebou vrat ho na miesto a sprav to znovu...ak zase pojde za tebou uz si ho nesimaj a odid...ak bude knucat nevracaj sa naspat..pises ze knucal ked si sa vracala...mozno bol cely cas ticho a knucal az ked ta pocul a citil prichadzat 😉 ..,inak nemusi ti ho byt luto...pes (a to uz nehovorim o steniatku) prespi vacsinu dna jemu nevadi ze je sam len si musi na to zvyknut... 🙂
a este jedna vec ale to sa vobec netyka tvojej otazky...nemala by si mu nechavat stale v miske granulky...daj mu rano jeho davku co nezie odloz a daj mu zase az na dalsiu davku...zase pockaj a co necha odloz... 😉

katulka2709
12. nov 2008

gangulienka dakujem za odpoved 🙂
Ja mu v podstate ten byt necham otvoreny preto, lebo mame len jednoizbovy, tak ma len izbu, chodbu, kuchynu a kupelnu a aj tak si myslim ze cas travi len na chodbe, tam ma aj svoje miesto na spinkanie. Ma zakazane chodit na postel, gauc a nikdy nam neberie ziadne veci, ani malej hracky tak v tomto mu verim, hra sa len zo svojimi vecami 🙂
O tych granulach to viem, on vzdy dostava rano po prechazdkea vsetko spapa, nechavam mu tam vzdy 4-5 granuliek, ale nie na jedlo, ale on sa snimi rad hra, vyhadzuje si ich a nahana, tak preto 😉
Este rozmyslam ze ked ho necham zajtra sameho tak zapnem kameru na fotaku a nahram si co robi, aby som vedela ci knuci cely cas alebo len ked citi ze uz idem 😉

gangulienka
14. nov 2008

tak daj vediet co si natocila 😉

sirinka
14. nov 2008

ahojte...ja dnes beriem kocura k veterinarke...od stredy mu vidno tretie viecko, neviem, co je s nim... ☹ inac sa tavri, ze je ok, chut do zradla, pije dost aj mysi v noci drti....tak uvidime...

vinka
14. nov 2008

Gangulienka chcem sa spýtat,že ako dlho môžem psíkovi nechat dávku granúl.Lebo ten náš zožerie rannú dávku za celé doobedie.Ráno ani nežerie by som povedala.Ako to mám spravyt.Môj muž povedal,že pes by mal jeden den v týždni byt bez žrádla.Je to pravda? 😕

simona55
14. nov 2008

SUTU AJ kONIARKI LEBO MI MAME KONE ?

ronie
14. nov 2008

ahoj gangulienko, také se skláním jak vedeš poradnu 😵 stejně jako porodní babička, je to velká pomoc 😉 Já mám dotaz, máme 3 letou kočku, teď před týdnem přestala jíst,ale nic sem nepozorovala až mě napadlo se podívat do pusy-no hrůza, zuby v háji, dásně ustoupený a hrozný záněty, kámen skoro žádnej. byli sme na veterině, dali nám antibiotika a gingisan(což si teda moc nechce nechávat mazat,ale snažim se. Dneska byla kontrola a ten doktor říkal, že ty záněty nemůžou být jen tak, tak se ptal, jesi něco neolízla nebo tak, ale to bych neřekla..příště by se už asi odebírala krev na autoimunitní onemocnění atd. Jak sem šla domů tak sem přemýšlela z čeho by to teda mohlo bejt a napadlo mě jesi to může být z vody-já jí měním tak jednou za 2 dny nebo prostě když jdu kolem, ale ne každej den a tam se určo bakterie množí..je moje úvaha správná? Doktora napadla ta autoimunitní onemocnění a ještě nějaké virové, které mohlo být dlouho latentní,a el to říkal že by to neměla takhle v celý hubě..Jinak teď už jí normálně, ale jen namočené granule 😉

díky ti moc moc za odpověď a názor 🙂

gangulienka
14. nov 2008

vinka daj mu rano a nechaj napr. pol hodku ak to nezozerie zober a daj na obed alebo vecer (podla toho kolkokrat krmite )...to s tym vynechanym jednym dnom platilo kedysi ked psy zrali vselico...ale ked teraz uz maju granulky ktore su kvalitne a dobre stravitelne, tak to nie je potrebne...

gangulienka
14. nov 2008

no ronie to je teda zaujimavy pripad 🙂 je naozaj pravda ze tie zapaly nevzniknu len tak, vacsinou to byva v spojitosti so zubnym kazom a paradentozou ( co u tvojej macicky nie je ako pises )...mna ako prve napadlo to virusove ochorenie ( ale nevidela som ako to vyzera v tej papulke ) alebo potom autoimunitne...z tej vody to isto nebude nemusis sa bat, za den sa tam tie bakterie az tak nepomnozia a keby aj ano skor by mala crevne a zaludocne problemy ako taketo....no ale ak to nebude mat v poriadku daj jej vziat tu krv , drzim palce nech je to ok 😉

sirinka
14. nov 2008

ronie aj nas kocur mal nieco podobne ako polrocny, veterinar zistil, ze ma zapal v celej hlave, oci, usi, vysoku teplotu...chodili sme obden na atb injekcie a bolo dobre...
dnes u neho veterinarka nezistila okrem dvoch cudnych predmetov v hrubom creve nic, vsetko ok, dostal cipok a uvidime...ze ked sa mu tie ocka do tyzdna neupravia, tiez mu urobi dalsie testy na macaci aids a pod...
dostal ophtalmo-framykoin. tak dufam, ze bude ok... 😕