Zverolekár. Je tu nejaký?

mirka414
27. aug 2008

nasiel by sa tu medzi mamickami nejaky zverolekar/ka??budem mat steniatko a som daleko v cudzine a obcas by sa nejake zarucene inormacie zisli...

gangulienka
27. aug 2008

nasiel 😉

vinka
27. aug 2008

Gangulienka ty si zvelolekárka?Lebo mna zaujíma ako dlho sa musí odčervovat šteniatko.Myslím kolko krát po sebe.

gangulienka
27. aug 2008

ano som 🙂 ....steniatko treba odcervovat kazdy mesiac do veku 6 mesiacov, potom treba odcervovat psika raz za 3 mesiace...

s.arik
27. aug 2008

hmmm, tak mi všichni mvdr. doporučovali štěně odčervovat 3x po sobě co týden (tzn. cca v 8, 9 a 10 týdnech života, pak že je určitě čisté a stačí jen 2x ročně - samozřejmě pokud se nestýká s extrémně nemocnými zvířaty 🙂

mirka414
autor
27. aug 2008

parada zaloz si poradnu modreho zvieratka 😀 😵

gangulienka
27. aug 2008

s.arik odcervit stena 3 krat po sebe je spravne ak je zacervene, alebo nevies ako alebo ci vobec bolo odcervene predtym (tymto trojitym odcervenim sa zbavi uplne vsetkych parazitov )....potom sa uz odcervuje len preventivne ale 2 krat rocne je fakt malo....parazity su vsade ocucha vonku nieco alebo olizne a je to....mala som psov co boli odcerveni 4 krat do roka a aj tak mali parazity. Tie tabletky vobec nie su drahe a raz za 3 mesiace dat psovi tabletku nie je ziadna tragedia 😉

gangulienka
27. aug 2008

mirka super....aspon na materskej nevyjdem z cviku 😀

mamartinka
27. aug 2008

my mame 4 mesacneho labradora a davame mu2 tabletky kazdy mesiac

gangulienka
27. aug 2008

to je ok mamartinka 😉

mirka414
autor
27. aug 2008

gngulienka navrhneme to oficialne adminovi...

vinka
27. aug 2008

Gangulienka prosím ta a proti čomu ho teraz zaočkovaly.že je to choroba šteniatok pri ktorej môže aj zomriet povedal dr.dnes bol môj muž u dr.preto sa pýtam a zaočkovali ho ale nepovedal tú chorobu.

gangulienka
27. aug 2008

no pravdepodobne proti psinke a parvoviroze to sa ockuje u steniatok ako prve, ale nabuduce sa kludne pytajte a nedajte sa odbit len takym nijakym vysvetlenim 😉

vinka
27. aug 2008

Jaj dakujem za odpoved.Ja by som sa určite pýtala ale môj muž on nie.No je to super ked tak niekto poradí. 🙂 😉

mirka414
autor
27. aug 2008

a kde kupim tie tablety a ako sa volaju a podavaju steniatkam maltezacikov?

gangulienka
27. aug 2008

tbl. kupis u veterinara povies ze na odcervenie...je ich vela druhov tak nazov ani nepisem lebo si vypytas a on bude mat iny druh...je to jedno...su vacsinou na 10 kg jedna tbl. tak budes musiet drobcovii stvrtit, ale existuju aj tbl. na 2 kg alebo pasta na odcervenie ved uvidis co ti ponukne...a tu tbl. je najlepsie dat do kuska syra a havino to urcite rad spraska 😉

mirka414
autor
27. aug 2008

aka je orientacna cena.prosim??

mamartinka
27. aug 2008

tie tabletky sa daju aj v lekarni kupit.je to aj podla vahy.normalne si vypitas tabletky na odcervenie steniatka.inak tie steniatka ze by sa mali kazdy mesiac aspon do 1 roka zaockovat proti kadejakym chorobam.

gangulienka
27. aug 2008

ano aj v lekarni ale nemam s tym dobre skusenosti lebo tie lekarnicky tomu nerozumeju a sa mi stalo ze kilovemu steniatku predali tbl. na 10kg a povedali ze mu mozu dat celu 😠 😖 a tak pripadov poznam vela...

mirka ip

vinka
27. aug 2008

A ja sa chcem ešte spýtat.Ceny lekárov sú všade rovnaké za výkony alebo sa môžu menit.Ak áno.Môžem aj lekára vymenit ked už chodím k nejakému?

gangulienka
27. aug 2008

veterinari maju vlastnu tvorbu cien....mas pravo sa dopredu opytat co ta to a to bude stat aj ked nie vsetko sa da dopredu presne urcit (napr. pre operaciou neviem presne kolko liekov narkozy alebo aky bude rozsah ) ale orientacne viem povedat...vymenit mozes kludne aj 100 krat 😉 a nemusis ani hovorit ze tam uz neprides 😉

gangulienka
27. aug 2008

no baby ste ma vycerpali 😀 idem hajat..... dobru nocku

vinka
27. aug 2008

Grangulienka ty dnes ani spat nepôjdeš taký je dopit po zverolekárke 😀 😀 A ked psík váži do 2 kg môžem mu dat z tbl na 10 kg na odčervenie 1/4 alebo aj z tej musím ešte odštiknút.Lebo 1/4 je na 2,5 kg

s.arik
28. aug 2008

někdo se ptal na cenu - tady v Ostravě stojí odčervovací tableta pro psy 10kg asi 35Kč, pro kočky to bylo více, myslím že okolo 45Kč

enjoy
28. aug 2008

gangulienka ahoj, prepac ze ta takto zneuzivam, len by som sa chcela poradit ohladom problemu mojho psika. vidim ze babam si ochotne poradila, tak to skusam aj ja. 🙂
mam 10 rocnu fenku anglickeho kokra, je 3 mesiace po hysterektomii / mala pyometru /. vzdy bola pazrava, ale teraz po tej operacii je to doslova nezvladnutelne. asi by som mala povedat ze mame nadvahu 16 kg. 😖 a snazim sa postupne znizovat vahu. dostava krmivo Purina Pro Plan light, davku 250 g jej delim na dve jedla denne tak ako mi kazal veterinar. lenze moj psik sa chova akoby bol stale hladny, doslova cely den sliedi kde by si co uchmatla. ci uz doma alebo vonku musim stale davat pozor. doma sa naucila ked nie je "nic lepsie" aj kradnut si zo spajze surove zemiaky a chrumat ich, kym sme na to prisli chvilu to trvalo, takze teraz uz sme to zabezpecili aby sa k nim nemohla dostat. lenze nasla si dalsiu zabavku, prevracia mi pravidelne maly smetny kos v kupelni a zacala mi z neho vyzierat pouzite odlicovacie kozmeticke tampony a hygienicke vreckovky. neviem co jej na tom moze chutit, zrejme jej to vonia. uz sa aj bojim aby si neublizila ked uz zacala vyhladavat aj taketo veci.
myslis ze ona je hladna ze jej jedlo nestaci alebo je to len pazravost? neviem ako si s tym poradit. ona, ako kazdy koker mala vzdy velky apetit, ale teraz to nabera take obratky akoby zila len pre papanicko a ked neni to tak je jedno co do brucha da, hlavne nech tam nieco je. velmi zobroni o jedlo, dozaduje sa, vonku musim davat skutocne velky pozor lebo doslova patra po nejakych zbytkoch.
gangulienka prosim porad ako na tuto pazravost vyzriet, v com je problem? potrebujeme zhodit a nie este aby sme naberali dalsie kila navyse na krumploch a podobnych dobrotach... dakujem moc. 😉

gangulienka
28. aug 2008

ahoj enjoy....no pokusim sa ti pomoct aj ked v tomto pripade to lahke nebude. Problem je v tom ze po hysterektomii sa meni aj metabolizmus a fenky maju tendenciu viac priberat ako keby tuto operaciu nepodstupili. Toto vsak vieme ovplyvnit spravnym krmenim co ako pises sa vam zatial dari 😉 Lenze zacali ste davat lahke krmivo a to kokrici nestaci....rychle ho stravi a potom je pazrava. Ale ono v podstate o to ide aby to krmivo bola len zachovna davka a zvysok si musi stiahnut so svojich tukovych rezerv. Nemusis sa bat ona tym nijako netrpi, len jej organizmus si musi na to zvyknut, na lahke krmivo, a aj samotny zaludok sa musi stiahnut. Takze je to len na tebe a zvysku rodinu aby ste vydrzali a prekonali toto obdobie. Doma vsetko odstranit aby sa k nicomu nevedela dostat, vonku najlepsie kosik...vies ona je teraz ako fetak na lieceni....tiez musi prekonat tu krizu. Ale je to pre jej dobro, ked si uvedomis ze tuk sa najprv uklada na vutornych organoch (srdce, pecen...)a az potom podkozou a pri vahe 16 kg si myslim ze je to na nej aj vidno...tak si vies predstavit co musi byt vnutri 😖
Alebo je este jedna moznost, aj ked ju nemam odskusanu ale firma Royal Canin vyraba granule (dietu ) pre obeznych psov, kde sa dava vacsi objem krmiva aby mal pes pocit ze je syty....neviem presne lebo uz som isla na matersku ked to slo na trh....ale mozem zistit ako sa volaju a poslat ti to do IP....

vinka
28. aug 2008

Pána mi máme šteniatko kokra.To sú aj psy takto pažravý či len fenky.No aby som vedela,že ho neprežerieme 😀 Lebo teraz praší do seba všetko čo mu dáme ale je to šteniatko tak potrebuje jest viac si myslím 😕

gangulienka
28. aug 2008

koker je vseobecne pazravy pes 😀 no ale ako ho naucis kym bude stena taky bude aj potom tak bacha...a ked citam ze prasi do seba vsetko co mu dame tak mi vlasy dupkom stavaju ....to je co vsetko ??? najlepsie by bolo keby dostaval len dobre granule a davku podla navodu na obale ...sem tam na prilepsenie kusok syra alebo tvarohu alebo nieco take moze (nie som predsa satan 😀 ) ale len ku granuliam do misky aby si nezvykol potom pytat od vas zakazdym ked vy jete (toto fakt nemam rada zobrajucich psov 😝 )
dufam ze to nevyznelo ze som ta sfukla ja len v dobrom 😉

vinka
28. aug 2008

Nie nie.Ja som to tak doslova nemyslela.Myslela som,že kolko granúl dostane tolko zbaští.Našu stravu nežerie to vôbec..A mali sme teraz ešte jednu konzervu a bol schopný zbaštit pol konzervy a to má 6 7 týždnov. 😕 Ale budem to mat na mysli.

vinka
28. aug 2008

Tam malo byt 7 týždnov.Ale ked sme vonku tak stále mu niečo vytahujem z úst.Aj doma ked sú odrobinky z chleba po malej tak ich vynuchá a ešte vylíže podlahu. 😀 Ale našu stravu to nie.

gangulienka
28. aug 2008

vsak vravim....pazravy koker 😀