Zvlhčovač vzduchu. Je to dobrá vec?

otta
28. dec 2006

Rozmyslam o kupe zvlhcovaca vzduchu, 9mes.syn nema ziadne problemy ani alergie, doma si teplotu nastavujeme, neprekurujeme, pred spanim vetrame, maly spinka vo svojej izbicke sam. Mate s tym skusenosti? Je to dobra vec?

majkaa
7. mar 2010

viete mi niektora poradit nejaky dobry zvlhčovač vzduchu. Mame doma velmi sucho. Davame na radiatore mokre uteraky, aj nadobky mame ale nemam pocit ze to nejak pomoze. Pamatam si na nase detske casi ked sme boli trosku chore tak nam rodicia davali do izbicky nadobu s bilinkovou vodou, ale to sa mi zda ze davali na dvojplatnicku. Nemate s tym nejake skusenosti? Aky je dobry? Da sa dat do tychto zvlhcovacov aj nejake bilinky?

lidiab
10. okt 2010

Zvlhcovac si nemuzu vynachvalit. Maly mel desnou rymu, musela jsem odsavat hlen snad kazdyh 15 minut. Pred odsavanim jsem mu vzdy do nosanku vstrikla morskou vodu. Nezlepsovalo se ale to vubec. Nez nam sousede pujcili zvlhcovac, po prvni noci s nim ryma temer zmizela. Den na to jsme si poridili vlastni, od Bionaire. Fakt vyborna vec. Sopliki ted odsvam asi jen trikrat denne, casteji neni treba. Myslim si ze i ja jsem zacala lepe dychat. A to zatim jeste ani moc netopime. Jinak doporucuji kupovat si pro miminka ty ultrazvukove, foukaji studenou paru. Z tech parnich mate v pokoji brzo dusno a teplo. Mel by take mit dostatecne velkou nadrz, alespon na 6-8 hodin. Aby se voda nemusela kazdych par hodin doplnovat, v noci je to fakt vopruz. Nektere levnejsi typy tecou a zanechavaji kolem sebe kalouze, proto je nedavejte na drevenou podlahu. Kalouze se mohou tvorit i z te pary, je treba to vychytat. Jinak je to ale nenahraditelna vec!

cestovatelka
27. okt 2010

Ahojte....mate niekto skusenosti so zvlhcovacom vzduchu od Avent Philips SCH580/20 resp odporucate nejaku inu znacku? vopred dakujem za pomoc 😉

sylvia75
20. nov 2010

Ahojte.Máte niektorá skúsenosť s vonným olejom pridávaným do vody vo zvlhčovači?Počula som,že je dobré pridávať eukalyptový,no neviem či sa to môže u každého typu zvlhčovača.Niektoré nové majú akúsi hubku na ktorú sa kvapká vonný olej.

zuzkaprofant
23. nov 2010

Zvlhcovac-Topcom-Ultrazvukovy-zvlhcovac-se-zabudovanym-ionizatorem-1850

ahojte ja mam tento zvlhcovac ma ho niektora zvas a ste spokojne lebo neviem ci som dobre vybrala a idem prestudavat na nete aka ma byt optimalna vlhkost izby 😉

rainee
23. feb 2011

@zuzkaprofant asi dost neskoro ti odpovedam, my ho mame a myslim ze je super, nehuci, nielen ze zvlhcuje ale aj cisti vzduch. lenze nam je teraz uplne nanic lebo mame uz v novom byte dobru vlhkost, takze ho idem predavat. kto by mal nahodou zaujem kuk na moje inzeraty....

mery.maja
16. mar 2011

Ahojte,nemate niektora skusenosti ohladom tohto zvlhcovaca??dakujem

http://prealergikov.sk/eshop/zvlhcovac-vzduchu-...

alias313
5. sep 2011

ahojte, chcela by som si kupit zvlhcovac vzduchu, nakolko mame v byte neuveritelne suchy vzduch. Len neviem ktory, poradite mi???

alias313
6. sep 2011

halo, to uz nikto nepouziva zvlhcovace vzduchu??????

martinka05
6. sep 2011

Ahoj my máme zvlhčovač zn. Boneco už tretí rok a som s ním spokojná. V podstate ho zapíname od októbra do apríla každú noc. V lete ho nevyužívame.

kacenqa
4. okt 2011

ahojte, chcela by som sa opytat - rozmyslame nad zvlhcovacom ultrazvukovym, ale mame macku. nemate niekto skusenosti s tym, ci to zvieratam /psom, mackam/ nevadi? predsalen tie uzv vlny su v inych zvukovych hladinach....

vdaka

bambinkaa
5. okt 2011

ultrazvuk vadi zvieratam, moze to byt velmi neprijemne pre nich, treba sa spytat na konkretnu znacku. My sme v lete riesili odpudzovac komarov - koli malej sme nemohli mat tie do zastrcky a koli psikovi ultrazvukove.Ja by som tiez chcela zvlhcovac, ale vzdy som sa bala, ze plesniveju od toho veci? napr. v skrini, alebo matrace?

kamila.k.
5. okt 2011

@bambinkaa
tu najdes opoved na otazky: http://domacnost.sme.sk/c/3539438/ako-si-vybrat...

ja rozmyslam zatial nad tymto:http://www.lacne-nakupy.sk/zvlhcovace-vzduchu-2-predaj...
nechcem do toho vela investovat, ked neviem ako sa to osvedci....ale este aj ionizator by som brala
trochu sa obavam ci to nieje navykove. Ked si na to zvyknem, tak sa uz bez toho mozno ani nevyspim :( (a nemam chut prenasat zvlhcovac vsade so sebou..napr, k svokrovcom)

oliverko5
16. dec 2011

dnes rano som si pri vetrani vsimla ze mame dole zarosene okna, doteraz som to nejako neregistrovala...je vhodne kupovat zvlhcovat vzduchu? nebude potom v izbe prilis mokro? nebola by v tomto pripade vhodnejsia uz len pracka vzduchu s ionizatorom?

katarina1989
10. jan 2012

a co TOPCOM Aroma Humidifier 500...... ma niekto s nim skusenost?

katarina1989
17. jan 2012

vie niekto poradit ako zistim do ktoreho zvlhcovaca ide nahradny granulat ked to tam nepise? chcem si nejaky objednat no pri ziadnom to nepise tak neviem lebo nechcem taky co tam este treba dokupovat nahradne granulaty

katarina1989
18. jan 2012

ziadne reakcie?

emanka
19. jan 2012

@katarina1989 ja si myslím, že do všetkých zvlhčovačov sa musí granulát dokupovať a meniť cca každé 3 mesiace. Ak chceš teda kvalitný. Sú aj také, ktoré nemajú demineralizačné patrony, ale potom budeš mať na všetkom biely povlak. Tí, čo používali zvlhčovač bez demineralizačnej patrony, tak prestali zvlhčovač používať úplne, pretože sa nemohli toho povlaku zbaviť - bol úplne všade, dokonca aj na cd v obale.

katrinka8
19. jan 2012

@oliverko5 - no my mame mokre okna aj bez zvlhcovaca - ale len ked mrzne a nekurime. Lenze problem je, ze my aj bez kurenia mame v byte cca 22 - 23 stupnov (zatepleny panelak) 😠 Ked pretemperujeme, zarosenie mizne. Ale mame merac vlhkosti (to je taky teplomer spojeny s meracom a hodinami), tak podla toho vidime, ci zapinat aj zvlhcovac alebo nie. V zime, ked mrzne, tak mame vlhkost okolo 20, co je zalostne malo. Ked je okolo nuly, tak je vlhkost u nas okolo 30... Tak zvlhcujeme.

katka13122
6. jan 2013

baby, maly ma pomalicky stale sople ktore mu nevidekaju,taku opuchnutu sliznicu potom zacne sucho kaslat,vsetko mozne mu bolo robene a vsetko dobre,myslite ze by mu zen zvlh.pomohol,som uz bezradna ☹

merilin
11. jan 2013

rozmyslam nad kupou zvlhcovaca. Bionaire alebo Boneco. Poradte ktoru znacku a aku radu. Resp. ktory mate doma. Investovat chcem tak do 100 e dakujem

leeloo16
14. jan 2013

My jsme používali zvhlčovač - ionizátor dost často. Usnadňoval dýchání v období chřipek a rým a taky určitě čistil škodlivy ve vzduchu.
A kamarádka jej používá i v místnosti, kde provozuje Vacushape. Takže i při sportu to má asi něco do sebe.

mami.sk
22. jan 2013

my používame Boneco a sme spokojní 😉 v byte máme veľmi suchý vzduch a zvlhčovač veľmi pomáha 🙂

sranda je, že predtým sme bývali v byte kde bol viac vlhký vzduch a museli sme používať odvlhčovač 😀 😀 😀

rainee
3. feb 2013

Baby mate niekto odparovaky na radiator, myslim taketo nieco ako na foto - keramicky alebo kovovy? Pomoze to aspon trochu zvlhcit vzduch? Mamka by to chcela kupit lebo klasicky zvlhcovac nechce ze jej to huci, ale neviem ci takyto obycajny pomoze....

dabe
6. feb 2013

Babeny poradite niektora nejaky dobry zvlhcovac, co by mohol byt pusteny cely den, aby nebol velmi hlucny a hlavne aby nebola z neho mokra podlaha. Najlepsie aj s ionizatorom, ale to nie je podmienka.

monapink
3. apr 2013

@dabe Ahoj,resime ted taky jaky zvlhcovac,jakou znacku...poridili jste nejaky? 😉

dabe
4. apr 2013

@monapink kupili sme nakoniec Topcom 1801, a nie som si celkom ista ci to bola dobra volba, ale ja som chcela s ionizerom a tento bol jediny v rozumnej cene a netreba tam dokupovat ziadne filtre. Davam tam prefiltrovanu vodu. Nejak mi tam nesedi vlhkomer, mali sme na par dni pozicany samostatny vlhkomer a namerane vlhkosti sa dost lisili, tak teraz ale neviem, ktory meral spravne 🙂. Ale bol tam dost velky rozdiel, zvlhcovac ukazovat vlhkost cez 40% a druhy vlhkomer ukazoval pod 30%. A nepaci sa mi, ze si nepamata nastavenia, po kazdom spusteni si musis znova vsetko nastavit. Ale obavala som sa ze nas to bude rusit v noci, ale celkom rychlo sme si zvykli a frci celu noc a co je podstatne, musim si zaklopat, ale maly odvtedy chory nebol.

prirodamaja
29. sep 2013

@kangaroo aky presne typ čislo toho bonaco máte

italy2
30. sep 2013

my už vyše roka fungujeme so zvlhčovačom,lepšie sa nám spí aj dýcha.Občas zvyknem aj 2kvapky mentol.oleja dať na kozm.tampon,prevonia byt a super sa dýcha.Mali sme problémy s kašľom-prestali.

italy2
30. sep 2013

máme Topcom,kupujeme tiež ionizátor.