Zvlhčovač vzduchu. Je to dobrá vec?

otta
28. dec 2006

Rozmyslam o kupe zvlhcovaca vzduchu, 9mes.syn nema ziadne problemy ani alergie, doma si teplotu nastavujeme, neprekurujeme, pred spanim vetrame, maly spinka vo svojej izbicke sam. Mate s tym skusenosti? Je to dobra vec?

dahlia23
18. nov 2008

Ja som práve dneska kúpila malej zvlhčovač s ionizátorom, lebo nadránom ju veľmi dráždilo na kašeľ. Máme solac HU 1050, stál 1300 sk, kamarátka má ten istý a je veľmi spokojná, tak som ani nad iným nepremýšľala. Dnes nadránom mala hrozný kašeľ, tak som dala na radiátor mokrú plienku, aj nad postieľku, ale to bolo len také z núdze cnosť riešenie. 😖

terinda
18. nov 2008

máte nějaký teploměr nebo barometr na měření vlhkosti a teploty v místnosti?

marika80
18. nov 2008

My sme mali, zvlchcovat aj s tymi ionmy (ci co 😖 ), ale mne to vadilo, ze bolo mokre na zemi po pare. Tak som ho aj vratila.

dahlia23
18. nov 2008

My mokro nemáme, máme drevené parkety, takže by ma to asi dosť naštvalo. Ale toto hovorila aj suseda, oni mali chicco, tiež s ionizátorom a tiež ho vrátila ☹

terinda
19. nov 2008

tak když to vypařuje vodu, tak je docela logické, že je vlhko - vyřešilo bych to nějakým nepropustným obrusem.
Nikdo nemá nějaký teploměr nebo barometr na měření vlhkosti? Jak poznáte jak nastavit zvlhčovač?

miriamkac
19. nov 2008

terinda my mame, dostali sme ho (teplotu aj vlhkost meria) ako darcek k zvlhcovacu... 😎

terinda
19. nov 2008

aha, tak budu doufat, že to taky dostaneme a kdyžtak ho koupíme později 😀

alisek
19. nov 2008

nemyslím si, že by mokrý hadry a nádoby na topení byly stejně účiné jako zvlhčovač při dlouhodobém užívání. taky jsem to jednu dobu řešila závěsnou nádobou na vodu umístěnou přímo na topení, voda se rozhodně neodpařuje se stejnou pravidelností a kazí se. Já do nádoby ve zvlhčovači Bionaire doplňuji každý den plnpou nálevku vody tj. asi 1,5l vody, kdežto do těch nádobek naliješ max. 1litr. Rozhodně není u zvlhčovače mokro a to ho mám na dřevěném stole.
V místnosti mám barometr a ukazuje mi jak teplotu v místnbosti tak i vlhkost.
U dražších máš přímo v displeji ukazatel teplty a vlhkosti a podle toho nastavuješ míru zvlhčování. Boneco jsme ještě ani jednou nepouštěli naplno. A stejě tak nemáme pod ním mokro.

alisek
19. nov 2008

ještě dodám, že oba zvlhčovače jsou ultrazvukové.

terinda
19. nov 2008

ali a ten Biaonaire má taky displej s ukazateli?

alisek
19. nov 2008

teri, ten právě nemá ale zase je za jiný peníze cca. 1300 kč a ten od boneca nás stál kolem 5 tis.kč

terinda
19. nov 2008

A jinak hodnotíš Bionaire jako kvalitní? Jak poznáš, kolik tam čeho nastavit? Teploměr klidně koupíme zvlášť.

alisek
19. nov 2008

já jsem s ním spokojená, myslím že cena odpovídá kvalitě, je tam stupnice od do síla zvlhčování a natavitelným knoflíkem si nastavíš optimální zvlhčování, používaám ho denne cca 12 hodin na plno ale jen v topné sezone

miriamkac
19. nov 2008

terinda ak sa rozhodujes kupovat zvlhcovac, tak si zober jednu z podmienok aj hlucnost.....my sme si priplatili za menej hlucny a naozaj ide tichucko, v noci bez problemov 😉

terinda
19. nov 2008

tož Bionaire - je hlučný? 😉 Dá se přitom spát?

luccii
19. nov 2008

teri cauky Bionaire mam, spat se pri tom da... kdybys ho chtela koupit, klidne ho prodam 🙂

terinda
19. nov 2008

copak lucii, není dobrej, že se chceš zbavit? 😲 😀

krista
8. jan 2009

misa84 • 1d • Včera v 16:24
Ahojky, chci se zeptat, jeslti nemate nektera zkusenost se zvlhcovacem vzduchu. mam 2mesicniho prcka, od 5 tydnu ma rymu, ktera se ted zmenila v tzv. zadni a dr. nam rekla, ze se to muze tahnout, dokud se bude doma topit, takze klidne jeste 3 mesice. vlhkost v byte mame kolem 20% coz je zalostne malo. chceme koupit zvlhcovac, ale jelikoz to stoji par tisic, nevime, jaky je nejlepsi - studena para, tepla para, ionizator...... 😕 dekuju

bejana • 2d • Včera v 17:51
Zkus mrknout sem: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... 😉

evikuu • 2d • Včera ve 20:28
Ahoj určitě ho doporučuji-měli jsme stejný problém.Nekupuj nic drahého máme scarlett 987 je okolo 1tis a apsolutně stačí a vyhovuje!!! A hlavně svůj účel to splní

miriamka
8. jan 2009

My mame TOPCOM a je pekne tichucky,mame ho celu noc pusteny.

monkula
8. jan 2009

aj my máme topcom kidzzzz, ako miriamka, aj u nás ide celú noc, deti spi pokojnejšie a Jarko už nechrápe...
máme na studenú paru aj sionizátorom...

dzej
10. jan 2009

ahoj holky, nemáte někdo tento ionizátor nebo nemáte s ním zkušenosti?? Prý pohlcuje i prach..
http://www.ionic-care.cz/ díky

mukky
13. jan 2009

ahojte,my sme dnes poobede kupili zvlhcovac Solac,mr.Pin..urcite viete ktory,vyzera ako modry tucniak 🙂 je na 3,5 litra vody vydrzi podla navodu 13 hodin v kuse pri tomto mnoystve vody....mali sme casto sopliky,verim ye uz nebudu 🙂 stal 1.400 sk..vzduch je uplne iny,syncek ho uz ma pusteny 😀

martimarti
13. jan 2009

Mukky, prosím tě, když je to puštěné, není to moc hlučné, tedy je to slyšet, když to běží? Mám tento zvlhčovač také vyhlídnutý.

martimarti
13. jan 2009

Vlastně vidím, že jste ho dnes koupili, tak bych se měla zeptat až zítra ráno 😉

mukky
13. jan 2009

marti...ahoj,v kaydom yvlhcovaci je motorcek s cerpadlom ktory tlaci vodu,takze je to pocut.ale len malinko,,urcite to nerusi pri spanku ani dietatko,maly spinka 😀 ani dospeleho...a samo ti to vypne ked dojde voda,a ma len spotrebu ako jedna yiarovka 45 wat.kolko stoji u Vas,nevies...ja som davala uteraky a nadobky no to bolo o nicom 😝

martimarti
13. jan 2009

U nás to stojí kolem kolem 900Kč, ten typ tučňák. Taky pořád dávám mokrý ručníky na radiátor, štve mě to, teď jak jsou mrazy, tak trochu víc topíme a ten vzduch není dobrý.

mukky
13. jan 2009

marti...no a mne uz vadil aj ten smrad zatuchnuty z uterakov...ak potom bude mat aj syncek detsku,ten tucniak sa tam hodi 🙂

martimarti
14. jan 2009

Mukky, tedy vydržíš být dlouho vzhůru 😀 😀 😀 Napiš, jak se vám spalo 🙂

silente
14. jan 2009

My máme doma tento:
http://www.rajmaminek.cz/pro-nemocne-deti/ultra...
je super, dálkové ovládání dokonalé, jen se mi blbě manipuluje s tou nádobkou, tak to přenechávám manželovi, volba vlažná/chladná pára je skvělá

a pak máme ještě toto - čistička vzduchu:
http://www.bionaire.cz/bionaire/cistice/modely/...
jen mi občas přijde moc hlučný, dávám max. rychlost 1

mukky
14. jan 2009

martimarti 😀 😀 to nebolo dlho,ja so tu denne takmer do tretej 😀 😝 lebo do 22 h syncek zaspava a az potom mam cas,a kym si vsetko precitam co ma yaujima... 😲 😲 😀 😀 😝 a spalo sa dobre,vzduch bol vlhky 🙂 trosku ho pocut,ked som si lahla,ale yaspala som v pohode aj manzel aj maly..a ked som sa rano prekoprcla na manyelovu stranu,nepocula som ho vobec,ja som ho mala dost blizko seba...ale ten vzduch bol fajn,ja Ti ho odporucam...ved si ho daj pustit na predajni,papa potom napis ako si sa royhodla