Zvlhčovač vzduchu. Je to dobrá vec?

otta
28. dec 2006

Rozmyslam o kupe zvlhcovaca vzduchu, 9mes.syn nema ziadne problemy ani alergie, doma si teplotu nastavujeme, neprekurujeme, pred spanim vetrame, maly spinka vo svojej izbicke sam. Mate s tym skusenosti? Je to dobra vec?

denisocka
29. máj 2009

tak ja ma asi zlaštne naroky 😖 ked si neviem vybrať

denisocka
29. máj 2009

ja ani neviem,čo mam od toho očakavať,či to bude frčať cele noci,či len par hodin občas,či fakt je dobre mať tu nadržku na vonne oleje (trebar eukalip.olej) či je doležite aby bola velka nadržka,či čo ? ja furt preberám ja Beta s pi... a nakoniec dostanem nejaky vadny kus 🙄

zuzana581
30. máj 2009

DENISOCKA určite je podla mňa dôležité, aby mal velkú nádržku a teda bol silnejší, lebo taký malý toho vela nezvlhčí. Jedine kebysi to chcela len do nejakej malej miestnosti, tak vtedy stačí malý. A to či má nádržku na vonné oleje, je už také individuálne. Ja by som to nevyužívala, lebo vonný olej dám radšej do vonnej lampy. Pre mňa bol podstatný aj ionizátor a ten v hentom concepte je. Ale inak si myslím, že to netreba brať tak tragicky. Proste si vyber, ktorý sa ti páči na pohlad, lebo aj tak to, čo potrebuješ a čo ti vyhovuje zistíš až používaním a to, čo vyhovuje mne, nemusí tebe a tak. Vela šťastia pri výbere.

denisocka
30. máj 2009

😅 no ja neviem,ale už zvažujem len nad tým philipsom,alebo medzi tými dvomi tefalami. mne to stači do spalne 4x4m , zas nechcem nejake boneco na 65m2 a usýdlia sa mi tam plesne,že to nejak extremne zvlhčim

najhoršie je,že som tak nerozhodna,že najbližšie mesiace aj tak asi budeme bez zvlhčovača 😔

denisocka
30. máj 2009

alebo vsadiť na značku,a kupiť od ruky malo používany? trebars taky? (ale nie tento ) http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2527819

denisocka
30. máj 2009
zuzana581
30. máj 2009

Ano, už aj ja som to našla. No DENISOCKA myslím, že si riadne nerozhodná. Kludne kúp aj používaný, len si dobre pozri, či nie je velmi zanesený. Na dobierku bez toho aby som ho nevidela by som nekupovala. No ale ak máš plesne ako píšeš, tak máš asi velmi vlhko, prečo potom zvlhčovač? Kúp vlhkomer a meraj. Možno zistíš, že zvlhčovač je zbytočný. Minimálne do začiatku vykurovacieho obdobia a to máš dosť času rozmýšlať.

denisocka
31. máj 2009

zuzi,ale nam je teraz v lete hrozne zle,teda sucho,aj dnes trebars-všetci sme sa zobudili s bolavym suchym hrdlom a otvoriť ventilačku nemožeme,lebo je vonku kosaaaa

plesne nemám,len pišem aby som ich nedostala,ak dam do izby trebars boneco na 60m2 aizba ma 16m2

zuzana581
31. máj 2009

Aha, tak som to zle pochopila, ale inak ak na tej izbe otvoríš dvere, tak ti ide aj do ostatných izieb vlhko. Aj ja mám izbu 12m2 a mám tam zvlhčovač, ktorý je na 60m2. Zvlhčuje mi pekne celý byt a keď potrebujem rýchlo zvlhčiť izbu, zapnem ho naplno, zavrem dvere a za 10 minut je zvlhčený min o 5%. Myslím, že taký malý sa neoplatí kupovať. Ja som ho mala a bol slabý a to sme ho používali v miestnosti necelých 12m2. Za celý deň mi tú izbu zvlhčil tak možno o 2%. Ak si nájdem čas, tak nejaké popozerám a dám ti nejaké tipy. Ale tento concept, čo som kúpila je myslím super aj za tú cenu. Pozri zvlhčovač chicco a topcom. Inak boneco a bionaire sú najlepšie vraj, čo sa značky týka.

denisocka
31. máj 2009

http://www.biga.sk/zdravie/topcom-kidzzz-ultras... tak zvažujem,našla som od ruky za 1650 + pošta

inač,mam zalohovany aj boneco za 49€ ,ale tam treba dačo dokupovať,tie ioniz.tyčinky a tak,nejak mi to je podozrive,že práve tie boneca su všade na predaj od ruky

denisocka
31. máj 2009

inač,chcela som fest ten philips,ale nie avent a,e taky žlty - ale nema ionizator .je tažko najsť taky,aby mal aj ionizator,aj aby udržoval požadovanu vlhkosť a ešte aj pridsnie vonných olejov 😀 na tie musim zabudnuť,taku kombináciu som nenašla

denisocka
31. máj 2009

ked už mna netrafi šlak,tak hadam nikoho.Požičiala som si od našich tu meteorol.stanicu,taku digi z nejakej prezentacie a ukazuje 60% 😅

roasha
31. máj 2009

denisocka,aby si to nakoniec s tym zvlhcovanim neprehanala,a "nenadobarila"si plesne v byte. 😉 🤐

denisocka
31. máj 2009

😅 no to je sila,že? sice už ukazuje 57% ale furt je to v norme

roasha
31. máj 2009

bud rada,inak ked prsi,tak vlhkost je vysoka,skus aj po dazdoch odmerat 😉

denisocka
31. máj 2009

no to hej,prsi už 2 dni,vonku bolo 70% vlhka. ale prisaham ,že rano mame vyštipane krky,maly ma take zadnesople,tak ja už neviem. ja som ten Topcom už zarezervovala,čaka sa len kedy ho zacvakam

roasha
31. máj 2009

nie je problem kupit ho,ale ja zvlhcovac pouzivam len v zime,ked sa kuri,aj to uz nie casto,radsej vela vetram,a zbytocne sa neprekuruje.

denisocka
31. máj 2009

no my sme celu zimu mali cez den na 19-20st (ale v eale neverim že tolko bolo,lebo vidim teraz na tej meteor.stanici,že naš stary teplomer ukazuje o 1 stupen minim.viac 😀 ) a v noci sme mali kurenie nastavene na 18st

zuzana581
1. jún 2009

DENISOCKA veď preto som ti hovorila, že si najprv kúp vlhkomer a podla toho uvidíš. Ono vyštípané v krku môžete mať pre niečo iné a nie pre sucho. Mám vlhkomer už dlho a viem, že kolkokrát je ovela vlhkejšie doma než sa zdá.

ingulka
24. sep 2009

aka je optimalna vlhkost vzduchu v izbe?

nam ukazuje okolo 50%, ked pustim zvlhcovac tak stupne na 75%...

monr
24. sep 2009

40 - 60 percent

eatygrenee
25. okt 2009

prosím poradte značku- cenově dostupnou, tichou, kt. nezanechává mokré stopy a je vhodná v místnosti s miminkem 😉

klematis
26. okt 2009

taky by mě to zajímalo, máme strašně suchý vzduch a plánuji nějaký koupit, dívala jsem se na tu lampu co funguje jako jonizátor a vytváří páru, myslíte, že je to vhodné k miminku?

mayerka
26. okt 2009

ahoj, po dlouhém pátrání se chystám koupit tento: http://www.stavbaplus.cz/zvlhcovace-vzduchu/ult...
Máte s ním někdo zkušenost, prosím?

janocka
2. nov 2009

poradite mi niekto, prosim, nejaky dobry zvlhcovac vzduchu? V byte mame velmi suchy vzduch, tak s tym chcem nieco robit.... mame 1 zvlhcovac, no ten je stary, na teplu paru a dost z neho kvapka.... Nie su tie so studenou parou lepsie? Citala som v inej teme, pomaha susenie pradla vo vnutri.... periem niekolkokrat za tyzden, no vlhkost je aj tak velmi nizka 😖

zfidorka
2. nov 2009

my mame doma tento: http://www.najnakup.sk/Porovnaj_zvlhcovace-vzdu...
ma studenu paru aj ionizator, my sme s nim spokojni.. 🙂 vyhovuje nam ze je malicky, ale pritom ma zasobnik na skoro liter vody...

zuzana581
12. jan 2010

Chcela by som sa podeliť o moje cca polročné skúsenosti so zvlhčovačom vzduchu Concept ZV-4910. Najprv som bola z neho velmi nadšená, čo som ostatne aj tu na stránke písala, ale keďže mi musíme mať zvlhčovač pustený skoro nonstop, tak som ho mala možnosť dostatočne otestovať a už z neho tak nadšená nie som. Možno niekomu, kto ho pustí tak dve hodinky denne to bude stačiť a vtedy bude asi fakt super a vydrží aj dva roky, ale my ho pustíme ráno a vypíname až keď ideme spať. Po pol roku je už taký hlučný, že ho asi pôjdem reklamovať. Proste sa ten motorček nejak velmi opotreboval a hučí a nepravidelne vrčí a vydáva rôzne nepríjemné zvuky, pri ktorých sa nedá spať, tak ho na noc musíme vypnúť. Ak teda musíte zvlhčovač používať často, tak tento neodporúčam.

tux
13. jan 2010

milá Zuzka, musím ti říct, že mi máme zvlhčovač který pracuje nonstop, jen ho jednou ročně pročistíme od kamene co nezvládl filtr, tento zvlhčovač máme už 3 sezonu, krom leta běží pořád, páč ja jsem atopik a musim mit doma vetsi vlhkost a nemuzeme si stezovat. Schálně jsem si našla zvlhčovač, který máte a nedivím se že moc nefunguje, pokud od něj čekáš nonstop režim měli jste kopupit kvalitní a ne krám za 2 tis. Kč, tak levný nemáme ani v kancelářích, doma máme zvlhčovač za 8tis. a má před sebpou ještě dlouhou životnost. Všem doporučuju aby kupovali kvalitní přístroje a nehleděli moc na cenu, a taky si zjistili co nejvíce referencí o ně.

tux
13. jan 2010

musím se opravit,zvlhčovač nestál tolik, cena byla kolem 6tis. CZK ale dnes jsem ho našla už za 5 tis. CZK vč. DPH
http://www.proalergiky.cz/eshop/zvlhcovac-vzduc...

rainee
2. feb 2010

my sa kazde rano budime so soplami a suchym krkom, 2-mesacna dcerka je na tom asi najhorsie. tak som vydedukovala ze mame suchy vzduch a kupili sme zvhlhcovac /aj s ionizatororm/. na moje prekvapenie pred spustenim ukazal vlhkost v byte 52% /pri teplote necelych 22 stupnov/ cize my mame vlastne idealne prostredie! nechapem. ja som myslela ze vlhkost by mala byt aspon 60% - taka je pri mori a dychalo sa mi tam super, sople presli za 1 den....