Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

jafnka
20. feb 2011

@jajus ahoj. ak môžem poradiť, tak na padanie vlasov je dobrý Revalid kapsuly alebo vodička Biohar

strapanik
20. feb 2011

Janka, to ma mrzi, ze mate stale problem s kakanim. Drzim palce, aby sa mu to coskoro upravilo. Co na to vravi doktorka? Natalka ma zase stale velmi riedku stolicu, ako taku vodnatu kasicku. 😒 Okrem mrkvicky zatial papala zemiacik, ale ten sa tazsie rozpoznava. 😀 No a papat vlastne uz odmieta, dnes takmer neotvorila ustocka a po 3 lyzickach sa rozplakala a bolo po papani. 😔 Zajtra jej skusim urobit brokolicku.
Janka, ja mam na hlave asi 5 vlasov, lebo mi brutalne padaju a zvysok mi vytrha Natalka. Kupila som si aj Revalid, ale zmenu zatial nebadam.

jajus
20. feb 2011

ďakujem babule za radu, zajtra budem musieť odbehnúť kúpiť . Dnes som si umývala hlavu a za 2 hrste vlasov mi vypadlo 😔 ešte že mam dosť husté vlasy inač neviem. 😖
Mirka no vraj mu to všetko strávi, tak zatiaľ to nemám riešiť a že uvidíme keď začne papať tuhu stravu.Napr včera papal samozrejme okrem kojenia zemiačik s cuketkou a ešte nekakal a ani som nezbadala, že by tlačil ( obyčajne vidím, že chce kakať spuča sa a tlači).
Dnes ani Jakubkovi veľmi nechutilo, mal karfiolik so zemiačikom, obyčajne spapa všetko a ešte si aj pyta a dnes spapal len polovicu.

jajus
20. feb 2011

Mirka prave som sa dočitala vraj sa Revalid počas kojenia nesmie uživať 😕

strapanik
21. feb 2011

Fiiiha!!!! Nemam doma krabicku, lebo mi zatial len mama dala cast jej balenia. Ale ona sa na moje padanie vlasov pytala aj koznej, a ta jej tiez odporucila Revalid aj pre mna. Zatial ho neuzivam dlho, tak ho radsej hned vysadim. A mame poviem, aby prestudovala pribalovy letak.
Dnes sme mali "uzasnu" noc - Natalka bola hore od tretej do piatej!

zunka
autor
21. feb 2011

Ahojte, nechceli by ste niektorá niečo od tejto baby z českého MMB? Robí krásne hlinené ovečky, mačičky, vtáčikov,...do záhrady, ale aj dnu do domu.
http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotografie.php?...
Ceny sú tak od 100,- Kč do 500,- Kč - Môžem Vam potom preposlať cenník.
Budem objednávať.

lucyliu
21. feb 2011

ahojte kočky,
vedeli by ste mi poradiť, budem vo ZV akurát v 23. tt a chceli by sme s mm ísť na 3D ultrazvuk. hovorila mi kamoška, že to robia v nemocke, ale neviem to na nete nikde nájsť. ona tam bola pred 3 rokmi, tak neviem, či je to ešte aktuálne. vidím, že vy máte malé detičky, tak možno budete vedieť viac... ďakujem krásne 😉

jajus
21. feb 2011

zuzka pošli mi cenik diiiiiiikkkkkkkkkkk 😉

iwuskaaa
21. feb 2011

@lucyliu ahoj, 3D robia v pôrodnici vo Zvolene a vraj najideálnejšie je v 27tt. My sme boli tak a bola som spokojná, no neviem, či by som išla aj druhý krát 😀 .
Zuzka, keby som mala záhradku, určite by som si z tých krásnych postavičiek niečo vybrala, ale mám iba balkón, tak to nie 😀 .
My sme mali včera na obed brokolicu so zemiačikom a veeeľmi nám chutilo, celkovo Tomáško pekne papá až sa tomu divím 😵 . Dnes som mu ešte nedala hlavné jedlo, pretože sa objedol mliečka a ešte teraz, keď som ho ukladala, tak vygrgoval 😅 , keď vstane bude zemiačik s kukuričkou 🙂
Janka a Mirka, tak nech Vám teda niečo zaberie na tie vlasy, skúste nejakú domácu medicínu aj pohľadať 😉 , napr. na MMB 😉

lucyliu
21. feb 2011

@iwuskaaa ďakujem, ja sa tiež bojím, že to bude ešte skoro, ešte si to premyslíme, prinajhoršom pôjdeme potom neskôr tu v DE. a ešte, ak ťa môžem poprosiť, koľko sa platí a dostala si aj nejaké foto alebo video? ďakujem ešte raz 🙂

jajus
21. feb 2011

Ivka s kukuričkou, to sa nebojiš tej šupky, že sa zadrhne 😅 my sme prave dojedli karfiol, zo začiatku nič moc ale potom mu bolo aj malo, my tiež kraaasne papame.
No Tobik vraj nema chodiť do škôlky, kedže sa na neho tak lepia choroby , odporučila NAM TO KRčNA, ale aj ja som nad tym už uvažovala a dam ho ked sa otepli.

strapanik
21. feb 2011

my sme mali na obed brokolicku a zjedla horko-tazko 1 lyzicku. 😠 Zase je dnes umrncana, isla som s nou von, spala len polhodinku. Teraz som u sestry, potom skusim ist opat von, uvidim, ci bude spat. Posledny tyzden to ide s dennym spanim dolu kopcom. 😖

jajus
21. feb 2011

mirka my s nočnym 😖 len by papal, papame aj 4krat za noc ( a to sme o 6tej už hore), a spal pri mne, už mam zaleženu pravu stranu 😅

iwuskaaa
22. feb 2011

@lucyliu platili sme okolo 33, 34 Eur tuším, na koruny 1000,- Sk 🙂 . Plus určenie pohlavia stojí 3, 32 Eur. Máš v tom zahrnuté video, to naše trvá asi 10 minút.
Veľmi si chvália 3D v Banskej Bystrici, vraj sa tam venujú mamičke jednu celú hodinu 🙂 .
Janka, nie nebojím sa, že sa zadrhne 😀 . Ja som mu to vymixovala na hladko hladúčko 🙂 😀 . Spapal všetko, čo som mu pripravila, keby mal viac tak aj viac spapá 🙂 .
Ja tiež nemôžem chváliť tie denné spánky, no včera mal dobrý deň a spal krásne, doobeda hodinku, na obed dve hodinky a ešte poobede si zdriemol hodinku a pol vonku v kočíku 🙂 .
Ale dnes zase iba tak, aby sa nepovedalo, že nespal.
Janka, podľa mňa to nieje riešenie, že Tobinka prestaneš dávať do škôlky, nieje to ešte horšie, keď je dlhšie doma a opäť nastúpi po dlhšej dobe? To Ti poradila Šabatová? Čo na to vraví Kanková?

lucyliu
22. feb 2011

@iwuskaaa ďakujem znovu, si strašne zlatá, tak sa ešte doma dohodneme a vyskúšame možno tú bystricu, skúsim ešte poštudovať, ja som sa zatiaľ orientovala len na zvolen ako správna patriotka 😉

iwuskaaa
22. feb 2011

@lucyliu nemáš zač 😉 . Ak niečo, kľudne sa pýtaj 🙂 .
Ja som mala termín 12. septembra 2010, no Tomáško sa poponáhľal 🙂 . Narodil sa 15. augusta 🙂

jajus
22. feb 2011

Ivka ja viem ale jeto o držku, keď ho vyliečim a a je v škôlke týždeň a opať ochorie. 😖 Tie bacily sa v triede točia, keďže nechodia von. Počkám do jari a potom ho dám, už mi to navrhla aj Kankova, ale potom, že si musí zvykať ( ale to bolo pred sviatkami, teraz som sa s nou o tom nerozprávala)
Dobre na tom je, že už si zvykol a nieje problém keď ide po dlhšej dobe do škôlky, povedala by som,že ešte lepšie. Lebo doma ho to po čase prestane baviť a je mu dlho tak sa potom do škôlky teši.
Jakubko bol včera ako čer, večer plač akoby ho rezali 😒 ale objavila som mu zubok 😀 len sa prerezáva tak ho to asi boli, chudiatko moje male. Včera som mu večer musela dať nurofen, nepomáhala ani mastička na zúbky.
Dnes papal mrkvičku, kalerábik a trošku zemiačika, vylízal by aj misku taaaaaaaak mu chutilo 😀 z karfiolu sa včera vyhadzal takže brokolica a karfiol bude opať až o nejaký mesiac.

@lucyliu ja viem len o 3D vo ZV a to sme boli pred 3 rokmi, takže neporadim

lucyliu
22. feb 2011

@iwuskaaa nehovor dvakrát a začnem ťa tu bombardovať otázkami 😉 tak tvoj Tomáško sa už nevedel dočkať, kedy ho maminka vystíska. dúfam, že ste to obaja všetko v poriadku zvládli 🙂 na foto je on? je strašne zlatučký. a ak je to náhodou Dávidko, tak aj on je strašne zlatučký 😉

@jajus aj tak ďakujem 😉

lucka23
22. feb 2011

ahojte zienky. ani sa nemam cim zapojit do debaty lebo papanie, kakanie a spinkanie uz nastastie neriesime 😅 😀 a ked tak rozmyslam tak starsne vela veci som aj zabudla ako bolo a ani to nie je tak davno. 😕 proste mi to neak vyfucalo z hlavy. ale tak dufam ze vsetky deticky budu pekne papat, spinkat aj kakat. 🙂

@lucyliu ja som bola na 3D v hlohovci. stalo to nejakych 20€ uz si to presne nepamätam. dr sa mi venoval celych 60 min. babo pomeral, natocil dvd, vytlacil asi 20 fotiek a snazil sa urcit pohlavie lebo lukas trucoval a nechcel sa ukazat. nastastie bol trpezlivy dr a asi po 30 min stuchania sa nam synator ukazal. 😀 fakt super pristup tam mal ten dr.

lucka23
22. feb 2011

a este bola som v 22tt 🙂

lucka23
22. feb 2011

http://www.4dultrazvuk.sk/o-nas tu je link na nich tak mozes aj to nastudovat 🙂

lucyliu
22. feb 2011

@lucka23 Luci, ďakujem ti moc, vyzerá to dobre, no, možno si spravíme výlet 😉

lucka23
22. feb 2011

no len som kukala ze medzicasom sli aj u nich ceny hore. a uz to nie je tych 20€ 😅

lucyliu
22. feb 2011

aj ja som pozerala, ale zase sa mi páči, že aj v nedeľu robia 🙂

arimzv
22. feb 2011

súhlasim s Luckou - doky v hlohovci bol uzasny, bola som s nim tiez velmi spokojna 🙂

zunka
autor
22. feb 2011

@jajus
janka na FB som ho skopírovala. Na nástenke mám odkaz a tam to nájdeš, ale nie je veľmi prehladný.

zunka
autor
22. feb 2011

a nejaké rady, triky pri odplienkovaní mi nedáte?
Cikať na záchod chodí, keď s ním idem,...ale že by mi oznámil dopredu, že sa mu chce, tak to ani náhodou. Každú chvíľu prezliekam, keď ho neustriehnem.

petullia
22. feb 2011

caooo
@zunka aj my mame tak isto s odplienkovanim 😠 ked ideme cikat na zachod, ze ho zavolam, resp. ukecam 😅 , ta v pohodke sa vycika... ale za chvilu ma cvrkanec na gatiach... tiez ho milionkrat prezkliekam 🙄
@lucyliu aj moj doktor v LV ma 4D sono v ambulancii a je perfektny... riadna tvar 😀 mne robil len preventivku a taku prednasku som dostala, ze kde co mam, co mi kolko meria.. na sone 😀 podareny bol... uz sa tesim ked budem tehu... konecne informovana 😎 teda ak este budem niekedy 😅 a inak som bola aj ja vo Zv na 3D a my sme boli spokojni... tiez nam povedali pohlavie a kukali sme a tesili sa asi hodinku, bola pri nas nejaka mlada doktorka, uz sa nepamatam ako sa volala, ale viem, ze je z LV 😀

lucyliu
23. feb 2011

@petullia ďakujem 😉 včera som ešte veľa čítala o tom 3d vo zv, ale baby majú rôzne skúsenosti, záleží, aký lekár tam bol. dosť nadávali na šima. keby sa to ešte dalo vybrať, že s kým, tak by bolo fajn 😉

lucka23
23. feb 2011

ahojte. zuzka petka s odplienkovanim nepomozem. ja som na lukaskove 2 roky dala dole plienku a od vtedy ju uz nemal. on si sice pred tym odmietal sadat na zachod alebo nocnik takze to bol taky risk ale vysiel. ale mozno to bolo aj tym ze bol maj teplucko takze bol cele dni von a cikal do travicky. 😀 ale napr kamoskina mala to na prvy pokus nepochopila a museli jej dat spät plienku lebo bola zima a nebavilo ju vkuse ju prezliekat. takze to nechala na malu ked sa rozhodne a preslo asi pol roka a mala sa sama zacala pytat na nocnik. len dalsi problem maju s kakanim to doteraz kaka len do plienky na zachod ci nocnik odmieta. prostze je bez plienky ale ked chce kakat vypyta plienku. aj jej ju odmietli dat ale to potom asi 3 dni nekakala a museli ist uz k dr po cipky co ju tak zapieklo. ☹ ale uz to neriesie tiez to nechavaju na malu kedy si sama povie ze sa vykaka aj do zachoda.