Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

lucka23
31. máj 2011

ahojte.
@lucyliu dakujem krasne. uz som sa tiez bala ci ste oki ked si sa tak dlho neozvala.

@iwuskaaa bolo super. maly sa vyblaznil so sytosti a vyhrali sme 3 miesto tak sa aj oplatilo ist. 😀 ja mam tuto akciu veolmi rada a vzdy sa na nu tesime. drzim palce na neurologii a ocakavam len same dobre spravy. 😵

kodada
31. máj 2011

ahojky babule, mate to super, ze ste relativne blizko a mozete sa navstevovat, trochu zavidim 😀
Ivi ako ste dopadli?
Lucka gratulujem k vitazstvu 🙂

lucyliu
31. máj 2011

ahojte, ďakujem, ďakujem, máme sa fajne, len sme leniví 😀 to som nechcela, aby ste sa o nás báli - hlavne nie budúce maminky 😉
na slovensku bolo parádne, len to tak rýchlo prešlo, že ani neviem, že sme tam boli. aj som sa trošku vynervovala na úradoch, už sa teším na vybavovanie materskej (platím si dnp) 😝 😀 ale hlavne som sa vytešila zo všetkého. moja naj kamoška sa vydávala, tak som jej to bola dosvedčiť 😵
dneska som mala poradňu, všetko oki, tak som rada. ale z bábätka som len chrbátik a dva malé cesnačiky videla 😀
@iwuskaaa pomaly si robím aj album, tak môžeš kuk 😉 ešte máme monitor dychu, hojdacie lehátko, klinový vankúšik, polohovacie valčeky, španielsku deku, zavinovačky, látkové plienky,...no musím pofotiť ďalej 😉 teraz je na rade kočík, ale ten ešte nemáme vybratý, to je ťažký oriešok 😀 a také veci ako prebaľovací pult, kolísku by som chcela kupovať až do nového bytu, nech nám to tu nezavadzia, ale pravdaže najskôr ten nový byt potrebujeme a stále sa nedarí 😅 a ešte drogériu, niečo v lekárni...uff, je toho ešte dosť a čas sa veru kráti 😅
a ako ste dopadli u dr. vy?

iwuskaaa
31. máj 2011

Ahojte babule 🙂 ,
tak dnes sme mali celkom hustý deň, z domu sme sa vybrali o 9.30 a domov sme sa vrátili o 18.30. Mám teda dosť a som rada, že detičky spia a ja oddychujem 🙂 .
Absolvovali sme neurologickú kontrolu. No poviem vám, že som nie o nič múdrejšia 😠 . Mám pocit, že taký odborník by som vedela byť aj ja 😒 . Dávidko je úplne v poriadku, tak som rada. No kontrola znovu o tri mesiace! Nepochopila som prečo, ale nevadí! Jasné, že tam už nepôjdeme s ním, veď na čo, keď mu nič nieje a je zdravý?! No ale som šťastná, že sa nepotvrdili tie závery, ktoré nám dala pani doktorka v nemocnici.
Čerešnička na záver: " no, už ho nepotáca, tak asi to bolo z tých infúzií"...čo k tomu dodať?
Tomáško - keby som sa nepýtala ja, tak nič nové sa nedozviem, teda aj som sa pýtala, ale aj tak som sa nič nedozvedela. Vraj ruky sú uvoľnené, tie sú dobré, ale nožičky stále v napätí. Treba cvičiť ďalej. To mi je jasné, ale od detského neurológa som čakala trošku iné vysvetlenie 😲 . Kontrola o tri mesiace.
Tak už vybavujem niečo iné.
Potom sme boli plávať, medzi tým sme sa zastavili u sesternici ugrilovať si obed, do plávania sme mali čas 🙂.
A stade rovno do Lučenca na rehabilitáciu. A hneď je večer.

@lucyliu idem si popozerať album 🙂 . Nikdy nezabudnem na tieto časy, keď som všetko zháňala, kupovala, spisovala, čo mi treba ešte kúpiť, riešila kočík atď 🙂 .

@lucka23 gratulujem k tretiemu miestu 😉 🙂 . Takže to bolo bez korupcie? 😀

Tak manželík prišiel s návrhom, že ideme na pivko 🙂 😀 . Tak ideme 😝

jajus
31. máj 2011

@iwuskaaa tak si dajte aj za nás 😀 tak to ste mali poriadny maraton 😀
som rada, že obaja chalani su v poriadku 😉 nič si nerob z lekara, ved vidno, že Tomaško poriadne pokročil. A Davidko je tiež v poriadku ved je živan.
Ale tiež by som bola naštvana na take vysvetlenia lekara, načo študoval, take diagnózy vie povedať každy. Naneštastie takych lekarov je viac. 😠

@lucyliu tak to už maš peknu výbavičku nakupenu. Joooj ako som sa aj ja tešila pri Tobiaskovi, ked som všetk nakupovala. 😀

@lucka23 gratulujem, ten gulaš musel byť fajnový 😝

lucyliu
1. jún 2011

@iwuskaaa @jajus no veru, toto nakupovanie to sú také príjemné starosti. ešte sa mi nestalo, aby som sa z mesta vrátila a nemala aspoň nejakú maličkosť pre miláčika 😵
už by som chcela mať nový byt a tam nejakú komodu a všetko to pekne prať a žehliť a ukladať tam. takto to máme zatiaľ len v taškách a škatuliach a ja to furt vyťahujem a idem sa zblázniť od radosti 😀 😀 😀

Ivka, super, že chalani sú v poriadku 😵 z toho super lekára si nič nerob, sústreď sa na obsah a nevnímaj formu 😉

@lucka23 a máš aj nejakého tušáka, či bude mať Lukáško bračeka alebo sestričku? 😉 dáte si to povedať?

a všetkým vašim detičkám prajem dnes krásny - ICH - deň! tak mamičky, poslúchajte! 😉

lucka23
1. jún 2011

ahojte ja len na rychlo je mi na prd. 🙄 nadcha jak svina, do toho teplota. takze parada.

@lucyliu tusaka nemam. ale som presvedcena ze to bude chlap lebo chcem babu a ja mam vzdy opak. 😅 ale cakam na tusak od ivky.

zvalka
1. jún 2011

ahojte, krasny MDD zelam, vsetko najlepsie detickam 😵 😵
@lucyliu - ake meno ste vybrali drobcekovi? 😵 tak pekne nakupujes, to su fakt prijemne starosti. 🙂 a aky kocik zvazujes?
@lucka23 gratulujem k 3. miestu 😉 co pekne ste vyhrali? joooj, co si to chytila luci? ☹ tak sa rychlo vyliec 😉
a ja si myslim, ze budes mat babu! fakt 😉
@iwuskaaa - a blahozelam k super vysledkom od lekara 😉

lucyliu
1. jún 2011

@lucka23 tak sa len lieč, ja som tiež bola prvé tri mesiace permanentne chorá 😝 ale potom to našťastie prešlo, tak už len týždeň 😉
som veru zvedavá, čo budeš mať. zase s druhým chlapom by si netrhala partiu 😉 😀 (teda okrem kodady 😉)
@zvalka máme vo finále matej a adam. ale ešte stále sme si nesadli ku kalendáru, takže možno nakoniec nájdeme niečo úplne iné 😀 a kočíky máme vo výbere jané unlimit, concord neo a inglesina otutto. ale tiež som ešte ani jeden nevidela naživo 😅 resp. len tak v meste, nevyskúšala som si ešte žiadny 😉 takže možno nakoniec objavíme niečo úplne iné v "kočíkovom" obchode. mne sa jané strašne páčia, ten kočík som mala vybratý už pár rokov - len som čakala, kedy spravia otáčaciu športovú časť, ale teraz akosi všade píšu, že je ten kočík malý...tak neviem veru 😒

strapanik
1. jún 2011

@iwuskaaa Tak to ste mali teda poriadny zaberak! Mne by to Natalka netolerovala. Chalani su machri, ze to zvladli. A sikovnici, ze maju dobre vysledky u doktora. Ale ked sa o nich mamicka s ockom pekne staraju, tak to sa dosahuju dobre vysledky...... 😉

@lucka23 Drzim palce na tu babu. Najprv som si myslela, ze budes mat chlapa, ale teraz sa mi zda, ze to bude skor mala bambulka. 😵 U mojej sestry som si ista, ze to bude chalan, tak uvidime, ci sa trafim. A vyliec sa cim skor, hlavne nezabudaj nieco jest pre bublinku.

@lucyliu Ako by som citala o sebe!!! Tiez som sa strasne vytesovala z vybavicky a stale som si ju rozkladala po posteli. Manzel sa na mne dobre bavil. Mas v albume pekne kusky. Velmi dobra vec su tie zapinacie bodynka, ale s kratkym rukavom asi velmi nevyuzijes (aspon mne boli naprd, a to je Natalka koncom augusta). A overaly su najlepsie take, co sa zapinaju na cvoky po celej dlzke. Tiez som si kupila jeden nadherny overal z Nextu, ale mala ho asi 3x, lebo sa zapinal len pri krku a musela som jej ho cely natahovat cez hlavicku 😒 Nam tiez strasne dlho trval vyber kocika. Hlavne si to nenechaj na poslednu chvilu, lebo niektore maju dlhu dodaciu lehotu (aspon tu na Slovensku) a v lete byvaju aj dlhe letne dovolenky u vyrobcov v Taliansku a Nemecku.

Inac musim sa pochvalit, Natalka sa mi celkom naucila spinkat - dnes doobeda sama bezo mna 1,5hod. a teraz uz tiez spinka vyse hodiny. A taketo dni pomaly pribudaju. 😵 Dudfam, ze to teraz nezarieknem. Ale na druhej strasne, nespapa ABSOLUTNE NIC!!!!!!!!!! Ani lyzicku. 😔

jajus
1. jún 2011

@strapanik tak to gratulujem k super spanku, Jakubko tiež cez deň spava do obeda 1 hod a po obede 2hod. ale to musim ku nemu behať aj 3krat pripadne si ku nemu lahnuť 😖 a uspavame sa stále. Po novom nechce byť pri nikom len pri mne 😔 už nevladzem ufff, ešte že Tobik chodi do škôlky od pondelka.
Tuto noc som musela malemu rozmrazovať mliečko mal malo hroooozne plakal 😕 tak dufam, že dnes budem mať mliečka dosť. No prosto je poriadny žrutko.
Možno tak zle papa lebo je teplo.

@lucyliu jane je dobra voľba, sice neviem ake su tie nove modely ale staršie 2008 - 2009 odporučam 😵

strapanik
1. jún 2011

@jajus Natalka je tiez totalna zavislacka na mne. Strasne na mna ziarli, ked mi da muzik pusu a potuli si ma, tak hned dre s krikom k nam, odozenie ho, mna sa drzi ako kliest a zazera po nom. Aspon sa muz nemusi bat, ze by za mnou chodil postar, mala by ho odohnala. 😀

jajus
1. jún 2011

@strapanik som sa dobre zasmiala 😀 zlata, u nas Jakubko žiarli na Tobika ked si ho postiskam hneť uteka ku nam a natahuje sa za mnou 😀 ( čo by človek povedal, že to bude naopak a Tobik bude žiarliť )

zvalka
1. jún 2011

@strapanik mirka, po tu manducu sa zastavte, ak chces este, ale na vikend ju budem potrebovat, tak od pondelka kedykolvek 😉
@lucyliu - ja keby som si mala vybrat, tak asi kupim concord fusion 😵 ale myslim, ze aj kocik, co ma @strapanik - gesslein je super. mirka, ako si s nim spokojna?

lucyliu
1. jún 2011

@strapanik ďakujem za rady 😉 my sme kúpili len pár tých s krátkym rukávom, lebo tu sa nedá počasie predpovedať. vlani sme už v auguste chodili v bundách a predvlani som sa bola ešte 30.9. kúpať v jazere! aj teraz je to tak, v pondelok bolo 32 stupňov a dnes 12, no úžas, aj kúriť nám začali 😀
tú najmenšiu veľkosť som kupovala len zapínacie body, lebo mám strašný rešpekt z tej krehkej gebuľky 😉 potom sa už dúfam osmelím 😀 veru je to neskutočná radosť tie pidi vecičky, furt to vyťahujem a prikladám k bruchu - skúšam 😀 ty budeš mať asi modelku, keď tak diétuje - a aj podľa foto 😉 😵
@jajus mne na tých starších jané vadilo práve to, že sa športová časť nedala otáčať v protismere. teraz sa dá, ale vraj je to na úkor veľkosti 😒
@zvalka mne sa fusion páči viac ako neo, ale ten neo je otáčací. ja proste potrebujem to otáčanie, hlavne tu bývame na totál rovine a furt dujú vetry a keď vidím niektoré maminky ako si razia cestu tým vetrom a za sebou ťahajú kočík, tak to nie. a tiež kamoška musela narýchlo kupovať nový kočík, lebo jej malá sa išla zblázniť, keď ju prehodila do športiaku, že ju nevidí, to boli hrozné cirkusy. však všetky detičky nie sú také, chcú sa pozerať na svet radšej, ale pre istotu chcem mať tú možnosť, že si bábo posadím, ako budem chcieť 😉
inak manducu by som tiež chcela, ale až trošku neskôr, tu novorodeneckú vložku nechcem kupovať. a v zime by sme asi aj tak velmi nevyužili. vy ste ju odkedy používali? ako si spokojná - odporúčaš? 😉
@strapanik aký gesslein máš? ten tu celkom frčí spolu s teutoniou a bugaboo 😉

zvalka
1. jún 2011

@lucyliu no k manduce novorodenecka vlozka nie je, ta je tam rovno vsita. a pouzivala som uz ani neviem od kedy. asi od 2-3 mes. ? no ale to je super aj doma tam mat babo, ked ma koliky to vraj pomaha. takze vnutri, ked sa potrebuje ukludnit. 😉 niektore kamaratky nosili vela, lebo sa tam aj deticky ukludnili, zaspali, tami velmi nepotrebovala. ale je to super vec.
a teutonka sa da proti smeru dat?
presne, toto mne velmi vyhovovalo, ja som mala tak kocik - v protismere - ale stary po neterke, to bolo super, ze sa mohla na mna pozerat. 😉 a ine kociky tu moznost velmi nemali. len pri druhom uz nad tym fusionom rozmyslam. 🙂 mozno sa zaobideme bez toho otocenia ku mne. lebo kocik je skvely, lahko sa ovlada.

strapanik
2. jún 2011

Ja mam Gesslein F6. Vybrali sme si ho, lebo tam je moznost otacat v smere aj v protismere jazdy. Da sa otacat rucka a aj cela vanicka. Na to si daj pozor, pretoze ak su vpredu otacave kolieska a zadne kolieska su pevne, tak ked iba otocis rucku, tak sa zle manevruje (vtedy mas otacave kolieska vzadu). Toto je riesenie len na chvilu, napr. ked pocas prechadzky zacne fukat silny vietor alebo ides dolu strmym kopcom. Ak chces, aby sa babo v sportaku mohlo pozerat aj na teba, a potom ked bude starsie, aby bolo v smere jazdy, vtedy je lepsie, ked sa da otocit cela vanicka, resp. ta sedacia cast. Velka vyhoda su aj vymenitelne predne kolieska - v zime sme mali velke pevne kolesa, co boli super do clapkanice, do snehu a ladu. Teraz mame otocne male predne kolieska, cize sa lahucko manevruje. Co sa mi na gessleine nepaci, je plytky nanoznik (maju jeden univerzalny nanoznik na vsetky kociky, cize nepasuje poriadne) a maly nakupny kocik. Mierne problematicke bolo aj to, ze ked sme ju zdvihli do uplneho sedu, tak tam vznikol pravy uhol a Natlka sa nam dost smykala dopredu. U inych kocarov sedia deticky akoby v takom V, cize sedacia cast ide mierne nahor, takze sa nesmykaju. Ale manzel to vytunningoval - dal tam odrezat taky klin z molitanu, takze uz sedi ako maly dubacik. Ale celkovo som s Gessleinom spokojna. Fuuuua, nejako som sa rozpisala.

Moja modelka si nasadila prisnu mliecnu dietu, cucka ma kazde 2 hodiny ako novorodeniatko. Cize kym vcera Ivka pokojne sedela s rodinku v zahradnej restauracii a Tomasko papal piskotky, my sme dreli domov, lebo maly zbojnik vyhladol. A na verejnosti odmietam kojit.

strapanik
2. jún 2011

@zvalka Mirka a kedy planujes druhe?

lucka23
2. jún 2011

@strapanik ja som mam kamosku co ma dcerku ninku a ta jej od uplneho zaciatku odmietala prikrmy. skusila hadam vsetko mozne ale nic. v lete ked sme mali stretko a deti mali rok videli sme to aj na zivo ze to dieta sa proste zatalo a neotvorilo usta ani nahodou,. bolo to strasne stresujuce pre tu maminu a vsetky sme ju obdivovali. lebo kym nase dietky spapali vsetko jej ninka jedine mlieko a nanajvys enjaku tu piskotu alebo tycinku. pochodili po vsetkych moznych vysetreniach a nic nezistili. ale ked mala ninka asi 2,5 roka tak sa to zacalo menit a teraz je to normalny zrutko. takze jedina rada je to asi vydrzat a prestat to riesit. ako urcite jej stae ponukat aj ine jedlo ale ak pribera nestresuj sa. aj ked viem ake je to tazke. 😔 proste to chce asi len cas a pevne nervy. drzkam ti palce.

@lucyliu ja mam tiez janecko ale kolekciu 2008 a som max. spokojna. u mna bola skor podmienkou velkost ako to ci sa da otacat alebo nie. moje janecko ma kusok strechy presvitnej takze som na naleho cely cas videla a ked sa maly pozrel do hora videl aj on mna. takze som fakt nikdy neriesila otacanie vanicky. a tie nove kolekcie janeok su fakt malicke. kamoska mala aj staru kolekciu ale pri druhom si vymyslela ze kupi aj novy a veru pekne po par mesiacoch sa vratila ku staremu a ten novy predala. vajicko ked som videla total malicke, maly ako 3 mesacny v nom bol ako sardinka.

lucka23
2. jún 2011

@zvalka vyhrali se darcekovy kos, karton piva, sadu poharov na pivo, taku drevenu varechu na miesanie gulasa a taky minikotlik. to ma lukas ako hracku i v tom vari 😀

inak vcerajsi den bol hrozny. cely den som lezala vsetko ma bolelo, teplotovala som, takze na vecer som si dala panadol a dnes je o trosku lespie. len ma mrzi ze ked mi uz konecne prestalo byt zle a mohla som si to zacat uzivat tak zase toto. 😔 schudla som uz vyse 2 kg tak len dufam ze babo je v poriadku.

lucyliu
2. jún 2011

@zvalka ahá, ďakujem, ja som to s tou manducou nepochopila. lebo, keď som čítala, že "s pomocou novorodeneckej vložky môžete nosiť dieťa od narodenia", tak som si myslela, že to je nejaká špeciálna vložka, čo treba dokúpiť 😅 😀 ale tak toto je ešte lepšie. a vôbec som nerozmýšľala nad nosením doma, ale to je super nápad, pôvodne som chcela manducu kúpiť tak niekedy na jar, ale asi to prehodnotím a kúpime skôr 😉
teutonky ani neviem, či sa otáčajú, ja som im nejako neprišla na chuť 😉
keby sa otáčal fusion, tak kúpime ten, je krajší ako neo, ale tak čo už.
@strapanik ďakujem za recenziu 😵 ešte nad tým F6 som aj ja rozmýšľala. tie kočíky, čo som písala, sa dajú všetky len tak otáčať, že celá vanička. takže tu sa mi páči, že sa dá aj rúčka, keby som presne rýchlo potrebovala pretočiť. ešte sa ťa môžem spýtať, šporťák sa dá dať dobre do ľahu? a je skladný ten kočík - myslím do kufra, nezaberie všetko miesto? ja sa už teraz desím toho cestovania, ani sami dvaja sa akosi nevieme zmestiť 😀
asi máš veľmi chutné mliečko a konzervatívnu dcérku, neplánuje skúšať nové chute 😀
@lucka23 tie staré jané boli obrovské, to boli super kočíky. ale otáčací určite chcem, len nemuseli aj hlbokú vaničku tak zmenšiť 😒 ale mne sa zdá, že teraz sú všetky tie kočíky tak pre bábiky 😀 a deti sa rodia stále väčšie 😀

lucka23
2. jún 2011

@lucyliu no presne vsetky kociky co sa mi pacili dizajnovo tak boli strasne neprakticke. a ty mysli na to ze budes mat babo v septembri tak do konca zimy potrebujes babo vozit v sportaku aj s fusakom. tak velkost vanicky je pre teba dolezita. ja s tymto nastastie nemam dilemu, dokupim len vajo a vaniku a mam hotovo. len nech viem co to bude lebo ak by to 1% co tomu davam ze bude baba sa splnilo tak chcem nejaku peknu dievcensku farbu. 😀

zvalka
2. jún 2011

@lucyliu ano, ak planujes kupit manducu, podla mna si ju kupte hned, ked sa babo narodi. moze to velmi pomoct, ak by malo koliky, alebo bolo nepokojne, u babatiek to zvykne byvat popoludni. kamoska tam vzdy malu uspala a prelozila do posielky. 😉 citi maminku a je kludne. ale nie kazde dietatko. na to zase pozor 😅 niektore to miluju, ine idu z koze vyskocit, co sa im tam nepaci.
a kociky - no ja som tiez mala prioritu to otacanie do protismeru, nastastie stary kocik to mal, tak som bola spokojna a veru som tamarku skoro do roka a aj neskor vozievala najma tak. mne to velmi vyhovovalo. ale niekedy pri druhom kupime asi novy kocik a zatial ma najviac presvedcil fusion -aj ked toto mi tam bude chybat velmi. 😒 ved to sa este uvidi, mozno ma nadchne nejaky iny dovtedy 😀 ale teda kamoska je kocikofilka doslovne a tiez si kupila kvoli aj otacavemu sedu tusim ten concord neo, ale syncek bol trosku vacsi a neskor by ho s fusakom do neho nenarvala...tak neo ma doma na predaj - inak vidis - mas hned tip na kocik 😉 krasny cerveny - ma tiez chalana - a kupila si teraz fusion. neo predava a pri druhom si uz len k fusionu dokupi vajicko a vanicku. 😉

zvalka
2. jún 2011

@lucyliu - nahodou som natrafila na zaujimavy inzerat 😉 http://predaj.slando.sk/okres_bratislava_4/pred...

lucyliu
2. jún 2011

@lucka23 mne sa zdá, že tie kočíky pre baby sa oveľa ľahšie vyberajú, veľmi ti prajem, aby si taký kupovala 😉 no ja dúfam, že aspoň tých 5 mesiacov aby hlboká vanička vydržala, tu zimy nebývajú také krušné, býva tak +5 a to tu už vzdychajú, aká zima 😀 😀 😀
@zvalka tú manducu kúpime teda, už som ju aj pripísala na svoj zoznam nevyhnutných vecí 😉 asi aj pre bábo bude lepšie, keď si skôr zvykne na to. ja som najskôr aj rozmýšľala o šatke na doma, ale bojím sa, či by som to vedela viazať a v tej manduce sa mi aj to dieťatko tak akosi "bezpečnejšie" uložené zdá.
ten gesslein má super cenu, na to že je ešte v záruke. ale ten máme už len ako plán č.4, musím ísť najskôr všetky kočíky poriadne naživo popozerať. možno aj teraz cez víkend skočíme niekam, našla som také veľké baby centrá vo frankfurte, to máme kúsok 😉

zvalka
2. jún 2011

@lucyliu urcite lepsie, ked si na manducu skor zvykne 😉 a kociky najlepsie poskusat, ale vravim, concord neo sportak bol rocnemu vo fusaku uz uzky. 😒

lucka23
2. jún 2011

baby kukala som tu manducu na nete a to stoji tolko €??? kurnik co na tom moze stat 115€ a to je este v akcii. 😅

zvalka
2. jún 2011

@lucka23 no da sa myslim zozhnat aj za 99 eur 😅 my sme dostali pod stromcek od sestry, ked mala taminka mesiac. ale manduca je vraj najlepsi nosic. potom su dobre este ergo a liliputi. to je aj lacnejsie 😉
aj suseda veronika, co ma samka ju ma. videla mna s tami a hned si objednala, ma aj taku istu farbu. a ta stale v tom sofinku vlaci 🙂

lucka23
2. jún 2011

@zvalka ja som sa o tieto nosice nikdy extra nezaujimala. pretoo ma ta cena tak zaskocila. 😅 😅 😅 mne sa tie satky moc nepacili a kedze maly mi pekne vydrzal v kociku a doma v hojdacom kresielku tak som nebola nutena sa tym zaoberat. som zvedava co nam pripravi toto druhe. 😀

zvalka
2. jún 2011

@lucka23 no druhe mozno bude chciet byt len na tebe zacapene a teda je to uzasne na chrbat a mas volne ruky 😉