Zvracanie pri cestovaní autom

lenka2691
26. máj 2019

Ahojte, chcem sa opytat, ci existuje nieco proti nevolnosti pri cestovani pre dieťatko mladsie ako 1 rok. Dcérka má momentalne 8 a pol mesiaca a začala mi pri cestovaní autom zvracať. Kým bola menšia tak väčšinou celú cestu prespala a teraz nevydrží ani 25-30km. Hneď na začiatku leta (bude mať 9mesiacov aj 3 týždne) máme ísť do Poľska - 5 hodinová cesta autom a neviem ako to zvládneme a či vobec ísť keď aj na takej krátkej ceste jej býva zle. Budem vdacna za kazdu skusenost, radu.

bobula46
26. máj 2019

@lenka2691 skús pozrieť liek cocculine, myslím že môžu aj také malé deti 🙂 ja som teraz používala pri dojceni. od roka potom najlepšie kinedryl 🙂 ja som tiež odmalička vracala a bohužiaľ nevoľnosti má trápia do dnes, chvalabohu synček to nemá po mne.

tosomja
26. máj 2019

Moja ma uz skoro 9r a ani kinedryl nezaberá. Ideme v july do madarska a uz teraz stresujem. Neprejdeme ani 10km autom. Beriem sáčky, kinedryl, coculine, vela veci na prezlecenie.

rainbow82
27. máj 2019

V lekárni Vam povedia aj poradia.Kynedril nie vždy zaberie

rainbow82
27. máj 2019

@tosomja aj my cestujeme do Maďarska? Idete prvý krát?

pribinak
27. máj 2019

Dávam Kinedryl. Pred cestou ľahkú stravu. Piť po malých duskoch. Nič na čítanie a pozeranie, pretože to pred očami moja a to je problém

Ak mame možnosť ideme v čase spánku, alebo v noci.
A ak sa dá, tak aspoň časť cesty vlakom. Dieťa môže chodiť, nemusí sedieť, je tam wc, .... cely kopec výhod

tosomja
27. máj 2019

@rainbow82 áno, prvykrat

staalienka
27. máj 2019

Neboj, ono ju to prejde..mňa to prešlo v 23r. 😂😂😂 A to som to mala od malička .10km a už som zvracala. Samozrejme, jazdu v opačnom smere jazdy a prílet lietadlom nemôžem stále.. ináč len vydržať...

bubalea
27. máj 2019

Polka kinedrylu by to mohla vyriešiť - sa mi vidí, že je aj špeci pre deti. Ono niekedy majú deti hlavne problém s pitím v aute. Treba buď len cez slamku, alebo proste zastaviť a tak dať dieťatku napiť

jankastraskova
27. máj 2019

Moja dcéra tiez od mala jej býva zle v aute, kinedril ani coculine nezaberalo, tak nám dr poradila torecan cipky z toho som jej stvrtku vzdy odlomila, dala a bolo to lepsie, toto jedine nam zaberalo

evkamotka
27. máj 2019

To coculine z prveho prispevku je homeopatikum, takze sice to rocne dieta moze ale ani mu to nepomoze

lubina
27. máj 2019

@tosomja mame aj my s mladsou problemy, ma teraz 10 r. Skusila som jej davat zazvorove pastilky, moja mama jej to raz kupila v lekarni, ze jej povedali ze je to proti nevolnosti pri cestovani. Nie je to sto percentne, ale celkom jej to zabera, takze mozno treba aj taketo vyskusat 😉

evulka23
27. máj 2019

Ten istý problém som mala pri prvej dcerke, strašne niečo na Oravu 3,5h vracala 10-12x, tým že bola kojená tak samozrejme chcela jesť, tiež to začalo v 9tich mesiacoch. Skúšala som Kinedryl, coculine nič nezaberalo, potom mala taký blok že nechcela nastúpiť do auta, povracala sa ešte len uvidela auto. Nikam sme skoro nechodili autom, radšej som ju dávala strážiť do obchodu keď som niekam mala vybehnúť. Svokra samozrejme chcela aby sme chdodili na Oravu aj každý mesiac a tvrdili, že však si zvykne. Aby nastúpila do auta dávala som potom tablet, sedela som pri nej a držala sacok na vracanie aj celu cestu, na prezlečenie niekoľko veci po ruke, veľa latkovych plienok, tak vyzerali naše cesty. Minuly rok sme kúpili nové auto, väčšie a neviem či tým alebo vekom, ale od 3r sa jej to výrazne zlepšilo, už v pohode vydrží, konečne môžem sedieť v predu v aute a nedržat 3h sacok.

lenka2691
autor
27. máj 2019

Ďakujem Vám pekne za reakcie. O homeopatikum coculine som už niekde čítala, že vôbec nezaberá a musí sa dávať už aj deň pred cestou. Myslíte, že keď bude mať vtedy skoro 10 mesiacov môže aspoň štvrťku kinedrylu? Veľmi sa bojím tej cesty, už bude aj teplo a nechcem ju trápiť :(
@jankastraskova teraz som si vyhľadala torecan a toto je napísané v príbalovom letáčiku:
TORECAN sa nesmie podávať deťom mladším ako 15 rokov. Asi bude najlepšie keď sa skontaktujem s našou pediatričkou, čo ona na to povie.

nika3136
27. máj 2019

@bubalea
Určite polka nie. Od 2-6r sa užíva 1/4 tablety. A žiaden špeci neexistuje. Niektoré lekárne z tejto tablety vyrábajú pre malé deti čípky.

lenka2691
autor
27. máj 2019

@nika3136 neviete náhodou v ktorej lekárni spravia tie čipky?

nika3136
27. máj 2019

@lenka2691 Bohužiaľ to je na zvážení každej lekárne. Skúsila by som určite nejakú blízko pri nemocnici (alebo v nemocnici) poprípade blízko nejakého lekára. Lekárne v Kauflande či v Tescu takéto veci nezvyknú robievať (ale opäť opakujem, je to na zvážení každej jednej, takže sa určite nájde výnimka).

jankastraskova
27. máj 2019

@lenka2691 mne to lekarka predpisala na recept, 1/4 som podala dcere, a cestovanie sme zvládli, ale davala som jej to len pred dlhsou cestou, ked sme isli len krátku vzdialenost tak som jej dala kinedril

lenka2710
20. jan 2020

@lenka2691 mne býva zle doteraz, mam 29
Vzdy si dám kynedril a jem pred cestou max banán, nemá sa cestovať ani na hladný ani na plný žalúdok a fľašku coly, po nej mi je lepšie
Našťastie mala to nemá po mne, ta by mohla ísť aj na kraj sveta! No jedine sáčky, veci na prezlecenie, ja už som niekedy bola taka z toho unavená, že som v polovici cesty z toho zvracania zaspala
Ja som neprešla bez sáčku ani 10km,ked som bola malá

lenka2691
autor
20. jan 2020

@lenka2710 našťastie malej zabera coculine, davam jej aj vecer pred cestou aj v den cesty takže chvalabohu je uz dobre, teraz mame problem s tym ze nevydrzi sediet v aute :D :D: D