Zvukomalebno. Aké zvuky milujete?

luciaakubko
11. dec 2008

😀

som pred chvilkou, pri uspavani malej, zacula brechat psa 😀 😀 takto v zime, najma rano, milujem tento zvuk 🙂 este ma fascinuje zvuk zvona, nemyslim zrovna umieracik 😀
co ostatne poeticke/pragmaticke duse? 😉

titkovamiriam
11. dec 2008

ja na zvuky ani tak nie ale fascinuje ma skor obraz-duha,zapad slnka 😀 -zvuk mam rada pukot dreva v krbe ci pri taboraku,vonu detskeho a muzskeho tela 😀

zvuk zvona neznasam-hlavne rano o 6,30 v lete ked mame otvorene okno!!! ☹

luciaakubko
autor
11. dec 2008

😀 😀 😀

luciaakubko
autor
11. dec 2008

to nebola skodoradost 🙂

maruschka
11. dec 2008

mám rada, keď je po zime a začína sa všetko ozývať..Cez zimu veľmi tlmí zvuky sneh, takže je všade až strašidelné ticho...Ale na jar je to iné..Sem-tam už zašumí nové lístie, skoro ráno vrabce a neskôr lastovičky..

Alebo keď sedím na kopci nad našou dedinou a všetky zvuky sa nesú hore k nám..Zvuky z dvorov,dokonca ak zafúka vietor, tak aj počujeme reč ľudí, hudbu, spev z kostola pod kopcom..

A keď sme pri rieke alebo pri jazere, tak šum vody...
😵

luciaakubko
autor
11. dec 2008

maruschka, u vas musi byt krasne 🙂

bambusko
11. dec 2008

ja mam rada cvirikanie, mame v zahrade obrovsky javor a vysoke smreky a tam casto byvaju vtacie koncerty 🙂 ale v ziadnom pripade tie domace klietkove 😒

lenki33
11. dec 2008

ja mam rada zvuk vody to je jedno akej moze to by zblnkotanie potocika, alebo hukot rieky alebo more a nevadi mi ani ked to pocujem stale, asi preto ze ked som bola mala byvali sme pri rieke a ta tak hucala ze ked sme sa odstahovali mala som tyzden problem so zaspavanim 😀 ale vodu mam rada celkovo,je to skratka moj zivel 😉

certica
11. dec 2008

tak vodu mozem aj ja, akekolvek zvuky, ci zblnkot alebo vlny, dokonca sa na nu rada divam. ked mam chvilku pre seba, zbehnem dole k dunaju (to mam najblizsie) a ukludnujem sa pohladom na tecucu rieku, pripadne necham volne plynut myslienky alebo sa naopak snazim nemysiet vobec.
a tiez v lete rano, ked vtaci spievaju, no a v zime, ked chodim, robim stopy v snehu a ten prasti

certica
11. dec 2008

teda s tym snehom sa mi to davno nestalo, naposledy na lyzovacke a milujem taky panensky neporuseny sneh, do ktoreho sa po chvili zvalim a hlavne bez ludi naokolo

bubba
11. dec 2008

ja milujem ticho,malo ludi,priroda,zelen,slnko,teplucko, a kopeeeeeeeeeec casu toto vsetko pozorovat - to je pre mna zvukomalebno 😵

venonna
11. dec 2008

maruschka, chcela som napisat nieco podobne, ale vidim, ze uz nemusim, Ty si krasne vystihla zvuky vidieka 😵
ale napadlo ma, ze mam rada este aj zvuk heligonky, takej riadne starej vyhratej 🙂

lyongirl
11. dec 2008

Ahojte, tak ja mám rada to "strašidelné ticho", keď napadne sneh a všade je nádherne tichúčko, všetko biele, nikde ani živá duša a ja idem a sneh mi vŕzga pod nohami. Minulý rok zrovna na Štedrý deň tak bolo a bola to nádhera 😉 , som si to užívala a tento rok na to zatiaľ iba spomínam....snáď mi to Pán Boh dopraje aj tento rok...

certica
11. dec 2008

ja ked som ako decko byvala u babky, tak som mala rada, ked ma nadranom zobudil okoloiduci vlak. oni byvali pri kolajniciach, cez den som to az tak nevnimala, teda zvykli sme vzdy len zakyvat, ked prechadzal okolo 😀.

slnieckova
11. dec 2008

Ja milujem zvuk nasej storocnej chladnicky, ktora huci ako lietadlo 😀

ale nie.... ked sa tak narychlo nad tym zamyslim... mam rada zvuk praskajuceho dreva v krbe 🙂 teplo, vonavo, ticho a prask, prask 🙂 krasa....

luciaakubko
autor
11. dec 2008

podvecerna letna burka 🙂

zrzulka
16. mar 2010

ja sa rano rada zobudzam na spev vtacikov, milujem tento "zvuk" hned mam krajsi den....uz nech je jar.... 😀

mimkao
16. mar 2010

Milujem zvuk praskajúceho dreva v ohni, večer pri táboraku a do toho žabí koncert... A milujem keď kvitne agátový les, tá vôňa sa nesie celou dedinou... 😵

ianitka
16. mar 2010

letne vecery maju taky zvlastny obraz a zvuk a taky spomaleny dej... vonu a tak

a mam rada sobotne rana a zvuk pracky a vonu caju a pocit, ze som doma...

zuzanocka
16. mar 2010

v kazdom pripade je to krasny nazov temy, luciaakubko 😵

ja mam rada zvuky, ktore tu uz boli spomenute - vtaciky, voda, aj vlak 😉

a medzi moje osobne oblubene zvuky patri hrmot, ked sa otvara nasa brana, lebo viem, ze prichadza manzel domov 😉 🙂

expertka8
16. mar 2010

...ked kvapky padaku po rynax 😵

ianitka
16. mar 2010

letne rana