Zvýšenie poštovného. Čo vy na to?

fufula
1. júl 2009

co vy na to?

mirka1308
1. júl 2009

nič, dalo sa to čakať, veď pošta už dlho nezdražovala 😀 😀
a podľa mňa to nie je až také strašné, veď x ľudí má počítače a píše si maily a podáva platby elektronicky 😵

kotenko
1. júl 2009

mirka, ale ved ludia cez postu posielaju najma dopisy a dobierky... a najma male dobierky, preto aj zdrazeli - teda zrusili "male listove dobierky" a ked pojdes poslat nieco trosicku vacsie, dajme tomu ze jednu VHSku, tak to uz bude musiet ist ako balik... cenu netusim a radsej ani nechcem vediet... 😠
my dost casto vyuzivame sluzby posty na dobierku, tak nas sa pomerne dost zasiahne zdrazovanie

krpito
1. júl 2009
maruschka
2. júl 2009

teda, to ma naštvalo. Dosť často si objednávam veci cez internet-najmä pre decká a pre nás také veci, čo sa tu nedá zohnať v obchodoch, alebo sú lacnejšie na internete, ako v kameňáku..A ďakujem pekne, keď budeme vždy platiť takú pálku za poštovné..

Mama včera posielala taký menší balík a platila skoro 5 eur poštovné. Ktohovie, či sa pri takých väčších balíkoch neoplatí radšej poslať kuriérom - ako poštou..Myslím tie 5 kg balíky a vyššie.. 😕 😕 😕

nicolkarin
2. júl 2009

ja si teda zvyknem objednavat aj v zahranici, a poviem vam, ze za obrovsky balicisko tam platim 5,50 eur. takze sa asi len chceli dorovnat cenami na EU - i ked pozabudli ze Slovensko je financne kdesi inde .

leniciatko
2. júl 2009

asi som mimo obliga : uveďte ma do obrazu...... ja posielam malé balíčky formou listovej zásielky v cene 1 alebo 1,5 €. to bolo teda do konca júna. čo sa zmenilo???

krpito
2. júl 2009

od 1.7.2009 išlo poštovné hore, t.z. od obyčajných listov po šeky všetko 😠

leniciatko
2. júl 2009

odzvonilo zasielaniu vecí poštou? už sa neoplatí?

maruschka
2. júl 2009

leniciatko, tuším sa listové zásielky-malé balíčky už posielať nedajú..Ktosi to písala na mimi..Neviem, treba si to pozrieť.. 😉

maruschka
2. júl 2009

http://cennik.posta.sk/

Tu si to veľmi rýchlo a ľahko vyrátate 😉 😉

bambusko
2. júl 2009

doporucena zasielka do 500g isla hore z 1€ na 1,2€, do 1000g z 1,53€ na 1,6€. najviac zdrazeli baliky - do 2kg z 1,63 na 2,2€!!! 🙄 a na dobierku sa uz neda posielat doporucene, iba baliky, zrusila sa odnaskova sluzba, cize to, ze si vyzdvihnes zasielky na poste, treba mat pobox...

denisocka
4. júl 2009

😕

bubaczik
5. júl 2009

..no zdraželi,zdraželi,vraj aj pozdvihnu kvalitu služieb 😅 ale stale mi dobierku nedonesu domov,stale si musim isť po nu na poštu 😠 takže asi take služby ma naša pošta...jednoducho hodia žlty listok do schranky,a vybavene..a ja čakam na dobierku vyše 10 dni 😠 no proste užaaasne!!!! 😠

denisocka
5. júl 2009

no mne v dedine všetko nosia do bytu,ešte mi aj poštarky prezvonia na mobil,ako znamenie že mam balíček 😉

martina46
5. júl 2009

Paráda, takmer vkuse nadávam na ich služby, 50% balíkov či väčších listov ani nedostanem žltý lístok. Ak by som nemala podacie číslo, môžem márne čakať! A toto je v Bratislave bežné :(
Tak fajn. Som zvedavá na tú zvýšenú kvalitu služieb. Keď si robia reklamu, že balík 1.triedy do druhého dňa a kdeže!

rebekax
5. júl 2009

hm...
zvýšená kvalita znamená, že teraz v lete má kopa menších pôšt otvorené až popoludní od 12.30. Keď chcete vybaviť čosi ráno, máte smolu. Stalo sa mi už na dvoch poštách, že keď som súrne potrebovala zaplatiť šek doodbeda, ostala som stáť pred dverami s dlhým nosom. Nahnevalo ma to hlavne pre to zdražovanie. Chápem sú prázdniny, aj poštári chcú prázdninovať, ale dá sa to hádam riešiť inak, aj v iných prevádzkach sú dovolenky a otvárací čas si nekrátia !!! Takto podľa mňa skvalitnenie služieb nevyzerá.

A vážne zrušili odnášku? Ja mám odnášku a nikto ma neupozornil !
😠

maruschka
6. júl 2009

martina, ten balík 1. triedy do druhého dňa neexistuje..Ono je to len tak písané. Jedna milá a úprimná pani poštárka z nemenovanej pošty to po lopate pekne-krásne vysvetlila mojej mame, keď prišla na poštu s balíkom a chcela ho poslať 1.triedou..Poštárka jej povedala, nech si prvú triedu ani neplatí, lebo že určite ten balík nepríde do druhého dňa, lebo že je to iba oblb pre zákazníkov. že to by musela ísť do okresného mesta a dať to do tej priamej zvážacej pošty a pekne si priplatiť, aby to vôbec do 24 hodín prišlo..

Inak som poslala už xy balíkov 1.triedou, takže si na mne pekne pošta namastila vrecká-ako aj na ďalších naivných občanoch. 🙄 🙄 🙄 🙄 Takže oddnes posielam balík len II. triedou a poistený-pre istotu, lebo v poslednej dobe mi chodia balíky natrhnuté, krabice "na drzáka" napoly otvorené a už sa nikto ani neobťažuje to naspäť prelepiť lepiacou páskou 🙄 🙄 🙄 🙄

Podľa mňa nie je vôbec dobré, že neexistuje nejaká vážna konkurenacia Slovenskej pošty. 🙄

bibinka
6. júl 2009

ten hnusný monopol je tŕňom v oku aj Európskej únii a ten blb F..o s tým nič nerobí.......asi má niekoho v dozornej rade 😠

babatko88
6. júl 2009

no mňa to teda dosť naštvalo... balíky (či už cez listové alebo balíkové) posielam stále a toto ma vytočilo... ešte, že by trochu zdvihli, no nech, ale aby som (ako písala kotenko) napr. VHSku posielala balíkom, to je teda riadna somarina

mirka1308
6. júl 2009

babatko88 znie to síce ako somarina, ale je to pravda!!! 😝 😝 😝
malé dobierkové balíčky zanikli, máš možnosť poslať akurát balík s najmenším predpísaným rozmerom 🙄
a myslím že tá kvalita na poštách sa nijako neprejaví, veď ako ste si už iste všimli, tak mnohé pošty majú časové obmedzenia a na mnohých sedia dve baby a čakáte v rade a aj v smrade 😀 😀 žeby 2v1 od SP ako bonus?? 😵
najlepšie na tom je, že každý si myslí ako poštári dobre zarobia, a nakoniec sa zistí, že všetko čo sa na nich ušetrí, tak zhrabne vedúci predstaviteľ či čo to je u SP??
sú to smradi 😠 😒

maruschka
6. júl 2009

mirka, veď to je jasné, že naše poštárky nedostali nič viac na plate-naše dostali len hrozne ťažké bicykle, tričká a nohavice... 😕 My máme na pošte také milé poštárky, len ma štvú tie pošty v mestách, kde tie balíky pohadzujú ako kusy zdrapov a potom mi prídu domov dotrhané.. 🙄 🙄Keby radše pridali na platoch poštárkam v teréne, chudiatka-ja keď ich vidím, ako k nám letia či prší, sneží, či je 40 C na slnku..Je mi ich ľúto-lenže im nepridá nikto..zasa sa obohatili len "akože manažéri"-asi im chýbali nejaké milióny na dovolenku niekde v exotickom raji milionárov 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

Ozaj baby a balík na dobierku sa už nedá poslať? Dnes som si vyrátavala cenu balíka, ktorý idem posielať a možnosť balík + poistenie do 33 eur+ dobierka tam už nie sú ...Len balík II. triedy + poistenie.. 😕 😕

bihan
6. júl 2009

Ja teda so Slovenskou poštou nemám problém.. dnes mi ujo doniesol balík z Ameriky, teta poštáčka zase obálku až do bytu.. Cena sa, bohužiaľ, približuje tým európskym službám, ale ak to tetám poštárkam čo len trošku zvýši mzdu, nemám s tým problém a to služby pošty naozaj využívam často.

Zrušenie dobierok ma absolútne netrápi, dobre im tak, tá služba je podľa mňa absolútne zbytočná, už roky platím za tovar dopredu alebo mi za tovar dopredu platia.

mirka1308
6. júl 2009

bihan, tetám poštárkam nikto nič nedá a už vôbec im to nezvýši mzdu a to ani vtedy keď sa zvýši poštovné!!!
Na SP sa stále maká za rovnakú mzdu, dokonca v rámci opatrení nie je ani na odmeny 😨
Veď je kríza, tak si treba utiahnuť opasky!! 😲 o tom to je 😝

majina.b
6. júl 2009

ešte pár krat zvýšia ceny, u budu na urovni iných kurierských spoločnosti, potom už bude jedno ako to pošlete

k poštárkam, česť výnimkam, ale zväčša maju ochotu do výšky svojho platu

majina.b
6. júl 2009
krpito
6. júl 2009

vyjadril sa "dobrák" že mal veľké odmeny preto, že mali veľké zisky a tak nech mi teda niekto vysvetlí, keď prosperujú, prečo dvíhajú poštovné 😲

a tiež sa mi párkrát stalo, že som bola doma a poštárka mi hodila do schránky len oznámenie, ale zasa ... 😝

luucusik
6. júl 2009

nič nové,čo sa týka zdražovania... 😠 veď,na Slovensku sa len všetko zvyšuje,lebo aj v EU je to takto...bľabľabľa...len platy nejako nezvyšujú.... a to v EU ich majú vyššie.... v tom sa im nevieme "vyrovnať" .... 😠 😠 😠

bambusko
31. júl 2009

idem poslat poisteny balik, tak som zistila, ze s cenou nad 30€ moze ist len prvou triedou 😠 ale som sa aj zasmiala na tejto vete

Vyplňte bezplatnú poštovú sprievodku (podací doklad), ktorá je k dispozícii na pošte alebo ktorú si môžete stiahnuť v sekcii Tlačivá).

ze bezplatnu 😕 🤐

http://www.posta.sk/sluzby/poisteny-balik-slove...

maruschka
31. júl 2009

bambusko, to máš akože grátis=bonus naviac, že tá poštová sprievodka je zdarma 😀 😀 😀 Aspoň vidíš, koľko si ušetrila, keď je bezplatná 😎

bibula
31. júl 2009

😀 a zaujimave je,ze ked mate balik poisteny,daju tam cervene cislo a ked obycajny,tak bielu-to akoze .... 😝 "putac pre dlhoprstych?" 😖