Zvýšenie poštovného. Čo vy na to?

fufula
1. júl 2009

co vy na to?

bambusko
31. júl 2009

asi tak 🙄

zrzulka
31. júl 2009

nie bibula tie cisla su kvoli spracovavaniu. cervenym je oznaceny poisteny balik eviduje sa uplne inak ako ked ide zasielka ako obycajny balik...ono je to trosku zlozite na vysvetlovanie

a co sa tyka tlaciv tak ja si ich kupujem. Nebavi ma to stale si pytat. u nas na poste su strasne "mile" pracovnicky. otravuje ich ze stale si chodim vyberat zasielky na postu a aj posielam a vacsinou v poslednu hodinu ked je menej ludi....

mirka1308
31. júl 2009

zrzulka
no to si ma dojala!! 😝 😠 😠
ja by som si tie tlačivá nechodila kupovať, ešte že čo! 😠 😠
Došlaka, veď keď sú zdarma, tak sú zdarma, a je jedno koľko ti ich "milá" baba za okienkom dá 😀 😀 😀
máš právo prísť v ktorúkoľvek hodinu, a otvorené je pre ľudí, nie preto aby tam len tak sedeli 😵 😵
Veď to, že tam chodíš ich živí. 😅 😅 tak by mali byť len radi 😉
...a hneď zajtra tam nabehn 😀 😀 a vypýtaj si aspoň 10 kusov sprievodiek alebo čo potrebuješ!! 😅

marcca
31. júl 2009

baby, takže listovú zásielku na dobierku už nepošlem?? len ako balík či ako to vlastne je 😕 😕
bola som aj v cenníku ale nikde som dobierku nenašla 😕

bambusko
31. júl 2009

marcca, ano tak 😖

zrzulka
1. aug 2009

Miri ja uz som si uz par krat aj ostrejsie nazory vymenila. dost mi prekaza ze si ta tam prehadzuju ako horuci zemiak alebo pani si jednoducho zavrie okno, nikomu nic nepovie. Tak som sa ozvala. Alebo ked mi jedna z nich povie a co tie oznamy doma zbierate? tak som jej povedala svoje. tie oznamy som mala za jeden den🙂))
Cudne moresy su na tej nasej poste zavedene. ja vela posielam tak si aj kupujem lebo radsej si vsetko doma nachystam kedze chodievame posielat s dcerkou, tak nech jej nie je dlho kym si este povypisujem tlaciva....

marcca
1. aug 2009

bambusko, dík 😉
neviete mi niekto povedať, koľko teda bude stáť ten "malý" balík na dobierku? ja proste tie dobierky nikde nemôžem nájsť 😕 🙄 a idem posielať malú detskú bundičku a doteraz som bola v tom, že ju pošlem ako list. zásielku a teraz už fakt neviem 😖 😝 a treba to aj zabaliť ako balík či stačí dať do obálky...no ja som z toho debil 😝 😝 😝

bambusko
1. aug 2009

marcca, staci to dat do obalky. balik do 2kg stoji 2,2€ + dobierka s poslanim penazi na ucet 0,4€ alebo na adresu +0,8€

http://www.posta.sk/subory/738/cennik-vnutr-pdf...

zrzulka, to su ine moresy. u nas v dedine su na poste 3 pracovnici, funguju perfektne. tiez vela posielam a chodi mi stale nieco, nakupujem prevazne cez net, aj zo zahranicia. dohodla som sa s nimi, ze mi zasielky nemusia nosit, len daju oznamenku, na posielanie doporucenych zasielok mi samy ponukli postovy podaci harok, mozes si vytlacit aj z netu

http://www.posta.sk/subory/672/podaci-harok-pdf...

a ked pridem na postu a vidia ma, hned mi aj donesu, co mi prave prislo. ozaj vsetko je v ludoch. posielam na postu aj pohladnice z dovolenky 😅

maruschka
1. aug 2009

marcca a tie bublinkové obálky už nefungujú? Mysím, že sa ešte dajú poslať..

poistený balík s hmotnosťou do 1 kg je možné podávať v plastových obaloch, ktoré Slovenská pošta ponúka v dvoch veľkostiach - malý (25 x 35 cm), veľký (30 x 45 cm)

...takže sa vlastne jedná o obálky...

a tá bundička by mala ísť ako List Slovensko, do 500 g, + dobierka /to cenu neviem/, ale vychádza to okolo 2 eur....

maruschka
1. aug 2009

jáááj, som sa pomýlila, musí to ísť ako balík, ak je to do DOBIERKU...List už na dobierku nepošleš 😕 😕 😕 Len keby ti peniaze poslali na účet a ten balík by si poslala ako poistený list, do 500 g, vtedy do vyjde 1,60..

marcca
1. aug 2009

bambusko, maruschka - dík 😉 😉
veď práve preto sa v týchto dobierkach nevyznám, lebo tak neposielam...uprednostňujem prevody, či už nakupujem alebo predávam 🙂 len teraz ma jedna mamina ukecala 😅 tak preto zisťujem 😎
takže tým pádom ju vyjde poštovné oveľa viac, keď si to nechala poslať na dobierku 😝 no jej chyba, len aby mi prevzala zásielku 😕

marcca
1. aug 2009

bambusko, tak to máš super, aj ja chceeeeem 😎 😀 inak dobrý nápad s tým podacím hárkom 😉 ja hodne posielam a nebaví ma dookola vypytovať podacie lístky 🙄 🙄 ...

maruschka, bublinkové obálky určite stále fungujú, no ja používam väčšinou tie klasické...a najlepšie sú tie hnedé, tam toho veľa vojde 😀 😝

marcca
4. aug 2009

tak som dnes bola poslať tú dobierku...a normálne mi ju zobrali ako listovú zásielku 😕 😕 😕
ako nechápem doteraz 😅 ale pravdepodobne si robia ako chcú 😀

bambusko
4. aug 2009

marcca, a kolko si platila postovne?

angelik
4. aug 2009

posielala som tiez na dobierku- list, ide to podla vahy, platila som 2Eur a nejake centy

bambusko
4. aug 2009

tak som to nasla tu, ze ozaj aj list sa da poslat na dobierku 😕

http://www.posta.sk/subory/225/doplnkove-sluzby...

marcca
4. aug 2009

bambusko, platila som dopor. list do 500 g - 1,20 € + dobierka 0,40 € (na účet) 😉

marcca
4. aug 2009

uhmmm, je to tam 😀 tak to je dobre,že to nezrušili 😉

babulka08
5. aug 2009

Ahojky
- Zdražilo sa, ale tie baby na poštách majú za mesiac 250 €
- Na druhej strane sú obchody, ktoré pošlú na dobierku za 3,40 €

babulka08
5. aug 2009

Už pred časom som chcela kúpiť môjmu bylinkové čaje, a slovenský eshop bol de facto
český a chceli za dopravu 9,50€!!!!

Ešte ten obchod s poštovným 3,40€ - Eshop pre deti: http://www.obchodny.sk/

bambusko
5. aug 2009

tak som sa dnes pytala na poste, dobierku k listovym zasielkam zriadili znovu od 15.7. 🙂 akurat som bola vtedy na dovolenke, preto som nemala aktualne info

marcca
5. aug 2009

bambuško 😕 😕 tak po pol mesiaci zistili, že to asi nebol dobrý nápad 😀 😝 alebo či sa ľudia nesťažovali 😅

djd
12. aug 2009

..baby, ked chcem poslat balik cca 500 gramov, ako ho poslem co "najvyhodnejsie"..? Baliky som uz neposielala sto rokov a tie nase "mile" tetusky na poste mi urcite poradia tu najdrahsiu variantu 😖 vopred dakujem!

junovka
12. aug 2009

djd, ja zvyknem posielat baliky na dobierku, 2.triedy, bez poistenia a cca ma vyjde asi zhruba tak na 2,40 eura.Stale poviem, ked idem posielat, ze chcem tu najlacnejsiu variantu

bambusko
12. aug 2009

djd, do 500g mozes poslat ako doporuceny list za 1,2€, ak to ma viac, tak do 1000g je to za 1,6€

denisocka
12. aug 2009

ja som posielala 5,7 kg balik že na dobierku 33,5€ 2.tr a vyšiel ma na 4,40€ .... už nikdy nepošlem na dobierku, a tom som si vypýtala len 3€ poštovne,ako som mala poradene od inej predavajucej , čo mi podhodila "kšefta"

denisocka
12. aug 2009

pozeram teraz vyššie,že na dobierku ked daš na učet tak 0,4€ a ked na adresu tak 0,8€ ... to som ešte nepočula,že sa da na učet,a ja hlupa dala na adresu,joj .... to bola moja posledna dobierka !

zuzinr
14. aug 2009

No mna dost zarazilo, ked sme sa z mesta prestahovali na dedinu, tak mi posta nedorucuje baliky. Ked som sa na to pytala na poste ze preco mi nedorucili balik ked som bola doma, tak mi povedali ze na dedine sa baliky nedorucuju. Len potom nerozumiem preco si uctuju rovnake platby za balik do mesta aj na dedinu, ked si pren nakoniec aj tak musim prist osobne. No a minule ma vytocila postarka, este z okna som ju videla ze ide a doporuceny list mi nehodila do schranky ale dala mi tam zlty listok, ked som tam volala tak mi povedala ze prsalo a ona by zmokla, tak co na to povedat? Len nech dalej zdrazuju ☹

l.lara
8. júl 2019

ja som este pred zdrazenim posielala balik cca nad kilo do ceska a postovne stalo 12 eur!!!!! to je nehorazne 😈