Aký historický román mám čítať ďalej?

ellieellie
13. sep 2019

Nájde sa tu nejaká milovníčka historických románov? Odporučte mi prosím vaše obľúbené diela, štýlu Gričská čarodejnica, Plamene inkvizície, Madame Tussaud, Mária Antoinetta, Nefertiti, Egypťan Sinuhe.. žiadna Pronská a podobné sladké romance... Niečo s prevahou histórie, príp. ľúbostný príbeh aby sa odohrával len na pozadí.. Ďakujem

nickpick
13. sep 2019

@ellieellie ja som bola uchvatena zo serie knih - Prekliati krali (od Maurice Druon) - dej sa odohrava v stredovekom Francuzsku, templari, kriziacke vypravy a storocna vojna, takisto Slnko faraona Achnatona je super....

francuzka17
13. sep 2019

Kate Mosse - Labyrint, Hrobka, Citadela, Zimní duchovia, Sienkiewitz--Quo vadis, Ken Follet - Piliere zeme, Na veky vekov, Od Mcgowan trilógia Očakávaná, Kniha lásky, Princ básnik...

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diewcatqoo
13. sep 2019

Ja som taketo knizky zrala ako pubertiacka. Okrem tebou spomenutych este od Annemarie Selinko knizku Desiree 🙂

monika2012
13. sep 2019

@ellieellie Krasna Catherine? Je to seria knih na pokracovanie. Victor Hugo - Chram Matky Bozej v Parizi.

kittykat22
13. sep 2019

Odviate Vetrom je nadherna kniha. Citala som ju asi 15x a co sa stalo medzi postavami, viem naspamat. Ale ako pokracovali boje na pozadi - neviem ani nahodou 😀

ellieellie
autor
13. sep 2019

Ďakujem za tipy! Mnohé zo spomenutých titulov som nečítala, popozerám, vďaka.
@diewcatqoo ja som zas v puberte “žrala” kriminálky 😀

xxxkatka
13. sep 2019

S.J. Parris Kacir, Prorok, Zradca, Ruhac (hl.postava je Giordano Bruno), potom sa mi pacili Katarina Aragonska, Druha Boleynova a Dedicstvo Boleynovcov od Philipy Gregory, Romanovska cisarovna od C.W. Gortner bola tiez fajn celkom.

ellieellie
autor
13. sep 2019

@veronika4495 práve také sladké nechcem, ale ďakujem aj tak 🙂

lala123
13. sep 2019

Alena Mornštajnova- česká spisovateľka ale knihy či už Hana alebo Slepá mapa a aj ostatne sú super.Precitana každá za max.2 dni.uzasne sa prelina dej a postavy .nic sladké .odporucam

monika2012
13. sep 2019

@ellieellie A co tak knihy o Sherlockovi Holmesovi? Su u uuuuzasne!!!

hope80
13. sep 2019

@ellieellie Ja este odporucam knihy od Sabine Ebert - su skvele a nie je ziadna sladka romantika.
https://www.martinus.sk/authors/sabine-ebert
Alebo potom Medeneho jazdca
🙂

jarnajar
13. sep 2019

Ak to môže byť akčnejšie, tak napr. Juraj Červenák, séria z obdobia protitureckých vojen, začína to knihou Strážcovia Varadína.

pininka1
13. sep 2019

Naša Jana Pronska píše krásne historické romány.

moni73
13. sep 2019

Jana eyrova, desiree, vtaky v trni, rebeka, nefretiti.... Mozno su niektore prisladke, ale to uz si nepamatam

lucyluv
13. sep 2019

Určite prekliati králi 🙂 hltala som presne tie knihy, čo si ty popísala a zhltla som aj túto 🙂

ellieellie
autor
13. sep 2019

@pininka1 Pronskú som konkrétne aj menovala v príspevku, že nie ju ani nič jej podobné 🙂

simca06022011
13. sep 2019

ken follet ma aj dve trilógie, všetky historcke. Mika Valtari ich tiež má viac... Omrknem zajtra kniznicu, ja ich tiež milujem 😁 ale mám sklerózu na názvy ... A zeriem aj kriminálky 😂 a hru o tróny si čítala? Ono síce je to také fantasy ale tie prvé knihy sa uzasne čítali.

simca06022011
13. sep 2019

Tak zbežne mám tieto napríklad
Alexander Veľký od Manfrediho
Lee wallace Benhur
Amor towles gentlmen v Moskve
Elif shafak architektov učeň
Allison patakiova Sisi náhodná cisárovná
John steinbeck a Remarque - rôzne z vonoveho obdobia
Pedro galvez - agrippina, seneca, Nero
A veľmi veľa ich je ☺️ ja keď už neviem, vyberám podľa spisovatela ( follet ma všetky historické veľmi dobre podľa mňa... ) A na martinuse aj s hodnotením nájdem vždy dačo, urobím si zoznam a potom už to kúpim kde chcem 😁

nickpick
13. sep 2019

@ellieellie ak by si mala moznost skus si zohnat titul od Théophile Gautier - Mumia, Kleopatrina noc a Kral Kandaules, je to jedna knizka obsahujuca tieto 3 historicke poviedky, neskutocne putave a skvela je aj Skareda vojvodkyna od Liona Feuchtwangera.....

xxxkatka
13. sep 2019

@pininka1 pri vsetkej ucte k Pronskej to okolo historie ani neslo...

ellieellie
autor
13. sep 2019

@lucyluv super, to vyzerá naozaj veľmi dobre! ďakujem 🙂

pininka1
13. sep 2019

@xxxkatka niesom historička, mne ide o ľahké citanie romantického typu, nedocitala som si príspevok autorky, tak sorry že som ju navrhla.

ellieellie
autor
13. sep 2019

Ženy, ste úžasné! Toľko skvelých tipov, to som vôbec nečakala. Moc vám všetkým ďakujem.

ellieellie
autor
13. sep 2019

@pininka1 Veď to je v poriadku, že si ju navrhla 🙂 Len hľadám historické romány, nie ľúbostné/romantické.

andruska80
13. sep 2019

Večná Ambra a ešte Tajomstvá Paríža, nepamätám si už úplne ten dej, ale páčilo sa mi to... Nie až tak, ako napr gricska čarodejnica, ale bolo to dobre.... A potom možno aj knihy od Jozefa Nižnanskeho?

dzejsik
13. sep 2019

@ellieellie Piliere zeme od Kena Foletta

snehulienka639
16. sep 2019

@dzejsik na toto som pocula vela chvali 🙂

dzejsik
17. sep 2019

@snehulienka639 je to super aj knižne aj sfilmované

debnarovapetra
Včera o 07:06

Mne sa páči slovenská spisovateľka Michaela Ella Hajduková. Dostala som sa k jej knihám nedávno a stihla som prečítať Kráľovná krvi, Draculova žena, Berlínske hviezdy.