Aké sú najlepšie hrnce?

lyduuska2
26. feb 2014

Ahojte... 😉 😉 😉 Chcela by som si kúpiť nové hrnce, pretože tie moje pomaly ale isto doslužujú.... Chcela by som sa spýtať, aké sú podľa vás najkvalitnejšie hrnce a panvice... Čítala som, že hliníkové menia chuť jedla.... ja už fakt neviem ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ skúste prosím poradiť.... za každú radu budem vďačná 😉 😝 😝 😝 😝 😝

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pragmaticka
26. feb 2014

Ja mam wmf a som velmi spokojna.

bullinka
26. feb 2014

My mame od Tescomy. O hlinikovych ani neviem, ze by sa vyrabali. Teraz su in tie keramicke, ale zevraj nemaju sendvicove dno ( cize take, co ti udrziava teplo aj po odstaveni zo sporaku ). Predtym sme mali take za 50€ 12 dielnu sadu, ale uz by som si take nekupila. Radsej sme investovali viac peniazkov do snad lepsej kvality.
Tie keramicke su aj podrahsie. Myslim, ze sada zlozena zo 4 hrnocv stala tolko, co inaksia sada zlozena zo 6tich.
Nevyram mas vela variant, fakt len posondovat, co tebe bude najviac vyhovovat.
A skus si ich pozriet v kamennom obchode. Ja som chcela objednat cez internet, ale dobre ze som tak neurobila, lebo velkostne ( objemovo ) by mi vobec nevyhovovali.

stary_ujco
26. feb 2014

Plechove smaltaky s kvietockami, co dostala moja mama ako svadobnu vybavu....
A hlavne nekupuj nic z katalogu alebo na predajnej akcii. A toboz nie niekde za body ziskane nakupom v hypermarkete. To su vzdy tie najvecsie a hlavne predrazene sroty.

lyduuska2
autor
26. feb 2014

@anetkaadamko a koľko dielnu sadu máš? 🙂 a za koľko??? 😉

lyduuska2
autor
26. feb 2014

@stary_ujco tak potom kde radíš kupovať? 🙂

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lyduuska2
autor
26. feb 2014

@anetkaadamko ďakujem 🙂)))

mima4
26. feb 2014

@lyduuska2
ja mam lacne ikeove hrnce - spokojna nadmieru 🙂

lyduuska2
autor
26. feb 2014

@mima4 a kupovala si sadu ci zvlast???? 😉

stary_ujco
26. feb 2014

@lyduuska2 Neporadim kde, ale poradil som, ze kde nie...
Za nasu domacnost ti poviem, ze Tescoma mi uz nesmie do bytu. Nedomyslene smejdy (aj president rada). Tie lacne rady su zas na urovni cinskeho velkoskladu, kde popri obleceni je aj regal s domacimi potrebami.

mima4
26. feb 2014

@lyduuska2 zvlast, ale da sa aj cela sada nakombinovat. Kazdopadne ceny su super, som spokojna, peniaze vyuzijem radsej na dovolenky 🙂

linda20111
26. feb 2014

@lyduuska2 hlinikove sa uz ani nevyrabaju, kedze niesu dobre pre zdravie cloveka, ani psovi nedam do hlinikovej misky vodu. Najlepsie hrnce (z mojej skusenosti) su znacka Tescoma - kupis bud cez internet alebo v Tescu zvyknu mat aj akciu ze ta sada vyjde na polovicnu cenu, len si treba pockat cca kazdy pol rok 🙂 Tescoma Triumph ktore mam ja konkretne doma mi idu aj na indukcii. Co sa tyka smaltovanych (farebnych kvietkovanych ake maju nase mamky) su lacnejsie(kupis hocikde v obchode aj v cinskom), nehovorim ze uplne zle, ale skoro sa obiju a zle sa cistia ked nieco tam prihori 🙂 🙂 Este existuju dalsia kategoria take nieco ako Tefal panvica - su lahke ale musis davat pozor aby si ich neskriabla lebo pod povrchom je obycajny hlinik, preto su take lahke. Ja vyberam hrnce podla vahy - cim tazsie tym lepsie 🙂 To co su lahucke su smejdy. Moj nazor a moja skusenost.

monika837
26. feb 2014

Ja som mala tescomu a po jednom vareni som ich sla vratit, pouzila som len jeden hrniec na zemiaky a poklop zacal hrdzaviet... a tak som sa tesila na nove suprove hrnce :D

mery333
26. feb 2014

My máme už 11 rokov hrnce TESCOMA, konkrétne sadu TULIP a velikánska spokonosť. A to ich používame denno-denne a umývam ich v umývačke riadu. 🙂

lyduuska2
autor
26. feb 2014

@pragmaticka a odkial ich mas?? 🙂

ichbinich
26. feb 2014

Mama ma hrnce Sanvik (alebo podobne), este ceskoslovenske, nic im nie je 😉 Su take stare ako ja 😉
Ja mam tiez Sanvik, kupena prva sada, co nas napadla, do prveho studenstkeho bytu. Este ich mam, dokonca funguju aj na indukcii.

WMF je dobra znacka, mame od nich panvice. Ale znacku a nemecky vyrobok si daju hold zaplatit...

Nepanikarim ohladom hliniku, ale ja by som ich nekupovala.
Urcite nerezovu ocel/inox, 18/10, vhodne do umyvacky, so sandvicovym dnom, s dobrymi pokrievkami, skusit hrniec "stlacit", ak sa z neho stane oval, nechat tak... Takze urcite obzriet na zivo v obchode...

lyduuska2
autor
26. feb 2014

@mery333 a kupovala si sadu, alebo si kupovala každý zvlašť?? 🙂

mery333
26. feb 2014

Kupovali sme celú sadu v Metre.

senta_sofia
26. feb 2014

@lyduuska2 podla mna stara dobra klasika - smaltovane

zuzanka410
26. feb 2014

ja mám zepter a AMC hrnce a aj panvice a som nadmieru spokojná , nie sú najlacnejšie ale za kvalitu sa platí a račej si priplatím a mám kvalitné hrnce v ktorých sa dobré,ľahko a hlavne rýchlo uvarí 😉

saurian
26. feb 2014

@lyduuska2
ahoj ja mam tiez AMC, zatial najlepsie v com som varila. ale aj velmi, velmi drahe.
co je super - varenie je rychle (najma pri malych a narocnych detoch neocenitelne 🙂 ), zdrave, zachovava si chut a nemas sancu ich znicit.

lyduuska2
autor
26. feb 2014

@saurian radsej si sadnem kym napises tu cenu :D

reni1512
26. feb 2014

@saurian kde sa take hrnce daju zohnat? AMC? dik 🙂

saurian
26. feb 2014

@reni1512
@lyduuska2
baby ja neviem cenu, nam ich mama vsetkym detom kupila po osamostatneni, ona ich pouziva uz 18r., postupne si vsetko za ne vymenila.
nemaju obchod, viem ze funguju cez prezentacie, kde ich v nejakej domacnosti predvedu, a na dalsi den si daju s "ucastnikmi" stretnutie, kde informuju o cenach. tiez robia myslim raz rocne (chodi mi domov pozvanka) v kazdom vacsom meste akesi stretnutie zakaznikov, kde predvedu novinky. ich web http://at.amc.info/sk-at/

katy2
26. feb 2014

ja mam uz 8 rokov celu sadu tescoma a som max. spokojna... varim v nich denne a stale davam do umyvacky.....

talexa
26. feb 2014

@lyduuska2 pre mňa sú najlepšie hrnce TLAKOVÉ, neskutočne rýchlo uvarené, dlhšie mi trvá príprava (krájanie) a potom umývanie riadov ako varenie samotné a hlavne bez starostí, miešania a aj vykypenia na šporák ☹ , varím v nich všetko, zemiaky, ryža, ryzoto (v jednom hrnci) kapusta, strukoviny, polievky, jedine čo varím v normálnom hrnci sú cestoviny, hovädzie mäso na kocky nakrájané trvá cca 30 min, 😀 , mám 2x 6l a zvažujem nad kúpu ešte 4l. 🙂

ikke
26. feb 2014

hrnce nerezove, hlavne aby mali dobre hrube (sendvicove) dno. ja mam tescoma a som spokojna.
panvice najlepsie keramicke, ale aj klasika teflonove od tefalu su dobre. ak ich chces umyvat v umyvacke, daj si pozor, aby boli aj zo spodu smaltovane (pisem o panciciach) a nie hlinikove, lebo hlinik rychlo v umyvacke scernie...

samozrejme, existuju aj hrnce "na cely zivot" aj s cenou "na cely zivot", mne osobne ale staci, ak mi tieto vydrzia 20 rokov 😀 (akoze 8 uz maju za sebou). o 20 rokov budem mozno potrebovat hrnce s uplne inymi rozmermi, mozno aj nieco prevratne dovtedy vymyslia a mozno uz budeme vtedy aj tak jest len amarouny z tuby 😀 😎 😉

zuzanale
26. feb 2014

@lyduuska2 ja som ako svadobný dar dostala tescoma tulip vtedy stáli 6500sk a veru to bol riadny peniaz teraz ich v pohode okolo120€ 150€ kúpiš a 10výročie sa blíži a hrnce používané nonstop stále super a od kedy máme myčku tak aj skoro ako nové 😉 a asi 3 roky dozadu som si aj tlakové z tescomy dokúpila a max spokojnosť.... a pozerám že niesom sama čo na mi tulip sada drží 😉 výborné sú aj Eta hrnce tie súsuper ale tá cena no jeden predsa len mám 😵

matula1981
26. feb 2014

@lyduuska2 ja mam 5 rokov celu sadu hrncov Vision z tescomy a som maximalne spokojna. Varim a umyvam ich v umyvacke riadu a pohoda. Dokonca mam od nich aj tlakove hrnce max. spokojnost tiez.