Akú kojeneckú fľašu kúpiť?

mojinecka
8. júl 2008

Chcem sa spýtať, či ste si kupovali fľaše do výbavičky pre bábätká vopred? Alebo ste čakali ako to bude s kojením? A ktoré preferujete sklenené alebo plastové - hlavne po informácii o obsahu bisfenolu A? aký objem a koľko ks? Aké sú osvedčené značky?

junovka
8. júl 2008

ja na mlieko uzivam sklenene a na cajik od Aventu 😉

avanka
8. júl 2008

Ja som dopredu ziadne flasky nekupovala, naco?
Na 4 den sa mi rozbehla laktacia, takze sa kojime a prevarenu vodu davame lyzickou....flasky by som kupia, az keby som nemohla kojit...

edenka
8. júl 2008

ja pouzivam od Aventu a som spokojna 🙂

janette4
8. júl 2008

Ja už mám kúpenú vopred,lebo u nás v meste neni žiadny detský obchod.Kúpila som si babynova, umelé, lebo sklenené by som pri mojej šikovnosti určite rozbila a sú aj ľahšie do ruky.a obsah 250ml.

ena
8. júl 2008

mozno dostanete flasu aj v balicku v porodnici.. my sme tam mali chicco 150ml flasu..
inak, pouzivame Avent flasky..

sklenene su mozno lepsie, ale to by sme nestihali nove nakupovat asi.. pretoze to ze su rozbitne, je asi dost velka nevyhoda..
.. a nam sa podarilo aj aventacku plastovu rozbit.. a keby detom, ale mne 😉 padla mi dnom na dlazdice a to dno prasklo.

a myslim, ze ak dopredu kupovat, tak maximalne jednu flasu.. ostatne dokupit az potom, ked bude naozaj treba..

mojinecka
autor
8. júl 2008

Tiež som si myslela, že načo, že asi počkám a potom vyšlem niekoho kúpiť, keď bude naozaj treba. Aký objem sa najčastejšie používa na mliečko a na čajík?

ena
8. júl 2008

mojinecka: no najdlhsie budes asi pouzivat 260 ml, ale zas pri novorodencovi je sikovnejsia 125 ml.. lebo ak by si davala UM, tak na zaciatku tak 60 ml vody( plus 2 odmerky prasku).
Pri prvom sme mali len 260 ml.. a az neskor, ked som jeden cas vecer zarabala 240 ml davky ( plus 8 odmeriek prasku).. tak uz sa to zle rozmiesavalo v 260tke flasi a kupili sme aj jednu 330 ml..
teraz pri duhom mame aj 125 ml, ale uz skor len na vodu, alebo na take dokrmenie mleikom po obednom prikrme.

Takze najvacsie vyuzitie maju tie stredne 260 ml...
teraz som pisala o AVENT flasiach, Chicco ma napr aj 150ml. a o sotatnych nemam prehlad.

este , ak by si sa rozhodla pre Avent, tak su take 2 balenia a 3 balenia flias, tie su cenovo vyhodnejsie.
ale treba dokupovat cumle, pretoze napriklad na najmensej flasi je aj najmensi cumel, teda s jendou dierkou, okrem toho su aj s 2, 3, 4 a potom taky prietokovy s 3 polohami. tekutina tecie slabsie, stredne a silnejsie.. ale to si uz "poguuugli" 🙂 .. tusim na predeti.sk maju pofotene
a daju s k nim kupovat len silikonove cumle, na niektore flase mozes mat aj silikonove, aj kaucukove..

my pouzivame silikonove aj na flase aj dudlikove.. vynimka bola akurat pri tej chicco flase, tam bol kaucukovy.. maslemu bolo jedno, len tie sa zuzlanim skor opotrebuju.

kamilka12
8. júl 2008

Baby možno budem vyzerať ako nemotorná, ale som si už kúpila jednu flašku AVENT a chcela by som vedieť, ako sa dá udržiavať sterilne čistá? Tiež sa vyvára alebo...?

junovka
8. júl 2008

kamilka, moze sa vyvarat vsetkod Aventu 😉

danuska24
8. júl 2008

my mame aj Avent aj Chicco aj neviem este ake a su nam vsetky na figu, kedze mala sa s nimi akurat hraje, ked jej dam cajik alebo vodu tak sice potiahne ale vsetko pluje 😀

julca80
8. júl 2008

ja som si kupila flasu az ked som vedela, ze budem davat malej pit cajik. Zo zaciatku som mala sice malu sklenenu, ale potom som dostala Avent a od vtedy by som ju nikdy nevymenila. Urcite ju odporucam, s tym ako pise junovka, ze sa daju v pohode vyvarat. Pri druhom dietati budem urcite volit len Avent hned od narodenia ak bude treba. 🙂

tyli
8. júl 2008

Kamilka, ja mám fľaše iba Avent. Sú super. Mám sterilizátor do mikrovlnky, ušetrí to čas.

sstefi
8. júl 2008

sú aj flaše ktoré sa nedajú vyvárať? 😕 😅

tyli
8. júl 2008

myslím, že sa dajú vyvárať všetky. Len som počula, že tie plastové majú kratšiu životnosť. Uvidím neskôr, ešte ich dlho nepoužívame 🙂

maca793
8. júl 2008

ja som kupovala babynova alebo tie z DM. sú strašne podobné a stoja len 60,-sk , sú síce z umelej hmoty, ale mne vyhovujú- pred 2 týždňami som vyhadzovala prvú fľašku,čo mala malá a novú nechce. pravdaže, starala som sa o fľašu tak, ako sa patrí.

katinka0000
9. júl 2008

mne dnes poradili v lekarni flasku MAM, vraj je vyborna a je protikolikova. tak som ju kupila.

miriamkac
9. júl 2008

Ahojte.
Ked som cakala dcerku tak som si myslela, ze ako budem kojit a nekupila som si ziadne flasky, ale po prichode z nemocky som prisla o mliecko tak sme museli prejst na UM a to boli potom rychlovky v dokupovani flias, takze ja odporucam v klude si kupit aspon jednu na mlieko a jednu na caj. Na mlieko ja mam sklenene, mozem povedat, ze akakolvek nesikovna mamicka tu flasku neumyselne nerozbije 😀 ......Moji chlapci si vypiju mlieko a pravidelne ich vyhodia z postielky 😉 a flasky mame cele. Pri malej ju mam od jej narodenia dodnes. Flasky na cajik mam z umelej hmoty. Inac vo flaskach z umelej hmoty sa zle odhaduje teplota tekutiny vo vnutri a velmi zle sa v nej chladia alebo ohrievaju tekutiny. To je moja skusenost.....

deina
10. júl 2008

Nekupovala som dopredu flasky, myslela som, ze budem kojit, ale akosi to nevyslo... Dobru skusenost mam s Avent flaskami, su skvele. Skusala som este MaM, ale tie mi nevyhovovali - zle sa mi ohrievala, flasa bola horuca, pricom mlieko v nej este studene, to sa mi pri Avent flaskach nestalo. Nedavno som vyskusala aj Suavinex, su to take krasne farebne flasky, ale nie su take pevne ako Aventky. Sklenene som neskusala, iba tie v porodnici - vpodstate by mi asi bolo jedno, ci sklenena alebo plastova, ale este som nevidela siroku flasku sklenenu.

janka1874
10. júl 2008

my máme Mam fľašku plastovú protikolikovú a je super, ale my sa kojíme takže ju používame len na čajik pre istotu mám aj jednu sklenenú keď by bolo treba na mlieko tá je len taká obyč z DM ale kúpila som tam náhradný cumel tiež značku mam to viem že malej vyhovuje tak máme rezervu pre prípad núdze

katinka0000
10. júl 2008

a plastova nie je dobra na mliecko?

danu
10. júl 2008

My pouzivame Avent som s nimi spokojna

janka1874
10. júl 2008

v plastovej sa horšie zohrieva ako v sklenenej a aj sa lepšie ochladzuje v sklenenej a na mlieko je to lepšie

deina
15. júl 2008

Mne sa mlieko vpohode ohrieva aj ochladzuje v plastovej flaske, nemala som s tym problem.

zucha
15. júl 2008

ja tiez na Avent nedam dopustit 😉

silvanka
18. júl 2008

No my čakáme babo 1.11. a flašu som kúpila včera,ale prvy rát som kúpila umelú a počula som na ňu len chváli,lebo sa dá rozobrať aj zo spodu co je výhoda pri umývaní🙂Ale určite si kúpim,ešte aj od babynovy sklenne flaše

miselin
18. júl 2008

Ja nedám dopustiť na Aventky, sú fakt super hlavne ak má bábätko koliku ☹ A tiež aj dudlík od Aventu, je rovný takže sa pod ním nepotia nepotia líčka a dokonca sú aj nočné, ktoré svietia 😝

deina
19. júl 2008

Svietia? 😀 Tak take som este nevidela (inak nasmu malemu tie cumliky nesedia, radsej ma MaM cumliky - tie ploche).

miselin
19. júl 2008

Hej svietia to sú nočné, nemusíš ani zasvecovať aby si dudku našla 😀
http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_vi...

deina
19. júl 2008

Tak to je parada. 😀