Akú pekáreň na chleba odporúčate?

mirka414
13. jan 2008

ahoj manzelik mi chce kupit pekaren chleba,mate ju niektora a aku znacku a typ doporucujete...dakujem

adamko05
21. nov 2009

ahojte

ja mám tuto: http://www.hej.sk/male-domace-spotrebice/obchod...

mám ju rok, nie je to vychytená značka... ale je veľmi dobrá...je to taká ista, ako Eta siesta (myslím), akurát je o 30 e lacnejšia...

je to super vec, chlebík sme zo začiatku piekli často, aj zo zmesy, aj iba taký ten klasický, kmínový.... chutí nám... teraz pomenej, ale tak raz za dva týždne chlieb pečiem... ale ja pekáren MAXIMALNE využívam na kysnuté cesto... niekedy ide aj dvakrát za den (knedla, koláč)... a do týždna je tiež aj 3krát funkčná....

zatiaľ po mikrovlnke, najlepší pomocník, uspora času s miesením... dám odklad miesenia tak, aby mi to vykyslo vtedy, ked mi krpci budu už spat... a potom v kľude urobim za 20 min. závin a ranajky máme pripravené... 😉

adamko05
21. nov 2009

vyberala som podľa toho, aby mala dva háky, aby sa dal upiect kilový chlieb aspon a aby tam bol odložený štart (nie kvôli chlebu, aby som mala ráno čerstvý, lebo ked je všade ticho, robí to "hluk", ale pre pizzu, koláče, knedlu...)...

ozi
22. nov 2009

no baby dík za info, dám vedieť ako som sa rozhodla, je jasné, že aj pri kvalite môžeš natrafiť na nepodarok a naopak, aj neznačková pekáreň môže byť maximálne užitočná, takže je to aj o šťastí. Uvidím, koľko ho mám ja 😀 , ale ja som dosť smoliar 😅 / okrem môjho mm a detičiek, ale čo by som chcela, veď to je to na 😉 j/

vinka
22. nov 2009

Ozi a komu ešte dobrá pekáren radosť žiť. 😀 😀 Neboj budeš mať šťastie a uvidíš ako si ju oblúbiš.
Erika a ty máš akú panasonic.Myslela som,že je drahšia panasonic to ked mi náhodou vrátia peniaze tak by som doplatila len 50 eur. 😉

enilora
22. nov 2009

Ja pekáreň mám ale podla mňa je to škoda vyhodených peňazí...neodporúčam

vivere
22. nov 2009

enilora,
chapem aj tvoj nazor. tiez mam zname, ktore to bavilo tyzden ci dva a odvtedy pekne mila pekaren rok tisko stoji... 😉
naozaj to zavisi od kazdej z nas, ci mame k tomu vztah, ci nie...
dufam, ze uz ten moj makovnik vychladol, mnam, mnam, idem skusit 😀

erikasadek
22. nov 2009

enolora , jasne ak ta to nebavi a chlieb nem akto jest tak urcite,//
ja ma doma alergika ateraz moze jest , doslova lahodky a bez toho aby s aobmezdoval, bez vajec davam nahradu vajahit amoze, vinaocku, buchty vsetko. kde ide a nejde vajicko predtym aj mieko,a tak bola nahrada.;
takze u nas je to , viac ako dolezite.. 😉

vinka
22. nov 2009

Tak presne na tú som dnes pozerala.Joj nech nám vrátia korunky a bude aj moja. 😀 😀

babatko37
23. nov 2009

Poraďte mi , prosím, kritéria na kvalitnú pekáreň, keď viem, že ju určite budem využívať. Už teraz často pečiem chlieb v rúre. Ktorá je málo hlučná? Ďakujem. Uvažujem o týchto: http://www.tpd.sk/katalog/detail/?detail=3169 a http://www.tpd.sk/katalog/detail/?detail=3171. Nemáte ich náhodou? Ako ste spokojné? Alebo mi poraďte niečo iné. Ďakujem.

vivere
23. nov 2009

babatko37, svoj nazor na tieto dve pekarne som napisala o stranu dozadu 😉 precitaj asi dve strany dozadu, baby tam pisali tiez svoje postrehy...

vinka
23. nov 2009

Babatko tak presne tú ja mám rok a už druhý krát v reklamácii.Tak neviem či je to smola alebo fakt vadný kus.A strašne mi špinili háky cesto.
Ale čo sa týka samotneho užívania tak ja som pekarnik používala v kuse.Niekedy aj 3 krát denne bežal. 😉 Chýba mi teraz a velmi.Musím čakať do stredy,že čo či sa vrátia korunky alebo pekarnik.A už bude fičať. 😀

vivere
23. nov 2009

vinka, ako ti spinili haky cesto? presakoval ten olej alebo co?

vinka
23. nov 2009

Asi hej.Lebo ked som si dala len na kysnutie tak som mala stále pri háku hnedé cesto. 😒 To som odtrhávala ten kúsok.Ale čítala som tu už na konovi,že to nerobí len moulinex ale aj eta.Tak neviem či je to škodlivé či to môže robiť neviem. 😒

enilora
23. nov 2009

Nie je to len moj názor ale aj mojho okolia...ak mám nejaký miniatúrny chlebík piecť miniem tolko energie +prísady na pečenie že za tú sumu si kúpim aký len chcem.Samozrejme pre alergikov je to super vec to schvalujem no pre tých ktorý možu jesť všetko je to podla mňa len modny hit tipu ktorý keď to má moja susedka musím mať aj ja 🙂))

jonatanka
23. nov 2009

enilora miniaturny chlieb? moja svokra z pekarne vytahuje riadne bochniky chleba a to ma obycajnu pekarnicku z tesca 😉

adamko05
23. nov 2009

enolira.... na moja svadba bolo vyrátané.. neviem to teraz rýchle nájst... že najdlši program pekárne minie za celý čas, čiže 3,40 hod.,elektriny v hodnote cca 3,50 Sk... tak to zas nie je také "zratie" energie... a muka hladká v akcii stojí 5 sk... máš to na dva chleby... takže 2,50 a 3,50 + nejakých (neviem vôbec) ale dajme tomu 5 sk za kvasnice... troška rasce, štipka soli... , mne to nepríde také drahé, a mám ho aj cez sviatky, ked zabudnem kupiť, čerstvý, makučky.. ISTO tam nenájdem zapečnu myš, ani klinec.... 😀 😀 😀

ale je to vec názoru... som pisala, že nepečiem tak často, ako pred pol rokom (možno aj tým, že bolo leto, viac vonku, menej času doma)... ale teraz zasa sem-tam pečiem... raz za dva tyždne sa zadarí.... a teplý je na nezaplatenieeeee.....

a ked aj zo zmesi sa robí, je asi troška drahší.... v Lidli zmes v akcii stála 30sk, na dva chleby.. ale je tam všetko, len voda sa prileje... 😉

enilora
23. nov 2009

Ako ste sa do mňa baby pustili. 🙂 To že mne sa pekáreň nepozdáva neznamená že vy ju nemožte používať je to vec názoru 🙂

adamko05
23. nov 2009

enilora... ja som sa neobula... len som napísala, čo ja viem... a ako to ja vidím... neznametná to, že ty si ju máš kupovať... 😉
ja som len na vysvetlenie toho, že nie len ty, ale veľa ludí, čo nevie, povie, že je ten chlieb veeeľmi drahý a žerie to eletrinu

mne fičí tiež niekedy aj dvakrát za den.. na druhy den znova (aj dnes, idem robiť makový závin poobede) a teda vôbec nemáme vyššie náklady na elektrinu 😉

adamko05
23. nov 2009

tak ale, napíšeš.. neodporučam.. a neskušala si... 😅

vivere
23. nov 2009

vinka, dufam, ze tej mojej moulinexke neprepne 🙂 dufam, ze bude ok co najdlhsie. ja ani zarucny nemam potvrdeny, takze hned by bol u mna asi nejaky pozarucny servis alebo co.

suhlas s adamkom 😉

co sa tyka nakladnosti pecenia chleba doma... mam zistene, ze moja pekaren na zakladny program spotrebuje 0,34 kWh elektriny, pricom 1 kWh stoji cca 6 korun, cize ak dobre ratam, su to dve koruny na jeden program. tri deci zdravej vody z vodovodu nacenit neviem. pol kila muky, ked prezeniem, nech stoji 10 korun. a stvrtka kocky cestveho drozdia 1 korunu. lyzicku soli, lyzicku cukru a trocha mletej rasce tiez nacenit neviem. spolu mi to zatial vychadza na cca 13 korun... ak pouzijem miesto vody mlieko a pridam semienka aj tak to nezvykne vyjst na viac ako 20 korun. Tak mi, dievcata, povedzte, v ktorom obchode kupite 800 gramovy bochnik chleba podla vlastnej chute za 20 korun? hm?

vivere
23. nov 2009

ospravedlnujem sa, ze som to uviedla v korunach, ale ratala som to minuly rok, tak to mam tak zafixovane... 😎

adamko05
23. nov 2009

vivere... no, tak nejak som to niekde videla vyrátané... a môj chlebík máva 1000 g... takže... 🙂 chcem teraz niekedy skusiť ho upiect v rure... taký pokus... rada robím pokusy..

a neviete niektorá dobrý recept na vianočku... robila som už asi 3, ale moji chlapi ofrflali, že nie je ako z obchodu 😠 😠 (šak taká ani nemá byt, má byt lepšia 😉 )

v poho, tiež som písala v korunách... 😉

vivere
23. nov 2009

adamko, recept neporadim, pokusila som sa o taky zapletenec raz a bolo to z cesta na mazanec č. 4 z damy 😉

vinka
23. nov 2009

No k tomu chlebu.neviem prečo dávate polku čerstvého droždia.Ja dávam takých 5-7 gramov a mám plný pekárnik chleba. 😀 😀 No a u nás už kúpny nemá cenu.syn mi ani nechce jesť kúpny.Aj knedlu doma robím.A vyjde ma fakt lacno.U nás je pekárnik na 100% využitý.Teraz čo ho nemám som jak bez pravej ruky.

erikasadek
23. nov 2009

no ja dam za seba, 6 sackov suseneho speialneho drozdia na pekarne, 80cts, kilo muky, 80 cts, a zitna muka a bio nad 1,50 kilo; energiu ani nepocitam ta je lacna, panasonic zerie lne 500 w a to tiez hlavne pri mieseni a peceni. 😉
najdlhsi program je, asi 5 hodin u panasonic zalezi co chceme...
cen achleba v obchode.. 6 az 9 😉 € kilo chleba.. 😉

adamko05
23. nov 2009

vinka.. tiež robím knedľu doma, odkedy mám pekárničku... a ja dávam na chlebík z toho 42 g droždia, 1/4 na chlebík... čiže... cca 10 g 😉 (ale teda, z ekonomických dôvodov skusim ešte menej 😀 )

práve teraz idem nasypat suroviny na koláčik... za dve hodky to bude vyksnuté, to sa s detmi zahráme, dáme kuvičku a podvečer urobím a na večeru budu mnamky záviny 😝

erikasadek
23. nov 2009

admko ved to ze clovek nasype a nema v byte bordel a za ten cas s ahram amlebo robim nieco ine s detmi potom uz lne vytvarovat, a sup , an pekac.. 😀

inac ja peciem v remoske, aj chlieb, vyborny vychadza, s remosky.. na spode nei je pripaleny ako v ryre a vrch nadherne chrumkavy.. 😉 a tak tiea aj buchty a, dukatove buchticky.. 😉 a ine.. super vec..+ domaca pekaren, nedam dopustit.

adamko05
23. nov 2009

tak nejak... dukatove buchtičky urobíme na celý plech, polovicu zlupneme hned, druhu šup do mrazáka a o dva týždne, super mnamky (a rýýýýchla-y) večera, obed....

tiež by som si dala tvarohové buchty veru... ale malý chce zavin makový, tak urobím jeden makový a jeden čokoládovo - orechový asi... a samo, že bude pomáhať... to on ráááád 😉

adamko05
23. nov 2009

erikasadek... jáááj, ako čítam, ty máš ale veľký pekáren, že?.. ja tak max 700 g muky môžem dať, dala som raz kilo a "nevládala" vymiesit ☹ 😒 .... som precenila... tak ale nám zo 700 g muky stačíííí... šak o dva dni môžem piect znova, no nie... 😉 ?