Akú pekáreň na chleba odporúčate?

mirka414
13. jan 2008

ahoj manzelik mi chce kupit pekaren chleba,mate ju niektora a aku znacku a typ doporucujete...dakujem

mirka414
autor
13. jan 2008

dakujem pozriem. 😵

magg
13. jan 2008

ahoj, my sme kupili mamke na narodky z tesco, obycajnu, znacka nejaka Vega, ale je dobra, piekli sme v nej uz parkrat chlieb a bol vynikajuci, skusali sme viac druhov a vsetky sa podarili, aj nacasovanie perfektne funguje, takze vecer sme tam nahadzali zmes a rano bol cerstvy chlebik hotovy. Takze odporucam 😉

mirka414
autor
13. jan 2008

ahoj magg a kolko vide cenovo taky chlebik?

magg
13. jan 2008

no my sme kupili zmes na pecenie, jednu sme kupovali v Lidl - 49 sk za 1kg, alebo v Tesco myslim ze za 39sk za 500 g, ta z Lidl je na dva chleby, tesco na jeden. Ale da sa to robit aj klasicky, ze tam das muku, instantne drozdie atd, proste z klasickych surovin takto to vyjde lacnejsie.K tej pekarni je aj receptar, takze tam je to pekne vsetko rozpisane, kolko coho treba dat, program pecenia, mozes si nastavit farbu korky (svetlu, stredne tmavu alebo tmavu) a hmotnost chleba. Je tam asi 40 receptov, niektore ti pekaren neupecie, ale pripavi ti komplet cesto napr. na rozky a bagety a potom to len vyberies, rozdelis a upecies na plechu.

luzzie
13. jan 2008

ellow, ja som dostala na narodky....DAEWOO.
najprv k značke....je to presne tá ista čo VEGA. Robím s podobnými vecami...a viem ako to beží....všetky su vyrobené v číne, akurát ta moja bola isto o tisku drahšia už len kvoli značke.....takže ak premýšľaš aku značku, nenechaj sa tým ovplyvniť. myslím že VEGA je česká značka, ale ako vravím, neznamen to nič.....iba nápis na pekárni....

teraz k pečeniu. ja som najprv piekla z tej zmesy Lidl a upieklo mi to niečo medzi chlebom a bublaninou. Potom som skušala švagrinin recept, ale to mi tiež upieklo nejaký humus....tak potom som dala všetko podľa receptu ktorý bol v návode pekárne....len nebola som moc natešená, lebo sušené mlieko a sušené droždie....veď viete...taký sušený chlieb...no a ten bol už super. Teda aspoň sa podobal na chlieb 🙂 ale o kôrke sa tam rozprávať nedalo. No a druhý bol tiež dobrý, len ked sme ho jedli s priateľom, skoro sme sa udusili....nejako nam nesiel dole krkom.....take divne.....aj ked bol mäkký...

a okrem toho, robí to hluk, takže keby sa mi v mojom 2izbovom byte začal piecť pol štvrtej ráno, aby som ho mala ráno čerrrstvý, .....radšej sa vyspím v kľude a rano zbehnem na rožky, aspoň sa prevetrám 🙂

no a....čo si myslíte, ako je to s elektrikou??? nezožerie to veľa elektriky? no ja neviem....ja som to preventívne odložila, zaberá mi to sice priestor v kuchyni.....možno sa mi to zíde keď budem na materskej 🙂 aspoň na vymiešanie cesta, ako spomínala magg 🙂

acinka
13. jan 2008

Tak já jen přidám chválu, máme pekárnu moulinex a je to super věc. Obyč. bílý chleba vyjde co se týče surovin na necelých 10 Kč, dražší je to akorát v závislosti na typu použité mouky. Ale ne nějak rapidně, max o 5 Kč. Spousta a nejen chlebových recpetů je zde...http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php 😉

magg
13. jan 2008

to som prekvapena, lebo my sme sa isli za tym chlebom z Lidl pozabijat, najprv sme ho piekli na klasickom programe BAKE, bol hotovy za necele3 hodinky a bol vyborny , druhykrat sme skusili kratky program vhodny pre zmesi na pecenie (rychly program) ten bl hotovy o hodinu skor ale bol trochu tuhsi, ale tiez vyborny. Inac co sa hlucnosti tyka, my sme ho skusali aj v noci piect, mama spala v izbe vedla kuchyne (ani do kuchyne ani do izby nie su dvere ) a nespominala, ze by to bolo hlucne, my sme spali sice a zatvorenymi dverami a tiez sme nic nepoculi.
S tou spotrebou neviem, nevsimla som si

mandragora
13. jan 2008

ahoj já si jí chci taky kupovat,rozhodla jsem se pro Eta Siesta.kamarádka má Eta Maxima a je spokojená

maaja
13. jan 2008

my mame moulinex a prave skusame - este sme nepiekli, teraz prvy krat,, tak som zvedava ... idem kuk na ten chleba 😀

janka46
13. jan 2008

ahoj,ja mam tiez nejaku znacku VEGA,ale sme spokojní,tiez pouzivame najcastejsie muky zarobene z Lidla a chlebik je Mnam 😝 muzicek uz skusal aj zarabat muky dla receptu a tiez to bolo celkom jedle...na noc sme davali piect zo zaciatku,ale mne casto ta neuveritelne vona v noci nedala spat 😀

andrissek
13. jan 2008

Ahojky máme tuto pekárnu http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz... s ní moc spokojená. Peču skoro obden a chleba má opravdu uspěch. Budu zkoušet i marmeládu .

lul
13. jan 2008

prosim vas, myslite si, ze tie chleby z lidlu, teda tie zmesy, sa daju upiect aj normalne? lebo nemam ten stroj, ale chleba obcas pecieme klasicky v takom pekaci.

burina111
13. jan 2008

ahoj, no tak moja babka ju má. dostala teraz na Vianoce. je to značka Moulinex, kupovala ju v Nay. no a v návode boli aj recepty a presné postupy ako to piecť. chlebik som akurát dnes jedla, také malé smiechotky z toho vylezú a podobá sa mi to skôr na sendvič alebo biely maďarský chlieb. no a dá sa tam piecť 0,500kg až 1kg chlebík. ale tuším to je drahšie, ako keď si ho kupiš v obchode. čo sa týka elektriny. ale tak raz za čas, len tak na chuť....ujde to.

magg
14. jan 2008

lul - ano da sa upiect aj bez automatu, je tam navod

jmisa
18. jan 2008

Burina, no četla jsem na netu spotřebu a na upečení chleba se pohybuje 1,50-2 Kč, takže to není tak strašný.

telinka
18. jan 2008

doma upeceny chlebik vyde na par korun 🙂 ja mam eta siesta a som velmi spokojna , odkedy ju mame este sme chlebik nekupovali. 😉 skuste tento , urcite sa vam podari a bude vam chutit 🙂
-3 dl vody
-2 PL oleja
-1 PL octu
-0,5kg hl.muky T650
-2 ČL soli
-1ČL cukru
-1bal.suseneho drozdia
-trocha rasce celej
-semienka podla chuti -sezamove,slnecnicove,lanove,tekvicove

magg
18. jan 2008

telinka, suroviny treba davat v tom poradi ako si napisala? Lebo v navode pri pekarni, ktoru sme kupili je napisane, ze je potrebne dodrzat sled surovin

telinka
18. jan 2008

magg....ano,najprv treba dat vsetko tekute a potom sypke 😉 ked si napriklad nastavis pecenie s casovym posunom tak je dolezite aby sa drozdie predcasne nedostalo do styku s vodou 🙂

magg
18. jan 2008

dakujeeem 😀

telinka
18. jan 2008

magg - ked ho upeces tak napis ci vam chutil 😉

magg
18. jan 2008

urcite dam vediet 😉

julia225
18. jan 2008

my mame pekaren pecieme z muky z lidl, len tmavej, je vyborny a vzdy padne len co sa upecie... 😀

katy77
18. jan 2008

mam pekareň od vianoc, je fajn, skušala som z celozrnnej múky aj klasickej hladkej špecial. Chleby boli fajn, ten z hladkej bol trošku ako sengvič, mam Moulinex

miluska.woolley
18. jan 2008

My mame take Moulinex a peceme jen z LIDL smesi. Ze zacatku jsem sice patlala doma ruzne receptiky ze surovin, ale ted jsem lina.
Jinak se mi pekarna super osvedcila na testo, treba pred vanoci testo na pernicky.

katy77
18. jan 2008

viem, že sú tam aj funkcie na pečenie, miesenie, ktoré sa dajú nasaviť aj osobitne, nezávisle od kompletneho programu..k tymto funkciam som sa este nedostala... len skoda, ze to tak dlho trva... chleba z celozrnnej múky trval 3.45.hod.

mucilienka
18. jan 2008

caute baby....

ja mam tiez domacu pekarnicku na chlebik - je to skvela vec... Mam Moulinex XXL - da sa v nej upiect aj 1500g chlebik... zo zmesi nepeciem, bo by ma to vychadzalo prilis draho - niekedy sa totiz u nas zjedia aj 2 kusy takehoto chleba... zvykla som si vitat navstevy domacim chlebom a solou 😀 tak im to zachutilo a nic ine nepytaju len cerstvy chleb 😝 😀
je to fakt papina.. my uz chlebik z obchodu vobec nekupujeme... je tam totiz k tej piecke kopec receptov - ktore si oblubite a vela veci je aj na nete, takze si doma upeciete chlebik - obycajny, zemiakovy, svetly, celozrnny, vianocku, babovku... apod...
mna vychadza ten 1500g chlebik na mozno 20,-SKK (u nas 1000g v obchode stoji min. 33,-SK)... najdrahsie je susene drozdie... ale v mnohych receptoch mozno pouzit aj obycajne... zalezi na rezime pecenia - ak ide o odlozeny start - musi byt susene drozdie.... ale stoji to za to, ked sa rano budite na to, ako Vam v kuchyni vonia cerstvo upeceny chlebik... a hlavne viete, co jete.... 😉

kili
18. jan 2008

muci, a ako z toho chutí vianočka? ako z obchodu? mne jeden kamarát (kuchár) povedal, že sa to doma spraviť nedá, lebo na to je nejaká eštra hladká múka, ktorá sa normálne nepredáva.

a bábovka? normálne ju tam rovno pečieš alebo preložíš do trúby.

ako si to tu furt čítam, sa mi zbiehajú sliny a asi si ju budem musieť požičať od svokry 😀

mucilienka
18. jan 2008

ahoj killi, no, ja robim vianocku podla noho receptu co je tam - z obycajne hladkej muky OOextra... chuti to ako vianocka, len to ma taky kvadrovity tvar, nie je to zapletene, lebo vsak vies ako.... vsetko to tam "hodis" do tej formy navolis program a o vsetko sa postara uz len piecka... babovku tiez robim v tom, nic nikam neprekladam... aj na zajtra rano som si dala upiect vianocku s odlozenym startom, tak to rano vytiahnem este teplucku....
je to fakt paradna vec... a tiez upecies vianocku 1500g za cca 40,-SK... uz ani neviem kolko stoji ta mala v obchode...
je to podla mna ekonomicke... a asi to ani elektriny tolko nezerie....

,,,, a este je tam taky program, ze superrychly chlieb - je hotovy presne za 1h a 20min - ked pride necakana navsteva, alebo veci podobne... nenecha ta piecka v stichu 😀
ja som s tym spokojna na MAX 😉