Akú pekáreň na chleba odporúčate?

mirka414
13. jan 2008

ahoj manzelik mi chce kupit pekaren chleba,mate ju niektora a aku znacku a typ doporucujete...dakujem

rut
29. nov 2009

Je prácne umývanie domácej pekárne?

macka01
30. nov 2009

vôbec nie,ja ju ani neumývam,ved je teflonova ta nádoba na chlieb,ked ho vyklopím tak ju vyutieram papierovým obruskom a je ako nová.Načo ju škriabať špongiou?Ked poškodíš povrch bude sa ti zbytočne priliepať ten chlieb,mam ju 4 mesiace a je ako nová stále 😀

kubaka
1. dec 2009

tak jsem se zamilovala do pekárny 😵 - kilový chleba za 30 Kč už odmítám kupovat. Jen teď nevím zda ten Panassonic, nebo Moulinex -chci velké bochníky ale nemáme rádi hlučící spotřebiče - pročetla jsem celou diskusi a ještě nevím, jak je to s počtem metliček?? Je v tom nějaký rozdíl??
hoďte sem nějaké resume 🙂 prosím

janinac
1. dec 2009

Ahoj, já mám pekárnu doma asi 14dní....teda teď už zase ne, protože jsem jí měla jen vyzkoušet a přinese mi jí Ježíšek 😉 Mám Etu 7149 a je fakt skvělá....rozhodovala jsem se mezi Moulinex XXL a touhle a vybrala jsem si Etu právě proto, že není hlučná a hlavně má ukazatel času...třeba u toho Moulinexu si musíš odpočítat čas a pak si nastavit v kolik se má začít s pečením (myslím u odloženého startu) kdežto ta Eta má čas, takže si nastavíš, že ho chceš mít hotovej v 7h ráno a ona přesně ví, kdy se má zapnout.
A metličky by měli být dvě aby se těsto líp promíchalo.

erikasadek
1. dec 2009

kubaka , ja nedam na panasonic ani dopustit .; a je, nehlucna, spolahliova ten hak je velky takze ani dve netreba, a hlavne skoro ziadn adiera.; 😅 takze j asi chvalim.. 😉

erikasadek
1. dec 2009

dufal ze mi to , sisi odpusti nahovorila som ju na panasonic;.

ssissi • 1d • 29. nov 2009 o 22:56
Ahojte,
tak, erikasadek, mám panasonič-ku doma, kúpili sme včera a hneď sme piekli, dnes druhý peceň, taký bol skvelý ten prvý. Včera som skúsila ten dlhší program (na začiatok), recept taký jednoduchší len biela múka + klasika ingrediencie + za hrsť semiačok, ale dnes som skúsila ten rýchly program a recept tak viac menej od oka - môj obľúbený z čias bez pekárne - s ovsenými vločkami a tak.. no a zase super. Hotové zmesy používať nechcem. No som very happy, že mám chleba s vyloženými nohami, a tá nadoba, fakt ako si písala - vôbec sa nič nelepí a v chlebe nie je po tom hriadeli žiadna diera + ani ju nepočuť, keď miesi .
Dík za infošky .

kubaka
1. dec 2009

erika - díky, taky jsem okukovala panassonic, ale teda u nás je to úplně nejdražší - vyjde na 3500. 😒 ale asi si připlatím za kvalitu. Hlavně že je tichá - jsme neurotici 😀
a jak jsem se dívala na hotové směsi, tak to je nesmysl kupovat - to už mohu rovnou koupit chleba v obchodě. Hodlám tam házet mouku atd. 😎

ozi
2. dec 2009

Brééé ránko

Tak ja som kúpila síce iba Etu vega, aby som zistila, či budeme piecť často a či nám bude chlebík chutiť, a potom mám v hľadáčiku tiež Panasonic a túto dáme na chalupu 😵.

Sa musím pochváliť, pekárnička u nás vypeká ako divá,/ sme sa rozhodli, že ju už nedáme pod stromček, ešteže tak, lebo neviem, ako by som bez nej vydržala /,
včera som robila deťom zemiakový chlebík, lebo nemajú radi celozrnný a zožala som úspech. Už som robila aj langoše, a cez víkend sa chystám rožky.
Celozrnný pečiem každý druhý deň, síce zo zmesi, ale už sa chystám urobiť aj vlastný. Som zvedavá.

Musím povedať, že lepšieho kuchynského pomocníka sme ešte nikdy nekúpili. 😅

Teším sa, že potom nieje neporiadok

kubaka
2. dec 2009

vy jste mě teda navnadily dámy - fakt si ji koupím, protože puberťák je jako kobylka a nestačíme chodit pro chleba, který prostě není nic moc.
Jednou jsem pekla normálně v troubě, ale to byla pořádná fyzická dřina - to mísení, binec všude - a tohle je super čisté, jak píšete - ono se to umíchá upeče a jen vytře ubrouskem,že? Žádné vymývání,?

adamko05
2. dec 2009

kubaka... je to super vec... včera mi vymiesila na vianočku, potom upiekla chlebík... a teraz idem do nej šupnuť veci na langoše... a za ten čas, sa budem hrať so synom, kým by som to pracne miesila a bola by som špinavá ja, miska, varecha, linka a pri troške nešikovnosti ešte aj podlaha od muky 😀 😀 ... takto len pekárnička 😉

u nás najviac, baby, letí obyčajny biely kmínový chlebík.... ten keby je každý den čerstvý, tak sa zje... v lete som tak veľa nepiekla... ale teraz, vonku chladno, tak teplý vonavý chlebík.... super .... a teraz sa mi aj, koľkokrát hlavne nechce do obchodu kvôli chlebu... šak si radšej za tri - štyri hodinky počkám doma, vyvonia mi byt a nezmoknem 😀

erikasadek
2. dec 2009

kubaka ahoj no ja ju umyvam, tedatu nadobu, jemne trva to tak30 SEC 😉 predsa len zvysky muky a inych potravin sa dostavaju do haku tak nviem, co bude ak nevymyjem 😀 😀 dlkhsie 😀

osobne nikdy som este nekupila hotovu zmes vzdy s muky inych surovin 😉 zmes je draha a tak aspon viem co tam davam 😉

lucie.krajcarova
3. dec 2009

ahoj, taky uvažuju o pekárně, napíšu ježíškovi 🙂 jen rozmýšlím, jaký typ. našla jsem ještě jednu velikou výhodu dom. pekáren, nejste nahraní, když dojde pečivo a obchod má zavřeno. žijem na vesnici, kde jsou krámy o víkendu otevřené jen dopoledne. a přes týden v nich ve čtyři už pečivo nekoupíte. no a do města se mi kvůli tomu nechce 😀

když děláte vánočku, tak jen těsto v pekárně nebo se tam i peče?

adamko05
3. dec 2009

lucie... no, ja som robila raz aj tak, že som piekla v pekárničke... ale môj, takmer 5 ročný syn zhodnotil, že to nie je vianočka 😀 ... tak terza som už dvakrát zapletala... lebo "to je vianočka, mamina"... takže tak... u nás sa nepáčila na pohlad taká "hranatá"... chlebík mu taký nevadí, ale... vianočka musí byt pletená 😉 😉

erikasadek
3. dec 2009

iank, ak nemate , mikrovlnku a ani , pekaren su uz mikrovlny aj so zabudovanou pekarnickou tiez su super stiji tak do 300€

kubaka
3. dec 2009

holky, tak jsem akčně na Aukru koupila lehce používanou zn Domo 3650, prý je to jedna z nejlepších značek, ještě pak Unold 😨 , má jeden hák, který se navíc automaticky sklápí před pečením, takže není díra v chlebu 😕 Vymoženost,co? celokovová, plastové jsou prý více poruchové. A taky jsem se dozvěděla, že dvouhákové jsou více poruchové, obvykle se přestane točit jeden hák, pač se porouchá řemenice, co je roztáčí. Skvělé stránky jsou mojepekárna. Je tam spousta dotazů a prodejce odpovídá, pekárny mají ohodnocené, doporučené, vyjmenované plusy a mínusy a ty, co neprodávají, tak odůvodnili proč: třeba Eta měla velké reklamace, dokonce celé chybné série 😨 , Moulinex to samé. Docela užitečné, něco jsem se dozvěděla.
Takže příští týden přijede, upeču a pochlubím se 😵 Už se nemůžu dočkat.
Taky nebudu kupovat směsi - koukala jsem na ceny a je to stejné jako kdybych ho koupila . A udělám z čerstvých surovin

babatko37
9. dec 2009

Na Panasonicu ostavaju tiez diery od haku v chlebiku? Kedy vyberate hak? Niekde v starsich prispevkoch som citala, ze hak sa vyberiet 10 minut pred zacatim kysnutia, co si neviem predstavit - miesim cesto a potom hned kysne, nie? Recety ste pouzivali aj tie prilozene, su dobre?

nick272
9. dec 2009

Ahojte. Pripájam sa 1. krát do témy. Pekáreň mám od soboty a pečie výborný chlieb. Adamko05, ty máš pekáreň ECG? Aj ja ju mám. Ako ti pečie? Mne zostáva vrch chlebíka dosť bledý /skoro biely/, ale asi 1/3 chlebu, tá strana kde sú na dvierkach mriežky mi trošku viac zhnedne. Robí to aj tebe? Neviem či je chyba v pekárni. Pri pečení chleba dávam "tmavý".

martimarti
9. dec 2009

Kubaka, jak ti to peče? 🙂 😉

erikasadek
9. dec 2009

babatko, ostav taka mala nevrazna, ze ju nevidno.. 😀

babula90
9. dec 2009

žiadnu pekáreň nepotrebujeme, fantastickéé chlebíky pečieme v obyčajnej forme na biskupský chlebík-teflonovej a su vynikajúce!! 😉 😀 😀

kubaka
9. dec 2009

ještě nepeče, 😅 pořád nepřišla - snad zítra a to jsem zrovna celý den pryč, tak ji převezme manžel. Už mám koupenou ale celozrnou jemně mletou mouku a droždí a kmín a jen čekám až ten zázrak přivezou. Těšíííím se a dám hned vědět, jak je to s tím sklopným hákem 🙂

babulo - jak mícháš těsto? dyť s tím je děsné fyzické práce a binec? 😅 to je důvod, proč jsem se do kynutého těsta pustila jen dvakrát v životě. U mě rozhodlo právě to, že ta pekárna umí všechno umíchat, vykynout a vytáhnu už hotový chlebík. No, jsem zvědavá... 😵

martimarti
9. dec 2009

Právě kvůli těstům, hlavně kynutému, se také chystám na domácí pekárnu 😉 Ale tápu, nabídka je veliká a já jsem nerozhodná 😖

milocka29
9. dec 2009

kazda pekaren je dobra, pokial sa nekazi, pretoza kazda jedna robi to iste, miesti, pecie atd... a je to super pomocnik. Kto nema, nevie o co prichadza. Že mam pravdu pekarky?

kubaka
11. dec 2009

tak už ji mám doma, teď najít nějaký základní recept na chlebíček a hned zadělám 😎

babula90
11. dec 2009

kubaka, aky binec? nasypem zmes do nadoby, pridam vodu , varechou raz-dva zamiesam a necham vykysnut na radiatore. korka je krasne chrumkava, kysnute cesto robim v rychlokyske.
Kysnuté cesto lavou zadnou, radsej pečiem ako varím!!! Pečenie je radosť. 😉

bebebrumik
11. dec 2009

...radost je pečenie...to mam z reklamy 😀 😀 😀 😉

kubaka
12. dec 2009

holk - pečůůůů - hnětení a kynutí proběhlo, pícka začala akorát péct a vypadá to zatím pěkně. Přijde návštěva, tak podarujeme domácím chlebem a solí 😅
Mám tu Domo Bielmaier 3650, hnětení bylo fakt tiché, nic, co by rušilo, hák se sklápí, tak uvidím, zda se nezapekl do chleba.

kubaka
12. dec 2009

tak už je upečený druhý pecen - první jsme snědli s návštěvou jen suchý s máslem a solí - teď chladne 1200 gramový - a je to bomba. Po hnětači zůstává malinký důlek, hák se sklápí na placato. Je to úplně jiné, než z obchodu.
Takže Martimari - jestli váháš, promarníš spoustu voňávého a vláčného chleba. 😅 Jsem nadšená.

filipal
13. dec 2009

fiha, Kubaka vyzera to dobre!! 😝

aj ja dostanem pod stromcek asi nejaku pekaren...
tak hovoris, ze to stoji za to?

babula90
14. dec 2009

bebebrumik 😀