Akú pekáreň na chleba odporúčate?

mirka414
13. jan 2008

ahoj manzelik mi chce kupit pekaren chleba,mate ju niektora a aku znacku a typ doporucujete...dakujem

macka01
20. sep 2009

ahojt,pekárničku používam2 mesiac,keď robim chlieb z obyč,hladkej takje krasy,keď to pomiešam napr.s celozrnou,alebo chlebovou,ražnou tak mi krasne nakysne,ale keď sa začne piecť tak ten stred tak klesne.4í to je?A požívam len pogrm klasik,trvá 2:55,keď použijem iny druh muky než obyč.hladku nemala by som použiť aj iny program?Tiež som počula,že pri tom rýchlom pečení chlebík tak nenaysne a je moc tuhý,mate skúsenosť? 🙂

lencul559
20. sep 2009

Klesne asi preto,že tam je málo lepku. Aj mne sa to stalo. Dala som iba ražnú múku a mohla som to vyhodiť. Alebo bolo niečo z chladničky,keď si to tam dávala. Chleba pečiem iba na č. 1 - klasik. vyskúšaj - 3dcl vody/trocha menej/ ,2pl oleja, 1pl octa,0,5 kg hl.múky, 2č.l.soli, 1č.l. cukru, 1 bal. suš.droždia, trochu rasce - program 1, velkost stredná,farba - stredná. Chleba je výborný.

macka01
20. sep 2009

ano,keď to robim takto len z hladkej muky tak je skvely,narastie.Problem je iba vtedy,keď primiešam neaku celozrnu.Zaujímal by ma ako to iešia žienky čo pečú čisto celozrný,či pekne narastie a na akom programe?dik

jonatanka
3. okt 2009

ahojte, chcem kupit pekarnicku ako dar, viete mi poradit ktora je tA NAJ? A este ci je to vhodny dar pre svokru na 60 tku?

jonatanka
3. okt 2009

neviete poradit?

macka01
3. okt 2009

ako dar je to super,a nehľadaj tu najlepšiu,lebo bežne kupujú aj v supermarketoch za nizku cenu(okolo 2OOO Sk v prepočte) a problem nie je.Veď nemusíš maťXY programov,načo?Záruku má 2 r,každá

jonatanka
3. okt 2009

ok, ja len konkretne na Tesco vyrobky nemam stastie, vzdy som kupila nejaky smejd, tak som opatrna 😉 , Je to dar pre svokru tak dufam, ze sa jej zapaci

macka01
3. okt 2009

teraz budú začínať kadejake akcie veď sa blížia Vianoce tak kúpiš lacno aj v elektre za dobrú cenu.My sme v auguste kúpili Etu a bola za 70 eur čo je dobré.

ozi
21. nov 2009

Čaute baby, Ježiško mi má priniesť na Vianoce pekárničku, len si mám vybrať akú. Ja už som preliezla snáď všetko na nete a zamotávam sa do toho viac a viac 😝 .

Najprv som chcela moulinex, tú na bagety, lebo syn ich má rád, ja zase celozrnný chlieb, tak som uvažovala panasonic 255, kde je aj dávkovač, potom zase, aby bola tichšia, lebo kuchyňu máme blízko spálne, a už som z toho debil. 🙄

Poraďte, ja už fakt neviem, baby, čo máte pekárničky, aké máte a ste spokojné? A čo je dobré práve na vašej pekárni? 🙂

linka
21. nov 2009

ahojte,aj nám má Ježiško priniesť pekáreň chleba a netuším akú zvoliť,zatiaľ vedie moulinex,tak neviem,na čo máme hlavne pozerať? ďakujem 🙂

ozi
21. nov 2009

linka, tak máme rovnaký problém 😕

bianca
21. nov 2009

ahojte

my sme kupovali rodicom Etu asi pred 3 rokmi no moc ju nepouzivaju asu aj koli tomu ze chleba z nej nic moc.My sme si potom kupili obycajnu Alasku za 900 kc a super pecie.Som s nou apsolutne spokojna.

ozi
21. nov 2009

bianka a akú etu

ozi
21. nov 2009

Ja som pozerala siestu, deliciu a harmony

bianca
21. nov 2009

ozi siestu

ozi
21. nov 2009

dík, takže siestu škrtám

tiež som uvažovala, že kúpim dáku v akcii, a keď zistím, že budeme piecť často, tak investujem do poriadnej a túto dáme na chalupu.

vivere
21. nov 2009

ahojte baby, ja mam moulinex xxl, ale nie tu na bagety. podla mna to pecenie bagiet v pekarni je o nicom, ked ich chcem viac, je vyhodnejsie supnut ich do rury, nie?
vsimajte si hlavne to, aby mala slusny vykon, aspon 750 wattov, velku nadobu, aby sa v nej dalo pripravit kysnute cesto a hlavne aby tam mohlo aj vykysnut /co ja tusim v poslednom case vyuzivam viac ako samotne pecenie chleba, orechovniky, makovniky, buchty, mnam, mnam 🙂/ a myslim, ze dva haky su tiez vyhodou oproti jednemu.
kazda pekaren ma svoje za aj proti... kolegyne napr. vychvaluju bifinetky z lidla... podla mna znacka ako taka nie je az taka dolezita, skor tie parametre.

ozi
21. nov 2009

vivere, dík

ako dlho máš moulinex? a je hlučná?

ja si myslím, že je to aj o šťastí, niekto si kúpi hoc aj panasonic a môže sa mu veľmi skoro pokaziť

bianca
21. nov 2009

vive no ja mam len ,,sunt,, s jednym hakom ale utiahne mi aj falosny marcipan na torty.To dvojhakova Eta ani Mulinex neutiahli

vivere
21. nov 2009

ozi, mam ju rok a pol. hlucnost neviem posudit, ale v byte by som v noci aj tak nepiekla chlieb na ziadnej ☹

bianca, netvrdila som, ze jednohakove "sunty" su nekvalitne 😉 ono je to asi viac v tom vykone... vidis, je to ako som pisala vyssie, znacka nie je dolezita 😉

a tiez je pravda aj to, ze ak kupena pekaren nie je ten spravny kus (bezchybny), tak aj 200 eurova pekaren sa moze donekonecna kazit... je to o stasti...

laaala
21. nov 2009

... domácí pekárna ... luxusní záležitost ...
Mám Etu Harmony a jsem s ní velmi spokojená, dneska jsem v ní vyšvihla vánočku jedna báseň 😝

ozi
21. nov 2009

laaala, dík

kúsok od domu máme predajňu eta, majú tam siestu za 50, asi delíciu za 77 a harmony za 90, asi zvolím niečo z toho a keď sa pokazí, aspoň do opravy nebudem mať ďaleko

bianca
21. nov 2009

hej ale tak ste ma navnadili ze som davala piect mazanec a uz vonia po celom byte

vivere ja viem.To len ked poviem niekomu ze kolko ten moj poklad stal tak kruti nosom ze je to sunt

inak decka ja som jednu dobu velmi vela piekla.Skoro kazyd den sladke buhty i rozne chleby no ked som otehotnela nemohla som pekaren ani vidiet.Stale ma to este drzi a peciem maximalne mazanec alebo nieco sladke no zajtra asi skusim aj chlieb

ozi
21. nov 2009

mňááám, ja už sa teším na tú moju 😉

erikasadek
21. nov 2009

ja mam, Panasonic strasne spokojna.. 🙂

vinka
21. nov 2009

Aj tu je téma na pekáren?Hm?No ja mám ešte moulinex XXL ale nespokojná.Rok doma a už druhý raz v reklamácii. 😒

erikasadek
21. nov 2009

vinka ahoj aj tu. 😀 😀 😀 😀

vinka
21. nov 2009

No moja ja už zvažujem nad novou ak mi náhodou v stredu vrátia love. 😉 Lebo v stredu končí 30-dnová záruka. 😉

vinka
21. nov 2009

Jáj nie záruka ale reklamácia 😀 😀

marcca
21. nov 2009

súhlas s vivere 😉

dôležitý je výkon, programy, veľkosť a tvar nádoby...v tomto prípade značka a cena nie sú záruka kvalitiy...my máme spomínanú bifinetku z lidla, vyšla nás zhruba 32 €, ale pečie, miesi, kysne odušu 😎 ...bude to cca rok, čo ju máme a doteraz žiadny problém...akurát nedávno sa mi podarilo vyhodiť 1 hák, ale to je moja chyba, samozrejme 😅 ...inak som maximállne spokojná, bola to vydarená kúpa 😉 😉 😉