Akú pekáreň na chleba odporúčate?

mirka414
13. jan 2008

ahoj manzelik mi chce kupit pekaren chleba,mate ju niektora a aku znacku a typ doporucujete...dakujem

danae
23. jan 2009

Zrovna před pár dny byl v Černých Ovcích test domácích pekáren. Určitě půjde dohledat na dtestu.

Panasonic byly myslím opravdu nejlepší, nebo druhé nejlepší.

martimarti
23. jan 2009

Ahoj ženský, mám tady ten test pekáren, nejlépe vychází Kenwood, Pannasonic a Moulinex.

betka14
23. jan 2009

ahoj nečítam vás od začiatku , len tak pár vecí, tak enviem či sa nebudem opakovať,
ja mam Eta Harmony a u nás ide skoro každý den pekáren
pečiem chleba - len tmavý/ super múky sú v kauflande a v tescu/
a z bielej pečiem-mazanec a vianočku toho sa nevieme dojesť
ja z mojho pohladu len odporúčam
len mam vyskúšané že ej lepšie piecť s čerstým droždím ako sušeným 1kavová lyžička = 1/4 droždia

okrem toho viem čo do chleba dám a nedávam vela droždia a takých vecí na priberania je to podla man vynikajúce
napr. taký mazanec alebo niečo sladké-dám do pekárne a ani sa nazažabem a potom vyklopím a papáme všetko čisté
teraz idem skúsiť ešte knedlu
tak je to na Vás ale zaberá to naozaj moc mietsa
a hluk- no ja bývam v rodinnom dome, takže v kuchyni zapnem a nepočujeme to a ráno vodia v celom dome chlieb
takže tak
pa

zdenallicka
23. jan 2009

Holky, ja jsem si koupila tuhle a jsem s ni moc spokojena....

http://domaci-pekarny.domo-bielmeier.cz/product...

vivere
23. jan 2009

baby, ten test pekarni je niekde na nete??? prosiiim, hodte adresu 😉

kajika
23. jan 2009

Vivere, ten test je na www.dtest.cz, já mám etu asi 5 let a nemá chybu, je to ten první model. 😵

denduska
23. jan 2009

no my sme mali etu predtym, raz sme ju polozili blizko okraja stola a ked miesila, roztancovala sa a drbla na zem....a uz je s nou amen. Teraz sme dostali moulinex na vianoce, a podla mna je ten chlieb omnoho lepsi, nie je taky husty a vlhky ako bol predtym, ale to je len moj nazor a skusenost a takmer ju ani nepocut...

sassi
23. jan 2009

http://www.pekarny.unas.cz/ tu su tiež nejaké nazory a porovnania

my mame ETA SIESTA od vianoc, a chlebík chutí, odvtedy som v obchode nekupovala
v sekcii Recepty je aj k tomu diskusia o receptoch a skusenostiach

vivere
23. jan 2009

vdaka, baby, mrknem 😉

ukmima
23. jan 2009

kedy vyberate metlicky????

kajika
23. jan 2009

až nakonec, když je chleba upečený a vyklopený.

ukmima
23. jan 2009

citala som navod, ze pred poslednym kysnutim, ale neviem to odhadnut...lebo prvy krat mi potom "splasol"chlieb...
nemas tam potom velke diery???

sassi
23. jan 2009

ja haky nechavam a vyberám z hotoveho chleba, diery po hakoch sa mi zdaju prijatelne, nie je to take hrozne, mame pekaren s 2 hakmi, niekedy ostanu otočene tak, že idu do krajova cely stred nemám "deravý" ... a ked som ich vybrala, zasa sa to nalepilo na tie tyčky čo tam ostanu, tie niesu teflonove a ostali aj tak diery ...

hupcza
23. jan 2009

ahoj
já mám rok a půl moulinexku
nestěžuju si
chlebík je úžasný, kynuté těsto zrovna tak
program na míchání těsta (jakéhokoli jiného) využívám taky hojně

jinak hák (je tam jen jeden)před pečením nevytahuju - nechce se mi na o myslet (a ono topípá jen a sypání zrníček ne na tahání háku 😀 😀 😀
a díry jsou takové, že stále jde udělat bez problémů krajíc (návštěvě bych ho na chlebíčky nenabídla, ale na běžný provoze to je ok

tina_
23. jan 2009

Ahojte, tak aj ja pridam nase skusenosti...
Nasim sme na Vianoce kupili pekaren z Tesca, a boli spokojni, pocas sviatkov, ked sme boli u nich, tak sme sa nesli chleba dojest... 🙂 🙂 🙂 🙂

To nas pohlo k tomu, ze si aj my kupime...natrafili sme v Kauflande na nej. obycajnu, bola v akcii za 800 sk, tak sme to riskli (teraz aj tak nemam na drahsiu ☹ ) a nemozem povedat ani pol slova...Peciem na nej od zac. januara kazdy den, chlieb z obchodu sme uplne prestali kupovat, aj rozky,
tiez skor hladam recepty na nete, nez z tej brozurky, ...
A co sa tyka zamiesenia na cesto, tak to mi spadol kamen zo srdca, lebo kysnute som robila asi dvakrat do roka, na Vianoce taky kolac a na Velku Noc, miesit mi to musel manzel a len som trpla, ci to vykysne, alebo nie...
Teraz mam po starosti, nahadzem suroviny do pekarne a vytiahnem nadherne nakysnute cesto...minule sme robili napr. langose, mňam...

Inak, hotove zmesi som vobec neskusala, davam origoš suroviny, muku, drozdie,...atd.

Viem ze recepty sa riesia inde, ale vela som nasla aj na www.mimibazar.sk, v casti Recepty (Domace pekarne).

ikke
29. aug 2009

budulinok • Dnes o 12:09
Niekedy pečiem doma chlebík 🙂 Ale to poznáte, kým sa urobí kvások, potom to musím miesiť, dva krát vykvasiť a nakoniec piecť. Vždy ma z toho bolí ruka. Niekedy som rozmýšľala nad tým, či si nekúpim tú pekárničku. Ale sa v tom vôbec nevyznám 😒 Tiež mi to nejde do hlavy ako to tam len dám a za neaký čas voaláá je chlebík hotový 😨 Možno to zožerie viac peňazí ako keby som to robila v rúre. Alebo nie? 😉 Má z tým niektorá skúsenosti? 🙂

maruschka • 2d • Dnes o 12:19
budulinok..sú tu už témy o domácej pekárničke na chlieb...Tuším aj v Modrej Streche aj v Receptoch..
Ja osobne ju využívam na pečenie chleba, miesenie cesta na pizzu, buchty, knedle-skrátka na miesenie kysnutého cesta, bez toho si to už ani neviem predstaviť a to kysnuté koláče, knedle, atď robím veľmi často...
Pekárnička robí rôzne druhy chleba-aj rýchly program...džemy..sekaná...bábovka..vianočka...jogurt..hocičo...Skús sa pozrieť do receptov, sú tam úplne fantastické recepty, čo si babuľky povymýšlali a odskúšali.. 😉 😉 😉

angelik • 3d • Dnes o 12:20
tu je o tom cela tema
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... skus pozriet 😉
a vela este aj tu: domacipekarny.dama a je to super vec 🙂 setri ti energiu

denduska • 1d • Dnes o 12:24
suhlasim, super vec, super chlieb 😉

budulinok • Dnes o 12:39
Maruschka, a akú máš značku, ak smiem vedieť? 😀

soanpe
29. aug 2009

jednoznačně jsem pro pekárnu 😎
od té doby , co ji mám, tak nechodím tak často na nákup kvůli pečivu(nikdy nekoupím jen to pečivo 😝 ) a tak i dost ušetřím 😀 😉

vanja
29. aug 2009

ja mám tiež domáci pekáreň a som veľmi spokojná. Kúpny chlieb mi už ani nechutí. Ja mám Moulinex XXL,a na internete som si vyhľadala recepty, a mám také 3 ktoré najčastejšie pečiem. Chlieb z pekárne ťa vyjde podstatne lacnejšie ako z obchodu. A čo sa týka chuti, to sa nedá opísať. A tá vôňa, ktorá sa šíri, keď sa pečie chlieb...... Vrelo odporúčam. 🙂

daddda
29. aug 2009

vanja ja mam pekaren Moulinex XXL len par dni, zatial peciem len chlib z kniziek co sme dostali k pekarnicke. Prave peciem rychly chlieb. Je to vyborna pomocka- decka su nadsene, aj manzel velmi nam chuti a prvy chlieb sme spraskali za pol hodinu. Decka miluju ak ho maju cerstvy a chrumkavy na ranajky... a najvacsia vyhoda, ziadne riady a cistenie. Prosim ta z akej sranky mas recepty??

vanja
29. aug 2009

Cez google vieš vyhľadať veľa receptov, ja som niekoľko zobrala z tejto stránky:

http://www.oblubenerecepty.sk/index.php/domaca-...

ale väčšinou iba vyskúšam a ak nám chutí, tak si ten recept nechám, že ešte niekedy upečiem. Najčastejšie pečiem ten základný chlieb, kde máš 600 g múky, ale ja dávam 400 g hladkej a 200 g grahamovej alebo celozrnnej a ktomu pridám ešte slenčnicové semiačka. To aby sme nejedli iba biely chlieb. A ten rýchly robím tiež, ale tam ide veľa droždia. No ale keď nestíham tak je rýchly.
A tá pekáreň má jednu nevýhodu, že keď sa večer upečie, tak tak ako hovoríš, že sa opráskame s čistým chlebom ako s nejakou sladkosťou.
A kilečka idú.....

A kysnuté cesto na koláče á pizzu, robím už len v pekárni.

😀 😀 😀 😀

vanja
29. aug 2009

dadda a tu je toho tiež dosť
http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php

daddda
29. aug 2009

diky moc... no ten chlebik veru na postave neprida... 😎 ale aj tak som rada, ze si upcieme doma cerstvy - ja som studentka brigadovala casto v mlynoch - takze viem preco 😒

vanja
29. aug 2009

ja si ho tiež neviem vynachváliť. Keď sme sa po 8 dňoch vracali z dovolenky, tak mi manžel hopvorí, ž e sa už necie dočkať na chlieb z pekárne. 🙂

erikasadek
30. aug 2009

http://www.priceminister.com/image?action=slide...
moja znama si kupila tuto , pekarna, mikrovlnka spolu nevie si vynachvalit; ale aj tak radsej kupujemem vsetko s boulongerie, teda s pekarni , tu robia tak dobry chlebik, ze sa neda porovnat ani s pekarnou...

ale verim , chlieb na slovenbsku uz nie je co bol niekedy... aspon ja som to takto smutne skonstatovala, ked som bola po rokoch doma teraz v lete.. ☹

consti
30. aug 2009

Ahoj. My máme Eta harmony a už podruhé jde na reklamaci. Po první reklamaci se nám hrozně omlouvali, jak je tam nějaká špatná součástka a už to bude ok a po pár pečeních opět to samé...Takže Etu už asi nikdy 😝 😅.

maruschka
30. aug 2009

ja mám značku Moulinex XXL..a som véééééééééľmi spokojná..Teraz k nej tuším dávajú, alebo sa dá aj dokúpiť forma na bagety, ale tie upečieš hravo podľa receptu aj na sama..Pekárnička ti vymiesi cesto, vykysne, vymiesi, vykysne a vyformuješ bagety, nasypeš semienka podľa chuti a pečieš..

háky opatrne vyberám 10 min pred pečením a potom nemám skoro žiadne dierky v chlebíku..Idem dať piecť celozrnný so slnečnicou, dostala som chuť..

ešte, ako som už dávnejšie písala, je to ohromná výhoda, že vieš, čo všetko tam dávaš..Suroviny sú čerstvé, taktiež múka /nám ju otec dáva mlieť do mlynov/, ale aj tak..sama si chytáš suroviny, sama si chytáš chlebík, takže nekupuješ už 100x ochytaný z Tesca / málokedy som videla, že by si niekto dal tú igelitovú rukavicu, všetci normálne naostro chytali pečivo aj chlieb/...Slnečnicu, vločky, tmavé otruby, graham, celozrnnú múku, to všetko kúpiš za pár centov už aj v Tescu a dávaš to len po pár lyžiciach do základného receptu..Takže ti to dlho vydrží a chlebík ani toľko nestojí, aj keď je v ňom veľa napríklad ľanu, slnečnice, tmavých otrúb..V obchode by si za taký zaplatila aj pomaly 1,50... 😉 😉 😉 😉

vanja
31. aug 2009

maruschka, ako píšeš, jednoznačne vyjde v pekárni chlieb lacnejšie, a tiež si myslím, že vieš čo tam dávaš, a nekupuješ obchytaný chlieb niekoľkými ľuďmi.

klobucik
20. sep 2009

Ahojte. Viete mi niekto poradit ci je mozne dokupit hnetacik do pekarne ako samostatnu suciastku? Mala mi to niekam zapatrosila a je dost pravdepodobne ze to aj odhodila do kosa. ☹

lencul559
20. sep 2009

Presne neviem,ale pri reklamácii vždy menia aj celú nádobku....takže možno to budeš musieť kúpiť celé. ☹