Akú pekáreň na chleba odporúčate?

mirka414
13. jan 2008

ahoj manzelik mi chce kupit pekaren chleba,mate ju niektora a aku znacku a typ doporucujete...dakujem

zaba21
5. feb 2011

Bezlepkovy chlieb sa mi dari v pekarnicke Moulinex XXL . Pouzivam muku od firmy Schar / Mix B, vacsinou pouzivam len cistu muku MIX B, niekedy cast muky nahradim inou mukou - skusala som pohankovu, celozrnnu pohankovu, amarantovu, / maximalne vsak tak 3 lyzice. inak mi chlebik spadol. Zo semiacok som zvykla pridavat - mlete lanove semeno, slnecnicu, amarantove perlicky - staci ich pridat len tak za hrst. Na zaciatok odporucam vyskusat len z muky MIX B, mal by sa podarit.
Prikladam recept :
Vyborny chlebik s pohankou a lanovym semienkom:
450 ml vody, 3 lyzice oleja ,450 g muky {3 lyzice pohankovej celozrnnej muky a do 450 g dosypat Mix B} ,1 susene drozdie Dr. Oetker / pripadne 1/2 kocky obycajneho drozdia, 1 lyzicka cukru, asi 1/2 lyzicky soli, 1 lyzica mleteho lanoveho semena .
Postup : Do piecky nalejem vodu, olej, pridam rozmiesanu mucnu zmes, do rozku sol a do stredu drozdie zasypane cukrom. Peciem v piecke Moulinex xxl na 1000 g, stredna korka. Je dolezite stierkou zhrnat muku z okrajov formy. Po zazneni zvukoveho signalu pridat semienka. Hned po ukonceni miesenia zvyknem vybrat haky a stierkou este raz dobre premiesam cesto a uhladit. Po upeceni chlebik vyklopim na mriezku, potriem olejom a necham vychladnut. Zvycajne chlieb peciem vecer, vtedy ho zabalim do latkovej utierky a necham na mriezke do rana - potom pokrajam vrubkovanym nozom a davam zamrazit do plastovej dozy. Pohankovu muku som mala Smajstrla - bola vyborna.

V piecke zvyknem piect aj babovku - cesto vymiesam slahacom , vlejem do formy a peciem okolo 50 minut na programe pecenie.. Kolac ma taku super korku.

Recepty pre bezlepkove recepty sa daju najst na strankach : www,celiakia.sk , www.ivako.cz ale aj na mimibazari - nie su to komercne odkazy, dufam, ze nebudu zmazane.

katka.pn
9. mar 2011

Ahoj prosím o radu mám DP zn.Panasonic 257 a pred dvoma dnami som robila cesto na závin a ked ho dorobilo vypla som ju ale zabudla som ju vytiahnuť zo zástrčky, a dnes ked som išla piecť chlebík tak mi nič neišlo zmeniť stále som na displei mala základný program neišlo zmeniť ani program ani veľkosť nič. Bola chyba že som ju nevytiahla zo zástrčky?
Inak zmes som dala zo pekárne a nechala všetko tak čiže základný program a veľkosť XL tak uvidím čo z toho bude.
Vopred dík za radu, lebo som eštelen začiatočník.

nikushka1
18. apr 2011

dobrý deň trošku oživím túto tému.
chcem sa spýtať či má niekto skúsenosti s touto pekárničkou
http://www.pricemania.sk/katalog/domace-pekarne...

tinkerbell
3. dec 2011

Ahojte, ake mate skusenosti s pekarnou ZELMER 43Z011
http://www.dunaj.sk/biela-technika/43z011.html
Chcela by som ju kupit.

smecka
26. jan 2012

Ahoj holky, dětičky mi ztratily odměrku. Dá se někde koupit náhradní? Kupoval ji takhle někdo? 😕 Díky.

ibajeho
2. jún 2012

Zenusky, kedze chcem kupit domacu pekaren a neviem ktora je ta naj a ma najviac funkcii tak chcem osviezit tuto temu. Predsa len sa zakozila v roku 2008 a odvtedy doba a hlavne technologia pokrocila tak ak mate niekto novu pekaren tak sa pls podelte o skusenosti. Kujeeem 😝

weri1
2. jún 2012

@ibajeho podle toho co tam chceš vše dělat...já měla nějakou obyč, pekla jsem v tom akorát chleba adobrý,teď jsem si vyhrála na aukru tesco pekárnu a má ty samé fuknce co ta stará....jde tam dělat skoro vše

ibajeho
3. jún 2012

@weri1 tak urcite chcem aby som mohla miesit, aby tam cesto kyslo(u vas je to tusim kynut), dzem by som tiez asi skusila a robenie nejakej ryze a tak. Dokonca by ma aj zaujimalo ci taka pekaren zvladne aj zmrzlinu spravit- ako nemyslim zamrazit len prroste s ingrediencii urobit zmrzku. A ze ci je to narocne na udrzbu a tak.

miska1
10. okt 2012

Ahojte, mate prosim Vas niektora skusenost s pekarnickou z Lidla?

zigzag
3. nov 2012

cafte mate niektora tuto http://www.shoppie.sk/panasonic-sd-zb2502bxe/d-... ? popripade nieco lepsie a lacnejsie 😠

slavka1307
8. sep 2013

Milé mamičky. Chcem sa opýtať, či je dobrá tá pekáreň na chlieb, čo bude od zajtra v LIDLi. Chcela by som si ju kúpiť kvôli robeniu lekváru a včera som našla info, že sa tam dajú robiť aj škvarky. Ďakujem za Vaše skúsenosti. Teda, či sa jej kúpou dá ušetriť. Koľko asi trvá normálny program ? A čo všetko tam robíte ? Ďakujem.

mako5
6. okt 2013

domaca pekaren je super vecicka ...mam Eta harmony plus kupila som ju v akcii za 41 eura inac stoji 82 eura ...pecie chlebik do velkosti 1500 g vselijake ..vobec neni hlucna ako tu niektori udavaju aspon ta moja nie ...

sesminka
27. nov 2013

Kto by mal zaujem mam Tesco pekarnicku BM10...je super,robim v nej aj kysnute cesto aj dzem....len chcem vacsiu....Je používana aj trocha plast zažltnuty,ale nema vplyv na funkčnost...Predam za 9€

maria8383
9. dec 2015
Používateľ maria8383 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od maria8383.

po dlhom zvazovani a recenziach som si kupila pekarnicku Sana Bread Maker Basic ,cena nie je prehnana, ma pekny dizajn, nezabere vela miesta, pouzivam ju na bezlepkove pecenie a som spokojna, urcite odporucam..ja ju mam z eshopu http://shop.vitarian.sk/sana-bread-maker-basic-325

9tinka5
3. feb 2016
Používateľ 9tinka5 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 9tinka5.

tiez mam pekaren Sana, odporucam, som s nou tiez spokojna, cena je dobra.

humka2
3. feb 2016
Používateľ humka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od humka2.

musim si aj ja pozriet nejaku tu pekarnicku ked je taka dobra 🙂

romco3
4. apr 2016

ja by som sa chcel spytat, co sa viac oplati - pekaren alebo kuch.robot a v nom si dal cesto len vymiesit. Mal som par krat pozicanu pekaren (kupovanu v Tescu, Vega) a piekol som tam celozrnny chlieb, ale veru nebolo to ono, bolo to take ako keby nedopecene, nedobre vymiesene. Tak sa obavam, ze keby som si kupil nejaku pekaren (trebars tu v Lidli- za cca.50eur- s tou mate aku skusenost), ci by to nebolo podobne. Alebo sa viac oplati kuchynsky robot a dat si cesto len vymiesit a potom dat piect v rure? Ak by ste pripadne vedeli o nejakom konkretnom robote resp. pekarni, tak dajte vediet. Dakujem. Nejaky komplexny kuchynsky robot nemame, takze by sa asi aj zisiel.

albao
4. apr 2016

@romco3 záleží aj od osobného pohodlia. Mne chutí chlebík z rúry, lebo má iný tvar. Ale robím to raz do roka. Lebo inak pečieme len domáci celozrnný chlieb a nie z obchodu, takže pečiem tak 2x do týždňa ten 1500g chlieb. Keby som to dala vymiesiť, tak by mal vykysnúť, zase premiesiť, zase kysnúť, potom nezabudnúť a prekladať a do rúry a čakať tú hodinku ... Lenže my sme leniví, my si večer naložíme nádobku do pekárničky a nadstavíme časovač na ráno, aby sme vstali s vôňou chleba ... Kebyže sa mám ťahať s robotom, radšej by som chlieb kúpila, nemám toľko času. Ale tých 5 minút, čo vyžaduje pekárnička, to si nájdem. Takže je to podľa mňa v prvom rade o osobných potrebách. Kto pečie zriedka, alebo ho to baví, nevadí mu, že to musí strážiť, ... tak robot. Pre lenivých, či tých, čo pečú často, tak pekárnička.

Mimochodom - vždy sme mali najdrahšie pekárničky nad 100eur, najväčšie, čo pečú aj 1500g chlieb ... a pri našom masívnom používaní aj tie po cca 5 rokoch odídu (napr. vnútorná nádobka začala pretekať, netesnila, dokupovali sme, jedna nám po 4 rokoch odišla úplne, ...). Tým chcem naznačiť, že treba rátať s tým, že kto si kúpi takú drahú pekárničku, má 4-5 rokov kľud a potom niečo príde. O lacnejších supermarketových pekárňach nemám predstavu, tie by pri našom používaní odišli asi veľmi rýchlo. Viem, že ich kamarátky vracali, kvôli teplom vykryveným viečkam a pod, ale nemám osobnú skúsenosť.

buckeye
4. apr 2016

@romco3 no za mna, radsej robot ako pekaren, aj ked vsetko ma svoje pre a proti, v novsich pekarnach sa da robit aj lekvar, vies si ju nastavit, ze rano ta bude budit vona chleba(vecer das suroviny), robot zasa vyuzijes na ine veci ako len miesenie, take kvalitnejsie vedia miesit, struhat, odstavovat, slahat, mlet maso, plnit do crievok, vyrabat cestoviny (napr kitchenaid, bosh), o nejakom takom robote snivam :D, chlieb a rohliky si peciem v normalnej rure, nasi maju pekaren, ale ta ti nevyrobi chrumkavu korku, ako ked sa chlieb pecie v rure, chlieb z pekarne je taky skor ako toastovy(makka korka) a ja zboznujem chrumkavu cerstvu korku🙂

buckeye
4. apr 2016

@albao presne takto, peciem 2-3x do tyzdna chlieb, alebo rohliky a peciem v rure 🙂 (robot zatial nemam, ale raz si ho kupim 🙂 )

katuliena82
4. apr 2016

Ja peciem na plechu klasický chlebik pre deti a bezlepkovú pre mňa v obdĺžnikové forme v rúre. Chlieb z pol kila bezlepkovej muky peciem 10min na 220 a potom ďalších 40min na 170°C.

albao
4. apr 2016

@buckeye tak to ťa obdivujem, to by som teda nerobila 😀 Ale inak čo sa týka kôrky - tú máme chrumkavú, toastové chleby neznášam. U nás je o kôrku bitka ... ale je fakt, že totálni lenivci, čo zabudnú na chlebík aj deň (ako sa mi už stalo), tak ten chlebík tam v pekárničke potom vychladne a nemá už takú chrumkavú kôrku. Treba ho normálne vybrať keď skončí, do tej cca hodiny, keď ešte hreje ...

buckeye
4. apr 2016

@albao 🙂 a to robim kvaskove, pre mna je ro relax, patlat sa z cestom :D

romco3
6. apr 2016

@buckeye tie roboty ktore spominas su tusim za dost vysoke ceny, neviem ci nie 700 eur a tak. Nieco lacnejsie co zvladne aj to vymiesenie cesta z celozrnnej muky, nepoznate?

hanboo
6. apr 2016

@buckeye tak to ti zavidim ze vies zrovna takto relaxovat :P

buckeye
6. apr 2016

@romco3 su, ale ked najdes akciu, da sa aj za menej, su drahe lebo napr KA ma kovovu hlavicu a prevodovku, takze utiahne viac aj ked ma minimalnu spotrebu, tie lacne znacky maju tieto veci umele a bez prevodoviek, takze sa casom kazia a nemaju taky vykon,
@hamboo vseobecne varenie je pre mna relax 🙂

peering
4. mar 2019

vacsina ludi si kupi nejaku domacu pekaren a po neuspesnych pokusoch upiect iny ako biely chleba to vzda, alebo ked zisti, ze mu pecenie zaberie pol dna. Kedze na Slovensku nie je dostupny v obchodoch nadychany chutny zdravy chleba, je potrebne si ho upiect. Zvlast ked nejaka biorezonancia zisti, ze niekomu vadi alergen psenica a pod.
Tu je navod, pre tych, ktorich okolnosti donutili k peceniu chleba. Je k tomu potrebne nasledujuce:

1.Domaca pekaren: najpodstatnejsie je, aby mala vlastny program a nemala teflonovu nadobu, z ktorej sa casom bude odlupovat jedovaty teflon. Tieto podmienky splna iba zopar modelov. Pre jednu osobu staci aj mala pekaren s polkilovym chlebom UNOLD BACKMEISTER Kompakt 68125. Pre vacsie chleby je tu UNOLD Kompakt Plus 68425 ako najlepsia volba, potom zastarany model UNOLD Onyx 8695 a velky model UNOLD Extra 68511. Pekaren UNOLD top edition nedoporucujem kvoli zle nastavitelnym casom. Ine modely a znacky ktore by splnali tieto podmienky som nenasiel. Dlhe preddefinovane programy nepouzivam, lebo nemam cas 2-3h cakat na chleba, navyse vysledok nie je dobry.

2.Muka: nemiesat muky, inak vznikne kockopes, zdravonezdravy chleba. Nedoporucujem chlebove zmesi, lebo si v nich priplacame za neziaduce latky, ktore su aj v bezne predavanych chleboch. Z hocijakej muky sa nadychany chleba neda upiect. Nadychany makky chleba sa da upiect iba zo psenicnej bielej al. celozrnnej muky, spaldovej bielej al. celozrnnej muky, raznej bielej muky (max. T500). Z inych nie. Doporucujem muky, kde obal zrna nie je zomlety najemno. Spaldova muka netaha tolko chemie zo zeme, cize staci aj nebio verzia. Celozrnna muka obsahuje jadro (86%)+obal(11%)+klicok(3%). Pouzivam spaldovu celozrnnu muku Vitaflora (0.86eur/kg -skladovy supermarket Jednota), o nieco lepsia je spaldova celozrnna BonaVita, lebo jej staci o 30% menej soli do chleba, ale zial je o dost drahsia 1.4eur/kg.

3.Kvasnice: nepouzivam kvasok, kvoli casovej narocnosti a nadychany chleba sa z kvasku upect neda. Navyse kvasnice su prirodne antibiotikum na choroby z mnozstvom vitaminu B. Preto pouzivam cerstve kvasnice, lebo v susenych je neziaduca latka. V teste mi obstali iba kvasnice FALA. V teste som rozmiesal 20g kvasnic a 5g praskoveho cukru do 50g cerstveho kravskeho plnotucneho pasterilizovaneho nehomogenizovaneho bio mlieka a hrncek som ponoril do 45 stupnovej vody a za 10 minut vznikla husta stabilna pena a ziadna voda naspodu pod penou v hrnceku nebola. Z inych kvasnic sa vytvorila voda naspodu al. pena rychlo popraskala.

4.Voda: pouzivam filtrovanu vodu, nie zasaditu, aby z spolu s olejom nevzniklo mydlo.

5.Sol: pouzivam jemnu sol, aby neposkriabala nadobu. Himalajska je menej slana, treba jej o 30% viac ako obycajnej morskej.

6.Olej: dolezity, inak chleba bude smrdiet alkoholom z kvasenia. Pouzivam Klatovsky slnecnicovy, kt. doda slnecnicovu aromu chlebu. Olej mozno nahradit aj bravcovym al. hydinovym tukom al. maslom.

Recept pre UNOLD Kompakt na 480g chleba. Nastavym vlastny program 10 hnetenie, 40min. kysnutie bez hnetenia, 20min. pecenia na tmavu korku. Vyssie casy su zbytocne, nizsie nedostatocne.
Do nadoby nasypem polku muky potom sol a potom Druhu polku muky.
Muka spaldova celozrnna Vitaflora 300g, Himalajska sol 8g (morskej 5g), 170g filtrovanej vody ohriatej na 40-45C, 10g Klatovskeho oleja, 20g kvasnic Fala.
Do teplej vody rozmrvim a rozmiesam 20g kvasnic, potom pridam 10g oleja a potom tekutiny nalejem na vrch na muku a dam miesat do pekarne, plochou varechou odstranim prilepenu muku na bokoch nadoby, po hneteni musim vybrat hnetak, aby nebola velka diera v chlebe. Po dopeceni chlieb necham vychladnut na 2 varechach cca 50min. Celkovy cas ku vysledku je cca 2hod. Chleba je makky nadychany aj na druhy den.