Akú pekáreň na chleba odporúčate?

mirka414
13. jan 2008

ahoj manzelik mi chce kupit pekaren chleba,mate ju niektora a aku znacku a typ doporucujete...dakujem

vinka
23. nov 2009

No erika napíš mi kolko utiahne lebo som rozhodnutá ked vrátia peniaze,že si vyberiem panasonic.Tak z kolko múky môžeš robiť najviac?baby a hodte mi do ip-čka recept na dukátové buchtičky lebo tie ja som ešte nerobila.Neviem ich robiť a nemám ani recept.Ale apotom aj postup ako sa robia. 😉

adamko05
23. nov 2009

vinka... ty z koľko muky?... tak ako som písala, stačí nám to

kuknem, tie dukátky a pošlem 😉

adamko05
23. nov 2009

vinka, máš link na tie, čo ja robím z MMB

babatko37
24. nov 2009

Ďakujem, takže Moulinex asi nie... Skúsim si prečítať túto tému od začiatku 🙂

erikasadek
24. nov 2009

vinka ahoj, tak moj a, ma vykon, 500 w, takze necakaj ze bude tahat do nekonecna, 1 kg muky, motor s aprehreje, podla mna logicky a zastavi, aby , nezhorel..
ale dala som max 800G, viac mi netreba naozaj.. 😉 nadoba je velka, a nam aj ako 4 clenej rodine, az az staci.. ved 700g muky ti urobi, viac ako , kilo chlieb, skoro kilo apol.. 😉

vinka ja mam super na dukatove.. pockaj hodim Ti tu.. aj avm.. 😉

erikasadek
24. nov 2009

vinka;;;http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4514
naozja super a lahke.. 😉

babatko37
25. nov 2009

Piekli ste niektora bagety? Ako to dopadlo a v akej pekarni?

babatko37
25. nov 2009

Nemáte niektora tento Panasonic? http://www.hej.sk/male-domace-spotrebice/obchod... Lebo Moulinex sa mi z vasich referencii nepozdava.

ozi
25. nov 2009

Tak baby včera som si kúpila etu vega a samozrejme som nevydržala do Vianoc a urobila hneď chlebík, aj keď zo zmesi/ ešte som si netrúfla na vlastný/, robila som ho na základnom a vyšiel famózne. Musela som vyskúšať, či som sa dobre rozhodla a po všetkom tom sondovaní na nete a informáciach od známych, môžem povedať, že som spokojná a bude mi to zatiaľ stačiť. 😉

ozi
25. nov 2009

Robila som celozrnný, pekárnička má príkon 800 W, takže to v pohode zvládla 😵 , aj keď má len jednu metličku.

bets
25. nov 2009

ja rozmyslam, ze by som si pekaren k vianociam kupila. chcem si najst cas a vybrat si, zatial vsak o pekarnach vela neviem. ake parametre, funkcie, moznosti nastavenia sa vam osvedcili?
a keby som zacala piect, tak z vlastnych surovin. len by ma zaujimalo, ci to susene drozdie sa da bezne kupit a ako je to balene, ako to vyzera?

vivere
25. nov 2009

bets, susene drozdie sa da v pohode kupit 😉 je to balene vo vrecuskach ako napr. vanilinovy cukor. existuje napr. dr. oetker, ktore ma vyssiu cenu, ale myslim, ze nam, ktore pecieme sa osvedcilo saf instant, to je s takou modrou lastovickou na bielom vrecku. samozrejme, mozes pouzit aj cestve drozdie, je lacnejsie, napr. ferm, vivo, fala... zasada: 1 mala odmerka suseneho = strvt kocky cerstveho.

pokial ide o parametre pekari, je tu o nich toooolko popisane, ze dalsi raz sa mi to uz nechce pisat, skus citat posledne 2 - 3 strany 😉

erikasadek
25. nov 2009

babetko ja mam panasonic.. tento.. 😉

babatko37
25. nov 2009

Erika, a si s nim spokojna. Rano som citala testy a Panasonic z nich vysiel vytazne. Len sa mi zda, ze ma mal vykon. V tom teste ale tvrdili, ze to nie je problem. No v tejto teme som citala, ze aspon 700.

erikasadek
25. nov 2009

babatoko, maly vykon.. , ni eje , maly ten motor j einy , a nezabudni panasonic bola ako prva firm aktora daal, pekaren na trh, takze oni su do predu oproti inym znackam..
ja na nu nedam dopustit ticha, aked poviem ticha tak ticha.. 😉
teda hak, je dlhy , po dlzke, takze , cesto vyjde vzdy uzasne, nemam, ziadnu vycitku..
ono , ni evsetko je, o vykone;. 😉

pozri, panaosonic je stavany na 700g muky , co je dost takze dostanes velky chlieb.. 😉 a ja rada robim cesto, na chleba; a potom sup do , remosky... uzasny domaci chlieb.. 😉

500w je spotreba spotrebica.. 🙂 a je naozaj mala, a ked si socitas, ze ta spotreba 500W je hlavne pri mieseni a pri , peceni..
takze ak mas program, zakladny , 3 az 5 hodin zalezi od chleba, tak s toho , je 30 minut miesenia, 30 minut prdhrievanie, a zbutok kysne, a 40 az 50 minut pecenie.. 😉

nedam dopustit na tu pekaren, proste hladam v nej chybu no nenachadzam, v francuzsku je uz davno a co citam na fore, tak ludi aju maju aj 6 rokov tie starsie typy a nemozu si vynachvalit.. neda sa vraj porovnat s tymi, lacnymi..
neviem ti povedat.. ale niekedy ked vidime niektore chleby, na obrazkoch tak sa cudujem trochu alke su blede, nedopecene, alebo cudne, vykysnute.. 😅

erikasadek
25. nov 2009

este jedna vec, mozno nerobi, ine veci, ako dzemi a ine, ale ver mi, ja si radsej ten dzem urobim , klasicky taky problem to zase ni je;.. 😉
ale mozem ju len odporucat naozaj.. 😉

babatko37
25. nov 2009

Erika dakujem. Ja to chcem na pecenie hlavne chleba, neskor by som skusila pecivo, ak sa bude dat. Ale chlieb je moja priorita. A paci sa mi na nej, ze je malo hlucna. A hoci patri medzi najdrahsie, pri castom peceni sa mi ta investicia do roka vrati. Ja budem piect takmer kazdy den.

erikasadek
25. nov 2009

no tak to si pis ze budes spokojna, ver mi. 😉

vivere
25. nov 2009

erikasadek, trosku sa mi nezda ta spotreba, co si pisala 🤐 500 W spotreba pekarne??? to je aky udaj? ved spotreba sa udava v kilowatthodinach... to je asi vykon pekarne, nie?

inak presne tak, ako je erikasadek spokojna so svojou panasonic, tak ja som spokojna s mojou moulinex xxl 😉 😉

erikasadek
25. nov 2009

teda , nehnevaj sa , nikdy si nevidel apsotrebic ktory zerie menej ako 1000 W 😅

aj remosk azerie, len 600 W co je O,6 kw a panasonic 0,5 kw 😉

erikasadek
25. nov 2009

Spotřeba a hlučnost
Byla jsem doslova šokována tím, jak je pekárna tichá – něco takového jsem ještě nezažila. Panasonic nevrčí, nehrčí ani na vás hlasitě neječí – jen si tiše přede. Vzhledem k tomu, že má automatický dávkovač semínek, nebudete v průběhu přípravy chleba rušeni žádným akustickým signálem. Jediná trochu hlučnější situace nastane při použití dávkovače semínek – jeho vyklopení je trochu hlučnější.
Ač jsou programy podstatně delší, než u jiných pekáren spotřeba elektřiny není nijak vyšší – bohužel jsme nestihli provést měření u všech programů, takže nepřinášíme podrobnou tabulku, ale u základního programu je spotřeba 0,40 kWh a u přípravy pouze těsta základního programu je spotřeba 0,03 kWh.

toto jeokopirovane, s testu na ceskom.. teste.
prikon a vykon su dve , odlisne veci..
panasonic ma prikon, 550 w to je max spotreba energia, a vykon, je , vykon aky poda motor.. 😉
nemylit si dve rozlicne veci. 😉

vivere
25. nov 2009

cize napr. ak mas 100 wattovu ziarovku a 40 wattovu, podla teba to znamena, ze prva zerie 100 wattov a druha 40?

asi mi to nie je celkom jasne 😅 pri svojej pekarni totiz mam udaje: vykon 800 wattov a spotrebu el. energie na zakladny program 0,34 kilowatthodiny... preto mi to asi pride troska ine, kedze ja mam udaj s desatinnou ciarkou a ty udavas stovky 🙂

erikasadek
25. nov 2009

viviere nehnevaj s aano, 100w zerie 100w
pri elektro spotrebicov mas, zakladny udaj to je, max spotreba spotrebica, ako u pracky alebo , inych spotrebicov, a potom su programy , kde zalezi od teploty a iunych faktorov kolko zerie elektro spotrebic..
nechcem s ahadat, este , ma za zebou , technicku skolu.; top nic neznamena, ale trosku si prestuduj prd tym nez napadnes?? 😉

800 w je 0,8 kw 😉 je to to iste.. zena;.. 😉 ako 1000g a 1 kilo. 😉

erikasadek
25. nov 2009

vysvetlim to inak, pracka zerie pri 40°c menej ako pri 60°c a pri 90°C al epri kupe spotrebica je vzdy hlasena najvatsia spotreb energie, cize bues mat trieda A 1kw za hodinu, ale pracka pri prani na 40°C bude brat len 0,70 kw, a pri zmykani este menej.. 😉

vivere
25. nov 2009

ach jo, takze az tam je ten porovnavatelny udaj - 0,40 kWh.

prikon a vykon - celkom sa orientujem... 😉

erikasadek
25. nov 2009

aha, presne tak.. 😉 pri kazdom spotrebici.. je to tak.. prikon spotreba, vykon, praca , energia;. 😉

nevadi aspon uz budes na buduce vediet a obchodnik ta , neoklame.. 😀 😉

vivere
25. nov 2009

ja som ta nenapadla 😉 len som asi blbo polozila otazku. a tiez si myslim, ze niekedy su tie udaje uvadzane celkom matuco, ved v samotnych letakoch, resp. tlaci si zamienaju prikon s vykonom /a dost ma tym stvu 🙂 /

erikasadek
25. nov 2009

neboj uz je dobre nevadi 😉 vsetko je ok nenapadla 🙂

aleela
25. nov 2009

My mame pekaren z Lidla, a sme spokojni. Sice trochu huci, ked miesi cesto, ale vacsinou ju zapiname na noc v kuchyni, a tam ju nie je pocut, a rano mame fajny cerstvy chlebik. A kupujeme v poslednej dobe zmesy na pecenie chleba tiez v Lidly (mavaju ich v akcii za 1€) a upecieme z jednej zmesy dva chleby. Chleby su uzasne, len treba do vody pridat olej, potom sa nemrvia, a miesto 300ml vody davame 200ml vody a 100ml mlieka. 🙂

zuzulik
25. nov 2009

my mame tiez z Lidla cca 6 mes. a nedam na nu dopustit a to pecieme cca 2x tyzdennne...a vysla nas na cca 1.000,-Kc 😵 😵 😵