Aký hrnček odporúčate po dojčení pre 9 mesačné dieťa?

mirinka9
26. jún 2012

Dietako je kojene spolu s prikrmami... chcela by som mu zacat davat vodicku... aky hrncek sa vam najviac osvedcil? Na slamku je asi este skoro.... ci? (Ked som pohar so slamkou skusala je, nevedela som poriadne potiahnut, tak tazko to ide....) dakujem za typy.

fuska
26. jún 2012

Ja mam 5 mesacneho, kupila som mu Avent s naustkom od 6m, za dva dni sa z toho naucil pit: http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRbNsVd...

Kamoska mi odporucala MAM: http://www.najlekaren.eu/2737-6649-large/pohar-...

moniciak
26. jún 2012

Tak my máme hrnček taký pre ročné dieťatko s takým sosákom ale už pije aj z normálneho aj slamky... Akože také malé bábo si myslím že má ešte na hrnček čas a dala by som vo fľaši z pohára pochybujem že sa normálne napije... Ako chápem že prečo nechceš dať vo fľaške ale už je dosť veľké na to aby zistilo rozdiel medzi prsom mliekom a vodou ale malé na pohár... Môj názor fľaška 😀 Ale hrnček skús ten sosákovitý

agjg
26. jún 2012

Mali sme ich snáď desať a okrem flaše nechcel piť z ničoho.Teraz som kúpila od Aventu ten nový,netečúci pohárik a čuduj sa svete z toho pije rád.Ale zaujímavé je,že píšu že je netečúci a náš Filipko sa s ním dokáže dooblievať 😀 ,lebo si myslí že to je flaša a keď pije,tak ho dáva strašne vysoko a ešte aj hlavu zakláňa ako keď pije postojačky z flaše. 😀 Ale nevadí,dávam na neho pozor aby ho nedvíhal tak vysoko i ide to 😉

mia551
26. jún 2012

ak kojíš, určite by som nedávala fľašu a ani pohár s náustkom... skúsila by som normálny pohár, príp. potom neskôr fľašu so slamkou. my pijeme od 9 mes. z normálneho pohára s uškami - samozrejme tak, že som jej pohár držala ja, a ona pila, sama sa naučila o niečo neskôr... a z fľaše so slamkou pijeme od 12 mes. (používam ju však iba keď sme vonku)... nie je to zase také ťažké, ako sa ti to zdá, veď dieťa je zvyknuté ťahať z prsníka, moja s tým nemala vôbec problém - ale ako som napísala, dala som jej ju až neskôr, tak neviem, či by to zvládla aj ako 9mes. 🙂

luciferkax
26. jún 2012

Môj najlepšie vypije už z normálneho pohárika, samozrejme, že mu ho držím ja, lebo ináč sa v nom okúpe 🙂 ale na vonku nosíme NUK s takým tvrdým náustkom. Ja by som slamku neodporúčala, možno to robil len môj drobec, ale on ju aj často hrýzol, a potom hrýzal aj mna do prsníka jeden čas, a to vôbec nebolo príjemné :D

rebecca16
26. jún 2012

Ahoj, ja mám syna v rovnakom veku a pije z normálneho detského poharika. Žiadne naustky, slamky a zaručené riešenia. Kojene deti maju tu výhodu, že z prsníka prechadzaju celkom plynule k normálneho "dospelackemu" pitiu z poharika. Ved uz niekolkotyzdnve babatka su často dokrmovane cez poharik. Nevymyslaj žiadne naustky a pod. ponukni mu klasicky poharik a uvidis. Mne tak syn pije asi od 6-7mesiacov. Na začiatku bol celkom aj pooblievany, no uz mame systém a obleje sa len výnimočne. Ked chodíme von beriem mu vodu do fľaše, pije aj z nej...no dlho mu to trva, sa zábava s tým cumlom...tak ked stratím nerv prelejem vodu do toho vrchnacika z flasky a pije z toho. Ja na prechod z prsníka rovno na poharik nedam dopustiť. Držím palec🙂

opiice
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikush
26. jún 2012

@mirinka9 ja som kupila uz 3 a ani z jedneho enchce, jedine z coho jej ide, jeklasika pohar, ale odmieta vodu celkovo 😉

tilly24
26. jún 2012

ja mam 5 mesacneho syna, je kojeny a davam mu prevarenu cistu vodu z poharika tomme tippee, je to taky poharik od 4+ mesiaca s naustkom, vodicka z toho sama kvapka, takze si pri tom aj tu vodu potiahne

euka210
27. jún 2012

my mame Nuby netecuci, ktory ale tecie :(...nas ale malo z neho pije...chlipne a dost, viac pije ked je fakt velmi smedny od tepla. Tak sme skusili normalny hrncek...ten sa mu viac pacil, aj viac pil sa mi zdalo, ale on tak rad tu vodu necha po sebe ztiect, na co ja nemam niekedy nervy 🙂...ale skusam...sama som zvedava ako to dopadne 🙂

xlucia
27. jún 2012

pri jedle za stolom normalny pohar. daj plastovy, a doneho max. centimer vody. na von flasu co ma voda lucka, ten sportcup

ducci
29. jún 2012

nam sa osvedcil avent od 6 mesiacov 🙂