Aky hrnček použiť na prikrmovanie?

lindulak
23. mar 2008

Ahojte maminy! Za chvilu zacnem moju malu prikrmovat a chcela by som ju cim skor naucit na pitie z hrnceka, aby som jej potom pri odstaveni z MM nemusla uz davat flasu. Aky hrncek pouzivate? Lepsi je taky, z ktoreho musi babo sat, ked este kojim? Rozmyslala som o tom kuzelnom hrnceku od aventu, no neviem, ktory naustok zvolit. Biely ci zeleny? Je rozdiel len v tvrdosti alebo aj v rychlosti, akou z neho tecie? Dakujem za tipy!

uhlikova09
23. mar 2008

No my mame rok a nepodarilo sa nam ho naucit zatial na hrncek,kupili sme uz neviem aku znacku ale bol dost drahy a maly z neho nevie cuckat 😖

zuz11
23. mar 2008

neake podobne temy uz su tu, skus sa pozriet aj tam mozno tam najdes dobru radu
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

sasiki
23. mar 2008

Nám malá nechce avent ani vidieť 😠 😠 😠 a taká som bola happy, keď som jej ho kúpila, ani iné značky. Teraz má rok a s našou pomocou si chlipne s klasickej, dospeláckej šálky, či z pohára. Ale musíme byť pritom, inak by sa poliala, no nesmierne ju to baví a ide jej to lepšie a lepšie. Synovec zasa prešiel z kojenia k slamke. On nechce piť ani z fľaše, ani z hrnčka. Takže treba skúšať, každé dieťa je iné.

vanila
23. mar 2008

Ahojte! tak ja som skusila rozne hrnceky ale u nas sa osvedcil normalny pohar. 😉 Pri tych poharikich z naustkami ani neotvoril usta 😝 s pohara rad pije. sice trosku unikne ale napije sa. 😎

liliandax
23. mar 2008

ahojte! ja som malemu (mal asi 7 mesiacov) kupila hrncek NUK, ale ani raz sa z neho nenapil, skor mu sluzil na hranie 🙂 A ani pozdejsie ho nejak nezaujal, skor sa mu pacilo pit z dospelackeho pohara, tak ako pisali kocky predo mnou. 😎 Takze pre nas to bola zbytocnost 😒

lusil2005
23. mar 2008

no ja som kupila avent s bielym naustkom (pisu ze zeleny je az od roka tusim alebo este neskor) a absolutne nam nefungoval. mala sa z neho snazila pit, ale strasne prepustal vzduch takze namiesto stavicky jej isiel len vzduch alebo vzduch so zopar kvapkami. skusala som to ja - napit sa z toho a tiez som neuspela. myslela som ze su pokazene, kupila som este dva a boli uplne rovnake. este sme skusili kupit mam poharik ale tiez nebol dobry. z toho zas trebalo tahat jak odusu aby nieco vytieklo. a flasku s cumlom mi mala nechcela ani vidiet. tak som sa nastvala a dala som jej slamku. minutku ju zuzlala, hrala sa, potom zistila ze odtial nieco tecie a odvtedy krasne pije zo slamky. dokonca aj cistu vodicku ktoru predtym odmietala.
potom som jej - asi pred dvomi tyzdnami - kupila canpol babies poharik - taky bez ventilceka, a z neho tiez super pije.

kosicanka1
23. mar 2008

nam sa osvedcila znacka MAM, na prvy sup sa simonka naucila pekne pit

perelandra
23. mar 2008

my mame avent so zelenym naustkom. najprv do toho mala hryzla, mala to ako hryzatko, ale to iste robila aj s flasami, kedze bola plne dojcena tak na flase nebola zvyknuta. no postupne zistila, ze jej z toho tecie vodicka, tak sa naucila pit. sice najprv z flase, z hrnceka avent velmi nechcela - asi jej vadilo ze je to take tvrde, ale teraz pekne pije z aventu. rozmyslala som, ze jej kupim tie biele naustky, kedze tie zelene su az od roka, ale naucila sa aj s tymto. neviem ako to tecie s tych bielych ale zo zeleneho ked potiahne, tak asi ide dost vela, lebo niekedy zacne trosku kaslat. ale to len vtedy, ked pije po leziacky. som rada, ze sa naucila z toho hrnceka, lebo s flasky sa oblievala kedze ju fascinoval ten makky cumel a stlacala ho prstekami a voda bola potom vsade....

martinaema
23. mar 2008

my máme tiež MAM a na striedačku som kúpila aj babylove v DM - ale ten je mäkký, takže ak sa niekedy zahryyne, vytečie jej viac vodičky a poleje sa. Inak vonku fungujeme aj na Luckovej fľaške 😉

tigri
23. mar 2008

my to mame take kombinovane 😀

este kojim, ale uz len rano a vecer, cez davam UM a to vypije jedine z normalneho poharika

ale vodicku alebo cajik zas rada pije z Aventky s bielym naustkom (doma jej niekedy ten ventil odstranim, takze to tecie bez tahania) alebo z NUBY flasky:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=990794

trixi
23. mar 2008

Nas maly sa najprv naucil pit z velkej pet flase, potom z normalneho pohara a teraz uz zvladol aj kuzelny hrncek od Aventu s bielym naustkom. Ale ked si moze vybrat, dava prednost velkej pet flase (naucil sa od mamy 😲 ), potom pohar a na koniec kuzelny hrncek.

lindulak
autor
24. mar 2008

Diky maminy a tebe zuz11 za linky - nechapem, ja som zadala do vyhladavaca kuzelny hrncek a vobec mi tu temu neukazalo... 😨 Precitam si. Inak sa mi zda, ze asi aj tak musim len poskusat, na kazde dieta zaberie asi nieco ine. Len potom clovek minie penazi, kym najde pre babo to prave - a tak je to vo vsetkom. Pekny zasnezeny den 😀

maji4
16. apr 2008

my pijeme z avent pohárika s bielim náustkom a v pohode hneď ako ho 1x uvidela vedela ,čo sním má robiť 😉 😉

lindulak
autor
23. jan 2009

Maminy poradite mi nejaky hrncek co netecie? Mame ten od aventu, no stale z neho kvapka a lezie mi to na nervy. Existuje nejaky, co nekvapka z tej dierky na privod vzduchu? Dakujem za tipy 😉

veronikahel
23. jan 2009

indulak, my máme tento, vôbec z neho netečie, trošku trvalo, kým sa malý z neho naučil piť, ale už mu to ide 😀
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

llaabbkkaa
23. jan 2009

moj syn cca od 4 mesiacov /dokonca aj doteraz!!!!, ked sme na cestach/ pije z NUK poharika, skusim najst link. Ma tvrdsi sosacik ako napr. cumel, je to pevnejsi silikon, myslim. Super sa mi drzi v oboch ruckach. Nema ventil, s tym sa naucil pit az o dost neskor.
lindulak - z aventu dlho nechcel pit ani maly, ale problem mu nerobilo pit z flase NUBY s ventilom / taka farebna asi trojdecova/

lindulak
autor
24. jan 2009

Diky baby za tipy. Ja by som chcela trochu vacsi, tak sa mi zapacil tento - http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro... Nemate ho niektora?

veronikahel
24. jan 2009

lindulak, ak vie piť zo slamky, tak je dobry.
ak nie, tak skus tento, ten je väčší
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

veronikahel
24. jan 2009

a pri tom so slamkou, ani nevidim, aký je veľký... možno je malý... 😕

janzi
30. mar 2009

Neviete my prosim poradit, ci sa da zohnat pitko na klasicku dojcensku flasku? Malu kojim a nechcem jej davat pit vodicku cez dudlik, ale iba cez pitko. Dnes som jej kupila pohatik od Campol a velmi sa jej pozdaval a dokonca sa hned aj vedela napit 😀 ale mame doma niekolko nevyuzitych flasiek, ktore sme dostali, tak ma napadlo ci sa neda kupit samostatne pitko na dojcensku flasku....

lucaska
30. mar 2009

TAK my sme doma mali vela roznych poharikov a ani jeden sa nam akosi nepacil uz som bola zufala uz som nevedela aky mu mam kupit....nakoniec sa naucil pit s jupikovej flasky , potom zo slamky a teraz uz aj sam pije zo salky.... 😉

veronikahel
31. mar 2009

v dm-drogerii maju teraz ako darček avent hrnček k 2kusom nutrilonu 3 - 800g

domulienka
31. mar 2009

ahojte my mame dva hrnceky s naustkami,nuk a canpol a ani z jedneho nevie pit.Vcera jej dcera dala slamku do pusy s maleho dzusu a ona na prvy raz vedela potiahnut,tak by som jej chcela kupit pohar alebo flasu so slamkou,neviete poradit ak mate oskusane .diky 🙂

domulienka
31. mar 2009

cely den nik,je tu nejaka mamina ,poradite?

miracle
31. mar 2009

Mame nuby, maximalna spokojnost. Ten nas ma celosilikonovy vrsok, maju ho aj v dm. Nuby robi aj so slamkou, ale este sme neskusali

standu
31. mar 2009

my mame avent-spokojnost

cessy
31. mar 2009

aj my mame avent a uz sa z neho aj ucime... 😉

domulienka
31. mar 2009

avent som videla u kamosky,je to podobny naustok ako mame doma na nuku,no uz som zistila ze avent nerobi poharik so slamkou.
Miracle dik,idem pohladat na nete ze ake ma nuby

emjee
9. jún 2010

oprasujem temu - moj syn uz vie pit z hocijakeho poharika (pititko, slamka, aj z normalneho sa trosku napije), ale potrebujem pre neho nejaky netecuci - taky, ktory naozaj tecie len ked dieta taha, nie ked sa hra alebo ho prevrati hore dnom 😝
zatial sme vyskusali Nuk s pititkom bez ventilu - tecie;
Mam s ventilom - tento bol asi najlepsi, ale musela som vzdy odskusat a viackrat aj znovu otvorit a zavriet, kym bol naozaj netecuci, no teraz nam praskol 😝 a sme bez hrnceka;
Fillikid so slamkou - tecie sirinou 😝

dosa
10. jún 2010

my mame tiez rozne hrnceky na pitie, skusam, ktory nebude tiect a teda nasla som konecne jeden, ktory ked vsetko zatiahnem ako ma byt naozaj netecie... jedina nevyhoda u nas je, ze moj maly este z neho nevie pit, lebo nestaci len tahat, ale musi medzi zubkami stlacit ten naustok a tahat. a to ja mojho desat mesacneho syna naucit neviem, ale starsi by to v pohode uz zvladol. je to tommee tippee, ale neviem presne ako sa vola, nemam uz obal: