Čistenie odsávačky mlieka / pleseň v trubičke

kristinka.s
13. máj 2009

Ahojte,
chcem sa opytat, ci uz niekto z vas riesil podobny problem: dnes som si po odsati mlieka vsimla, ze moja odsavacka je nechutne zanesena plesnou, a pritom ju po kazdom pouziti podstivo umyvam, flasku vyvaram kazdy den. Plesen sa objavila v tej strednej trubicke, kt. sa neda rozobrat a vycistit.
Mam rucnu odsavacku zn. Medela.
Velmi sa bojim, ci sa malej nieco nestane, ktovie od kedy to tam uz bolo a ja som si to vsimla iba dnes rano.
Dakujem za kazdu odpoved.

teeuwe
13. máj 2009

hmm...nepríjemné, ale pri prvej dcére som mala tiež Medelu a mala som taký istý problém, drží sa tam vlhko, tak som ju vyhodila, smrdela :( Teraz mám Avent ručnú odsávačku a je perfiš, dá sa rozobrať a sterilizujem ju v mikrovlnke.

fifinna
13. máj 2009

kristinka, neviem si to predstavit, ako to mas, ja som akurat dnes cistila malemu flasku so slamkou tak, ze som si na spajdlu namotala tenku vrstvu vaty a tak som presparala celu dlzku slamky. Ale myslim, ze malej sa nic nestane, to sa neboj.

pietra
13. máj 2009

neda sa to vycistit nejakou spajdlou, kefkou na cumliky alebo pod.? Ak sa ti nepodari plesen uplne odstranit a nenajdes sposob, ako to cistit, tak tuto odsavacku uz nepouzivaj. Plesne mozu uskodit

tamia
13. máj 2009

kristinka,
ja by som ju už nepoužívala ked by som ju nevedela vyčistiť... plesne škodia...
skús tú špajdlu, alebo drotik na ktorého koniec namotáš obväz a tak vyčisti.

geegee
13. máj 2009

detske flase kadejake oble cistia baby tusim tak, ze do nich daju ryzu+vodu a hrkaju a hrkaju. Ja mam Aventku, umyvam rucne, alebo v umyvacke a vzdy je cistucka.

pietra
13. máj 2009

geegee, sice neviem, ako vyzera rucna odsavacka medela, ale mam doma elektricku medelu a rucnu avent a neviem si predstavit, ako by som tam hrkala ryzou 😕 pri flasi to samozrejme funguje, ale pri odsavacke si to naozaj predstavit neviem

kristinka.s
autor
13. máj 2009

praveze sa tam nedostanem nicim, ani len ihlu tam neviam pichnut. Je to ta prostredna cast cez ktoru preteka mlieko. Este to mozno skusim prevarit v savovej vode alebo octovej. Ved tomu je uz aj tak jedno, ak bude zanesena pouzivat ju aj tak nebudem ☹

pietra
13. máj 2009

tak to je pekne hlupo vymyslene, ze sa tam neda nicim dostat 😠 🙄

popelka.miri
13. máj 2009

Tak tam zkuste nalít savo. To vyžere každou špínu i plíseň. Já to tak dělám i u flašky, když je dole zanesená, naliju, nechám pár minut působit. Rozpustí špínu a pak jen důkladně vypláchni 😉

diddi
13. máj 2009

do flasiek by som savo urcite nedavala....radsej kupit novu...a rovnako aj cumlik

helka1
13. máj 2009

no ja by som to urcite savom neriesila tiez 😨 Ved ani dospelym by som nedala pit z pohara pokial by som vedela, ze tam bolo savo 😅
Kristinka, dlho som pouzivala odsavacku medela - mas ten typ Harmony ? Pokial si dobre pamatam, tak ta stredna cast - zlta mala z 1 strany otvor a z druhej strany taku gumenu foliu - ta folia sa da odobrat (lebo v orginal baleni bola aj nahradna) tam by sa to nedalo nejak rozobrat ? 😅

soanpe
13. máj 2009

savo je vlastně chlor a ten je těkavý,takže by to mělo být ok.jinak pitná voda taky obsahuje chlor 😉

bubatenko
14. máj 2009

kristinka... ja mam tu odsavacku tiez a mne ide ta zlta casť dole....a potom to ide krásne vyčistiť, ale priznám, ze si pomáham trochu zubami.... lebo inak to neviem prstami poriadne uchytiť , aby som to dala dole, treba tak jemne pootociť a ono to potom ide dole. 😉

diddi
14. máj 2009

no ja savo pouzivam na vanu a zachod.....niekto aj na detske flase 😖

popelka.miri
14. máj 2009

Holky, savo ne na WC! ale klasické určené i k desinfekci vody!! Je to tam napsané velkými písmeny..V nemocnici taky užívají k mytí a desinfekci savo a u nás ve školce taky. Savo tohohle typu neškodí..Musí se samozřejmě pořádně opáchnout a pak i třeba vyvařit. Ale normálně se v tom desinfikují i hračky určené ke kousání...Ale opakuji, vždycky se to musí pořádně opláchnout!!

ditka1
14. máj 2009

ja to umyvam tou kefkou co je z odsavacky na vysavac,taka mala kefocka ta tam akurat zide,aj som to vyvarala a nepomohlo to a ako skodi ta plesen babatkam?ze ci ak sa to zle vycisti ci im to ublizi?

pietra
14. máj 2009

ditka, aj si uz nepamatam presne, co vsetko plesne mozu sposobovat, ale vzhladom k tomu, ze su nebezpecne aj pre dospelych, tak pre male babatka o to viac
zo sava by som tragediu nerobila, ved je to dezinfekcia urcena aj na dezinfekciu vody. Len si neviem predstavit, ako sa to dobre vymyje, ked je ten usek odsavacky tak nepristupny. Ja by som asi skusila tu cast odsavacky kupit ako nahradny diel a prist na sposob, ako to lepsie cistit, aby sa znovu plesne nevytvorili

popelka.miri
14. máj 2009

Plísně způsobují alergii, mohou způsobit i astma a když se dostanou do pusy, tak můžou způsobit mykozu nebo afty, moučnivku (bílé flíčky, bolestivé)

olekula
18. máj 2009

Ahoj, měla jsem tentýž problém s Medelou. Nakonec jsem použila mezizubní kartáček - samozřejmě s čistou násadou - a krásně jsem celou odsavačku vyčistila 🙂

ditka1
19. máj 2009

hm ...nechapem vyrobcu tychto odsavaciek ze preco k tomu nedali aj nieco na cistenie 😠 ja mam chicco.

mamaja5
20. máj 2009

asi by som to riesila tam kde som to kupila popripade u vyrobcu.a ked by som nepochodila tak by som urcite vyskusala tu ryzu+voda+kvapka jary.

moncika15
7. jún 2010

ahojte 🙂
ako sterilizujete rucne odsavacky? vyvara sa to vo vode alebo nad parou?
dakujem

lujzzicka
22. sep 2012

ahojte to by zaujímalo aj mna ja mám ručnú odsávačku,sklenenú,zataial neviem či budem potrebovať tak nechcem zbytočne kupovať kvalitnejšiu a mám ju napísanú v zozname do pôrodnice.Stačí ju vyvariť?Ved aj flašky sú zo skla ale z hrubšieho,tak aby náhodou nepraskla 😉