Detská stolička na papanie. Akú vybrať?

julkaxxx
13. apr 2007

Ahojte, práve vyberám stoličku, kde bude drobec papať. Je ich strašne veľa a stoja od 700 do 5000. Čo si treba všímať na takej stoličke? Poraďte značku s ktorou ste spokojné, prosím. nechcela by som to vyberať tak dlho ako kočík - asi 2 mesiace, nemám na to čas. Máte niekto skúsenosti so stoličkou z Ikey - obyčajná biela? Dakujem za každú radu

elliana
13. apr 2007

julka, ja este stolicko nemam a je pravda, ze najradsej by som mala tu naj, makku, pohodlnu, ale tie stoja dost penazi...
Kamoska ma tu z IKEA a povedala, ze je spokojna, vyhodou je, ze nema podstavcek/ci ako sa to vola/ a ze sa dieta pri jedeni neodraza nohami. Mne by to celkom vyhovovalo, kedze mam doma zive striebro. A viem si predstavit, co by mala vyvadzala, keby sa mohla odrazit nozickami

bellasandra
13. apr 2007

Julka- ja som sa rozhodla pre klasicku drevenu , aku som mala este aj ja. 😉
Takze uz mi zostáva, len ju íst kupit.
Ale kebyze umelu , tak mne sa páci PEG PEREGO

leva
13. apr 2007

ahoj.ja mam stolicku znacky cam futura.je to plastova stolicka mozes si ju nadstavit ako ju chces vysoku.ma odnimatelnu tacku,samozrejme zapinanie.tam kde babo sedi je umyvatelni mekky sedak aj s opierkou.nieje ani taka draha.

biccy
13. apr 2007

My mame stolicku znacky Jane.Je plastova a da sa rozlozit na stolcek a kresielko.Sedacia cast je makka,umyvatelna.Som s nou velmi spokojna. 😀 http://www.babyland.sk/kociky-babyland.php?Stre...

vilki
13. apr 2007

my mame klasicku drevenu, da sa dat na vysoku stolicku na krmenie alebo sa da zlozit na nizsiu stolicku so stolikom, no a to vyuzivame kazdy den, v podstate kazdu chvilu kedy sa len da.ked tam maleho posadim, na ten stolik mu vylozim hracky tak sa vie zabavit aj hodinu.som s tou stolickou velmi spokojna.no a kebyze plastovu tak peg perego prima pappa.tu ma svagrina a tiez si ju velmi pochvaluje.

sylvie
13. apr 2007

my mame tiez klasicku drevenu a uz som par krat olutovala, ze som ju kupila.. kedze mam maleho neposedka, ktory v nej nevydrzi sediet, ale stavia sa v nej, dokonca vylezie na ten stolcek (ked je rozlozena v tej nizsej polohe) a uz mi z nej 2 krat spadol na hlavicku kvoli tej jeho neposednosti.. aj sme boli na pohotovosti a raz ho nechali aj v nemocnici na 3 dni.. museli sme kupit take popruhy.. takze ho musim zakazdym zapnut, ked ho do nej davam..
vyhodou je, ze ten stolcek je dost velky a mozem mu tam poukladat hracky a on sa moze s nimi hrat.. napr. taky obojstranny interaktivny stolcek od Tiny Love sa tam cely zmesti a da sa aj pripnut, aby ho nezhodil, s nim sa hra casto..

ena
13. apr 2007

my mame ikeacku, ja som celkom spokojna, v nejakych testoch ze vraj vysla ako najstabilnejsia.. je stabilna, pokial je v bezpecnej vzdialenosti od vsetkeho, coho by sa mohol drobec chytit a prisunut k tomu, pripadne od coho by sa mohol odrazit nohami.. 🙂
trocha nevyhodou je obtiaznejsie ukladanie a vyberanie drobca do a zo stolicky, lebo pultik sa neda odsunut a aj ked je stolicka bez pultika, je tam cast, o ktoru si dieta obucha nozicky, takze maly ma pod kolenami obcas par modrin...

inak sa lahko cisti, lebo je to len plast, lahko za rozlozi na sedak a 4 samostatne tycky- nohy, takze sa jednoducho zbali do auta. a je zo vsetkych stoliciek co som doteraz zaregistrovala najlacnejsia a asi aj najskladnejsia

julkaxxx
autor
20. apr 2007

Diky za rady, kupili sme plastovu Baby dreams pepe cez internet

vilki
12. máj 2007

baby, mate niektora peg perego prima pappa?ako ste s nou spokojne?babka s dedkom sa rozhodli ze ju drobcovi kupia...
do kolko kil je vlastne taka stolicka?

maca793
12. máj 2007

ja som tiež rozmýšľala o stooličke, ale rozmyslela som si to. aj Keď drevená stála 1100,- nahala som ju v obchode. teraz učím malú sedieť v klasickej detskej malej umelej stoličke a páči sa jej tam. tak sa aj kŕmime. dám pred ňu stôl , posadím ju na stoličku a ide sa papať. má z toho radosť. keď bola malá, tak som si ju opierala o vankúš, ten mi nahrádzal stoličku.
ak by som si ja mala vybrať, tak by som si vybrala určite drevenú, pretože plastová sa môže zlomiť a čo potom s ňou? drevená sa tak ľahko nezlomí a navyše sa dá z nej spraviť aj stolička so stolčekom. toť môj názor. pa 😉

vilki
12. máj 2007

taku drevenu mame, lenze ta nema popruhy a maly mi z nej uz vie vyliezt...a ta pp prima pappa sa aj hojda a ma nejake melodie tak mozno sa mu tam bude viac pacit...a nubudem sa musiet bat ze odtial vypadne... 😵

maca793
12. máj 2007

ja som z vyliezaním nemala problém pri dvojičkách. pekne tam sedeli a bolo. len teraz mám s malou problém keď sa krmime. stále sa niekam otáča. ale najeme sa v poriadku a do popuku. a tie remence by som už nejako vymyslela, aby mi dieťa zo stoličky nevypadlo. 😉

titkovamiriam
13. máj 2007

ja mam peg perego a z nej marek ani nemoze vypadnut ani sa odapnut,ked bol uplne mimi dala sa polohovat,teraz uz sedi a ma aj super miestecko na tanierik.vie sa na nej menit aj vyska,proste super a ked je spinava sup sup a je poumyvana.

bibula
13. máj 2007

😀 hlavne pevna a siroku zakladnu,nech sa babo neprekoprcne.

vilki
13. máj 2007

baby a viete niektora kde predavaju take pp stolicky?ja chcem taku hojdaciu s melodiou a neviem kam sa mame vybrat...jedine co viem je aupark.

vilki
18. máj 2007

caute, prave sme malemu kupili tu pp stolicku.je super...som rada ze sme ju kupili... 🙂

titkovamiriam
18. máj 2007

super 😀

vilki
18. máj 2007

ale stale neviem do kolko kil je taka stolicka...

titkovamiriam
19. máj 2007

to neviem ani ja no ta moja je tak do 3 rokov tak asi 15-20kg,ale podla starsich deti viem ze asi tak rok a pol a budu chciet sediet na ,,normalnej,,stolicke. 😀

vilki
19. máj 2007

hej, hej asi to tak bude...no co uz, aspon zatial ju vyuzijeme...a potom ak bude druhe babo tak sa este zide... 😉

milhaus
19. máj 2007

ja mam drevenu stoličku na papanie ktora koluje po celej rodine, bola som tam ešte aj ja
da sa zložiť aj na stolček i na vysoku stoličku ale moja mala nevie sedkat, iba ked je opreta a vipadla by odtial

newyorkgirl
19. máj 2007

ja mam Fisher Price, ktora sa dava na velku stolicku a je to super, lebo zabera malo miesta, ma 3 polohy opierky a je pouzitelna aj pre vacsie dietatko, vid tuna

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2011&e=d...

ale zamilovana som do tejto

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2002&e=d...

viem zohnat, az by ste niekto potrebovali 😉

vilki
19. máj 2007

my sme kupili tuto

http://aplikacie.slovenska.sk/wobj/show_foto.ph...

maly dnes z nej vobec nechcel vyliezt von...velmi sa mu tam paci 😉

titkovamiriam
19. máj 2007

super stolicky 😀

katrin
20. máj 2007

my máme Chicco, kuki do albumu. Sme veľmi spokojní 😵

bibinka
20. máj 2007

my sme zdedili tú klasickú drevenú ako som mala aj ja. sme s ňou spokojní, aj keď máme dosť neposedné dieťa. Akosi sa do nej zamiloval, je naučený v nej iba jesť, tkaže keď mu poviem, že ide papať, už aj sedí v nej)rozložená na stolček a stolličku) a má aj pripravenú knižku "k jedlu". 😀 . Keď varím, tak si ho posadím do zvýšenej polohy a malý je rád , že môže pomáhať pri varení.
V materskom centre kde chodíme majú takú istú klasiku a keď ju zbadal, tak sa z nej vôbec celú hodinu nepohol. a okupuje ju dodnes. 😀 😀 😀

susanh
24. máj 2007

Biccy, mne sa tiež páči Jané Activa a chcem ju kúpiť. Ale čítala som aj taký názor na ňu, že je ťažká, zle sa skladá, zle prenáša, zle skladuje. A že nie je celkom umývateľná, zostávajú fľaky, pultík že sa zle dáva dole, keď sa čisí že sa doškriabe, atď... Prosím ťa aké máš ty skúsenosti alebo aj ostatné baby? Mám ju teda kúpiť alebo sú aj lepšie stoličky?

zuz11
24. máj 2007

hmmm... asi by som uz aj ja mala pomzslat na stolicku len akosi nie a nie sa k tomu dostat, viem ze chcem drevennu ale vobec nic som este o stolickach nezistovala a neviem na co sa mam hlavne sustredit, viete mi poradit? 😀

biccy
24. máj 2007

Susanh,k tvojim otazkam-mne sa vobec nezda tazka,casto ju prenasam z miesta na miesto,aj s malou."Zle sa sklada,skladuje"-to podla toho,ci ju chces po kazdom pouziti poskladat.Ale to asi nie,ze?Ja ju mam stale poskladanu a pouzivam ju velmi casto,takze ju vobec nerozkladam.Mala sa v nej okrem papanie vie krasne pohrat aj dlhsiu dobu.Opierka chrbta je polohovatelna-3 polohy.A taka makucka,vyzera velmi pohodlna 😀 .Ked bola mensia mala v pololeze,teraz ma trosku "vyssie".
K tym flakom a umyvaniu:minule som ju cistila,lebo uz bola taka doriadena,ze az. 😀 Cistila som ju handrickou,namocenou v cistej vode.Vsetky flaky(aj poriadne stare,lebo skor sa mi nehcelo cistit 😅 )pekne zisli dole a vobec neostali ziadne flaky.Neviem ako cistil ten,kto ti to povedal. 😠
Pultik sa dava lahko dole-z jednej aj z druhej strany stlacis dve "packy" a potiahnes pultik-ten sa da vysuvat von tiez v troch polohach.
"A ked sa cisti sa doskriabe"-to ju cistili dratenkou? 😝 Pultik tiez lahko vycistis s mokrou handrickou.
Ked bude Zoinka vacsia jej ju rozlozim na stolcek a stolicku, a myslim,ze aj tam sa pekne zahraje. 🙂
Este-je velmi stabilna a nebojim sa v nej malu nechat,ani ked niekde odbehnem.
Ja som s nou velmi spokojna a keby som sa este raz rozhodovala,aku stolicku kupit,kupila by som tuto. 😀 😀
Tolko moj nazor. 😀
Keby si este mala nejake otazky,rada ti odpoviem. 🙂 🙂

susanh
24. máj 2007

Biccy dakujem, uz som sa na tu stoličku tešila dlhšie, a chcem ju malej už kupit. tak by som bola sklamana, keby som teraz musela hladat nejaku inu. Dufam ze aj Naťka v nej bude pekne papat.