Detská stolička na papanie. Akú vybrať?

julkaxxx
13. apr 2007

Ahojte, práve vyberám stoličku, kde bude drobec papať. Je ich strašne veľa a stoja od 700 do 5000. Čo si treba všímať na takej stoličke? Poraďte značku s ktorou ste spokojné, prosím. nechcela by som to vyberať tak dlho ako kočík - asi 2 mesiace, nemám na to čas. Máte niekto skúsenosti so stoličkou z Ikey - obyčajná biela? Dakujem za každú radu

myskin
9. jan 2010

denisab32, jak je na tom Tripp Trapp se stabilitou. Nejde se na ní odrazit od stolu? Taky na ní mám zálusk.

denisab32
9. jan 2010

myskin
baby setu je dodávaný s extended gliders, to sú také protišmykové nádstavce, takže stabilita je OK 😉 a nosnosť má 150 kg 😎 , taktiež predĺžená 7 ročná záruka na materiál po registrácii na stránke výrobcu...

Platú však pravidlo: pri ktorejkoľvek stoličke nenechávať dieťa bez dozoru.

senja
17. jan 2010

Holky prosim poradte: Vaham mezi zidlickami CHICCO Polly a PEG-PEREGO Prima Pappa. Co je lepsi? Mate nekdo s temito zidlickami zkusenosti? Dekuji 😉

aleachim
8. feb 2010

ahoj holky, na co se soustředit výběru u židličky? Já vůbec nevím, podle čeho vybírat, je jich tolik a všichni výrobci tvrdí, že ta jejich je nejbezpečnější a nejlepší.

ivika18
8. feb 2010

aleachim, záleží, co od židličky ty chceš. Dřevěný jsou super, ale nejdou polohovat, takže ze začátku bys musela krmit třeba v lehátku. Jinak mi to příjde spíš o značce a tedy ceně. Omyvatelný jsou skoro všechny, některým se polohují i nožky, my jsme neměli a nechybělo nám to. A důležitá je hlavně taky stabilita.

aleachim
8. feb 2010

no, já mám roční holčičku, která už v pohodě sedí. Je ale hrozně neposedná, takže něco stabilního a s pásy tak, aby mi z ní nevypadla, když ji tam třeba nechám a otočím se. A omysvatelná by asi být měla, je to totiž pěkné prasátko a asi to bude už jen horší.

ivika18
8. feb 2010

aleachim, my máme fábulu a jsme s n spokojení, je to levnější varianta Chicca polly, Peg-perega a podobných, ale zase v roku už bych šla možná radši do dřevěné rostoucí, protože ty plastové mají malou nosnost - 15 kg a nevydrží na dlouho. Líbí se mi Tripp trapp jak tu o ní psali, ale cena už teda ne, podobná je Jitro nebo Hauck Alpha a ještě mě zaujala Aristo.

wewe4
3. máj 2010

ahojte baby, malý už má pol roka a ja ešte stále nemám kúpenú stoličku... 😕
môžete mi poradiť..veľmi sa mi páči táto: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8474869&tab=5
čo si o nej myslíte? máte niektorá takúto? prípadne inú takúto 360°-vú? bojím sa či bude dostatočne stabilná...

wewe4
3. máj 2010

alebo ešte sa mi veeľmi páči Jané Activa : http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8193544&tab=7
ale tá cena je už naozaj mooc 😲 nepoznáte niečo podobne, ale lacnejšie?

kocicinka
3. máj 2010

My zvažujeme tuto:http://www.malvik.cz/Jidelni-zidlicky-7/zidlicky-plast...

wewe4 ta z tvého posledního odkazu se mi moc nelíbí, je to takové veliké monstrum...
Pak se mi líbí od Peg Perega, ale dát 3000,- za židličku už je vážně moc!

kocicinka
3. máj 2010

Oni na těch plastových židličkách píšou, že jsou do 3 let, což je docela na dlouho, ne? Pak už bude hačat na normální🙂

wewe4
3. máj 2010

do 3 rokov by to bolo v pohode, lenže niektoré sú len do 15kg a to sa mi zdá málo, pretože môj má už teraz 9kg 😀
tá druhá, je síce veliká, ale dá sa z nej neskôr spraviť take to sedenie so stolčekom..len neviem, či to aj v skutočnosti využijeme...

kocicinka
3. máj 2010

No, jak jsem pochopila, tak výrobci to berou tak, že 15 kg= 3-leté dítě. I u látkových plen to tak je. Oni už ti prcci potom tak rychle nepřibíraj.
Wewe, s tím slolečkem, je to dítě od dítěte. Moje máma to u mě hodně využila, ale u Jonáška to asi nevyužijem, protože on je hrozný neposeda, v sedačce vydrží jen nejnutnějších 10-15 minut na papání a pak už se kroutí jak had a chce pryč.
Ale na potom mu možná koupíme židličku z Ikea tuto:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/0006...

Teď nevím, jestli jí nekoupit rovnou. Přeci jen 2000,- a 400,- je docela rozdíl 😅

Má někdo zkušenost?

jmisa
4. máj 2010

My máme stoličku chicco polly
http://www.detskydum.cz/detail/chicco-polly-idl...
a nemůžu si to vynachválit, synek je v ní od 5 měsíců, tehdy na ležačky a teď už na sezení. Výborné jsou ty pásy, protože malej neposedí. Měla jsem u našich půjčenou obyčejnou stoličku dřevěnou a byl to děs. Možná tak pro velmi klidné dítě, ale náš kluk z ní v 8 měsících vylézal.

Ikea jsem zkoušela v Ikee, obdobný problém - neposedné dítě bych v ní každý den krmit nechtěla, ale třeba na chatu jistě postačí.

loginko1
4. máj 2010

....celkom dobrá a však investícia na dlhšiu dobu: http://www.stokke-highchair.com/sk-sk/ , ale y platových je asi pre mňa naj Peg Pérego Prima pappa

ichbinich
5. máj 2010

Ta TrippTrapp stolicka je super... Ja odkupim pouzitu od kamosky, jej 10-rocna dcera prehlasila, ze uz chce sediet na normalnej stolicke 😉 Tak som hned povedala, ze jej ju odkupim. Ma aj madlo a vankusik pre male babo, lebo tie stolicky mali od malicka (maju dve dcery s rozdielom 3 roky a teda dve tieto stolicky).
Kupila by som si ju aj sama, aj ked je riadne draha, ale takto mam stastie 🙂
Moj maly 5-mesacny zvedavec sa niekedy da uz tazko drzat, a chce byt pri stole a vsetko vidiet. Uvidim, kedy bude sedkat a ako mi tam vydrzi, ale najneskor, ked zacnem s mrkvickou, uz tu stolicku chcem mat 😉

loginko1
5. máj 2010

ichbinich
určite dobrá investícia, my sme mali najskôr Primu Pappu, ale tá nám vydržala len 2 roky a potom sme kúpili Tripp Trapp, škoda, že sme o nej nevedeli skôr, ušetrila by som minimálne 3000 Sk

mirrrkaa
6. máj 2010

my mame tu klasickou antilopu z Ikeii a spokojenost velika, mala v ni sedela ze zacatku s takovym tim polstarkem a jak povyrostla, tak bez nej, myslim, ze jednoznacne plus je, ze se da dobre umyt, hodite do vany, vydrbete a je jako nova.. a ten podnos jako tacek je dobry nejen na jidlo, ale pozdeji i jako stolecek na hrani, kresleni....

bajciatko
11. máj 2010

loginko, tripp trapp stolicka vyzera super, nevadi, ze nema tu opierku na chrbatik vyssiu? staci to aj malemu dietatu? da sa tam dobre opriet?

niki11
12. jún 2010

Mamicky, odkedy ste davali vase dietky do vysokej stolicky?

hojda
12. jún 2010

Teprve až když sám seděl, protože dřív se posazovat nemá. Do té doby jedl v křesílku Fisher Price s pratelným potahem. Jinak já taky doporučuju jen tu obyčejnou Antilopu i Ikei. Lákala mě taky Tripp Trapp, ale nakonec jsme koupili v Ikea a je super hlavně na cestováníl. My se bez židličky třeba u babiček neobejdeme. Nenajíme se v klidu my ani náš malý. Je lehká skladná a údržba je taky perfektní. Přesvědčila jsem se, že čím méně záhybů a jiných výmyslu, tím lépe. Drhnout to jídlo, které se dostane opravdu všude je fakt opruz🙂.

bubelko
12. jún 2010

ja mam tiez trip trap a chystam sa kupit druhu aj pre mladsieho. lahko sa cisti, neskor na nu deti vedia same vyliezt, dlho vydrzi. vrele odporucam 🙂
@bajciatko > aj male deti sa tam vedia dobre opriet.
@niki11 > lukasa som davala skoro - oblozeneho uterakmi lebo este nevedel poriadne sediet (bolo to ale po porade s detskym lekarom) ale bol velmi stabilny a nikde inde jest nechcel. jonas este stale nesedi a nie je taky stabilny ako lukas, takze doma este je v chico hojdacke nastavenej na sedenie alebo na navsteve u babiciek v autosedacke.

mia0
22. júl 2010

@spathiger

Zdravím! Našla som tu, že ste kúpili stoličku Jitro cca pred 2 rokmi. Tiež mám o ňu záujem, syn má 8 rokov, ploché nohy, nos v zošite, keď píše. Najskôr som chcela nastaviteľ. stôl aj stoličku, ale táto drevená, keď sa dajú oprieť nohy, sa dá použiť pri normálne vysokom hociakom stole, len ma asi vyjde drahšie ako nadstaviteľný stôl z IKEA aj s otočnou stoličkou.

Rada by som vedela, ako sa na dej deťom sedí. Ďakujem vopred za odpoveď

minocka
6. aug 2010

Ahojte mamicky, som tu nova a som rada, ze sa tu mozem vselico dozvediet. No a chcem sa spytat, ci ma niekora z vas skusenosti s detskou stolickou Arti Betty http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9064168&tab=1 Ak nie, co si aspon o nej myslite... chcem si nechat poradit.. Vopred vam dakujem za odpoved.

fem
6. aug 2010

@bubelko
ta stolicka, je uplne super, ja som tiez jej fanynkou, podla mna tym ze je stale dobre nastavena ta opierka na nozky, tak dietatko je velmi stabilne, nas uz je von z baby setu, tej vlozky, cize nema ani tu predlzenu opierku a tak som sa bala a uplne krasne sedi...no s tracikami ...podla mna tak ortopedicky spravne, ze sa akoby vobec nevyvaluje....uplne krasny pohlad, ta stolicka vobec ani nerozptyluje akoby na hru, ziadna tacka, je pri stole a umyva sa genialne...pravda 🙂 ked som mini fliacik z mrkvy na umelohmotnej ,neumyla do minuty tak tam aj ostal 🙂

lenka_da
7. aug 2010

@jmisa : plne suhlasim, fantasticka stolicka, nelutujem ani korunu. Lekari nam zakazali dcerku posadzovat, kym to nezvladla uplne sama, takze spociatku sme vyuzivali polohu takmer lezmo, co som u inej stolicky nenasla. Vymakane detaily, uzasne sa cisti, jedna tacka s priehradkami a jedna cela rovna, na ktorej si rada kresli a co je hlavne, je stabilna, kovova, lebo co moje dieta s nou vyvadza... a tiez sa da prisunut priamo k stolu, to zaciname vyuzivat az teraz...

lenka_da
7. aug 2010

pardon, zabudla som napisat, ze rec je o chicco polly 😉

dosa
7. aug 2010

@mia0 - aj my mame jitro stolicky pre obe deti, ale ja by som ich asi k pracovnemu stolu nepouzivala. do detksje izby by som radsej volila nastavitelny stol a stolicku na kolieskach, pretoze ked dieta nedosiahne nohami na zem, tak ho musis prisuvat k tomu stolu ty. a to by si ho musela pokazde, ked si bude robit ulohy, ked si pojde k stolu kreslit, ked si bude chciet dociahnut nieco zo suflika... stale prisuvat, odsuvat. v kuchyni mi to nevadi, ideme jest, deti prisuniem a potom odsuniem a vybavene, ale v izbe viem, ze dcera si kazdu chvilku sada a odsada od stolika ked nieco robi, kresli, sklada, tak tam je urcite namieste nastavitelna stolicka na kolieskach s tym nastavitelnym stolikom.

yesno22
27. aug 2010

ahojte mamicky ... neviete mi poradit ci sa da kupit samostatne ta makka cast, na ktorej babo v stolicke sedi? mam doma po synovi stolicku na papanie znacky CAM a ta vnutorna cast je uz dost znicena a novu stolicku kupovat nemienim.. 🙂 uz som rozmyslala, ci sa to neda nejako podomacky opravit, ale ak by sa dalo to vnutro kupit nove a origos, tak neriesim 😉

kacka.l
28. aug 2010

Maminky na čekém mimibazaru šijou nové polstry do jídelních židliček, stačí si vybrat barvu, většinou kolem 370kč. 🙂