Detská stolička na papanie. Akú vybrať?

julkaxxx
13. apr 2007

Ahojte, práve vyberám stoličku, kde bude drobec papať. Je ich strašne veľa a stoja od 700 do 5000. Čo si treba všímať na takej stoličke? Poraďte značku s ktorou ste spokojné, prosím. nechcela by som to vyberať tak dlho ako kočík - asi 2 mesiace, nemám na to čas. Máte niekto skúsenosti so stoličkou z Ikey - obyčajná biela? Dakujem za každú radu

malivi
13. feb 2009

mame stoličku z Ikea. poměr cena výkon 😉
používáme teprve týden. tak se chci zeptat na zkušenosti. troufáte si nechat dítko ve stoličce samotné a odejít třeba pro nášup nebo pro žínku? máte pocit, že je opravdu bezpečná a ten pásek okolo boků stačí?

dělají sice i barevné stoličky, ale jak jsme zjistili, pultíky mají pouze bílé 😢

denisab32
13. feb 2009

MALIVI,ak sa si dobre pamätám tá z Ikei nemala opierku nožičiek, podľa mňa nie je veľmi vhodná pre správny vývoj chrbtice dieťatka...takže sa prikláňam k názoru KALERAT

pre mňa bezpečná stolička musí mať 5-bodové pásy, ale i tak by som svoje dieťa v nej bez dozoru nenechala, stačí tak málo....deti sú občas veľmi šikovné....

pietra
13. feb 2009

malivi, my sme stolicku z ikey kupili k mojej mame, nech aj tam mame nejaku stolicku na papanie a nechceli sme drahu. Doma vo Fabule necham dcerku v stolicke aj ked pri nej nestojim, idem odniest tanier, nabrat vodu a pod. a verim, ze sa tu chvilu sa nic nestane, 5 bodove pasy neodopne (zatial). Ale z tej ikeackej sa vie dostat, priputanie len okolo pasa sa pre mna rovna ziadne priputanie 😖
podla mna je tato stolicka vhodna len na obcasne pouzivanie a nie kazdodenne

tobi08
13. feb 2009

Ja som si objednala CAM Campione, s takými macíkmi. Teším sa na ňu a dúfam, že sa tam malý aj zahrá. Máte ju niekto? Teraz bola akcia na www.kremilek.cz za 3000 Kč.

zojina
13. feb 2009

My mame peg perege kopila jsem ji novou za 2400a super

denisab32
13. feb 2009

ZOJINA to ju úžasná cena, u nás nemajú ani predajne taký nákup ☹ , mala by si ich začať dovážať 😀 , lebo bohužiaľ pán, ktorý túto značku dováža nerobí s cenou nič 😠

zojina
13. feb 2009

🙂 Ja si ji koupila přimo v italii jsou to super židličky

janina77
15. feb 2009

my mame Chicco Polly, bola super hlavne v zaciatkoch, ked maly este poriadne nesdel a chovala som ho v pololahu. Na trhu som nenasla ziadnu inu stolicku, ktora by isla sklopit tak ako chicco. Vyuzivame to obcas aj teraz, ked dame malemu pit, ale on sa uz napije aj po sediacky. Zle sa s nou vsak manipuluje, pretoze je tazka.

U starych rodicov mame ikeacku Antilopu, tu co tu mnohe spominate. Je vyborna. Maly v nej krasne rovno sedi, vpohode sa v nej napapa, je s nou jednoducha manipulacia, dobre sa da zbalit. Avsak dieta z nej lahko vylezie a urcite nie je vhodna pre 6 mesacne dieta, resp. pre dieta, ktore bezproblemov nesedi samostatne stabilne.

pospecka
15. feb 2009

Já zatím nemám do sedačky koho posadit 🙂 , ale mám favorita, kterého koupím hned jak to začne být aktuální.

http://www.labernkop.cz/cz/detske-zidle

vyrůstala jsem v ní já a vyroste v ní doufám i můj prcek.

beruska2x
15. feb 2009

pos.. no ja nevim, to je podle me tak k babicce na hlidani nebo na jidlo v restauraci ale domu... neni polstrovana, jak asi bude pro ditko pohodlna?? a neda se polohovat... male dite ktere stabilne nesedi si v tom akorat nici zada... zkusi si diskusi procist a popremyslej.... jo a nema pultik coz taky ocenis...

pospecka
15. feb 2009

beruska: Polstrování se dá přece ušít z molitanu a když ji sklopím, tak má stoleček. Já nejsem zastánce plastových produktů a tahle židlička je moje srdcová záležitost. Já vím, že je to takový spíš retro, ale mě se ty novodobý židličky prostě nelíbí. Asi ještě kouknu, ale jak jsem psala, ty plasťáky 😒 moc nemusím.

beruska2x
15. feb 2009

no jde hlavne o prakticnost a pohodlnost, jak dutka tak tvoji, zabm tu zidlicku, meli jsme ji v praci - v restauraci a kdyz ji sklopis to abys u krmeni ditete klecela...to by me teda dlouho nebavilo....

tvarohacek
15. feb 2009

tak my máme židličku z ikey a jsem naprosto spokojená 🙂

trpezliva
23. apr 2009

ahojte, mozete mi poradit nejaku dobru cestovnu stolicku na papanie??? aby sa dala zlozit na maly kus, nosit aj do mesta, kedze nie je vela restauracii s detskymi stolickami. dik.

standu
23. apr 2009

my mame nurse:

http://www.predeti.sk/?c=detail&id=5253

zatial spokojnost, lahko sa sklada, nosi sa v taske na pleci.
concord lima sa mi tiez velmi pacila, ale ta cena.....

delikates
23. apr 2009

my máme Fábulu od Babypointu a jsme s ní maximálně spokojení. 🙂

trpezliva
24. apr 2009

standu, presne na take nieco som myslela...dik, pojdem pozriet tu stolicku Nurse do obchodu. je to stabilne? a kolko to vazi?
delikates, ajj my mame od Babyppointu, ale vola sa Galileo, sme spokojni. Len ja hladam nieco "so sebou".

tweetinkapp
13. máj 2009

Ahojte,
mohli by ste mi poradit, na co sa mam zamerat pri vybere stolicky?

soanpe
13. máj 2009

polohování do výšky a případně polohování opěrky,když ti malý ještě nesedí nebo náhodou usne u jídla.
taky ted vybírám stoličku a cenově nejdostupnější s odpovídající mým požadavkům je asi babypoint pepe

soanpe
13. máj 2009

pospe
až budeš mít prcka 4-5 měs a nebude ti sedět,tak velmi rychle změníš názor a koupíš polohovací plastovou 😀

lilly
13. máj 2009

my mame Chicco 360, vcera nam dosla z nemeckeho shopu 😵
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba....
mam ju aj v albume s mojou hereckou, strasne sa mi paci, nezabera vela miesta, je dobre vypolstrovana, da sa otacat do 6 poloh, da sa pouzit aj ako cestovna zbali sa na plocho do takej tasky...
prve papanicko bude v nej az v nedelu 😵

soanpe
13. máj 2009
emmka3
15. máj 2009

babeny, potrebujem radu, alebo odporucanie ... pomaly sa nam blizia prikrmy a my rozmyslame nad stolickou, ale vobec si neviem vybrat dam vam 3 linky, a ak mate skusenost alebo uz doma podobne, tak mi napiste svoj nazor ...

http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

http://www.babybee.sk/p/498/jane_optima_plus_20...)

http://kociky.dema.sk/produkty/doplnky/barborka

som z toho jelen

lilly
15. máj 2009

emmka, ja mam ten druhy typ, ale chicco 360, /vyssie som davala link/, lisi sa len tym, ze sa moze otacat do 6 poloh, co je podla mna super, lebo si ju mozem natocit, kam prave potrebujem.. nevydrzala som presne do 6 mesiacov a dala som jej prvy prikrm uz vcera, no ale uz tie 4 dni tam nezavazia si myslim.. krmilo sa mi tam dobre, mala si tam pekne sedi, som spokojna zatial velmi.. tym plastovym som neprisla na chut, take velke rarohy to su, tato nezaberie takmer ziadne miesto.. sice plastove sa daju polohovat, no velmi velky vyznam v tom nevidim, kym sa neprikrmuju deti, co este vobec nesedia, tak tam je dobre asi, ze by sa operadlo napolohovalo.. no vacsinou sa pise, ze pri jedeni ma dieta sediet vzpriamene.. a vyhodu tej mojej stolicky vidim aj v tom, ze sa dieta uci od zaciatku, ze sa je pri stole a ze v stolicke sa je a nie spi..
a ta barborka sa mi tiez velmi nepaci, taka staromodna je a tvrda mi pripada..

no ale sa kazdym tymto typom su mamicky, ktore su s nimi spokojne.. uz sa musis len rozhodnut 🙂

dosa
15. máj 2009

emmka, kazdy typ stolicky tu uz bol popisany a kazdemu vyhovuje nieco ine. my mame doma tu poslednu, drevenu, staru klasiku, ktora koluje po nasej rodine uz neviem kolko rokov...

*vraj je tvrda - kupila som si do nej taky PVC polster, vnutri je molitan, takze nie je tvrda a da sa umyt,
*vraj nema pultik - nechyba nam, lebo sme ju davali k stolu, presne nam tam pasuje a dieta stolovalo s nami,
*nie je polohovatelna - pre mna byt nemusi, nepotrebujem ju na spanie, ale na jedenie. ked sme zacinali s prikrmami mala som malu aj tak na kolenach, aby mi neutekala od lyzicky a davat sme ju tam zacali az ked sedela - to bolo okolo pol roka - na prve vianoce uz papala s nami,
*dcera ma teraz skoro tri roky, takze uz dlhsie ju mame zlozenu tak, aby mala pred sebou ten stolik a stoluje sama vedla nasho stola a ked k nam pride jej kamaratka, dame z druhej strany malu stolicku a stoluju spolu s kamoskou 😉

inu stolicku som nikdy nevyskusala a na tejto mi nic nechyba. zelezi aj na tom, ako si predstavujes stolovanie dietata, ci mate v kuchyni (alebo pri stole) dost miesta a pod. rozhodnut sa je vzdy tazko, ale ked si kupis ktorukolvek, najdes sposob vyuzita a urcite budes spokojna. tak stastnu volbu 😉

emmka3
15. máj 2009

lili, ten tvoj link sa neda otvorit 😅 skus ho dat este raz ...

emmka3
15. máj 2009

dosa, dakujem za skusenost .... jedine, co mi asi na "barborke" vadi, ze sa velmi bojim aby i z nej maly nevypadol ked sa otocim 😅

dosa
15. máj 2009

emmka - ja som tam malu nedavala ked som nieco robila, iba vyslovene ked sa islo papat. aby vedela, ze tam sa papa, nie hra. sedela som pri stole tiez a kym sme papapli, tak moc nevystrajala - bola skor zaujata jedlom a sem tam aj jeho rozborom 😀

emmka3
15. máj 2009

dakujem za nazory, dnes sa este vyberiem do mesta do obchodov a pozrem co ponukaju tam a potom sa rozhodneme ...