Detská stolička na papanie. Akú vybrať?

julkaxxx
13. apr 2007

Ahojte, práve vyberám stoličku, kde bude drobec papať. Je ich strašne veľa a stoja od 700 do 5000. Čo si treba všímať na takej stoličke? Poraďte značku s ktorou ste spokojné, prosím. nechcela by som to vyberať tak dlho ako kočík - asi 2 mesiace, nemám na to čas. Máte niekto skúsenosti so stoličkou z Ikey - obyčajná biela? Dakujem za každú radu

biccy
24. máj 2007

A aku farbu si vybrala?My mame oranzovo-tm.modru(nie taku aky som dala obrazok). 😉
Som rada,ze som ti pomohla. 😉

susanh
25. máj 2007

Co sa tyka farieb, na adrese Babymarket som nasla 5 prevedeni, a na babyland uplne ine 3. Ale aj v obchode v katalogu mali tych 5 co v Babymarket, tak asi musim vybrat z tych. Este nie som celkom rozhodnuta. Podla toho, aby ladila do bytu 😉 sa to neda, lebo ju budem presuvat ked bude rozlozena. A teraz mame dievcatko a budeme chciet este chlapceka 🙂 Mala by byt teda taka univerzalna farba. Aj ked babatku do tych 3 rokov je to asi jedno. Ale zatial je favoritom bledozeleno-bledomodra. Uz nahanam muza aby sme ju isli kupit, ale ten ma kopu inych starosti ☹

biccy
25. máj 2007

Aj ja som si vsimla,ze uz su aj nove farby.Vsetky su peknucke 😉 .

zuz11
10. feb 2008

dorotka • 1d • 24. aug 2007 o 13:00
Rada by som poprosila o radu pri rozhodnuti ktoru kupit. Najviac by mi pomohli osobne skusenosti. Rozhodujem sa medzi Fabulou, Babmbi max, Peppe. Rozmyslala som aj nad demou Papoo ale kedze nema umyvatelny potah moznost cistenia je len pranie tak radsej nie.
Drahsiu nechcem kupovat. Povodne som myslela ze kupim z druhej ruky ale kedze ich kazdy iba zhana kupim novu jednu uvedenych. Za rady vopred dakujem

zuz11 • 1d • 24. aug 2007 o 13:10
dorot, ja ma tuto a som nadmieru spokojna http://www.mojshop.sk/index.php?page=6&itm=9969
nie je to taky ten klasicky potah ale nieco ako kozenka takze mam pocit ze dieta sa na to tak nelepi a lahko sa to cisti 😉 staci to iba pretriet vlhkou handrickou a je cista 😉

zuz11 • 1d • 24. aug 2007 o 13:16
aha len problem je ten ze neviem ci ju zozenies 🤐 ali neaky problem v distribucii cca mesiac a pol dozadu a zevraj bude asi tri mesiace trvat 🤐 obvolala som cele slovensko od kosic az po BA a zobrala poslednu v BA 😀

dorotka • 1d • 24. aug 2007 o 13:24
dik videla som ju u nas vo vrakuni takze to problem nebude aspon myslim ze to je ona a ono cistit by sa mali asi dat dobre vsetky okrem tej demy
mna nejak oslovila ta fabula len neviem ci sa mam kvoli tomu ist pozriet do petrzky na nu alebo zoberiem jednu z tych dvoch ktore maju tu no tusim zajtra rano pocestujem do petrzky ak by som nekupila tu fabulu aby taku aku mas ty este mali
inac tu su aj tie ostatne
http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_vi...

zuz11 • 1d • 24. aug 2007 o 13:42
a ktoru farbu maju u vas vo vrakuni? hej o tej stranke viem...tam tiez nemali tu co som chcela 😀 tiez som chcela najskor fabulu ale akosi ked som zbadala tuto som to zmenila 😀

dorotka • 1d • 24. aug 2007 o 13:47
nie som si ista mne sa tam motaju dve stolicky lebo ma tam muz zatiahol skor ako som chcela a ako som mala pozistovane info a tak mi to islo jednym uchom dnu druhym von ale zda sa mi ze oranzovu a ze hovoril este ze ruzovu
ale lame ma to ze hsovoris ze sa dieta v nej menej poti v tychto teplach je to dost dobry argument ja hlavne o tej fabule vela neviem a aj preto som chcela nejake osobne skusenosti

lenadka • 1d • 24. aug 2007 o 14:03
baby 😀 😀 😀 aach co ja s nasou drevenou 100 rocnou. V tej sa tiez nepoti 😀 😀 😀

dorotka • 1d • 24. aug 2007 o 15:05
leni ta bola pozicana do nenavratna yisla by sa aspon k babke 😉

zuz11 • 1d • 24. aug 2007 o 15:12
jaj drevenna je moj sen a do nasho noveho bytiku si tiez kupim drevennu kedze tiez ta 1000 rocna nasa drevenna je niekde pozicana a nevratena 🤐

peja • 24. aug 2007 o 15:14
dorot, ja som videla perfektnu, PegPerego, taku multifunkcnu, ale stala cca 10 tis 😝
btw. davno som ta tu nevidela 😀

dorotka • 1d • 24. aug 2007 o 16:29
srandistka to si radsej kupim novy kocar 😀 😀 inac som bola bez netu
zuz nieco podobne tym starym som videla v ikea len nemaju dieru na nocnik

megustas • 1d • 24. aug 2007 o 16:51
dorotka my mame fabulu(zelenu)a sme spokojní 😉

zuz11 • 1d • 24. aug 2007 o 22:37
http://www.mojshop.sk/index.php?page=6&itm=9938
dorot tato je mojho srdca sampion 😀 otvor nocnikovi nepotrebujeme 😉 nocnikujeme pred a po papani 😀

katarinas • 1d, snž • 24. aug 2007 o 23:02
Dorotka, my mame PegPerego http://www.pegperego.com/page.php?sid=0b7e2d744... a som s nou velmi spokojna. Stala okolo 4tis.

kamajka • 2d • 25. aug 2007 o 11:43
Ahoj my máme klasiku drevenú z demy. Je v pohode, len mi z nej už teraz malý vyskakuje... Nemá popruhy, je to skôr pre väčšie dieťa. Ale ja si to finančne nemôžem dovoliť, takže nám je dobrá aj obyčajná 🙂

nutka • 1d • 31. aug 2007 o 12:39
a tu je ta podla mna naj-aj deti v rak. a nem. taku mali a aj mne sa na nej dobre sedelo pri papani 😀
http://www.stokke.com/functionality.asp?na=SK&l...

nutka • 1d • 31. aug 2007 o 12:42
http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...

a toto do obyvacky.... 😀 😀 😀

len najst sponzora..... 😒 🙂

bleskovka • 1d • 31. aug 2007 o 22:12
aj my sme kupili Stokke Tripp Trapp, Nemci teraz testovali stolicky pre deti a tato vyhrala, cez internet sa da objednat za 120 euro a je pre dieta do ca. 6 rokov, pretoze sa da prestavovat sedatko aj podnoznik a nema pred sebou stolcek, takze dieta sedi za stolom s ostatnymi a "nesukromnici" 😀 na svojom (to sa mi zda dobre vymyslene).

mata79
10. feb 2008

Lusil, ja som po nej tiez pozerala. Chodila som po vsetkych moznych obchodoch a porovnavala stabilitu a cenu. Kamoska ma Chicco , mne sa velmi pacila, ale nechcelo sa mi dat za nu 6 tis. Nechala som si poradit v jednej predajni a tam mi povedal, ze na tych drahsich ako Cam, Neo Natou, Chicco su tie plasty pevnejsie. Ze urcite su kvalitnejsie a ze mi posluzia aj pre druheho potomka a ak nie, tak ze tie znackove este dobre predam.
To mal pravdu, ale mne sa tolko penazi fakt za nu nechcelo dat. Potom som nahodou pozrela na ceske stranky a tam som nasla Chicco o 2 tis lacnejsiu nez ju predavaju u nas. Tak to zavazilo a objednala som ju z CR. Mam Chicco http://www.chicco.sk/chicco.php/produkt/do-bytu... a som s nou velmi spokojna.
A hlavne ju mam za normalnejsiu cenu, mam pocit, ze na Slovensko chodi tovar, ktory najprv 2x obide zemegulu a az potom ide k nam a predrazi sa.

janina77
10. feb 2008

mata79, ja som tiez popozerala uz mnozstvo stoliciek, a aj mna najviac oslovila ty Chicco Poly.
Ma ju aj kamoska, mne sa velmi pacila, ale bola by som aj za lacnejsi variant 🙂.
Hlavne ma na nej laka to, ze sa da pekne sklopit opierka do poriadneho pololahu, co by som teraz velmi potrebovala,
lebo maly mi este sam nesedi, vlastne ani s oporou, a davame uz prikrmy, ale to je ina tema.
Kazda ina, co som osobne videla, sa sklapala ako cela sedacka, ale len mierne dozadu.
No ta cena!!!
Nasla som ju na mimibazari: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2562941 - za 4590 + 280 SK. To je zatial najnizsia cena aku som nasla. Ale u nas v meste ju maju za 5700 Sk!!!!
Kolko ta vlastne vysla aj s postovnym, ked si to objednavala z ciech?

mima07
10. feb 2008

aj ja mam chicco polly a som spokojna 😉 presla som viac obchodov a vyskusala hadam vsetky stolicky a tato je jedina co sa sklapa len chrbtova opierka 🙂 ja som ju kupovala v kike v blave za 4990 a da sa potom uplatnit zlava 10% tak ze ti daju taku pokazku takze realne ma vysla 4 500 a lacnejsie sa asi neda zohnat

mata79
11. feb 2008

Jani, nemam poruke papiere od tej stolicky, ale stala do 3500 KC aj s postovnym. Nechala som si ju poslat na svagra na Morave, oni mi ju potom doviezli.
Mima, to si dobre natrafila. My sme fakt hladali na nete aj po predajniach v Nitre, v Trencine, ale vsade ju mali okolo 6tis.
Fakt je, ze zabera vela miesta, ale je super stabilna.
Ked som to zvazila, ze je "len" o 1000 Sk drahsia od tych labilnych, tak bolo rozhodnute. Deti este chceme mat, tak verim, ze ju vyuzijeme a ked tak posunieme v rodine alebo este predame. 😉

lusil2005
11. feb 2008

mata a ta ktora sa mi paci sa ti zdala menej stabilna? nemala som zatial moznost porovnat 😅

mata79
11. feb 2008

Lusil, neviem si to vysvetlit, ale ja Poliakom neverim. Mne sa ta Fabula velmi pacila a mala aj prijatelnu cenu. Videla som ju nazivo. Vyzera dobre,je pekna. Ale az ked som uvidela tie lepsie - myslim Cam, CHicco, tak som to mohla porovnat. Naozaj tie plasty, na ktorych to drzi, su take ine. Chcela som sa popytat niekoho, kto tu Fabulu ma ale 2 roky, aka je po kazdodennom pouzivani. Ale nemala som koho.
Mozno je rovnako dobra ako tie drahsie.
Treba asi kupovat z presvedcenia. Takze ak sa Ti paci, treba ju pozriet niekde v obchode nazivo, objednat za najlepsiu cenu, aku najdes a musis mat pocit, ze si sa rozhodla spravne.
Ved asi kazdy najde chybicku na niecom, co si kupil a aj tak je s tym spokojny.
Mne napriklad na tej Chicco chyba ten kocik dole, co ma Fabula napr. na hracky, podbradniky...
Chicco ma celkom vzadu taku plochu sietovu tasticku, ale kedze je to vzadu, ja sa tam tak lahko nedostanem, lebo az tak velku kuchynu nemame ( aj ked ma 17m2 😉 ).

lusil2005
12. feb 2008

mata hej hej vcera som pozerala to chicco v kike tu v bratislave. vyzera byt dobre. strasne sa mi paci ta najnizsia poloha do ktorej sa da sedadlo umiestnit. 😀 to je skoro ako taka detska stolicka..

mata79
13. feb 2008

Lusil, vcera som stretla pri kocikovani znamu, dali sme sa do reci. Ona 2.mesiac pouziva tu Fabula a je s nou spokojna. 🙂

ivush
16. feb 2008

ahojte maminy,

akurát sa pomaly začínam obzerať po jedálenskej stoličke a teda ako tak browsujem po webe tak zisťujem, že čím viac ich nachádzam tak tým menej sa viem rozhodnúť 🙂 mala som favorita túto - "Storchenmühle Happy", ale nakoľko je drevená tak je podľa testov vhodná až od cca 8-9mes keď už babo dobre sedí a keďže ju chceme užívať skôr tak by sme radi takú, ktorá ma polohovateĺné operadlo...zatiaľ sa mi pozdáva CAM-pione, peg-perego a Jane Activa (u tej neviem, či má polohovateľné operadlo???)...tak prosím poraďte aké máte skúsenosti vy 🙂 ďiiiiiik...

biccy
17. feb 2008

Ivush,ja ako som uz vyssie spominala mam Jane Activa.A som s nou velmi spokojna.Operadlo sa da polohovat do troch polôh. 🙂

insania
17. feb 2008

my sme chceli kupit fabulu, je lacna a zevraj dobra, ale ako tu spravne napisala mata79 chcel by som pocut nazor niekoho kto ju aspon jeden rok intenzivne pouziva. boli sme si fabulu pozriet v predajni a ten plast bol strasny, dokonca bola uz jedna (casto pouzivana) cast nalomena, a to bol iba vystavny kus ktory bol na predajni mozno 2-3 mesiace. mali tam aj jane s tym stolikom za 5000,- ta sa nam velmi pacila, je kvalitna, ma stolik ktory sa neskor zide, objednali neo nato:

http://www.stambre.sk/?lg=1&cat=159&prod=306

najkvalitnejsie su drevene, ale tie sa nedaju polohovat, v polohovatelnej vam dieta moze kludne zaspat, skolpite operadlo a je to.

ivush
17. feb 2008

bicy a nemohla by si mi prosím ťa nafotiť ako vyzerajú tie polohy do ktorých sa to operadlo polohuje? lebo nikde taký obrázok k active neviem nájsť..... 🙄 😅

sibuska
18. feb 2008

Maminky, mna by zaujimalo, odkedy ste tie stolicky pouzivali alebo sa chystate ich pouzivat, lebo my uz tiez pozerame nejaku, zacali sme s prikrmamy a dost tazko sa mi malu drzi aj ju krmi, tak neviem, ci ju uz mozeme kupit, lebo mame len 6 mesiackov.Ci tam moze sedkat, lebo sama este nesedka???
Inak k tej polohovatelnej, urcite je super, ze sa daju menit tie polohy ale neviem si predstavit, ze by som tam dieta nechala spat...nestaci nepolohovatelna na papanie? Ako inak sa da to polohovanie vyuzit???

trixi
18. feb 2008

sibuska, ja mam peg perego prima papa dinner. Da sa polohovat do 4 poloh. Maly este nesedi, a tak ju mame na polohe "na lezato", sedi v tom ako asi v autosedacke. Sedi-lezi v nej obcas cca 5 - 10 min. Pomalicky zacneme s prikrmami, tak ho zacinam zvykat na sedacku. Zvolila som polohovatelnu kvoli tomu, ze este nesedi. Mala som to odskusane na synovcovi.

sibuska
18. feb 2008

trixi, takze v nej moze pololezkat...no ja mam malu v autosedacke a ked nieco robim, tak ju nosim so sebou aby videla 🙂 ale dlho tam neobsedi... tu stolicku chcem vyslovene na papkanie, lebo viem, ze by tam nevydrzala, ona je chvilku v kociku, potom na decke...aby som nieco spravila. takze v podstate uz mozem tu stolicku kupit, ze?

trixi
18. feb 2008

sibuska, je to presne take pololezkanie-polosedkanie. Ja som maleho zacala pred par dnami na tu stolicku zvykat a velmi sa mu to paci. Rano ked ranajkujeme tak je pri nas, zvykame ho, ze ked sme pri stole tak uz vsetci (pokial je tatino doma 😉 ), neviem ci sa to moze, ako som pisala, mam to vyskusane na synovcovi, on v nej sedel od 4 mesiacov, pretoze uz bol prikrmovany (nebol kojeny) a este nesedel. A nema ziadny krivy chrbatik.

ivush
19. feb 2008

trixi a tá peg perego sa dá nastaviť aj do rôznych výšok, že ?lebo opierka viem, že je polohovateľná do 4polôh, ale zaujíma ma výškové nastavenie...a si s ňou spokojná ? ja sa neviem rozhodnúť či CAM , Peg perego, Neonato alebo Jané.... 😕

trixi
19. feb 2008

ivush, da sa aj vyskovo nastavit, teraz som to spocitala ma 6 vyskovych poloh, a do 4 poloh sa da nastavit to sedatko. Ja som sa tiez nevedela rozhodnut, pacila sa mi aj od Jane, ale pred tromi rokmi bola u nas na navsteve sestra s babatkom a nasi mu kupili peg perego, pred vyse rokom ju pozicali znamym a ked sa mi narodil syn, tak ti znami zabudli tu stolicku vratit, tak som musela rozhodovat co kupit. Boli sme spokojne s peg peregom, tak som zostala pri tej znacke. Je stabilna, skladna, bezpecna a polohovatelna. Ale to si myslim, ze su vsetky. Tazko sa mi rozhodovalo. Vsetky ktore pozeras su asi kvalitne a bezpecne.

addaa
21. júl 2008

čaute babenky, nemáte niekto skúsenosť so stoličkou chicco happy snack?

spathiger
28. júl 2008

Tak babule. Tému mi zamkli, že tu už jedna je (kde sa predtým skrývala, keď sme ju s drahým hľadali ???). Hádam ma nenecháte v štichu a budete naďalej písať svoje postrehy a skúsenosti do tejto "starej" témy. Vďaka.

spathiger
31. júl 2008

Tak ja som si uz poradila aj sama.. Rozhodla som sa pre 'rastucu' stolicku Jitro. Najskor ma ocarila Stokke Tripp Trapp, len ta cena! Brat mi ju pozeral 'nazivo' v Ba a najskor poznamenal, ze z takej stolicky by spadol aj on, nieto este dieta! :o) S mojou poznamkou, ze vyhrala test stability, som ho iba rozrehotala. Potom vsak, ked si ju uz dlhsie obzeral, sa mu zacala pozdavat. Vraj nie je to az take zle a ze aj celkom imidzovka so vsetkymi tymi doplnkami. A mozno aj sympaticka predavacka, v kazdom pripade po 10 min. zahlasil, ze aj on by si ju kupil, keby bola lacnejsia. Potom som sa zavesila na net a nasla jej cesku 'dvojicku Jitro, tak za polovicnu cenu. Nemaju sice taky vyber, ako u Stokke, ale co uz. Precitala som si dake diskusie, vsetci chvalili, tak ten 'zazrak' objednavam. Dufam, ze neolutujem. Potom som k dispozicii, ked budete chciet viac info.

petja
31. júl 2008

My máme chicco POLY,umělá,stabilní s popruhy,je výborná,polohovatelná opěrka i výška nastavení.Pultík se dá úplně oddělat,malej ale radši když tam je a on může dělat bum bum.Dá se s ní manipulovat,vzadu má kolečka.Stála asi 3.500,- a jsme moc spoko!

vilmuska
1. aug 2008

My sme tiež dlho zvažovali akú stoličku kúpiť, mali sme kritériá:
-stablilita,
-odnímateľný pultík,
-polohovanie,
-popruhy a ich upevnenie.
Nakoniec sme výber zúžili na PegPerego, Fábulu a Pintu. Všetky sme si boli obzrieť v predajniach kde sú už dlhšie vystavené a tak bolo vidieť aj opotrebenie. To nás prekvapilo najmä u PegPerego. Všetky 3 stoličky sú viac menej rovnaké, rozdiel je len v počte polôh ( a koľko ich valstne reálne využijeme?)... Stabilita bola tiež podobná....pevnosť plastu je tiež skoro rovnaká...ovládanie veľmi podobné...(zdá sa nám že všetci napodobňujú PegPerego a sú v tom skutočne dobrí - to je len náš názor, dúfam že som sa nikoho nedotkla)
Hlavný rozdiel sme našli len v tom že za značku treba zaplatiť.
A tak sme kúpili Pintu (za ušetrené si teraz môžme dovoliť aj nový madrac do postieľky a kopu daľších vecí...)

izabellam
26. aug 2008

nemohli by ste mi niekto na moju e-mailovu adresu napisat kolko stoji detska postielky STOKKY.
nsestakova@centrum.sk

marcelka11
26. aug 2008

My máme úplne jednoduchú IKEA a je perfektná, som veľmi spokojná. Tiež som pôvodne chcela polstrovanú, polohovateľnú, rozkladateľnú...., ale na účely papania nám táto bohato stačí. Odporúčam.