• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Detské piškóty. Kde ich dostať kúpiť?

29. septembra 2012 
vy sa mate, na Slovensku je tusim lepsi tovar ako v Nemecku :sweat_smile: :grinning: Fakt, tu su len umeliny od Nestle a Hipp :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. mar 2008 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. mar 2008 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby a kde predávajú hamky?
4. mar 2008 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hypernova, od apríla tesco :wink: kuk na predošlú stranu
4. mar 2008 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danu ale vyzera to ako reklama na ne, je to opisane vsetko z ich stranky a este aj vychvalene, ale stale neviem, ci tam davaju cele vajcia, alebo len zltok :confounded:
4. mar 2008 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bleskovka mne z toho článku vychádza to, že tam dávajú vajcia celé, lebo tam aj spomínajú vaječné bielkoviny a tie by mali byť asi v bielku, nie?

Veverca u nás hamky predávajú v potravinách Karmen - CBA
4. mar 2008 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
davaju tam aj bielka tak pochybujem ze je to vhodne pre deti od 6 mesiacov
4. mar 2008 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
trixi aj vselijake tie detske susienky od nestle atd su od siesteho mesiaca. mama vravi ze ja uz som v osmich mesiacoch rozok zuzlala ked sme isli do obchodu :grinning:
samosrejme ze na mojej dcere taketo pokusy nepraktizujem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. mar 2008 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no, ja Nelke tiez som na 8 zacala davat rozok+vsetko, co obsahuje lepok :confused: :wink:
4. mar 2008 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andrea, jaduska- dakujem, pohladam ich
4. mar 2008 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.. my tieto piškótky papáme a malému veľmi chutia... :stuck_out_tongue_closed_eyes: zohnala nám ich jedna kamoška niekde v Detve tuším...
4. mar 2008 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
junovka aj my uz lepok v pohode papame.
4. mar 2008 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiež mám pocit, že sú tam bielka, aspoň to z toho vyplíva, lebo píšu aj o šlahaní a šlahajú sa bielka.
Ale aj v klasických piškótach sú celé vajcia a dávame ich deťom... teda môjmu nechutia, takže ich nepapáme, ale keby chutili... a všetky maminy čo poznám dávajú piškóty, dokonca niektoré od 4 mesiacov, ale ja som skúšala, keď sme zavádzali lepok, no neuspela som
4. mar 2008 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No v reklame maju napisane hlavne aky je zdravy zltok, a o bielkach je tam malicko a to citujem:
"Vajecne bielkoviny su pre vyzivu ludi plnohodnotne, takmer 100% ne stravitelne aj po tepelnej uprave"
Schvalne tam nie je napisane pre deti ale pre ludi.

Je to na zvazenie kazdej maminy. Lebo som si vsimla, ze aj niektore prikrmy a kasicky urcene pre nizsiu vekovu kategoriu deti obsahuju zlozky a ovocie, co sa bezne odporuca az od roka.

Tiez nam chyba nieco na chut. Kukuricny slimaci u nas neuspeli,zato grahamovy roztek mozme od rana do vecera.

Myslite, ze by sa nieco stalo, keby sme napriklad bielok dali v 11 mesiaci? Kto caka presne na den, kedy ma dieta 1 rok?......
5. mar 2008 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ja :grinning: neni sa :sunglasses: :wink: kde ponahlat
5. mar 2008 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:wink: to si pekne napisala Junovka :wink: a mas pravdu.... :slight_smile:
5. mar 2008 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mata79, a grahamovy rozok mozu deticky uz tiez papat od 8 mesiaca?
a davas aj ine pecivo, napr. celozrnne, nas malinky ma uz cez 9 mesiacov a neviem, ci mu mozem dat celozrnne pecivo.vdaka :slight_smile:
5. mar 2008 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som na jednej stránke čítala vzorový jedálny lístok pre deti od ukončeného 8.mesiaca a tam sa píše, že na raňajky sa už môže dávať chlebík, ale ja ešte nedávam, lebo neviem, s čím jej ho mám dať. Tak len občas požužle kôrku, alebo jej dám grahamový rožok alebo žemľu do rúčky, nech trošku pokuše
5. mar 2008 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mě dr. řekla, že mám malé dávat 2-3 piškoty do dopoledního ovoce. A to už od zač.7 měsíce. Tak dávám. Je pravda, že naše malá je hodně droboučká, tak možná v rámci toho, aby nabrala :grinning:

Ale k celozrnému pečivu: prý děti tmavou mouku neumí trávit, tak ten až od 3 let. Pro malé děti bílé pečivo...tak si vyberte :wink: :wink:
5. mar 2008 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a mne odporucii teraz zacat davat rozok a chlebik s obycajnym maslom :sweat_smile: ale este pockam taky mesiac a potom zacnem davat papat. moja doki je detská gastroenterologicka, tak by nieco o tom mala vediet, nie? ale kolko doktorov, tolko nazorov :rolling_eyes:
5. mar 2008 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No, to o tej tmavej múke som teda ešte nikde nečítala. Fakt čo lekár, to iný názor a laik si má z toho vybrať!!! Akože si hodím mincou, či biele alebo tmavé pečivo? :angry:
5. mar 2008 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kalo, pri vyrobe bielej muky sa obilne zrno zbavuje povrchovej vrstvy- otrub a klickov, ktore prestavuju vyzivovo velmi cennu cast zrna. Preto ma tmava - celozrnna muka vyznamne vyssi obsah mineralnych latok, vitaminov, esencialnych mastnych kyselin a v neposlednej rade i vlakniny.
To je pre travenie velmi dolezite.

Jaduska, tiez som isla podla kniziek a casopisov a uz od ukonceneho 9. mesiaca sa odporuca pecivo. Hlavne celozrnne.

Adulak, suhlasim s Tebou a aj Tvojou lekarkou. Avsak, zatial papame roztek po kuskoch suchy. Naucil sa mi pekne zut a uz mu nemusim mixovat stravu ako donedavna. S tym obycajny maslom pockam do roka, potom mu pecivko obcas natriem tenkou vrstvou. Budem asi robit natierky zo zeleniny a zltka. Potom uz aj z bielka.
Rastlinne maslo urcite vyradim z jeho jedalnicka. Umelou hmotou nebudem krmit seba ani svoje dieta. :wink:

Kako, u nas, kde chodim nakupovat je celozrnne pecivo aj so semiackami a bojim sa, aby mu nezaskocilo a aj alergie. Sezam je vraj vysoko alergicky. :slight_smile:
6. mar 2008 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano , viem,ze sezam je alergen, a nemali by ho jest ani kojace matky
6. mar 2008 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veeela veci by nemali jest kojace matky... a my s detmi alergikmi aby sme skoncili o chlebe a vode (neviem ci tmavom alebo bielom :sweat_smile: )
6. mar 2008 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lusil2005, chlebik je diskutabilny....
Takze len o vode... :wink:
7. mar 2008 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ako ste vseobecne spokojne s piskotami, napr. co predavju v DM?Ja som vyskusala od Hero-Probiotikum?, potom od Nestle-Baby susienky a od Hami-Safari.Unas najlepsie obstali od Nstle-Baby susienky. :wink:
7. mar 2008 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u nás nič, malý to nechce, neprišiel ešte tomu na chuť, ale za to ja...by som ich zjedla všetky :grinning:
7. mar 2008 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dominica, ja sladke mozem vsetko od rana do vecera.... :grinning:

Cim sa potom tie detske piskoty lisia od normalnych, okrem toho, ze je na ne reklama ako DETSKE?
Ved vlastne aj zlozenie maju rovnake.
Skoda, ze u nas nie je zakazana podprahova reklama. :angry:
7. mar 2008 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no to by aj mna zaujimalo, cim su ine, akurat tak cenou {su omnoho drahsie} :frowning2:
7. mar 2008 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vacsinou su tieto tzv.detske piskoty len o biznise ako zarabat na detickach :unamused: a navyse moja mala ich ani moc nemusi :slight_smile: asi nie je na sladke,inac klasicke marina keksy maju to iste zlozenie ako vacsina tychto piskot a stoja len 10sk :wink:
7. mar 2008 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok