Detské piškóty. Kde ich dostať kúpiť?

junovka
3. mar 2008

detskepiskoty
Mate s nimi skusenosti?Neviete, kde ich dostat kupit? 😉

bleskovka
3. mar 2008

junovka to by zaujimalo aj mna. Upozornila ma na ne mamina a kedze ideme za 2 tyzdne domov na Slovensko, rozmyslam, ze ich doma kupim. Maly mi zatial papa tie od Nestle, ale tie neobsahuju vobec zltok.

dominica
3. mar 2008

bola na ne reklama v Mama a ja a už som nad nimi tiež rozmýšlala, ale kde ich majú... 😕 hmmmm, ktovie...

katusha
3. mar 2008

vraj v hypernove 🙂 idem tam zajtra kuk 😀

bleskovka
3. mar 2008

daju sa objednat cez internet, ako som citala na tej stranke, len najprv by bolo dobre vediet, ci su chutne, ze ano 😉

dominica
3. mar 2008

v kontaktoch majú mail, tak rozmýšlam, že im napíšem, nech dajú nejaký zoznam obchodov, kam to dodávajú...
Objednávať sa mi to nechce.

bleskovka
3. mar 2008

dobre baby, tak potom napiste, kde ste ich nakoniec kupili a ako chutili drobcom, diky

dominica
3. mar 2008

už som im napísala mail, tak som zvedavá, čo sa bude diať a kedy pošlú odpoveď

bilushka
3. mar 2008

Ja som ich videla v Hypernove a oproti tym Nestle a Sunarkam maju uplne smiesnu cenu-nejako do 30 Sk, neviem presne, lebo my take este nepapame 😉

junovka
autor
3. mar 2008

Kedysi sa tu rozoberala uz tema o piskotach.Tusim, ze mala nazov Baby susienky??, neviem.Chcela som to vopchat do tejto temy, ale neviem ju najst.Neviete, kde by som ju nasla?Urcite mi tu temu admini zamknu 😖 , tak potom nech mi najdu podobnu temu, prosim 😔 Vdaka 😉

dominica
3. mar 2008

ja mám tiež problémy s vyhľadávačom a ak mám čas listujem stránky, ale to len výnimočne, lebo ma to nebaví 😉

dominica
3. mar 2008

Tak odpoveď bola rýchla a toto mi odpísali:

Dobry den,
dakujeme za zaujem o nase piskoty. Do stredy minuleho tyzdna sme boli v akcii v Hypernove, kedze sa predavali velmi dobre zaradili nas do staleho sortimentu v detskom kutiku, ale kedze este nemaju vypracovane planogramy (kolko miesta v regale daju tomu ktoremu vyrobku) realne objednavky budu do dvoch tyzdnov. Dostal som informaciu, ze predajne ktorym este ostal tovar z akcie ho uz maju vylozeny. Vo Vasom okoli je to Hypernova Pezinok.
Taktiez name zmluvu s Tescom, ale realne dodavky sa zacnu az 20.4.
Bohuzial sa nam nepodarilo casovo zosuladit kampan v mediach s dodavkou do sieti. Kampan sa objednavala dlhodobo vopred.

Este raz dakujem za zaujem a prajem pekny den.

Jan Chabada
Slatinska pekaren, s.r.o.
962 04 Krivan 452

bleskovka
3. mar 2008

dominica dakujem, uz som poverila mamu hladanim po Hypernove 😀

dominica
3. mar 2008

nie je zač, my tu v TT nemáme Hypernovu, asi budem čakať na to Tesco do apríla ☹ ☹ ☹

jaduska
3. mar 2008

Aj ja som dnes videla reklamu v Mama a ja, ale mne sa nezdá, žeby ich mohli papať deti od 6 mesiacov, keď obsahujú vaječný bielok 😒 Čo myslíte?

dominica
3. mar 2008

mne sa zdá, že aj klasické piškóty ho obsahujú

veverca
3. mar 2008

Ale deti do konca 7.mesiaca by nemali jesť lepok-teda múku. Nám zatiaľ ovocie a zelenina stačia.Ale o mesiac skúsime, aspoň na spestrenie.

lusil2005
3. mar 2008

aky je zlaty a ochotny 😕 maju u mna plus - idem ich aj ja kupit do pezinku...

adka25
3. mar 2008

Hm, tiez ma zaujali tieto piskotky, ale pisu, ze obsahuju vajcia (cize asi aj vajecny bielok,ktory by deticky do roka nemali) ☹ joj, ale vlastne som hladala nieco ine 😀

bleskovka
3. mar 2008

jaduska, mas pravdu, bielok sa smie az od roka, je to silny alergen. Ale na tej stranke pisu o zltku a teraz som si to zase precitala a nie je z toho jasne, ci pouzivaju pri vyrobe len zltok alebo cele vajce 😕
A lepok sa smie az od 8.mesiaca. Ja som zacala davat piskoty v 8.-om, ale ja zijem v Nemecku a tu som nasla akurat tie od Nestle, obsahuju teda vselico, bielok nastastie nie, ale co uz, ked sa neda vybrat, ze?
Klasicke piskoty obsahuju naozaj cele vajcia a existuje vela mam, ktore ich detom napriek tomu davali od pol roka...
Tak sa z toho vysomar.

adka25
3. mar 2008

Na niektorych "klasickych" piskotkach pisu az 30% vajec 😨 cekom dost, ja sa im vyhybam, ale co mu dat, ked na tych detskych susienkach je neskutocny zoznam prisad a neviem, ci je to prave to spravne a navyse su straaaaasne sladke, aspon mne sa zdaju ☹

martinaema
3. mar 2008

aj ja si myslím, že nie je jednoduché vysomáriť sa z toho, lebo mi máme prísne zakázané vaječné bielko - malá mala po 2.očkovaní reakciu a kedže vakcíny sú vypestované na báze z vaječného bielka, tak sa mu musíme dôsledne vyhýbať. Inak tiež ma zaujala reklama na tie piškotky, ,,vyzerajú" chutne

lusil2005
3. mar 2008

tiez sa mi paci ze neobsahuju vsetko mozne ako detske susienky (doteraz sme davali nestle) a maju super tvar. nie ako male okruhle, ktore ked mala zoberie do rucicky, cele zmiznu a ona si potom musi zuzlat celu ruku aj s piskotkou v nej 😀

junovka
autor
3. mar 2008

ja len chcem reagovat Martinaema, ze Timke bolo zistene, ze je alergicka na vajcia, ale ked ju ockovali odmala,tak nemala ziadne reakcie na ockovanie, akurat, ked som ju dala zaockovat na 4 roky proti chripke, tak vtedy mala reakciu vo forme alergii. 😖 😒

adka25
3. mar 2008

uplne ta chapem, ja som alergik, maleho este sice kojim, ale pomaly ucim na hypoalergenne mliecko, lebo tiez ma ekzem a odkedy som mu prestala davat mliecne kase, a pouzivam iba HA mlieko, pomalinky sa to zlepsuje. Takze ho strazim, aby nepapal alergeny, rodina uz na mna zazera, ze co som taka hrozna a potom mu mam dat nieco, co ten alergen obsahuje, ach jaj 🙄

bilushka
3. mar 2008

Martinaema, Veverca a ine, ktore nechcete davat tieto piskoty kvoli vajciam, v lekarni (ale aj v detskom kutiku v Hypernove) sa daju kupit aj ryzove piskoty-teda bez lepku, bez vajec, konzervacnych latok...a ja uz som malemu skusila dat par tych, pretoze si myslim, ze od 6. mesiaca sa mozu prave taketo piskotky a nie napr. tieto Slatinske, o ktorych sa bavime 😉

danu
3. mar 2008

baby tato tema tu uz je kuk sem 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

jaduska
3. mar 2008

danu ale tam sa bavia o sušienkach a tu sa táto téma je o novinke na našom trhu a to sú Slatinské piškóty,aj keď sa samozrejme sem-tam zvrtne inam 😉

Bleskovka, ja som to pochopila tak ,že do tých piškót dávajú celé vajcia ale tiež neviem, či som to pochopila správne.

Naša mladšia má 8 mesiacov a nedávam jej žiadne piškóty, ani staré, ani nové a ani žiadne sušienky. Asi pred 3 dňami som jej dala kukuričné hamky, sú bez lepku, bez chemických prísad a bez soli. V ústach sa pekne rozpustia, takže sa s nimi ani nedusí a zatiaľ jej chutia. 😉 http://www.komako.sk/detail.php?idp=5&id=8227

lusil2005
4. mar 2008

moja mala je alergicka, ma atopicky exem a detske susienky aj klasicke piskoty znasa v pohode

trixi
4. mar 2008

Aj mna zaujala reklama v casopise. Len som sa trosku cudovala, ze sa mozu papat uz od 6 mesiacov. V roznych odbornych clankoch a publikaciach venovanych vyzive batoliat neodporucaju davat tak skoro rozne piskotky, keksiky. My sme zacali s prikrmami, maly vsak chce papat vsetko co vidi ze papame my. Skor nez zacneme piskotky, asi dam prednost ryzovym, ci kukuricnym mnamkam. Ked bude maly vacsi piskotkam sa branit nebudem.

dominica
4. mar 2008

ja som malému skúšala dávať klasickú piškótu a nechce ju, ale tými kukuričnými hamkami, alebo cereálnymi peniažtekmi od Snely nepohrdne 😀