Detské piškóty. Kde ich dostať kúpiť?

junovka
3. mar 2008

detskepiskoty
Mate s nimi skusenosti?Neviete, kde ich dostat kupit? 😉

susik77
5. máj 2008

junovka: tak super 🙂 a myslis, ze jej mozem dat uz aj celozrn. rohlik? ona to zatial len tak drobi a cmula ale pripada mi to zdravsie ako biely...

junovka
autor
5. máj 2008

rohlik jej mozes dat, ale vraj celozrnne sa neodporucaju aj ked su zdravsie, nakolko obsahuju vacsie cele zrna a moze sa stat, ze sa zacne dusit.Ja jej davam aj vianocku bez hrozienok 😉

susik77
5. máj 2008

aha...tak to jej radsej budem davat ovocie al. zeleninu...ona je dost baculata 😎 piskoty jej davam, len ked ju potrebujem niekde zabavit napr. v restike, ked jeme my...

vlasa
5. máj 2008

neobsahuju vajcia tie detske.u nas najlepsie obstali tiez tie nestle a tie,co predavaju v terne,ryzove s mrkvou,su fajn 😉

alami
7. máj 2008

susik77 - myslíš tie okrúhle piškóty? No ja myslím - a som si istá, že je to pre ich tvar a nie zloženie - ako všetko malé (hračky)- aj tieto piškóty sú pre svoju "veľkosť" od 3 rokov.

Kto mi poradí nejaké bezlepkové a zároveň bezvaječné piškóty (alebo pečivo). Máme atopický ekzém a doporučenie lepok a vajíčka až po roku ☹ Ďakujem

zofka82
30. máj 2008

zrovna tie baby mum mum su aj bezlepkove aj bezvajecne... je to takmer cista ryza. Pokial viem, je to jediny takyto produkt v SR, aspon tak to prezentuju... treba hladat bud v terne a videla som aj v lekarni.

junovka
autor
30. máj 2008

neviem ako vy babenky, ale co sa tyka Slatinskych detskych piskot, tak mna sklamali, nakolko strasne rychlo sa prelomia, co nie je dobre koli tomu, ze dietatu ostane velky kus v puse, maju podla mna vela "vzduchu" 😀 a si myslim, ze su drahe, ked si vezmem a preratam, a porovnam s Nestle Baby susienky.Jedinu vyhodu maju podla mna, to, ze sa strasne rychlo rozpustia v puse 😉

babula90
30. máj 2008

Tak som si vás prečítala. Mám 11 mesačnú hladošku, začali sme ryžovými piškotkami BABY MUM MUM, ale zarazilo ma made in china a obsahujú aj soľ 😒 , už sa ich ale prejedla, dostať ich v lekárni a stoja až 100 Sk 😕
HERO BABY jej chutia, ale tam je zase med 😖 Určite nemôžme porovnávať Marina keksy so Slatinskými piškótami!!! Verim, že Slatinské sú kvalitné., ale nikde ich niet 😒 , urobili riadnu blbosť, že reklama všade a nikto ich neobjednal. Malej chutia od firmy SNELLA: Obilninové peniažky s jablkovou vláknnou a amarantom, sú bez cukru, prírodné, ľahko sa rozpustia v ústach stoja smiešnych 19Sk, majú v Jednote, aj iné zdravé mňamky.
Ale Slatinské vykúšame, v Tescu ich stále nemajú.

junovka
autor
30. máj 2008

Babula, ja som ich kupila v Hypernove za 35 Sk.

babula90
31. máj 2008

júnovka, tu hypernova nie je 😒
aj ja mám júnové bábo. 😉

zade
1. jún 2008

Ja som stale v ziadnom obchode tie slatinske piskoty nenasla.

junovka
autor
1. jún 2008

u nas v celych KE maju jedine v Hypernove, nikde inde 😕 😕

severka222
1. jún 2008

tu v Žiline, teda myslím aj v iných mestách ich majú aj v hypermarketoch TESCO

lucinkaaa
1. jún 2008

zade u nas ich maju v COOP Jednote normalne medzi piskotami. Ale ja na nich nic zvlastne nevidim, strasne sa mrvia.

lucinkaaa
1. jún 2008

tiez budem uz uprednostnovat Baby susienky, podla mna su ovela lepsie ako tieto piskoty

dzidzuska
12. júl 2008

neviem ci to tu uz bolo,ale odkedy mozu deticky papat piskoty?

bzuco
12. júl 2008

dzidzuska...mne sa zdá, že od 7. mesiaca

a tie slatinskí piškoty som videla aj v lekárni, tak ak ich neviete zohnať v obchode, skúste takú lepšiu lekáreń

dzidzuska
12. júl 2008

dakujeeem

zucha
12. júl 2008

deti mozu papat lepok od 7. mesiaca, takze aj tie piskotky. Spominane slatinske som kupila aj ja v Hypernove v tej casti, ako su detske mlieka, presnidavky atd.

lenka1977
12. júl 2008

mna skor zaraza ze aku si robia reklamu a ked som pozrela zlozenie tak muka, cukor. V com sa vlastne lisia od tych klasickych? zlozenim je to to iste.

zucha
12. júl 2008

no leni, aj ja mam pocit, ze len ten napis detske stoji tak vela penazi, ale fakt je to to iste. Keby tam aspon davali fruktozu namiesto cukru, tak nepoviem ani slovo. Ja som malej skusala davat tie piskoty, ale nejak sa jej roztapaju v ruckach, tak som potom kupila tie detske keksiky od nestle, tie sa mi zdaju lepsie, ale najviac si pochvalujem korku chlebika 😀 Vidim, ze mala sa na tom uci odkusavanie a akoby uz mala naznak aj prezuvania. Tie keksiky aj piskoty sa jej rozpustia, tak na tom sa to bude tazsie ucit, takze tie co mam kupene jej asi budem davat do presnidavky a uz to kupim len vynimocne. Radsej jej upeciem chlebik alebo nejake sladke pecivko doma a to jej dam.

duskaf
13. júl 2008

Ahojte, moja malá bude mať 7 mesiacov, ale potraviny s lepkom jej určite nedám skôr ako po ukončenom 9. mesiaci, od 7. mesiaca sa to síce uvádza v niektorých zdrojoch, ale moja detská lekárka mamičkám hovorí, že je to skôr prax v Čechách a naši detskí lekári majú inú - prísnejšiu normu.
Ja viem, že je na to viac názorov, ale keď som študovala na zdravotke odbor detská sestra, mali sme výborného učiteľa, jeho radami som sa v starostlivosti o moje deťúrence vždy riadila a riadim a neľutujem.
Keď robím chlapcom jogurtovú tortu s piškótkami, tak dávam pohánkové piškóty- keby nemali cukor a ostatné zbytočné látky, dala by som ich malej, lebo pohánka neobsahuje lepok. Tak som jej včera kúpila instantnú pohánkovú kašu a robím jej z nej kašičky s ovocím.

zucha
13. júl 2008

duskaf, mas pravdu, urcite sa treba riadit tym, co si sama myslis, ze je najlepsie. Mne moja detska lekarka zakazala davat lepok do 7. mesiaca a od ukonceneho 7. mi doporucila robit do zeleninovej polievky zavarky a tie uz lepok obsahuju. Takze ja uz nieco malej davam, aj ked nie vela. Stale sa drzim zasady, ze dieta ma este dost casu vyskusat vsetky jedla. Dolezite je, aby malo vsetky vyzivy, co su potrebne pre rast a rozvoj.. Ked si predstavim, ze ja mam v albume fotku kde ako patmesacna drzim rozok v ruke, tak..... 😝 Ale vsetko prechadza urcitym vyvojom. Znama mi hovorila, ze im uz od siest tyzdnov kazali davat zeleninove a ovocne stavicky. A to bolo len nejakych 18 rokov dozadu. A to moja mala este ani stavu, ani nijaky caj neochutnala. Bola kojena a teraz jej na pitie davam UM a cez den vodu, cistu, prevarenu. Do roka nechcem, aby ani ochutnala stavu a niekto zas dava caje a stavy uz od 3. mesiaca. Je zvlastne, ako sa nazory roznia a to zijeme v tych istych zemepisnych sirkach, v jednej republike

segricka
13. júl 2008

Ahoj mamičky. Aj ja som sa nechala nalákať na reklamu v Mama a ja a manžela som ponaháňala po všetkých obchodoch tie slat. piškóty kúpil. Keď som videla zloženie, bola som sklamaná. Tak sme ich pomaly pojedli s polovičkou. Ak chcete dať drobcom niečo prežúvať, skúste také čudo na chrúmanie, volá sa to kukuričný snack - vyzerá to ako velikánske chrumky vo veľkom priehľadnom balení s veveričkami na obale. Majú aj v nesolenom prevedení - obsahuje kukuričnú krupicu (čiže bez lepku) a rastlinný olej - toť všetko. Malej to chutí, rozpúšťa sa v ústach - takže drobcom nezabehne, ale zároveň si cvičia hryzkanie a že majú niečo kúskovité v ústach - a to všetko BEZ CUKRU.

zulok
14. júl 2008

!!!ahojte aj ja som videla reklame v mama a ja na slatinske piškóty,a el čo je poradňa pediatra od dr. Špánikovej, ona píše, že SLatinské obsahuju aj bielok, takže nie su až tak vhodne ☹ !!!!!

zucha
14. júl 2008

segricka a kde si kupila tie nesolene? Ja ich vidavam, ale len solene, ci jemne solene

segricka
14. júl 2008

ja som ich kupila v jednote, boli vylozene hned vedla solenych. a dnes som take videla u jednej maminy dokonca z ryzovej mucky - ak najdeme, kupime aj tie a skusime.

danielka123
14. júl 2008

babulky, tie piškotky majú aj v TESCU v detskom kútiku. Ja ich strúham do detskej výživy, ale dajú sa papať aj samotné.

susika
15. júl 2008

babule, ako ako tak pozerám na balenie piškot, každé obsahujú vajíčka. teda aj žltok a bielok.teraz mám jedny, čo obsahujú len 26 percent vajec, malej ich pridávam do kadečoho a zatial je v pohode.

tie nesolené chrumky sú super.

patadam
15. júl 2008

Danielka, prosim Ťa v ktorom Tescu sa dajú piškotky kúpiť. Ja som už niekoľko krát hľadala u nás v Skalici, ale piškotiky som nenašla.