Detské piškóty. Kde ich dostať kúpiť?

junovka
3. mar 2008

detskepiskoty
Mate s nimi skusenosti?Neviete, kde ich dostat kupit? 😉

bleskovka
4. mar 2008

vy sa mate, na Slovensku je tusim lepsi tovar ako v Nemecku 😅 😀 Fakt, tu su len umeliny od Nestle a Hipp 😝

danu
4. mar 2008

tu je o nich pisane kuk 😉

http://www.mimibazar.sk/page.php?id=12

veverca
4. mar 2008

baby a kde predávajú hamky?

andrea78
4. mar 2008

hypernova, od apríla tesco 😉 kuk na predošlú stranu

bleskovka
4. mar 2008

danu ale vyzera to ako reklama na ne, je to opisane vsetko z ich stranky a este aj vychvalene, ale stale neviem, ci tam davaju cele vajcia, alebo len zltok 😖

jaduska
4. mar 2008

Bleskovka mne z toho článku vychádza to, že tam dávajú vajcia celé, lebo tam aj spomínajú vaječné bielkoviny a tie by mali byť asi v bielku, nie?

Veverca u nás hamky predávajú v potravinách Karmen - CBA

danu
4. mar 2008

davaju tam aj bielka tak pochybujem ze je to vhodne pre deti od 6 mesiacov

lusil2005
4. mar 2008

trixi aj vselijake tie detske susienky od nestle atd su od siesteho mesiaca. mama vravi ze ja uz som v osmich mesiacoch rozok zuzlala ked sme isli do obchodu 😀
samosrejme ze na mojej dcere taketo pokusy nepraktizujem 😝

junovka
autor
4. mar 2008

no, ja Nelke tiez som na 8 zacala davat rozok+vsetko, co obsahuje lepok 😕 😉

veverca
4. mar 2008

andrea, jaduska- dakujem, pohladam ich

lucinka
4. mar 2008

ahojte.. my tieto piškótky papáme a malému veľmi chutia... 😝 zohnala nám ich jedna kamoška niekde v Detve tuším...

lusil2005
4. mar 2008

junovka aj my uz lepok v pohode papame.

dominica
4. mar 2008

tiež mám pocit, že sú tam bielka, aspoň to z toho vyplíva, lebo píšu aj o šlahaní a šlahajú sa bielka.
Ale aj v klasických piškótach sú celé vajcia a dávame ich deťom... teda môjmu nechutia, takže ich nepapáme, ale keby chutili... a všetky maminy čo poznám dávajú piškóty, dokonca niektoré od 4 mesiacov, ale ja som skúšala, keď sme zavádzali lepok, no neuspela som

mata79
5. mar 2008

No v reklame maju napisane hlavne aky je zdravy zltok, a o bielkach je tam malicko a to citujem:
"Vajecne bielkoviny su pre vyzivu ludi plnohodnotne, takmer 100% ne stravitelne aj po tepelnej uprave"
Schvalne tam nie je napisane pre deti ale pre ludi.

Je to na zvazenie kazdej maminy. Lebo som si vsimla, ze aj niektore prikrmy a kasicky urcene pre nizsiu vekovu kategoriu deti obsahuju zlozky a ovocie, co sa bezne odporuca az od roka.

Tiez nam chyba nieco na chut. Kukuricny slimaci u nas neuspeli,zato grahamovy roztek mozme od rana do vecera.

Myslite, ze by sa nieco stalo, keby sme napriklad bielok dali v 11 mesiaci? Kto caka presne na den, kedy ma dieta 1 rok?......

junovka
autor
5. mar 2008

ja 😀 neni sa 😎 😉 kde ponahlat

martinabarak
5. mar 2008

😉 to si pekne napisala Junovka 😉 a mas pravdu.... 🙂

kako
5. mar 2008

mata79, a grahamovy rozok mozu deticky uz tiez papat od 8 mesiaca?
a davas aj ine pecivo, napr. celozrnne, nas malinky ma uz cez 9 mesiacov a neviem, ci mu mozem dat celozrnne pecivo.vdaka 🙂

jaduska
5. mar 2008

Ja som na jednej stránke čítala vzorový jedálny lístok pre deti od ukončeného 8.mesiaca a tam sa píše, že na raňajky sa už môže dávať chlebík, ale ja ešte nedávam, lebo neviem, s čím jej ho mám dať. Tak len občas požužle kôrku, alebo jej dám grahamový rožok alebo žemľu do rúčky, nech trošku pokuše

kalo
5. mar 2008

Mě dr. řekla, že mám malé dávat 2-3 piškoty do dopoledního ovoce. A to už od zač.7 měsíce. Tak dávám. Je pravda, že naše malá je hodně droboučká, tak možná v rámci toho, aby nabrala 😀

Ale k celozrnému pečivu: prý děti tmavou mouku neumí trávit, tak ten až od 3 let. Pro malé děti bílé pečivo...tak si vyberte 😉 😉

adulak
5. mar 2008

no a mne odporucii teraz zacat davat rozok a chlebik s obycajnym maslom 😅 ale este pockam taky mesiac a potom zacnem davat papat. moja doki je detská gastroenterologicka, tak by nieco o tom mala vediet, nie? ale kolko doktorov, tolko nazorov 🙄

jaduska
5. mar 2008

No, to o tej tmavej múke som teda ešte nikde nečítala. Fakt čo lekár, to iný názor a laik si má z toho vybrať!!! Akože si hodím mincou, či biele alebo tmavé pečivo? 😠

mata79
6. mar 2008

Kalo, pri vyrobe bielej muky sa obilne zrno zbavuje povrchovej vrstvy- otrub a klickov, ktore prestavuju vyzivovo velmi cennu cast zrna. Preto ma tmava - celozrnna muka vyznamne vyssi obsah mineralnych latok, vitaminov, esencialnych mastnych kyselin a v neposlednej rade i vlakniny.
To je pre travenie velmi dolezite.

Jaduska, tiez som isla podla kniziek a casopisov a uz od ukonceneho 9. mesiaca sa odporuca pecivo. Hlavne celozrnne.

Adulak, suhlasim s Tebou a aj Tvojou lekarkou. Avsak, zatial papame roztek po kuskoch suchy. Naucil sa mi pekne zut a uz mu nemusim mixovat stravu ako donedavna. S tym obycajny maslom pockam do roka, potom mu pecivko obcas natriem tenkou vrstvou. Budem asi robit natierky zo zeleniny a zltka. Potom uz aj z bielka.
Rastlinne maslo urcite vyradim z jeho jedalnicka. Umelou hmotou nebudem krmit seba ani svoje dieta. 😉

Kako, u nas, kde chodim nakupovat je celozrnne pecivo aj so semiackami a bojim sa, aby mu nezaskocilo a aj alergie. Sezam je vraj vysoko alergicky. 🙂

kako
6. mar 2008

ano , viem,ze sezam je alergen, a nemali by ho jest ani kojace matky

lusil2005
6. mar 2008

veeela veci by nemali jest kojace matky... a my s detmi alergikmi aby sme skoncili o chlebe a vode (neviem ci tmavom alebo bielom 😅 )

mata79
7. mar 2008

Lusil2005, chlebik je diskutabilny....
Takze len o vode... 😉

junovka
autor
7. mar 2008

ako ste vseobecne spokojne s piskotami, napr. co predavju v DM?Ja som vyskusala od Hero-Probiotikum?, potom od Nestle-Baby susienky a od Hami-Safari.Unas najlepsie obstali od Nstle-Baby susienky. 😉

dominica
7. mar 2008

u nás nič, malý to nechce, neprišiel ešte tomu na chuť, ale za to ja...by som ich zjedla všetky 😀

mata79
7. mar 2008

Dominica, ja sladke mozem vsetko od rana do vecera.... 😀

Cim sa potom tie detske piskoty lisia od normalnych, okrem toho, ze je na ne reklama ako DETSKE?
Ved vlastne aj zlozenie maju rovnake.
Skoda, ze u nas nie je zakazana podprahova reklama. 😠

kako
7. mar 2008

no to by aj mna zaujimalo, cim su ine, akurat tak cenou {su omnoho drahsie} ☹

smisela
7. mar 2008

vacsinou su tieto tzv.detske piskoty len o biznise ako zarabat na detickach 😒 a navyse moja mala ich ani moc nemusi 🙂 asi nie je na sladke,inac klasicke marina keksy maju to iste zlozenie ako vacsina tychto piskot a stoja len 10sk 😉